Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie statusy ma WTS w różnych krajach?


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-10-10, godz. 17:14

Czy ktoś wie jaki status prawny ma Organizacja ŚJ w Wiwlkiej Brytani?
W jakimś poście wyczytalem że jako organizacja charytatywna, na pewno w Meksyku jako Organizacja kulturalna ponieważ jest tam prawo że Organizacje religijne nie mogą posiadać żadnego majątku w postaci nieruchomości więc aby to obejść SJ zarejstrowali się jako kulturalna gdzie obowiązują inne rozporządzenia prawne.
Jeśli natomiast prawdą jest że w UK jest pod statusem Organizacji Charytatywnej to w jaki sposób wywiązuje się ze statusu jaki przypisuje się organizacji charytatywnej?
A zdrugiej strony przychodzi mi na myśl w jaki sposób obchodzi się prawo obowiązujące w danym kraju? Taka alegoria to pospolitych domów publicznych w Polsce, aby obejść prawo rejstruje się jako działalność hotelarską z wynajmowanie na godziny pokoji a co się dzieje za dźwiami to już nie ich sprawa. (Tak mi się jakoś skojarzyło z nierządnicą)

Co myślicie o tym?
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#2 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-10-10, godz. 18:16

Czy ktoś wie jaki status prawny ma Organizacja ŚJ w Wiwlkiej Brytani?
W jakimś poście wyczytalem że jako organizacja charytatywna,


Zgadza się, W Wlk. Brytanii WTS dzaiła jako organizacja charytatywna.
Zabawne jest to,że raz na rok musi być przeprowadzony z tego powodu specjalny punkt na zebraniu służby,gdzie omawiane są wszelkie przepisy z tym związane.
Byłem na takim zebraniu(trafiłem przypadkowo) i punkt ten trwał chyba 30 min(nie pamiętam dokładnie)
"Umrzemy, i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na arabskiej pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących.Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie tęczy")

#3 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-10-13, godz. 16:18

Czy ktoś wie jaki status prawny ma Organizacja ŚJ w Wiwlkiej Brytani?
W jakimś poście wyczytalem że jako organizacja charytatywna, na pewno w Meksyku jako Organizacja kulturalna ponieważ jest tam prawo że Organizacje religijne nie mogą posiadać żadnego majątku w postaci nieruchomości więc aby to obejść SJ zarejstrowali się jako kulturalna gdzie obowiązują inne rozporządzenia prawne.
Jeśli natomiast prawdą jest że w UK jest pod statusem Organizacji Charytatywnej to w jaki sposób wywiązuje się ze statusu jaki przypisuje się organizacji charytatywnej?
A zdrugiej strony przychodzi mi na myśl w jaki sposób obchodzi się prawo obowiązujące w danym kraju? Taka alegoria to pospolitych domów publicznych w Polsce, aby obejść prawo rejstruje się jako działalność hotelarską z wynajmowanie na godziny pokoji a co się dzieje za dźwiami to już nie ich sprawa. (Tak mi się jakoś skojarzyło z nierządnicą)

Co myślicie o tym?




Nie szukałbym tu sensacji. Prawa w każdym kraju sa inne, niektóre bardzo stare i dziwne, wiec jak lepiej (wygodniej) byc organizacja kulturalna niz religiną, to wiadomo, że taką się powołuje. To jak Dutkiewcz z swa Polską XXI wieku, działa jak partia a udaje, ze jest stowarzyszeniem:) 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-10-13, godz. 16:18


#4 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-13, godz. 21:01

na pewno w Meksyku jako Organizacja kulturalna ponieważ jest tam prawo że Organizacje religijne nie mogą posiadać żadnego majątku w postaci nieruchomości więc aby to obejść SJ zarejstrowali się jako kulturalna gdzie obowiązują inne rozporządzenia prawne


Gwoli wyjaśnienia: WTS działa w Meksyku od 1993 oficjalnie już jako związek religijny (po ok 50-cio letnim okresie "kulturalnym)

Np w roczniku SJ na rok 1995 o zarejestrowaniu w Meksyku napisano m.in tak (s. 250)

Wreszcie w styczniu 1992 roku Kongres wniósł kilka poprawek do postanowień konstytucji w kwestii religii. W lipcu tego samego roku zmiany te uzupełniono przepisami wykonawczymi, nazwanymi „Prawem o stowarzyszeniach religijnych i kulcie publicznym”.

Intencją tych przepisów było przyznanie większej swobody stowarzyszeniom religijnym. Mogą one odtąd stawać się właścicielami gruntów i obiektów. Nowe przepisy pozwalają też organizować zebrania i manifestacje religijne poza obrębem świątyń. Jeden artykuł wspominał o symbolach patriotycznych. Można było przypuszczać, że sformułowano go z myślą o Świadkach Jehowy. Jednakże 7 maja 1993 roku kancelaria rządu oficjalnie uznała La Torre del Vigía oraz Los Testigos de Jehová en México.


Tak więc co do Meksyku to jesteś o jakieś 15 lat do tyłu :P ;)
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych