Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Niewierz±cy ¦J obecni na Pamiatce


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

Ankieta: Ilu ochrzczonych uczestników Pami±tki nie wierzy w nauczanie WTS?

Ochrzczeni ¦J obecni na Pami±tce, ale NIE wierz±cy w nauczanie WTS

Nie mo¿esz zobaczyæ wyników tej ankiety dopóki nie oddasz g³osu. Proszê zaloguj siê i oddaj g³os by zobaczyæ wyniki.
G³osuj Go¶cie nie mog± oddawaæ g³osów

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-05-21, godz. 02:24

Po 1975 oraz po 1995 wielu przesta³o g³osiæ, ale nie wyst±pi³o oficjalnie z organizacji. Niektórzy regularnie, raz jeden jedyny w roku pojawiaj± siê w zborze na zebraniu Pami±tki. U czê¶ci tych osób tli siê wiara w nauczanie ¦J czê¶æ zdecydowanie nie wierzy, ale przychodzi na Pami±tkê.

Jak uwa¿acie, ilu jest "niewierz±cych ¦J"?

Pytam tylko o ochrzczonych uczestników Pami±tki, nie pytam o zainteresowanych, z których niektórzy przyszli z ciekawo¶ci a nie z wiary.

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-05-21, godz. 07:40

Odda³am g³os na 70%.
Jak ju¿ kiedy¶ pisa³am na forum, gorliwo¶æ, wiarê widaæ tylko u nielicznych sj w zborze, s± to wci±z te same osoby, zabieraj±ce g³os na zebraniach, aktywnie uczestnicz±ce w zbiórkach.... Oceniam ich ilo¶æ na 30%. Reszta jest bo tak wygodnie, bo znajomi, bo nie maj± nic lepszegop bo boj± siê odej¶æ - ale nie wierz±. Gdyby by³a w nich wiara :) Ich uczynki by³yby jawne dla wszystkich.
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#3 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-05-21, godz. 08:58

Po 1975 oraz po 1995 wielu przesta³o g³osiæ, ale nie wyst±pi³o oficjalnie z organizacji. Niektórzy regularnie, raz jeden jedyny w roku pojawiaj± siê w zborze na zebraniu Pami±tki. U czê¶ci tych osób tli siê wiara w nauczanie ¦J czê¶æ zdecydowanie nie wierzy, ale przychodzi na Pami±tkê.

Jak uwa¿acie, ilu jest "niewierz±cych ¦J"?

Pytam tylko o ochrzczonych uczestników Pami±tki, nie pytam o zainteresowanych, z których niektórzy przyszli z ciekawo¶ci a nie z wiary.

je¿eli mówisz o takich co jeszcze sa w organizacji, ale nie pojawiaja sie na zebraniach, tylko na przyk³ad na pami±tce, to wg. mnie jest ok 20 %

ale bêdzie takich coraz wiêcej, bo ostatnio mia³am mo¿liwo¶æ rozmawiaæ z moim bratem ( Hurra! po 3 latach, a mieszkamy w jednym mie¶cie), to powiedzia³ mi , ¿e z tego , co zauwa¿y³, i co jest dla niego bardzo gorsz±ce, coraz wiecej jest rad na zebraniach, w s³u¿bie królestwa , ¿eby nie tak, jak kiedy¶ by³y rady "rozszerzaæ siê" i wspieraæ s³abych duchowo ( a wiêc takich, o których mówimy w tym temacie).
Teraz s± wyra¼nie rady, ¿eby samemu trzymaæ siê prawdy, ¿e towarzystwo tych s³abych mo¿e byæ dla nas katastrof±, ¿e lepiej trzymaæ siê w zborze silnych duchowo. ¿eby siê nie ogladaæ na tych co zostaj± w tyle.
Podobno jeden brat w trakcie przemówienia pokusi³ siê nawet o przyrównanie tych s³abych do tych co s± juz poza zborem, ¿e wielu z tych s³abych ma brdzo krytyczne nastawienei do organizacji.

Dla mnie to jest wyra¼nie odchodzenie od chrystianizmu.W takim mysleniu wogle nie ma Ducha którego pokazywa³ nam Jezus.
Mój brat mówi, ze jest tym zgorszony......
Ale to pokazuje, ze pozostawaæ bêdzie tylko elitka trzymajaca siê wszystkich wytycznych ck.

U¿ytkownik novanna edytowa³ ten post 2009-05-21, godz. 09:12


#4 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2009-05-21, godz. 12:56

Pan Jezus da³ przyk³ad owcy, która od³±czy³a siê od stada...... pasterz pozostawi³ stado i poszed³ odzyskaæ tê jedn±........... Podobnie przypowie¶æ o syn u marnotrawnym, wiêcej znaczy³ dla Ojca ni¿ ten ¶lepo pos³uszny......... Ale to tylko s³owa Pana Jezusa, które s± niczym w obliczu s³ów p³yn±cych z cia³a kierowniczego jedynaj s³usznej organizacji, to jedyna dobra wskazówka :)

Z tego widaæ, ¿e czuj± ju¿ oddech na plecach i postanowili siê okopaæ :) na swoich jedynych s³usznych pozycjach :)
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#5 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2009-05-21, godz. 13:55

Teraz s± wyra¼nie rady, ¿eby samemu trzymaæ siê prawdy, ¿e towarzystwo tych s³abych mo¿e byæ dla nas katastrof±, ¿e lepiej trzymaæ siê w zborze silnych duchowo. ¿eby siê nie ogladaæ na tych co zostaj± w tyle.
Podobno jeden brat w trakcie przemówienia pokusi³ siê nawet o przyrównanie tych s³abych do tych co s± juz poza zborem, ¿e wielu z tych s³abych ma brdzo krytyczne nastawienei do organizacji.

Trend, aby dobieraæ sobie towarzystwo gorliwych, silnych duchowo chrze¶cijan widaæ od dawna. Szczególnie, je¶li chodzi o spêdzanie wolnego czasu, akcentowane jest, ¿e bracia s³abi w wierze mog± nas swym negatywnym duchem odwie¼æ od spraw duchowym, w domy¶le od s³u¿enia organizacji. I my¶lê, ¿e jest to spostrze¿enie dosyæ trafne. Bo gdzie siê najlepiej rozmawia o b³êdach organizacji, je¶li nie na mi³ej, przyjacielskiej pogawêdce w zacisznym domowym gronie, przy fili¿ance nie koniecznie ma³ej czarnej. Z autopsji mogê powiedzieæ, ¿e rodzinne nasiaduchy i otwarte rozmowy o ¶J, w znacznym stopniu przyczyni³y siê do mojego ducha sceptycyzmu i krytykanctwa wobec organizacji.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... mo¿e przebiec wiele ¶cie¿ek. Zg³êbiæ wiele religii, wst±piæ do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Poniewa¿ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#6 Matrix

Matrix

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-05-21, godz. 17:46

Brzmi to prawie jak teoria ewolucji, s³abe jednostki s± sukcesywnie pomijane, wypierane a w koñcu.... wykluczane. Faktycznie, jest tak jak celnie zauwa¿y³a Ida w wypowiedzi powy¿ej. Czêstotliwo¶æ kontaktów towarzyskich, wspólne spêdzanie czasu poza oficjalnymi zebraniami zborowymi jest wprost proporcjonalna do zaanga¿owania teokratycznego. Nikt nie pochyla siê nad jednostkami mniej aktywnymi- tacy s± zagro¿eniem.

#7 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-05-21, godz. 18:03

Trend, aby dobieraæ sobie towarzystwo gorliwych, silnych duchowo chrze¶cijan widaæ od dawna. Szczególnie, je¶li chodzi o spêdzanie wolnego czasu, akcentowane jest, ¿e bracia s³abi w wierze mog± nas swym negatywnym duchem odwie¼æ od spraw duchowym, w domy¶le od s³u¿enia organizacji. I my¶lê, ¿e jest to spostrze¿enie dosyæ trafne. Bo gdzie siê najlepiej rozmawia o b³êdach organizacji, je¶li nie na mi³ej, przyjacielskiej pogawêdce w zacisznym domowym gronie, przy fili¿ance nie koniecznie ma³ej czarnej. Z autopsji mogê powiedzieæ, ¿e rodzinne nasiaduchy i otwarte rozmowy o ¶J, w znacznym stopniu przyczyni³y siê do mojego ducha sceptycyzmu i krytykanctwa wobec organizacji.


Pamiêtam z jak± nieufno¶ci± mnie traktowano, gdy powiedzia³em, ¿e najbli¿sz± mi osob± w Organizacji jest nieczynny g³osiciel, a ju¿ w ogóle nie potrafili poj±æ, ¿e drug± tak± blisk± mi osob± jest misjonarz na terenie zagranicznym. Po ¶wiadkowsku by³o to nielogiczne...

Jest jeszcze jedna kwestia, w któr± nie potrafiê uwierzyæ, ¿e du¿a czê¶æ ¶J jest nimi z innych przyczyn ni¿ wiara. Twierdzi³ to dzisiaj Tadeusz Po³gensek w rozmowie ze Scandikiem i ze mn±- wierzê w jego do¶wiadczenie, ale i tak trudno mi uwierzyæ.

U¿ytkownik andreaZZ edytowa³ ten post 2009-05-21, godz. 18:24


"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, ¿e przez d³ugi czas obowi±zywa³y w wielu krajach. Nie wierzcie w co¶ tylko dlatego, ¿e wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, ¿e kto¶ inny to powiedzia³, ¿e popiera to swym autorytetem jaki¶ mêdrzec albo kap³an, lub ¿e jest to napisane w jakim¶ ¶wiêtym pi¶mie. Nie wierzcie w co¶ tylko dlatego, ¿e brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobra¿enia, które uwa¿acie za zes³ane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznali¶cie za prawdziwe po d³ugim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#8 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Toruñ

Napisano 2009-05-21, godz. 18:31

móg³by¶ podaæ jakie przyczyny poda³?
Mnie siê wydaje, ¿e jedn± z przyczyn mo¿e byæ strach przed ¶mierci±.
pozdrawiam Andrzej




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych