Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiarygodność informacji podawanych na tym forum.


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

Ankieta: Po zapoznaniu się z forum, oceń w skali od 1 do 10 na ile wiarygodne są podawane tutaj informacje.

Po zapoznaniu się z forum, oceń w skali od 1 do 10 na ile wiarygodne są podawane tutaj informacje.

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-10-05, godz. 20:11

Myślę że warto zbadać przy pomocy ankiety, jak jest oceniana wiarygodność informacji podawanych tutaj przez wszystkie strony dysput na tym forum, w oczach osób zaglądających w to miejsce.

Ps. Najlepiej byłoby, gdyby głos mogły też oddać osoby nie zalogowane, lecz tylko odwiedzające to forum jako goście.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-10-05, godz. 21:23

Powiem szczerze że uważam tutejszy poziom za dosc wysoki. Zwłaszcza ze można te informacje samemu porównać. Daje 8 bo co :lol: jak dam więcej to spoczniecie na laurach ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-05, godz. 21:28

Poziom jest bez zarzutu, no prawie, bo czasem zdarzają się jakieś nieścisłości i wątpliwości. Ale gdzie ich nie ma...? Jak na moje "9".
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-10-05, godz. 21:33

Witaj Olo,

już myślałem, że Cię nigdy nie usłyszę. A tu proszę, taka niespodzianka :)

Spróbuj z Twoimi postami dojść do 1000 bo pamiętaj 6 w liczbie to nie dobrze :P

Uważam, że osoby tutaj piszące na tym forum starają się zawsze przekazać informacje pewne, ale oczywiście nie zawsze muszą być one sprawdzone. Zresztą pojęcie wiarygodności jest pojęciem rozmytym, Osoba pisząca na pewno przekazuje, a w każdym razie powinna to robić, informacje dla niej wiarygodne. Oczywiście jedynym problemem jest zasób wiedzy na dany temat.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-10-05, godz. 22:52

Zamieszczane tu treści najczęściej są podparte odpowiednimi cytatami z literatury, skanami dokumentów, archiwaliami. Niebagatelną rolę odgrywa także doświadczenie samych forumowiczów. Ponadto napływające newsy często (w toku dyskusji lub przed jej rozpoczęciem) są weryfikowane w "zaprzyjaźnionych" zborach, jak również na zagranicznych forach, grupach dyskusyjnych i stronach. Rzetelność ma znaczenie i wszyscy starają się o jej zachowanie. Jest to wielki plus tego miejsca.
Sądzę więc, że pod względem wiarygodności jest naprawdę nieźle i można sobie życzyć, by było jeszcze lepiej.
.jb

#6 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-10-06, godz. 07:10

Dziękuję za odzew w tym wątku. ;) Oczywiście zaczynąjąc ten temat i ankietę, miałem na mysli wszystkie informacje spływające na miejsce tego forum. Nie tylko te przeciwne ŚJ ale i te broniące ich pozycji. Myślałem też o wiarygodności informacji podawanych w dyskusjach na różne tematy biblijne, na przykład "dusza", "Trójca", czy "sprawa imienia Bożego". I to nie tylko te przeciwne naukom ŚJ, ale i te zdające się bronić ich poglądów, jak i te całkiem neutralne, a podające pewne ciekawe treści. Chodziło mi też o wiarygodność innych bardziej swobodnych wypowiedzi.

Tak więc niska lub wyska ocena tego forum, powinna świadczyć o wiarygodności podawanych tutaj treści wszystkich, ale to wszystkich uczestników forum. Miedzy innymi zwolenninków, jak i przeciwników ŚJ, oraz osób postronnych.

Będzie to nasza wspólna ocena. ;) :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#7 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-10-06, godz. 08:24

ja dam 8 - bo na razie jeszcze analizuję archwialne tematy

co do możliwości dania oceny nie zalogowanym użytkownikom - może się to skończyć niewypałem ponieważ mogą się zawsze znaleźć osoby (Nadarzyn, obecni ŚJ z nastawieniem anty everyone), które celowo będą chciały obnizyć wiarygodność informacji tego forum
destination: ..::SALSERO::..

#8 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-06, godz. 09:17

Olo, aby oceniać wiarygodność informacji, to trzebaby odróżnić informację od prywatnego odczucia oraz od czyjegoś przekonania.

Informacja: Strażnica nr taki a taki podaje ... i tutaj cytat. Jeśli cytat jest zmanipulowany, to informacja jest błędna, jeśli prawdziwy, informacja jest wiarygodna

Prywatne odczucie: "ŚJ są wspaniali" albo "ŚJ to obłudnicy".

Czyjeś przekonanie: "Biblia uczy o Trójcy" albo "Biblia nie uczy o duszy"

Moim zdaniem, wiarygodność informacji jest wysoka. Raczej nie spotkałem tutaj rewelacji o masonach, którzy finansują Strażnicę, zamawiając sobie artykuły wymierzone w symbole chrześcijańskie, nie spotkałem rewelacji o płaceniu SJ dolarami, ani innych, oczywiście bezzasadnych zarzutów.

Kiedy ktoś donosił o udziałach WTS w fabryce broni, podał stosowne linki.

Ogólnie więc, daję 9/10
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#9 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-10-08, godz. 18:06

Ludzie proszę zagłosujcie kto jeszcze nie głosował. :) Bo nie wierzę, że zagląda tu aktualnie tylko kilkanaście osób.

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#10 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-10-08, godz. 18:07

Olo, ja myślę, że się ludzie przestraszyli tego co napisałeś:

Dziękuję za odzew w tym wątku.  Oczywiście zaczynąjąc ten temat i ankietę, miałem na mysli wszystkie informacje spływające na miejsce tego forum. Nie tylko te przeciwne ŚJ ale i te broniące ich pozycji. Myślałem też o wiarygodności informacji podawanych w dyskusjach na różne tematy biblijne, na przykład "dusza", "Trójca", czy "sprawa imienia Bożego". I to nie tylko te przeciwne naukom ŚJ, ale i te zdające się bronić ich poglądów, jak i te całkiem neutralne, a podające pewne ciekawe treści. Chodziło mi też o wiarygodność innych bardziej swobodnych wypowiedzi.

Tak więc niska lub wyska ocena tego forum, powinna świadczyć o wiarygodności podawanych tutaj treści wszystkich, ale to wszystkich uczestników forum. Miedzy innymi zwolenninków, jak i przeciwników ŚJ, oraz osób postronnych.

Będzie to nasza wspólna ocena. 

:P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#11 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-10-08, godz. 20:17

Eee, może nie jest tak źle. ;)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#12 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-10-09, godz. 06:15

Olo, aby oceniać wiarygodność informacji, to trzebaby odróżnić informację od prywatnego odczucia oraz od czyjegoś przekonania.

Mówiąc słowo "informacje" miałem na mysli wszelkie treści przekazywane tutaj. Nie tylko odsyłacze do innych źródeł czy zapożyczone opinie lub cytaty. Ale wszelkie treści, przekazywane na forum, łącznie z wiarygodnością publicznie ujawnianych osobistych odczuć. No bo ktoś moze czuć co innego a publicznie z różnych przyczyn pisać co innego. Interesująca jest ocena wiarygodności wszystkich, ale to wszystkich treści wypisywanych na forum. Dlatego chciałbym spytać forumowiczów o ich opinię. Taki cel mi przyświecał zakładając tę ankietę.

A mam nadzieję, że po pewnym czasie, gdy nazbiera się już sporo głosów, skomentujemy wspólnie wyniki tej ankiety i wyciągniemy konstruktywne wnioski. Myślę że będą one dosć bogate. Na przykład dlaczego ktoś dał tylko 1 pkt, a kto inny aż 10 pkt? O czym to świadczy? Albo dlaczego niektórzy głośno przyznają sie w swoich postach jak głosowali, a inni nie, lecz wolą pozostać anonimowi. Zapewniam, że taka ankieta może ujawnić wiele ciekawych rzeczy.
------------------------------------------------
Oczywiście, ponownie zachęcam do oddania głosu w powyższej ankiecie, osoby które jeszcze tego nie zrobiły. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#13 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2005-10-09, godz. 11:26

wiarygodność informacji podawana na forum moim zdaniem jest rzetelna.
ja dałem 9
pozdrawiam Andrzej

#14 [email protected]

[email protected]

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2005-10-09, godz. 19:08

:blink: Bardzo dokładnie zapoznałam się z informacjami podanymi na tym forum i muszę stwierdzić, że są one w 99 procentach wiarygodne. Nauczona doświadczeniami z ŚJ wszystko sprawdziłam dwukrotnie, zdarzają się małe uchybienia, ale są one niczym w porównaniu z kłamstwami głoszonymi przez organizacje, wiadomo jaką. Zaznaczam, że ocena ta dotyczy tylko i wyłącznie informacji demaskujących zakłamanie przywódców WTS. Reszta to poprostu cały czas powtarzane bez zastanowienia wyuczone na pamięć formułki. Nie jestem wrogiem szeregowych ŚJ, ja poprostu ich z całego serca żałuję, ale myślę, że z czasem ich wiara w Boga zostanie nagrodzona otwarciem oczu i dojrzeniem prawdy. :P

#15 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2005-10-13, godz. 10:57

Mówiąc słowo "informacje" miałem na mysli wszelkie treści przekazywane tutaj. Nie tylko odsyłacze do innych źródeł czy zapożyczone opinie lub cytaty. Ale wszelkie treści, przekazywane na forum, łącznie z wiarygodnością publicznie ujawnianych osobistych odczuć. No bo ktoś moze czuć co innego a publicznie z różnych przyczyn pisać co innego.


Co do prywatnych odczuć opisywanych na tym forum, jeśli mam wysnuwać z nich jakieś wnioski, zawsze robie to w kontekście innych zasłyszanych historii. Trafiają się czasem jacyś zaślepieni złością awanturnicy, ale wiekszość tych relacji, jakkolwiek niezwykłymi wydawałyby się one dla autorów, mieści się w kilku schematach ( ach ta proza życia) i to właśnie je uprawdopodabnia.

Prawie nigdy nie będziemy w stanie ocenić prawdziwości opisywanych tu zdarzeń, emocji i uczuć innych ludzi, nawet, jeśli nam samym przytrafiło się coś podobnego.
Dlatego w ankiecie oceniam przede wszystkim wiarygodność przytaczanych tekstów źródłowych ( na 9), które częściowo jestem w stanie zweryfikować. Natomiast prawdziwości osobistych relacji domniemuję - również w okolicach 9 na 10.

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-18, godz. 11:30

Przyznałem notę 9. Aczkolwiek zastanawiałem się nad 8.

Jeśli chodzi o rzetelność zamieszczanych tu informacji, faktycznie popierane są zazwyczaj odnośnikami do artykułów. Dlatego też z całą pewnością należy się nota 10. :D

Wypowiedzi użytkowników forum są zazwyczaj subiektywne, a więc dla tej osoby prawdziwe, zależne od tego jak dana jednostka spostrzega otaczający ją świat, czy dane wydarzenie. Chcę zaznaczyć, że cenię posty zdecydowanej większości użytkowników, a stanowisko osób mających odmienne zdanie od mojego może nauczyć człowieka patrzenia na pewne sprawy z innej perspektywy. W końcu bardzo ważne jest, aby zachowywać uczciwość intelektualną, która w moim mniemaniu jest zalążkiem, początkiem 'wszelkiej mądrości' - choć tej jeszcze nikomu nie udało się „definitywnie zdefiniować”. :D

Niestety, czasami są zamieszczane komentarze, które nazwałbym ciosami poniżej pasa, które przypominają bardziej pastwienie się nad szeregowymi świadkami Jehowy - tak zwane przeze mnie kopanie leżącego - a które znacznie zaniżają wiarygodność tego forum. Dlatego też niestety nota niższa - 7. ;)

Sumując wyszło 8,5, ale nota 9 jest ukłonem w stronę prowadzących za profesjonalizm.
:)

pzdr. B)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 Guest_Guest_ben-salem_*

Guest_Guest_ben-salem_*
  • Goście

Napisano 2005-11-19, godz. 14:09

Ad wiarygodność forum

Daję -8-


ben-salem

#18 Guest_Gigi_*

Guest_Gigi_*
  • Goście

Napisano 2006-01-25, godz. 12:17

Po zapoznaniu sie z wieloma wypowiedziami na forum oceniam go na 4. Przeraża mnie jednak arogancja i dawka nienawiści połączona z nietolerancja jaką stosują często piszacy o Świadkach Jehowy. Najwięcej merytorycznej treści zawieraja posty osób spokojnych i zrównoważonych. A takich jest wielu po stronie obrońców wiary w Jehowe Boga.

#19 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-02-01, godz. 19:39

dalem 10 mimo ze mialem kiedys problemy z administracja....?

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-02, godz. 09:24

Po zapoznaniu sie z wieloma wypowiedziami na forum oceniam go na 4. Przeraża mnie jednak arogancja i dawka nienawiści połączona z nietolerancja jaką stosują często piszacy o Świadkach Jehowy. Najwięcej merytorycznej treści zawieraja posty osób spokojnych i zrównoważonych. A takich jest wielu po stronie obrońców wiary w Jehowe Boga.

Hehe ja bym powiedział odwrotnie :D Widze że to kwestia siedzenia... :blink:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych