Skocz do zawartości


Zdjęcie

chrzczenie dzieci u świadków


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-26, godz. 16:53

Witajcie,
wiemy, że świadkowie bardzo sprzeciwiają się praktykom chrztu dzieci w kościele rzymskokatolickim, szydzą z tego faktu i naśmiewają się.
A co powiedzieć o ich praktykach?
Ostatnio miałam okazję usłyszeć takie zdanie po przyjeździe kogoś ze spotkania dwudniowego " ochrzczono 6 osób w tym piatkę dzieci"
Po rozpoznaniu okazało się , że tylko jedna z osób miała słuszny wiek 40 lat, a piątka to dzieci od 10 do 13 lat.
Co o tym sądzicie?
Czy 10 letnie dziecko jest wstanie świadomie podjąc decyzję, że wstępuje w szeregi organizacji świadków? z wszelkimi tego konsekwencjami?
nie potrafiłam uwierzyć.......

#2 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-03-26, godz. 17:11

Nie jest. I wg mnie prawdopodobnie wybór swiadomy nie był.

#3 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-03-26, godz. 17:17

Dziecko nie jest w stanie podjąć świadomej i samodzielnej decyzji w kwestii chrztu i wszystkiego, co się z nim wiąże. Dla ŚJ to nie jest ważne, czy ich dzieci cokolwiek rozumieją. Ważne jest, że są posłuszne rodzicom a ci mogą być z nich dumni (a przy okazji z siebie, że tak świetnie wychowali swoje potomstwo)...

#4 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2009-03-26, godz. 17:40

Witajcie,
wiemy, że świadkowie bardzo sprzeciwiają się praktykom chrztu dzieci w kościele rzymskokatolickim, szydzą z tego faktu i naśmiewają się.
A co powiedzieć o ich praktykach?
Ostatnio miałam okazję usłyszeć takie zdanie po przyjeździe kogoś ze spotkania dwudniowego " ochrzczono 6 osób w tym piatkę dzieci"
Po rozpoznaniu okazało się , że tylko jedna z osób miała słuszny wiek 40 lat, a piątka to dzieci od 10 do 13 lat.
Co o tym sądzicie?
Czy 10 letnie dziecko jest wstanie świadomie podjąc decyzję, że wstępuje w szeregi organizacji świadków? z wszelkimi tego konsekwencjami?

Uważam że dziecko w tym wieku nie do końca jest świadome swojego działania i konsekwencji z tym związanych. Z tego postu wynika że śj cofają się do "korzeni" czyli kk i zaczynają powielać to co krytykowali.

#5 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-26, godz. 19:10

Ja miałem 17 lat i też było za wcześnie. Znam takie osoby, co też przyjmowały chrzest na początku lat 90ych jako nastolatki, a dzisiaj twierdzą, że były - delikatnie sprawę ujmując - pod presją. W sumie to był początek wyścigu szczurów do raju. To jest decyzja na tyle poważna, że śmiem ją porównać do małżeństwa. Ciekawe, że to drugie zaleca się odłożyć do czasu, aż młody człowiek osiągnie dojrzałość emocjonalną... Pierwsze- im wcześniej tym lepiej. Liczby :o cyferki :o statystyka :o sprawozdania :o .....................

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-26, godz. 19:33

A wzór na który się powołują świadkowie to chrzest Jezusa :) Kiedy miał 30 lat :)

Te dzieci, które przyjmują chrzest to w większości dzieci "urodzone w prawdzie" czyli "skazane na sukces".
Szkoda , że wyśmiewając się z innych wyznań, nie widzą, że sami zmuszają dzieci do podejmowania tak poważnych decyzji, determinujących całe ich późniejsze życie.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#7 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-03-26, godz. 19:37

dzieci świadków Jehowy podlegają od urodzenia intensywnej indoktrynacji. Dzięki temu organizacja jest dla nich uosobieniem Boga i nie potrafią myśleć inaczej niż po "świadkowskiemu". Z przykładu swojej siostry wiem, że czyta 5x więcej strażnicy i książek(WT) niż Biblii. Potem po porządnym praniu mózgu, dziecko pod presją przyjmyje chrzest. Swoją drogą to przypomina mi to hitlerjugend, z tym, że ulepszony, bo to nie państwo, lecz sami rodzice szkolą pociechy na małych fanatyków. Ze swojego doświadczenia też wiem jaka jest wywierana presja. Najpierw studiujący spytał mnie czy nie stoi nic na przeszkodzie(nielegalny związek, ciężkie grzechy). Nie patyczkując się ze mną mówi: no, to jutro podejdziemy po zebraniu do brata..... OK zostałem z obawami głosicielem. Na kolejnym studium brat wypalił do mnie: co stoi naprzeszkodzie żebyś się ochrzcił? (8
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#8 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-26, godz. 19:44

Qwerty -w porównaniu z niemowlętami chrzczonymi w Kościele katolickim i ewangelickim- młodzi śJ są jak dorośli :huh: :) :lol:

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#9 szulamitka

szulamitka

    Początkujący (1-50)

  • Validating
  • Pip
  • 60 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-03-26, godz. 20:22

Znam takie osoby, co też przyjmowały chrzest na początku lat 90ych jako nastolatki, a dzisiaj twierdzą, że były - delikatnie sprawę ujmując - pod presją. W sumie to był początek wyścigu szczurów do raju. Liczby :o cyferki :o statystyka :o sprawozdania :o .....................


ja jestem taka osoba na przyklad. a presja to rzeczywiscie delikatnie powiedziane....

#10 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-03-27, godz. 07:21

W ktoryms watku byl cytowany list od CK opublikowany w roczniku SJ. Tam wlasnie byla 'pochwala' dla rodzicow, ktorzy mimo zlego swiata doprowadzaja swoje potomstwo do chrztu.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#11 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-03-27, godz. 11:06

Qwerty -w porównaniu z niemowlętami chrzczonymi w Kościele katolickim i ewangelickim- młodzi śJ są jak dorośli :huh: :) :lol:

Z ta ogromna roznica, ze chrzest u SJ ma ogromne konsekwencje w przeciwienstwie do chrztu w KK lub ewangelickim.
SJ niech sobie chrzcza 10/letnie dzieciaki, nastolatkow, ale niech nie wymagaja zeby taka osoba nie zmienila pogladow na ich religie jak bedzie dorosla.
Dołączona grafika

#12 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-17, godz. 19:49

A wzór na który się powołują świadkowie to chrzest Jezusa :) Kiedy miał 30 lat :)


Wzór ten jest przywoływany pewnie częściej i chętniej przy okazji wytykania takiej praktyki (chrztu dzieci) innym wyznaniom – przykład poniżej:



Głosy przeciwko chrzczeniu dzieci


  • W czasopiśmie „Manchester Guardian” z 13 stycznia ub. roku podano, że „pewna grupa anglikanów obecnych na konferencji kaznodziejów i duchownych różnych wyznań, z wyznaniem rzymskokatolickim włącznie, głosowała na rzecz zaniechania chrztu niemowląt”. We wspomnianym dzienniku powiedziano, że tylko „sześciu anglikanów głosowało za chrzczeniem dzieci”. W opublikowanym sprawozdaniu Associated Press również mówi się o tym, że inni duchowni przyłączyli się do buntu przeciw praktykowanemu obecnie chrzczeniu dzieci. J. Christopher Wansey z Roydon Paris Church w Londynie powiedział, że chrzest dzieci „obejmujący niedorzeczność obiecywania przez rodziców wiary i skruchy u swoich dzieci” nie jest już rzeczą stosowną. Jeśli o to chodzi, to nie jest też postępowaniem biblijnym. Jezus miał około trzydziestu lat, gdy został ochrzczony.
--
źródło: "Przebudźcie się!" z 1960 roku, nr 10


.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych