Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niebezpieczne kongresy


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-07-02, godz. 15:04

Właśnie zadzwonil do mnie kolega Iszbin, który darzony "sentymentem" do swoich dawnych współwyznawców postanowił udać się na Zgromadzenie Okręgowe.
Ponieważ nieco się spóźnił, przy bramie został zagadnięty, kim jest i czego sobie życzy. Grzecznie się przedstawił i poprosił, czy mógłby sie pokręcić po stadionie, posłuchać programu i ewentualnie dostać nową publikację.

Nagle na dzwięk jego nazwiska wyrosło jak spod ziemi 5 (pięciu) osiłków z plakietkami "Służba porządkowa" i obstąpiwszy go nakazali opuscić mu miejsce Kongresu, przy czym nawet mu w tym pogli wyprowadzając za bramę.

Na pytanie "Dlaczego nie może wejść i sobie posłuchać", usłyszał odpowiedź, że Zgromadzenia ŚJ są TYLKO i WYŁĄCZNIE dla "osób przychylnych Organizacji, a wszyscy inni nie będą wpuszczani albo zostaną wyprowadzeni przez porządkowych, a jeżeli delikwent się będzie stawiał to załatwią mu sprawę na policji za wszczynanie awantur i burd w miejscu publicznym".

Na takie dictum kolega Iszbin stwierdził, iż "przecież jest spokojny, nikogo nie zaczepia ani nic nie robi".
Jeden z bojówkarzy Straznicy ironicznie skwitował: "A ty myslisz, że uwierzą tobie jednemu, a nie nam pięciu?"

Iszbin gorąco podziekował za chrześcijańskie podejście, nic nie mówiąc że cały czas kamera, którą miał w ręce miała włączone nagrywanie, więc jest materiał dowodowy na postepowanie ochroniarzy (nota bene "dojrzałych" i "poważnych" starszych zboru).

Sam miałem ochotę wybrać się za dwa tygodnie na Zgromadzenie, ale teraz mam
obawy czy nie zostanę potraktowany podobnie albo jeszcze gorzej.
Zaczynam rozumieć teraz sens zwrotu "Strasznica" - strach tam bywać bo można
nawet w morde dostać od starszych.

Jak wróci Iszbin to pewnie zapoda więcej szczegółów, czekam z niecierpliwością.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#2 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-07-02, godz. 15:55

Nie rozumiem, to nie widzieli, ze on trzyma tę kamerę w ręku? Nie domyślili się, że może być włączona? Bo mi by natychmast przyszło takie skojarzenie do głowy


Pamiętam jak wiele lat temu, kiedy jeszcze byłam "zainteresowana", wracałam z dwoma braćmi z jakiegoś zebrania. Po drodze zaczepili nas jacyś agresywni smarkacze. Bracia nic nie odpowiadali na ich wyzwiska, ale ja w pewnym momencie nie wytrzymałam, bo nie lubię, jak ktoś mnie obraża, zwłaszcza jesli nie daję mu powodu. Szybko się jednak zamknęłam uświadomiwszy sobie, ze jeśli będą chcieli mnie pobić, "głosiciele" nie staną w mojej obronie.

Cóż, z tego widać, ze "bracia" w obronie kobiety to raczej nie staną, ale chętnie użyją swoich pięści w obronie "Prawdy" .... :rolleyes:

Poza tym ponawiam pytanie z początku posta: nie domyślili się, ze kamera jest włączona? A może to jest tak, że kto nie ma w głowie, tem ma w ....

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-07-02, godz. 16:34

Hehe, swojskie klimaty ;) Sam w służbie porządkowej spędziłem kilka zgromadzeń, więc wiem, jak to jest :) . Sam się zgłaszałem, bo przynajmniej nie trzeba było siedzieć na ławeczce i udawać zainteresowania programem. A na ogół pracowałem w służbie "leśnej", bo tam już nie było nic słychać :D Jeśli ktoś z Was był na Lechii w Gdańsku, to wie, w czym okoliczność.

A wracając do samych porządkowych, to co roku było tak, że tylko poszukiwali jakiejś rozrywki w formie wyprowadzenia delikwenta za bramę. Pytam się kiedyś jednego z braci (sługa pomocniczy ok. 2 m wzrostu): jak tam służba, bracie Marku. A on mocno znudzony odpowiada: eeee, już wolałbym posłuchać programu. Dzisiaj nic się nie dzieje, nikt przez płot nie przełazi. Zasnąć można :)

A więc wcale historia iszbina mnie nie dziwi i nie zaskakuje

Pozdr
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-07-02, godz. 17:28

A moja córcia dziś był a w przerwie na kongresie, bo chciała spotkac koleżankę. Kolezanke spotkała i jeszcze wielu innych. Od jednej siostrzyczki usłyszała, że mama zdradziła "jej" Boga. Braciszek jakis starszy próbował namówic ja żeby z mamusia porozmawiała, bo może przecież wrócić, tylko musi napisać list, że tego chce. Ochroniarze ja wpuścili bez problemu, może dlatego,że przerwa i wszyscy się kręcili, no i ubrała się w spódniczkę, więc wyglądała prawie jak siostrzyczka.
Ma

#5 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-07-02, godz. 18:00

Ja sie ubiore w garnitur i krawat, więc chyba też nie będe wzbudzał sensacji... no ale plakietki nie mam, a taką wydrukowaną to zaraz poznają... po brodzie to mnie może nie wykryją żem odstepca, bo nie robie tym sensacji i pod Salą mówią do mnie "bracie".
No, chyba że mnie ktoś z Netowych fotek rozpozna i wtedy lipa.
Ale jednak ide :)
Raz sie żyje, heheh

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#6 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2005-07-02, godz. 18:29

Ja też byłam kilka lat temu na zgromadzeniu. W Sosnowcu. Przyszłam tylko na połowę programu i byłam w spodniach, do tego bez plakietki. Wpuścili mnie bez problemu, ale jak wychodziłam grubo przed zakończeniem programu, to mnie bardzo dokładnie otaksowali, czy nie wynoszę jakichś sprzętów fotograficznych, czy coś w tym stylu. :D :D

A o tym, że porządkowi mogą wyprowadzić kogoś ze zgromadzenia, doskonale wiem, bo przed laty wyprowadzili mojego znajomego (nie był wykluczony) i do dzisiaj nie wiadomo, za co. <_< Może jego teść, wpływowy starszy, nie chciał go widzieć. :P
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#7 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2005-07-02, godz. 21:13

Może wobec tego Iszbin pokaże na ten filmik.
;)
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#8 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-07-02, godz. 21:20

Filmik będzie - spokojnie.
Nie martwcie się o to.

Ja jednak nie rozumiem jednego. Dlaczego tak zrobiono. Przecież jak to zostanie opublikowane to będzie to dowód na nie tolerancje i zwykłe prymitywne chamstwo.
I tak mają się zachowywać przedstawiciele jedynej religi prawdziwej????
Jestem prawie na 100% pewny, że ktoś wysoko postawiony chciał utrzeć nosa Iszbinowi i wydał prikaz aby nie wpuszczać nikogo źle nastawionego do Organizacji.

Tak to się miłuje nieprzyjaciół...
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#9 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-07-03, godz. 00:58

Sama zauważyłam kiedyś że "porządkowi" są dobrze zbudowani, niektórzy nawet ładnie :o ale wtedy moje dzieci wytłumaczyły mi że porządkowy to taki ochroniarz teokratyczny. :ph34r:

I gdzie bedzie mozna zobaczyć ten film ?? :)
Nie powinien mówić jak go nakręcił. Przecież nigdy więcej nikomu by sie to już nie udało. :ph34r:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-07-03, godz. 07:40

...no i co na ten temat odpowiedzą jehowiccy obrońcy… szczerze powiedziawszy współczuje Iszbinowi ! nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji jak on! ta służba porządkowa zachowała się jak gestapo!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-07-05, godz. 15:41

co powiedzą obrońcy? Na pl.soc.religia, niejaki DiKey sugerował, że jak ktoś z odstępców wchodzi na konngres, to można go potraktować w dowolny sposób bo to wilk w owczej skórze
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#12 Patmos

Patmos

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 210 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2005-07-05, godz. 19:23

No cóż trafiła przysłowiowa kosa na kamień.
Dziwię się Iszbinowi, czego On tam chciał szukać?
Liczył na to, że przywitają Go kwiatami i wierszyki będą Mu recytować?
Teraz niech idzie odwiedzić radio Ojca Rydzyka.
Zobaczymy jak tam Go powitają.

:P

#13 seboosxavera

seboosxavera

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2005-07-05, godz. 20:22

skoro tak bardzo źle śJ potraktowali Iszbina.... to niech idzie i tak samo nachalnie kameruje inne "instytucje".... dostanie pałą od Policjii albo wyniosą go brutalnie ochroniarze to wtedy będziemy gadać o "zakazie wstępu"........ pozatym jeśli ktoś jest ewidentnie przeciwny czemuś i ciągle to oczernia to wcale nie jest dziwne że śJ nie wpuścili Iszbina do środka i nie byli zachwyceni jego obecnością :P

#14 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2005-07-05, godz. 20:45

skoro tak bardzo źle śJ potraktowali Iszbina.... to niech idzie i tak samo nachalnie kameruje inne "instytucje".... dostanie pałą od Policjii albo wyniosą go brutalnie ochroniarze to wtedy będziemy gadać o "zakazie wstępu"........ pozatym jeśli ktoś jest ewidentnie przeciwny czemuś i ciągle to oczernia to wcale nie jest dziwne że śJ nie wpuścili Iszbina do środka i nie byli zachwyceni jego obecnością :P

Odpowiedziałem Ci w osobnym wątku, nie twórz ilości argumentów o takiej samej sile, czyli zerowej, bo nawet nie masz pojecia o czym piszesz (nie na temat).

#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-07-05, godz. 20:53

ale czegos tu nie rozumie! a dlaczego nie miałby iść? i dlaczego nie miałby filmować? przecież żyjemy w wolnym kraju! czy mają coś do ukrycia? a może się bali zę sfilmuje ziewających braciszków lub rozstawione stragany z gadzetami! I DOBRZE ZROBIŁ ŻE TAM BYŁ a ze sfilmował gestapowskie zachowanie ograniczonych łysoli no cóż ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2005-07-05, godz. 21:10

pozatym jeśli ktoś jest ewidentnie przeciwny czemuś i ciągle to oczernia


To dobrze wyraża stosunek jehowitów do Kościoła katolickiego.

to wcale nie jest dziwne że śJ nie wpuścili Iszbina do środka i nie byli zachwyceni jego obecnością :P


To samo przekaż jehowitom,że nie powinni się dziwić reakcjom katolików na ich działalność kaznodziejską.

Chyba,że nie widzisz tu analogii?


#17 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-30, godz. 17:18

[color=blue]Właśnie zadzwonil do mnie kolega Iszbin, który darzony "sentymentem" do swoich dawnych współwyznawców postanowił udać się na Zgromadzenie Okręgowe.
Ponieważ nieco się spóźnił, przy bramie został zagadnięty, kim jest i czego sobie życzy. Grzecznie się przedstawił i poprosił, czy mógłby sie pokręcić po stadionie, posłuchać programu i ewentualnie dostać nową publikację.

Nagle na dzwięk jego nazwiska wyrosło jak spod ziemi 5 (pięciu) osiłków z plakietkami "Służba porządkowa" i obstąpiwszy go nakazali opuscić mu miejsce Kongresu, przy czym nawet mu w tym pogli wyprowadzając za bramę.

Ja obejrzałem ten filmik dopiero teraz i przynam, że myślałem, że będzie bardziej dramatycznie. Nic szczególnego się nie wydarzyło.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-30, godz. 19:09

nic nowego pod słońcem.

#19 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2006-02-11, godz. 13:40

Miałem kiedyś taka sytacje...
Byłem z siostrą w słuzbie pańskiej na wiosce. Było to późnym latem wiec miałem na sobie tylko garnitur na sobie no i oczywiście torebke.
I zaczepiło nas 3 wyrostków wiek szacownay na 16-17 lat waga około 65-70 kg. Zaczeło nas obrzucac wyzwiskami. Myśleli ze im nic nie zrobie...
Przeszedłem tak z 10 metrów myślełem ze odpuszczą... ale jeden chyba odwżniejszy mnie popchnął... nie zdążył zabrać ręki a już miał ją wybitą z barku i wykręcony nadgarstek.. tych 2 spasowało od razu... dziwi mnie to zeby atakowac człowieka o wadze 125 kg w dodatku zapaśnika....:lol:
Siostra zakapowała co sie stało.... i skończyło sie na ograniczeniach i naganie...
:lol:
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#20 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-02-11, godz. 16:30

Głupia była i tyle... Chociaz jestem starsza babcia to potrafiłam zdrowo przyłożyc popychającego moją dwunastoletnią córkę wyrostka. A że mu krew poszła z nosa to cóż... Potem się nawet zaprzyjażnili.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych