Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Stale pamiętaj o dniu Jehowy": informacje o publikacji oraz plan studium


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-19, godz. 02:43

Od sierpnia w zborach studiowana będzie publikacja "Stale pamiętaj o dniu Jehowy". Poniżej informacje na ten temat (NSK, lipiec 2008):



Stale pamiętaj o dniu Jehowy



„Bliski jest wielki dzień Jehowy. Bliski jest i ogromnie się śpieszy” (Sof. 1:14). Sofoniasz i 11 innych tak zwanych „proroków mniejszych” stale pamiętali o dniu Jehowy. Ich natchnione pisma zostały omówione w podręczniku Stale pamiętaj o dniu Jehowy, który będziemy analizować na zborowym studium książki. Pomoże to nam przygotować się na ten napawający lękiem dzień (Sof. 2:2, 3).

Wyjątkowa publikacja. Książka Dzień Jehowy nie omawia tych 12 proroczych ksiąg werset po wersecie. Jej celem nie jest też objaśnienie wszystkich zawartych w nich symboli. Przedstawia natomiast, jak te natchnione wypowiedzi odnoszą się do różnych codziennych sytuacji. Podkreśla, dlaczego powinniśmy podejmować decyzje i działania w poczuciu, że czas nagli. Koncentruje się na takich dziedzinach, jak życie rodzinne, relacje ze współwyznawcami, dobór rozrywki, służba kaznodziejska i praca zawodowa.

W części 1 książki zapoznajemy się z 12 prorokami oraz ich pismami. Kim byli? Co mamy z nimi wspólnego? W części 2 skupiono się na Jehowie i Jego przymiotach. Jakie ciekawe informacje o Jehowie i Jego osobowości podali prorocy? Część 3 dotyczy naszego postępowania. Jak na co dzień możemy dawać dowody, że pragniemy zabiegać o uznanie w oczach Boga? W części 4 wskazano, jak wyczekiwać dnia Jehowy z radością.

Postanów sobie odnieść pełny pożytek. Już teraz postanów sobie odnieść pełny pożytek z książki Dzień Jehowy, którą zaczniemy studiować w tygodniu od 4 sierpnia 2008 roku! Zaplanuj, że będziesz obecny na każdym zebraniu. Dokładnie się przygotowuj i odczytuj wszystkie podane wersety, by uchwycić ich związek z omawianym materiałem. Rozmyślaj o tych informacjach i o tym, jak możesz je zastosować w domu, w szkole, w pracy, w służbie kaznodziejskiej lub w kontaktach z braćmi i siostrami. Zabieraj głos na zebraniu, by mieć udział w wymianie zachęt (Rzym. 1:12).

Oby studiowanie książki Dzień Jehowy przygotowało nas już teraz do ‘przetrzymania wielkiego i napawającego wielkim lękiem’ dnia Jehowy. Jest on naprawdę bliski! (Joela 2:11).


Poniżej przedstawiono szczegółowy plan studium (w tej formie graficznej znalazłam go w sieci) od 4 sierpnia 2008 do 16 lutego 2009:


Dołączona grafika


W kolejnych kolumnach wskazano tydzień (od dnia...), rozdział i akapity. Gwiazdka przy numerze rozdziału oznacza, że zostanie omówione również wprowadzenie do całej cześci książki. Ponadto każdego tygodnia będzie omawiana zamieszczona obok analizowanego tekstu ramka z pytaniami i wersetami.

--
O książce "Stale pamiętaj o dniu Jehowy" na łamach Wikipedii: link

"Live With Jehovah's Day in Mind" (książka w pdf, język angielski): link
.jb

#2 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-07-19, godz. 07:18

Cytat: Podkreśla, dlaczego powinniśmy podejmować decyzje i działania w poczuciu, że czas nagli (...) Oby studiowanie książki Dzień Jehowy przygotowało nas już teraz do ‘przetrzymania wielkiego i napawającego wielkim lękiem’ dnia Jehowy. Jest on naprawdę bliski!

Mimo sygnalizowanej przez Was stopniowej transformacji WTS-u w kierunku "light" wciąż nie rezygnują z tekstów o charakterze mobilizacyjnym ;)

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-19, godz. 07:55

Nie chce mi się tego nawet czytać. ;) W dalszym ciągu mam jeszcze odruch wymiotny, gdy widzę takie artykuły. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-07-19, godz. 08:08

Cytat: Podkreśla, dlaczego powinniśmy podejmować decyzje i działania w poczuciu, że czas nagli (...) Oby studiowanie książki Dzień Jehowy przygotowało nas już teraz do ‘przetrzymania wielkiego i napawającego wielkim lękiem’ dnia Jehowy. Jest on naprawdę bliski!

Z Boga robią szaleńca, który się obudził za pięć dwunasta. I teraz nie licząc się z ograniczeniami ludzkimi, nadaje szaleńcze tempo. A przecież do ważnych spraw trzeba podchodzić z wyprzedzeniem, tak aby czas nie naglił. Zwłaszcza gdy chodzi o życie wieczne. Myślę, że to moje rozumowanie na poziomie dziecka szkolnego wystarczy.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-07-19, godz. 10:06

Cytat: Podkreśla, dlaczego powinniśmy podejmować decyzje i działania w poczuciu, że czas nagli (...) Oby studiowanie książki Dzień Jehowy przygotowało nas już teraz do ‘przetrzymania wielkiego i napawającego wielkim lękiem’ dnia Jehowy. Jest on naprawdę bliski!

Z Boga robią szaleńca, który się obudził za pięć dwunasta. I teraz nie licząc się z ograniczeniami ludzkimi, nadaje szaleńcze tempo. A przecież do ważnych spraw trzeba podchodzić z wyprzedzeniem, tak aby czas nie naglił. Zwłaszcza gdy chodzi o życie wieczne. Myślę, że to moje rozumowanie na poziomie dziecka szkolnego wystarczy.

Olo
Czas nagli, więc trzeba więcej i więcej głosić, bo tylko w ten sposób zapracuje się na przeżycie Armagedonu. Czyli jest to kolejna pozycja mobilizująca do tego, aby głosiciele więcej rozpowszechniali publikacji WTS, a co za tym idzie, aby więcej dawali "dobrowolnych" datków na dzieło głoszenia.
Czesiek

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-19, godz. 10:17

Cytat: Podkreśla, dlaczego powinniśmy podejmować decyzje i działania w poczuciu, że czas nagli (...) Oby studiowanie książki Dzień Jehowy przygotowało nas już teraz do ‘przetrzymania wielkiego i napawającego wielkim lękiem’ dnia Jehowy. Jest on naprawdę bliski!

Mimo sygnalizowanej przez Was stopniowej transformacji WTS-u w kierunku "light" wciąż nie rezygnują z tekstów o charakterze mobilizacyjnym ;)

Niestety z tego jednego nigdy nie MOGĄ zrezygnowac, gdyz to będzie ich koniec. Miliony Swiadków tylko te słowa trzymają w ORGANIZACJI. Więc robili to kiedyś wskazując konkretne daty, a teraz wyciągnęli wnioski, że trochę przegieli np z 75 rokiem, więc już nie wyliczają kiedy , tylko będą mieli jedną śpiewkę czas bliski, czas nagli itd.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#7 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-06, godz. 20:35

Polska wersja publikacji "Stale pamiętaj o dniu Jehowy" jest już dostępna na stronie jw.org w pliku mp3: link (uwaga: bardzo duży plik)
.jb

#8 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-07, godz. 06:22

Polska wersja publikacji "Stale pamiętaj o dniu Jehowy" jest już dostępna na stronie jw.org w pliku mp3: link (uwaga: bardzo duży plik)

To i nawet ksiazki tam wrzucaja? Robi sie coraz ciekawiej :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#9 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-08-07, godz. 08:55

To i nawet ksiazki tam wrzucaja? Robi sie coraz ciekawiej :)

Książki jak książki. Mnie rozwaliło, że można sobie podcasta zasubskrybować. Świeży pokarmik duchowy regularnie (i automatycznie) na moim iPodzie? Nie, dziękuję ;)
[db]

#10 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2008-08-07, godz. 09:54

jb strasznie Ci dziękuję, że podajesz takie informacja. Prowadzę rozmowy ze ŚJ. Staram się uczyć ich krytycznie oceniać publikacje Strażnicy. Nie mam dostępu do publikacji i takiej informacji nigdzie bym nie zdobył. Będę mógł równolegle do ich studium w Sali Królestwa przygotowywać studium polemiczne do tej książki podczas spotkań z nimi. Będę wiedział, co w danej chwili rozważają i na tej podstawie będę w stanie przedyskutować to z nimi w oparciu o Biblię. Jeszcze raz dziękuję.

Możesz napisać do mnie: [email protected]

#11 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-20, godz. 18:02

Polska wersja publikacji "Stale pamiętaj o dniu Jehowy" jest już dostępna na stronie jw.org w pliku mp3: link (uwaga: bardzo duży plik)

A tutaj poszczególne rozdziały tej publikacji w oddzielnych plikach: link
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych