Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dusza - J 8:56


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 11:35

Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się. (J 8:56, BW)

Skoro Abraham umarł setki lat zanim Chrystus wypowiedział te słowa, jak Jezus mógł mówić, że Abraham, "ujrzał go, i się rozradował", jeżeli nie ma świadomości po śmierci?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#2 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 13:25

Skoro Abraham umarł setki lat zanim Chrystus wypowiedział te słowa, jak Jezus mógł mówić, że Abraham, "ujrzał go, i się rozradował", jeżeli nie ma świadomości po śmierci?

Oj, Mirku, Mirku...
Piszesz, że byłeś Ś.J...
Abraham oczywiście widział „dzień”, w którym zamiast Jego pierworodny, zginął „ktoś” inny.
Na górze w kraju Moira, jego oczekiwany, pierworodny, „zmartwychwstał”.
Tam został ofiarowany baranek.
Tam także Abraham rozradował się...
Tam widział nie Chrystusa, lecz Jego dzień odkupienia...

Dlaczego aż tak, zależy tobie na duszy nieśmiertelnej??? :o

#3 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-10-16, godz. 14:42

Henryku, czy apostołowie i faryzeusze wierzyli w egzystencję po śmierci?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#4 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 14:55

Henryku, czy apostołowie i faryzeusze wierzyli w egzystencję po śmierci?


Nie wiem jak wierzyli faryzeusze...
Apostołowie – na pewno!
- Po zmartwychwstaniu... ;)

#5 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 15:31

Dlaczego aż tak, zależy tobie na duszy nieśmiertelnej??? 

Henryku, odpowiedź jest prosta:

bez duszy nieśmiertelnej nie ma zmartwychwstania tylko ponowne stwarzanie z prochu ziemi. A tak biblia nie uczy!

jak jest napisane: Uczyniłem cię ojcem wielu narodów - przed obliczem Boga. Jemu on uwierzył jako Temu, który ożywia umarłych i to, co nie istnieje, powołuje do istnienia. (Rz 4:17, BT)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#6 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 15:44

Mirku...
Już o tym pisaliśmy Sobie...
Jeśli dusza nieśmiertelna jest już w Niebie, to w jakim celu jest CIAŁO?
Chyba to Ono ma zmartwychwstać...
- Do życia w Niebie?
Jeśli nie umarła (dusza), to w jakim celu zmartwychwstanie?

#7 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 16:26

Henryku, ja odpowiem jak ja to rozumię. Po śmierci człowieka umiera jego ciało, ale sam człowiek, tzn. jego dusza, czyli własne EGO, istnieje dalej. Dzięki temu jest właśnie w ogóle możliwe zmartwychwstanie człowieka.

Henryku a jeszcze takie jedno pytanie: jak mógłby Bóg w czasach Mojżesza powiedzieć, iż jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, gdyby te osoby nie istniały?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#8 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 16:38

Henryku a jeszcze takie jedno pytanie: jak mógłby Bóg w czasach Mojżesza powiedzieć, iż jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, gdyby te osoby nie istniały?


Te osoby (ciała) nie istniały.
Zjadły robaki...
Pozostała pamięć o nich u Boga.
Obj. 20:15
I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
(BW)
Ps. 56:9
Tyś policzył dni mojej tułaczki, Zebrałeś łzy moje w bukłak swój. Czyż nie są zapisane w księdze twojej?
(BW)

#9 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-10-16, godz. 16:46

Nie wiem jak wierzyli faryzeusze...

Dlaczego nie wiesz? Czy to poza granicami naszego poznania? Czy w Biblii nie ma jakiś przesłanek aby znaleźć odpowiedź na ten temat?

Apostołowie – na pewno!
- Po zmartwychwstaniu... ;)

Czy aby napewno dopiero po zmartwychwstaniu?

Łk 24:37-39 BT „Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.(38) Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?(39) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.”

Zdawało się im, że widzą ducha mimo, że nie wierzyli w egzystencje po śmierci?
A Jezus zamiast ich ochrzanić za takie pogańskie wierzenia tylko ich wyprowadził z błędu, że to on z krwi i kości?

bez duszy nieśmiertelnej nie ma zmartwychwstania tylko ponowne stwarzanie z prochu ziemi. A tak biblia nie uczy!

Henryku, zgadzasz się z tym, że według twej teorii [po śmierci nie istnieje się] zmartwychwstanie będzie ponownym stwarzaniem?

ŚJ którzy mają identyczny pogląd jak Twój mówią tak:
"Zmartwychwstanie nie oznacza jednak ponownego zebrania tych samych pierwiastków chemicznych, lecz stworzenie przez Boga na nowo tej samej osoby mającej identyczną osobowość" ("Oto wszystko nowe czynię" s.21) - wniosek moim zdaniem oczywisty

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#10 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 17:10

Zdawało się im, że widzą ducha mimo, że nie wierzyli w egzystencje po śmierci?
A Jezus zamiast ich ochrzanić za takie pogańskie wierzenia tylko ich wyprowadził z błędu, że to on z krwi i kości?


Lantis...
Nie możemy porównywać istoty duchowej (Anioła), która miała możność materializować się, z „duszą” ludzką.
Aniołów (Posłańców), którzy przybrali ludzką postać, jest opisanych w Biblii przynajmniej kilku...
Jeden nawet trącił Piotra w bok – znaczy był materialny.
Możesz się śmiać, ale ja też widziałem „Ducha”. – Do dziś, jak sobie przypomnę, robią się mnie mokre plecy...
- Widziały moje oczy..., ale czy to duch – to już inna sprawa.
Wierzę, że część ludzkości będzie żyła na naszej Ziemi.
Potrzebne będą im ciała z pierwiastków ziemi...
Czy będą to dokładnie te same pierwiastki?
Nie wiem... :(

#11 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-10-16, godz. 17:10

Lantis:

Łk 24:37-39 BT „Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.(38) Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?(39) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.”

Zdawało się im, że widzą ducha mimo, że nie wierzyli w egzystencje po śmierci?
A Jezus zamiast ich ochrzanić za takie pogańskie wierzenia tylko ich wyprowadził z błędu, że to on z krwi i kości?

Mogło im chodzić o demona lub inną istotę duchową. Nie koniecznie o tak zwanego ducha ludzkiego ukazującego się rzekomo po śmierci człowieka. Czy bierzesz to pod uwagę? Musiałbyś najpierw wykluczyć tę ewentualność, aby twój argument był celny. A tak pozostaje bez wartości.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#12 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 19:40

witajcie

Lantis: 

  QUOTE    Łk 24:37-39 BT „Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.(38) Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?(39) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.”    Zdawało się im, że widzą ducha mimo, że nie wierzyli w egzystencje po śmierci?  A Jezus zamiast ich ochrzanić za takie pogańskie wierzenia tylko ich wyprowadził z błędu, że to on z krwi i kości?




marek 9;9-10


Kiedy zaś schodzili z góry, nakazał im, żeby nikomu nie mówili o tym, co widzieli, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie.(10) Zachowali tedy ten nakaz i tylko między sobą zastanawiali się, co to znaczy: powstać z martwych

chyba jednak to nie bylo takie jasne ;)
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych