Skocz do zawartości


Zdjęcie

kobiety


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#41 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-04, godz. 07:50

Chcę tylko przypomnieć, że Pan Jezus, niezgodnie ze standardami europejskimi nie zapewnił kobietom nawet 30% parytetu wśród apostołów (4 z 12), że nie wspomnę o parytecie 50% (6 z 12).

Niektórzy skrajni feminiści podobną praktykę (brak kobiet wśród kapłanów, biskupów i kardynałów) uważają za dykryminację. Czy są konsekwentni?


Sa. W czasach Jezusa kaplanstwo kobiet bylo czyms nie do pomyslenia. Ludzie je ignorowali, w 99% nie umialy czytac i pisac, a to przez mezczyzn (bo przeciez nie ze swojego wyboru). Te, ktore byly blisko Jezusa byly ignorowane przez reszte apostolow (patrz przyklad Piotra). KK zostal zbudowany na Piotrze, a ZADEN z apotolow nie byl tak przeciwny kobietom jak Piotr. Totez stosunek KK do kwestii kobiecej wcale mnie nie dziwi. Jezeli ktos zapoczatkowal feminizm to BYL TO JEZUS.

#42 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-09-04, godz. 08:45

Wszystko wynika z faktu, że kobieta powstała a mężczyzny a zatem jest niższa.

#43 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-04, godz. 09:27

Na ile czytałem Biblie to kobiety w Izraelu miały lepiej niż w innych narodach. Przecież jest wiele ukazanych kobiet które swoją osobą wnosiły nieraz wyzwolenie dla tegoż narodu. Przecież nawet znalazły się takie księgi jak Estery czy Rut jest tez dane by czcić rodziców czli również matkę. Natomiast w wielu krajach do dziś kobieta a później jako matka są tylko że tak ujmę maszynkami do przyjemności i inkubatorami synów. Dlatego nie negował bym tak strasznie tego jak kobieta w Izraelu była postrzegana. No fakt na nasze standardy to też nie wygląda za pięknie ale spójrzmy na tamten świat innymi oczami.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#44 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-09-04, godz. 12:15

Fakt faktem ale w naszym kraju kobiety i tak nie mogą aż tak bardzo narzekać bo są kraje w których są traktowane jako "zera". Jak to się mówi co kraj to obyczaj co nie usprawidliwia takiego traktowania kobiet.

#45 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-04, godz. 12:18

Gorąco polecam książke Wojciecha Eichelbergera "Mężczyzna też człowiek". Myślę że jeśli ktoś chciałby rozważać głębiej ten temat to ta książka pewne rzeczy lepiej naświetli :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#46 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-09-04, godz. 13:37

E tam, mówcie sobie, co chcecie, a ja też nie jestem za kapłaństwem kobiet. Nie mogłam się nigdy nadziwić, kiedy na religii (kiedyś tam, kiedy) poruszano ten temat. Bo co? Ktoś się czuje dyskryminowany, bo nie może podawać komunii albo siedzieć w konfesjonale? Zawsze mnie dziwiło, że ktos nie ma większych problemów.

Dla mnie kapłaństwo kobiet to taki sam "wynalazek" jak udzielanie ślubów homoseksualistom. Wydaje się, że mamy XXI wiek, hurrra! pełne równouprawnienie, a potem to "równouprawnienie" wychodzi bokiem.

Żeby nie było wątpliwości, jestem za równouprawnieniem mężczyzn i kobiet w każdej innej dziedzinie życia. No i własnie: jest tyle dziedzin życia, w których mozna się realizować. Dlaczego z tego nie skorzystać? <_<

#47 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-09-04, godz. 14:22

E tam, mówcie sobie, co chcecie, a ja też nie jestem za kapłaństwem kobiet. Nie mogłam się nigdy nadziwić, kiedy na religii (kiedyś tam, kiedy) poruszano ten temat. Bo co? Ktoś się czuje dyskryminowany, bo nie może podawać komunii albo siedzieć w konfesjonale? Zawsze mnie dziwiło, że ktos nie ma większych problemów.

Dla mnie kapłaństwo kobiet to taki sam "wynalazek" jak udzielanie ślubów homoseksualistom. Wydaje się, że mamy XXI wiek, hurrra! pełne równouprawnienie, a potem to "równouprawnienie" wychodzi bokiem.

Żeby nie było wątpliwości, jestem za równouprawnieniem mężczyzn i kobiet w każdej innej dziedzinie życia. No i własnie: jest tyle dziedzin życia, w których mozna się realizować. Dlaczego z tego nie skorzystać? <_<

Gdybyś mnie nie ubiegła napisałabym dokładnie to samo.
Wypada mi się tylko podpisać

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#48 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-05, godz. 06:27

Wszystko wynika z faktu, że kobieta powstała a mężczyzny a zatem jest niższa.


¨Bog stwozyl czlowieka. I stwozyl go JAKO MEZCZYZNE I KOBIETE¨ Zostali stworzeni tak samo. Historyjka o rzebrze jast albo bardzo symboliczna, albo dopisana dluuuzo pozniej. Na czyjes potrzeby. Pamietajcie, ze ¨tresc Bibli¨ dlugo pozostawala przekazem ustnym , a wszyscy wiemy jak dziala gluchy telefon. Nie mniej jednak pierwszy zapis w Biblii odnosnie czlowieka jest taki, ze Bog stworzyl go JAKO MEZCZYZNE I KOBIETE i powiedzial, ze maja isc i zaludniac ziemie. Co znaczy, ze od poczatku tego od nas oczekiwal. Zebysmy sie rozmnazali i opiekowali Matka Ziemia. Ciekawe jak mogl tego oczekiwac od samego Adama? Ze niby zakielkuje? :blink:

Żeby nie było wątpliwości, jestem za równouprawnieniem mężczyzn i kobiet w każdej innej dziedzinie życia. No i własnie: jest tyle dziedzin życia, w których mozna się realizować. Dlaczego z tego nie skorzystać? <_<


A co powiesz kobiecie dla ktorej takie pragnienie jest sensem zycia? Czuje sie powolana i nie potrafi sobie z tym poradzic? Zeby zostala zakonnica? A zakonnica znaczy w KK? Nic. Takie przynies, podaj, pozamiataj i siedz cicho.

Użytkownik ABC... edytował ten post 2006-09-05, godz. 06:24


#49 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-09-05, godz. 08:27

Ach, meskim feminista byc
Czci dam bronic, z kobieta zyc :)
ale, ale,
Z feministka zyc?!! :)

#50 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-05, godz. 11:15

Zaden problem. Feministki to po prostu bardziej uswiadomione o swoim ¨ja¨ kobiety. Rownie dobrze moglabym spytac ¨z mezczyzna byc¨? Czasem sie dziwie jak my sie miescimy razem Ja-Moj Luby-i jego EGO. No ale coz. Nie o tym tu mowa. Jezus wprowadzil jako pierwszy pewna forme rownouprawnienia i mowil, ze jego nasladowcy maja sie nie dzielic wedle narodow, pochodzenia czy PLCI. Tak wlasnie. PLCI. Przed Bozym obliczem wszyscy jestesmy tyle samo warci. Nie ma, ze kobiety gorsze/lepsze itd. Jestesmy ROWNI.

#51 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-09-05, godz. 11:45

Feministki moga byc, ale wojujace feministki?

Sluszne spostrzezenie, Jezus byl rewolucjonista i znacznie wyprzedzil swoja epoke, i chyba nadal nie jest do konca przez wielu rozumiany, wliczjac w to wielu jego nasladowcow,

#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-05, godz. 12:02

Feministka feministce nierówna :D żeby to raz można było usłyszeć sprzeczne poglądy feministek między sobą? I to ma być wyzwolenie... B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-05, godz. 12:17

A co powiesz kobiecie dla ktorej takie pragnienie jest sensem zycia? Czuje sie powolana i nie potrafi sobie z tym poradzic?

A co sądzisz o pozycji kobiet w Organizacji? Czy są dyskryminowane?
Powiedziano wcześniej, że kobieta ma szansę na karierę teokratyczną. Może przecież zostać pionierką i mieszkanką Domu Betel, więc właściwie nie powinna narzekać, bo problem dyskryminacji tak naprawdę jej nie dosięga. Czy jesteś podobnego zdania?
.jb

#54 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-09-05, godz. 12:33

Przeklejam tutaj posta ktorego napisalem w innym temacie (http://watchtower.or...=60 )- tutaj bardziej pasuje.

Wciaz za mlody jestem, aby sie autorytatywnie wypowiadac, niemniej Tylko Moje Domysly traktuje Bardzo Powaznie choc sam siebie czesto z przymrozeniem oka. Niemniej nikomu nie narzucam Moich Rozwiazan, chocby z tego tylko tytulu ze sa Moje. I dlatego tez staram sie byc bardzo ostrozny z krytyka.
Co do tych wszystkich kultur, to nie wszystkie, dla przykladu wez kulture ludu Naxi, (czyt. Nasi) ktorzy zyja w Yunan, w Chinach. Tam rzadza kobiety.

Nawiasem mowiac, to wlasnie kogutom kury zawdzieczaja swa wspolczesna wolnosc.

Dawniej koguty prowadzily wojny, a kury siedzialy w domu. Powymyslaly sobie koguty wojne totalna i ciezki przemysl na potrzeby samczej rywalizacji i co?
Nie bylo komu pracowac na potrzeby frontu. Siegnieto po kurze zasoby ludzkie.
Kury poszly do fabryk, do pracy, zastepowaly koguty wszedzie tam, gdzie sie tylko dalo. Zaczely zarabiac wlasne pieniadze. Nastapily dalsze kurnikowe przemiany cywilizacyjne i wiele wielebnych kogutow zaczelo narzekac na upadek tradycyjnych autorytetow w kurnikach.
Kury zaczely byc samodzielne. Wreszcie po raz pierwszy mogly decydowac o sobie i o swoim zyciu. Zreszta czesto musialy, gdyz ci co nie polegli na Wielkich Wojnach, byli czesto fizycznymi lub psychicznymi wrakami. I tak to kura w sensie spolecznym zaczela byc rownorzednym partnerem koguta. A niekiedy mozna odniesc wrazenie, ze go pod niektorymi cechami przewyzsza. Wiecej gdacze, wiecej wie o innych kurach i kogutach. Niektore konserwatywne koguty do dzis nie moga sie pogodzic z utrata wylacznosci na kurnik. Jak te feministyczne kury moga sie sprzeciwiac naszemu koguciemu Bogu Ojcu i naszej koguciej tradycji?!

#55 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-05, godz. 13:23

A co powiesz kobiecie dla ktorej takie pragnienie jest sensem zycia? Czuje sie powolana i nie potrafi sobie z tym poradzic? Zeby zostala zakonnica? A zakonnica znaczy w KK? Nic. Takie przynies, podaj, pozamiataj i siedz cicho.

Chyba nic nie wiesz o zakonnicach w KK.

#56 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-06, godz. 10:16

Może komuś to się przyda jak kobieta postrzegana była w Biblii

http://www.kosciol.p.....p;query=b%F3g
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#57 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2006-09-06, godz. 11:13

oraz jak była postrzegana przez prawo kanoniczne i znamienitych ludzi kościoła:
http://www.racjonali...pl/kk.php/s,473

#58 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-09-06, godz. 12:30

... oraz przez apostola Pawla http://www.racjonali...pl/kk.php/s,244
(a nie mowilem, ze jestem meskim feminista?) :)

#59 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-08, godz. 06:09

A co sądzisz o pozycji kobiet w Organizacji? Czy są dyskryminowane?
Powiedziano wcześniej, że kobieta ma szansę na karierę teokratyczną. Może przecież zostać pionierką i mieszkanką Domu Betel, więc właściwie nie powinna narzekać, bo problem dyskryminacji tak naprawdę jej nie dosięga. Czy jesteś podobnego zdania?


Calkowicie przeciwnego. To tak jak w KK: siec cicho, masz tu chabit, a jakby co to zawsze mozesz jechac na misje czy do Watykanu. To tak jakbys chcial(a) miec wlasna limuzyne, a dostal(a)bys np. hulajnoge.

Użytkownik ABC... edytował ten post 2006-09-08, godz. 06:14


#60 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-08, godz. 06:14

Chyba nic nie wiesz o zakonnicach w KK.


Niestety wiesz, a jak myslisz, dlaczego maleje liczba powolan u kobiet?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych