Skocz do zawartości


Zdjęcie

[News] Zmiana nazwy "nadzorca przewodniczący" od stycznia 2009


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-17, godz. 01:39

Na forum anglojęzycznym jeden z użytkowników (z Niemiec) poinformował, że widział list, w którym zakomunikowano, że od stycznia 2009 roku nie będzie już funkcji nadzorcy przewodniczącego. Zamiast niej zostanie wprowadzona funkcja "Koordynatora (pracy) Zboru" (Congregation Coordinator). Niemniej jednak, z tego co ta osoba miała okazję się zorientować, prawdopodobnie będzie to funkcja oparta na dotychczasowych obowiązkach nadzorcy przewodniczącego i różnica będzie się sprowadzała przede wszystkim do nazwy.


Ostatnio pisałam o doniesieniach (jeszcze bez potwierdzenia) mówiących o przyszłych nowych obowiązkach nadzorców przewodniczących oraz możliwości przejęcia przez nich zadań przynależących do funkcji Nadzorcy Obwodu (link). Być może te sprawy mają ze sobą związek i jest to pierwszy krok na drodze do dalszych, poważniejszych zmian.
.jb

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-17, godz. 12:15

Są już kolejne informacje, które potwierdzają zmianę. Od 1 stycznia 2009 roku nazwa "nadzorca przewodniczący" przestaje funkcjonować. Nowa nazwa to coordinator of the body of elders, możliwa polska nazwa to, jak sądzę, "koordynator (pracy) grona starszych". Zmiana dotyczy nazwy, nie samej funkcji. W liście wspomniano, że starsi w swych uprawnieniach są sobie równi, natomiast dotychczasowa nazwa mogła sugerować, że jest inaczej i to jest powodem zmiany: nowa nazwa właściwie określa rolę pełnioną przez obecnych nadzorców przewodniczących, którzy pomagają gronu starszych we wspólnej harmonijnej pracy.

--
szczegóły: link
.jb

#3 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-17, godz. 12:42

Są już kolejne informacje, które potwierdzają zmianę. Od 1 stycznia 2009 roku nazwa "nadzorca przewodniczący" przestaje funkcjonować. Nowa nazwa to coordinator of the body of elders, możliwa polska nazwa to, jak sądzę, "koordynator (pracy) grona starszych". Zmiana dotyczy nazwy, nie samej funkcji. W liście wspomniano, że starsi w swych uprawnieniach są sobie równi, natomiast dotychczasowa nazwa mogła sugerować, że jest inaczej i to jest powodem zmiany: nowa nazwa właściwie określa rolę pełnioną przez obecnych nadzorców przewodniczących, którzy pomagają gronu starszych we wspólnej harmonijnej pracy.

--
szczegóły: link

A jednak :) Ciekawe kiedy pojawia sie takie informacje w zborach ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#4 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-18, godz. 07:07

Przecież to tylko kosmetyczna zmiana. Taka jak kiedyś z prowadzącego grupę studium na przewodniczącego grupie. Niczego to nie zmieniło, ale kto wie, może WTS powoli przygotowuje wiernych do sporych przetasowań.

Użytkownik odeszłam edytował ten post 2008-09-18, godz. 07:08


#5 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-18, godz. 07:57

Przecież to tylko kosmetyczna zmiana. Taka jak kiedyś z prowadzącego grupę studium na przewodniczącego grupie. Niczego to nie zmieniło, ale kto wie, może WTS powoli przygotowuje wiernych do sporych przetasowań.

Nie wiem czy taka kosmetyczna zmiana. Moim zdaniem to pierwszy krok do zapowiadanego zniesienia funkcji NO.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#6 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-18, godz. 08:15

Nie wiem czy taka kosmetyczna zmiana. Moim zdaniem to pierwszy krok do zapowiadanego zniesienia funkcji NO.


Ale ja przecież o tym też napisałam, że kto wie..może to początek końca nadzorców:) Póki co zmieniają tylko nazwę.

#7 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-18, godz. 08:24

Co prawda już nie usłyszę w zborze, ale wyobrażam sobie tę radość i te wypowiedzi: "jak wspaniale Jehowa o nas dba", "jak udoskonala teokrację", niczego nam nie brakuje, bo otrzymujemy wszystko od Jehowy", "jaki wspaniały to bóg" itd, itp.
A przyczyna tych zmian jest pewnie bardzo prozaiczna. Przypuszczam, że chodzi o cięcie kosztów. Te koszty to utrzymanie około stu darmozjadów, jeżdżących po Polsce. Biur oddziałów jest okło stu, a więc armia około 10 tysięcy, wyciągających ręce po pieniądze zniknie. Co prawda, wiele wydatków pokrywały zbory (dla nich ulga), ale oddziały też płaciły. Chociażby ubezpieczenie pracownicze.

#8 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-18, godz. 08:32

A przyczyna tych zmian jest pewnie bardzo prozaiczna. Przypuszczam, że chodzi o cięcie kosztów. Te koszty to utrzymanie około stu darmozjadów, jeżdżących po Polsce. Biur oddziałów jest okło stu, a więc armia około 10 tysięcy, wyciągających ręce po pieniądze zniknie. Co prawda, wiele wydatków pokrywały zbory (dla nich ulga), ale oddziały też płaciły. Chociażby ubezpieczenie pracownicze.





Zmiana dotyczy nazwy, nie samej funkcji. W liście wspomniano, że starsi w swych uprawnieniach są sobie równi, natomiast dotychczasowa nazwa mogła sugerować, że jest inaczej i to jest powodem zmiany: nowa nazwa właściwie określa rolę pełnioną przez obecnych nadzorców przewodniczących, którzy pomagają gronu starszych we wspólnej harmonijnej pracy.





Skąd wniosek, że Towarzystwo przestanie im płacić? Póki co nic na to nie wskazuje. Może faktycznie za jakiś czas tego urzędu w ogóle nie będzie. Ale teraz zmienia się nazwa i nic poza tym, czyli ubezpieczeni będą przez WTS a utrzymywani przez zbór.

Użytkownik odeszłam edytował ten post 2008-09-18, godz. 08:33


#9 vilgefortz

vilgefortz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów

Napisano 2008-09-18, godz. 08:32

szperacz, będą mówić jak wspaniale ORGANIZACJA o nas dba, otrzymujemy wszystko od ORGANIZACJI...


odeszłam, nadzorcy przewodniczący nie otrzymują nic z racji pełnionych przez nich obowiązków, no może poza prestiżem wśród braci a i z tym jest często różnie...

Użytkownik vilgefortz edytował ten post 2008-09-18, godz. 08:35

------------> TUTAJ SPÓJRZ i załóż konto na chomiku. Większość rzeczy możesz pobrać za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupełności :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em: trochę prywaty, czyli mój chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#10 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-18, godz. 08:39

Skąd wniosek, że Towarzystwo przestanie im płacić? Póki co nic na to nie wskazuje. Może faktycznie za jakiś czas tego urzędu w ogóle nie będzie. Ale teraz zmienia się nazwa i nic poza tym, czyli ubezpieczeni będą przez WTS a utrzymywani przez zbór.


Starszych w Polsce jest kilka tysięcy. Oni są tylko poklepywani po plecach. Byłem , to wiem. Ale ja pisałem o nadzorcach obwodów, których jest w Polsce ponad stu. :P

#11 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-18, godz. 08:45

Matko kochana....wybaczcie chłopcy..tak to jest jak ktoś pisał w wątku o nadzorcach obwodu:) Bardzo was przepraszam za zamieszanie:) Wybaczycie?:)

#12 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-18, godz. 09:09

Co prawda już nie usłyszę w zborze, ale wyobrażam sobie tę radość i te wypowiedzi: "jak wspaniale Jehowa o nas dba", "jak udoskonala teokrację", niczego nam nie brakuje, bo otrzymujemy wszystko od Jehowy", "jaki wspaniały to bóg" itd, itp.
A przyczyna tych zmian jest pewnie bardzo prozaiczna. Przypuszczam, że chodzi o cięcie kosztów. Te koszty to utrzymanie około stu darmozjadów, jeżdżących po Polsce. Biur oddziałów jest okło stu, a więc armia około 10 tysięcy, wyciągających ręce po pieniądze zniknie. Co prawda, wiele wydatków pokrywały zbory (dla nich ulga), ale oddziały też płaciły. Chociażby ubezpieczenie pracownicze.

Starszych w Polsce jest kilka tysięcy. Oni są tylko poklepywani po plecach. Byłem , to wiem. Ale ja pisałem o nadzorcach obwodów, których jest w Polsce ponad stu. :P

Z tego co pisanala Jb w tym temacie to byli NO maja zostac specjalnymi a wiec i tak kase beda brac :) Jedynie co to mozliwe ze mniejsza. Pisze mniejsza bo nie wiem ile dostaje NO wiem tylko o specjalnych. Natomiast napewno specjalni nie wydaja tyle kasy na benzyne co NO.

Użytkownik edd edytował ten post 2008-09-18, godz. 09:10

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#13 teodora_67

teodora_67

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2008-09-18, godz. 12:53

Co prawda już nie usłyszę w zborze, ale wyobrażam sobie tę radość i te wypowiedzi: "jak wspaniale Jehowa o nas dba", "jak udoskonala teokrację", niczego nam nie brakuje, bo otrzymujemy wszystko od Jehowy", "jaki wspaniały to bóg" itd, itp.
A przyczyna tych zmian jest pewnie bardzo prozaiczna. Przypuszczam, że chodzi o cięcie kosztów. Te koszty to utrzymanie około stu darmozjadów, jeżdżących po Polsce. Biur oddziałów jest okło stu, a więc armia około 10 tysięcy, wyciągających ręce po pieniądze zniknie. Co prawda, wiele wydatków pokrywały zbory (dla nich ulga), ale oddziały też płaciły. Chociażby ubezpieczenie pracownicze.

Faktycznie darmozjadów. A to nie tylko sami nadzorcy, ale też ich żony. Oboje doskonale wiedzą koło kogo się zakręcić, żeby sporo skorzystać. I wcale nie "poprzestają na małym". Wystarczy zapytać, gdzie spędzali wakacje, jakie kraje odwiedzili. Wiem, o czym mówię, bo w organizacji jestem blisko ćwierć wieku.

#14 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-09-18, godz. 14:59

Z tego co pisanala Jb w tym temacie to byli NO maja zostac specjalnymi a wiec i tak kase beda brac :) Jedynie co to mozliwe ze mniejsza.

Za to jako specjalni beda spedzac wiecej czasu w sluzbie i beda przyprowadzac wiecej nowych do organizacji. Ten sam koszt, ale wiecej pozytku dla WTS.
Dołączona grafika

#15 vilgefortz

vilgefortz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów

Napisano 2008-09-18, godz. 18:15

teodora_67, my ich nazywamy książętami. Taki co ma wszystko podane i nigdy nie pracował może z pełnym przekonaniem wypowiadać się o poprzestaniu na tym co się posiada, gdyż on ma wszystko pod nos podstawione i tym się zadowala przecież. No ale koniec spamu.
------------> TUTAJ SPÓJRZ i załóż konto na chomiku. Większość rzeczy możesz pobrać za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupełności :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em: trochę prywaty, czyli mój chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#16 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-18, godz. 20:34

Za to jako specjalni beda spedzac wiecej czasu w sluzbie i beda przyprowadzac wiecej nowych do organizacji. Ten sam koszt, ale wiecej pozytku dla WTS.


Nie będzie tak źle. Wielu i tak pisze godziny wzięte z sufitu. Do głoszenia liczy się czas wygłoszenia wykładu albo studium z dziećmi swoimi lub nie. Jest jeszcze kilka okazji do wpisywania godzin. Natomiast zastawiające jest jak przy czterech godzinach głoszenia dziennie i powiedzmy pracy zawodowej może taki pionier-koordynator mieć czas na sprawy zborowe. Nie ma siły, będzie wpisywał godziny z sufitu. Tak więc spokojna czaszka, wzrostu nie będzie.
Chyba niewiele zmieni praca na pół etatu. A może będą wybierać samych emerytów lub rencistów, jak w CK.

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-09-18, godz. 20:39


#17 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-09-19, godz. 07:36

Nie będzie tak źle. Wielu i tak pisze godziny wzięte z sufitu. Do głoszenia liczy się czas wygłoszenia wykładu albo studium z dziećmi swoimi lub nie. Jest jeszcze kilka okazji do wpisywania godzin. Natomiast zastawiające jest jak przy czterech godzinach głoszenia dziennie i powiedzmy pracy zawodowej może taki pionier-koordynator mieć czas na sprawy zborowe. Nie ma siły, będzie wpisywał godziny z sufitu. Tak więc spokojna czaszka, wzrostu nie będzie.
Chyba niewiele zmieni praca na pół etatu. A może będą wybierać samych emerytów lub rencistów, jak w CK.

Cos chyba pomieszales.
Gwoli wyjasnienia
Obecni NO maja byc pionierami specjalnymi
Obowiazki obecnego NO maja przejac starsi bedacy jw. koordynatorami miast/zborow.

Pionierzy specjalni nie wpisuja godzin z sufitu - wierz mi.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#18 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-22, godz. 15:33

Ciekawe kiedy pojawia sie takie informacje w zborach ;)

Sam list pewnie nie będzie czytany przed zborem. Podano, że informacja o tej zmianie ma się pojawić w którymś z kolejnych numerów NSK.
.jb

#19 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-22, godz. 17:59

Cos chyba pomieszales.
Gwoli wyjasnienia
Obecni NO maja byc pionierami specjalnymi
Obowiazki obecnego NO maja przejac starsi bedacy jw. koordynatorami miast/zborow.
Pionierzy specjalni nie wpisuja godzin z sufitu - wierz mi.


Jeśli ma być tak jak piszesz - ma to sens. Rzeczywiście, coś pomieszałem, ale opierałem się na informacjach z tego tematu. Gdzieś zniknęła informacja o pionierach specjalnych. Z postu jb wyraźnie wynika, że koordynatorem zboru ma być dotychczasowy nadzorca-przewodniczący.

#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-22, godz. 18:51

Temat możliwej likwidacji funkcji NO i zamianowania ich na pionierów specjalnych był rozpatrywany w innym wątku: link

W skrócie sytuacja wydaje się przedstawiać następująco: obecni nadzorcy przewodniczący od stycznia 2009 będą nazywani koordynatorami (pracy) gron starszych (oficjalnego polskiego brzmienia tej nazwy jeszcze nie znamy), a potem, w przyszłości (oczywiście, jeżeli sprawdzą się obecne pogłoski) mogą przejąć obowiązki Nadzorców Obwodu, którzy w takiej sytuacji będą mogli zostać zamianowani na pionierów specjalnych albo Nadzorców Okręgu.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych