Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sterowana ewolucja czy "bezpośrednie" stwarzanie


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

Ankieta: Czy dopuszczasz myśl, że Stwórca zamiast "bezpośrednio" stworzyć świat, pokierował ewolucją?

Czy dopuszczasz myśl, że Stwórca zamiast "bezpośrednio" stworzyć świat, pokierował ewolucją?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-11-16, godz. 22:50

Czy ten rekin tak wysoce wyspecjalizowane umiejętności zawdzięcza Stwórcy, czy też wykształciły się one niejako na skutek degeneracji, grzechu człowieka, BEZ UDZIAŁU wyższej inteligencji? Jeżeli wybierzemy to drugie to przecież nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby uwierzyć w ewolucję! :o

Skłaniam się do sterowanej przez Stwórcę ewolucji, choć nie wykluczam bezposredniego stwarzania. Uważam, że karty PŚ przedstawiają prawdę o kształtującym się na Ziemi życiu, prawdę, którą potwierdzają uczciwe odkrycia naukowe.


my ludzie religijni mowimy, ze w swiecie zwierzat wystepuje bestialstwo.
nauka okresla to jako doskonalą harmonię.

budujemy w umyslach spersonifikowany swiat zwierzecy mimowolnie

Myślę, że masz rację. Zapędzamy się w naszym zrozumieniu świata zwierząt tak dalece, że zapominamy o instynktownej mądrosci wszczepionej w mózgi naszych "niższych braci". Tylko człowiek, mimo przynależności do naczelnych ssaków, został stworzony na obraz Boga i został obdarzony wyższą uczuciowoscią i nieprzeciętnym intelektem. Tylko człowiek potrafi odróżniać dobro od zła, ma poczucie moralności i potrzeby wyższego rzędu np. potrzeby duchowe.
Zwierzęta są traktowane przez Boga nieco instrumentalnie. Bywają żywym narzędziem do wykonania Bozych zamierzeń, związanych np. z oczyszczeniem ziemi. Spójrzmy na przerazajacy widok nakreslony w Apokalipsie: " I widziałem jednego anioła stojącego w słońcu; i zawołał głosem donosnym mówiac wszystkim ptakom latajacych srodkiem nieba: Nuże, zbierzcie sie na wielką ucztę Bożą. By jeść ciała królów i ciała wodzów...i wszystkie ptaki nasyciły się ich ciałami" 19:17-21.
Czasem pragniemy, kierując się miłoscią do naszych pupili czy docenianiem mądrości panującej w swiecie zwierząt, która bywa zawstydzajaca dla naszego gatunku- myślacego rozsądnie i miłosiernie człowieka, przypisać zwierzakom nadzwyczajne zdolnosci. Ale zwierzęta, jakby nie były najrozumniejsze czy najbardziej obswojone, nigdy nie bedą przyjaciółmi takimi jakimi mogą stać się ludzie. Dotkliwie to odczułam, gdy mieliśmy w domu psa- "przyjaciela", łagodnej i nieszkodliwej rasy. Do dziś mam po nim pamiątkę - w tej chwili już niewielką bliznę na przedramieniu. Ale przerzucanie winy na Boga za nieobliczalne zwierzęta i za ich drapieżną naturę uważam za absurdalny pomysł.

jako SJ wytlumaczylbym rozmowcy ta kwestie tak:

- widzi Pan z agresja wsrod zwierzat jest tak: Bog Jehowa nie przewidzial, ze zeby pirani posluza jej do obzerania zywcem ofiary, jak nie przewidzial, ze zdolnosci muzyczne czlowieka pozwolą mu na wymyslenie death metalu, wszystko mialo mialo byc dobre, a muzyka jak piesn nr 81 :P

Podoba mi się to Twoje wytłumaczenie. :)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#42 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-11-17, godz. 05:13

Ciekawe że już ap. Piotr przyrównuje niektórych ludzi do..

"Ale ci ludzie, jak bezrozumne zwierzęta z natury urodzone na schwytanie i zagładę"
Ten werset daje sporo do myślenia.



Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#43 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-11-17, godz. 20:14

jako SJ wytlumaczylbym rozmowcy ta kwestie tak:

- widzi Pan z agresja wsrod zwierzat jest tak: Bog Jehowa nie przewidzial, ze zeby pirani posluza jej do obzerania zywcem ofiary, jak nie przewidzial, ze zdolnosci muzyczne czlowieka pozwolą mu na wymyslenie death metalu, wszystko mialo mialo byc dobre, a muzyka jak piesn nr 81 Dołączona grafika


Bluźnisz Drabie. Abo już zapomniałeś jak odpowiada prawomyślny Ś.Jehowy.

Dla wierzącego brata nie ma takiej opcji, że Jehowa o czymś zapomniał, lub nie przewidział.

Sugerujesz, że ŚJ to jacyś debile, którzy tak odpowiedzą? Jestem poważnie zgorszony.

To takie śmieszne, co piszesz. To jakbyś powiedział, że Bóg stworzył lutnię do pieśni pochwalnych a diabeł przetwornik elektromagnetyczny do nagrywania metalu.

Nie jest tak. Narzędzia, jakie ludzie wykorzystują można zużywać do wielorakich celów. Ich zastosowanie nie determinuje postawy producenta. Bóg, jako absolut nie zapomina i nie może „nie przewidzieć”. On przyzwala i naucza poprzez doświadczenie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#44 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-11-17, godz. 23:23

[Nie jest tak. Narzędzia, jakie ludzie wykorzystują można zużywać do wielorakich celów. Ich zastosowanie nie determinuje postawy producenta. Bóg, jako absolut nie zapomina i nie może „nie przewidzieć”. On przyzwala i naucza poprzez doświadczenie.

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Bóg jest w stanie przewidzeć wszystko. Na wiele rzeczy przyzwala, co nie oznacza, że je pochwala.
Mój zachwyt dla wypowiedzi GDraba zgasł.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#45 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-18, godz. 07:05

Sugerujesz, że ŚJ to jacyś debile, którzy tak odpowiedzą? Jestem poważnie zgorszony. [/size]
[


Bardzo Cie przepraszam :(

Mam wsrod SJ przyjaciol i nigdy bym o nich tak nie pomyslal. Moja wypowiedz byla żartobliwa, moze nawet tak bym odpowiedzial na serio, wiesz jak to jest w sluzbie. Mysle, ze przebywanie na tym forum dziala na wrazliwosc i drazliwosc.

nie taka byla moja intencja.

serdecznie cie przepraszam jeszcze raz.

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Bóg jest w stanie przewidzeć wszystko. Na wiele rzeczy przyzwala, co nie oznacza, że je pochwala.
Mój zachwyt dla wypowiedzi GDraba zgasł.



moc przewidzenia wszystkiego jest nielogiczna i absurdalna. jest wiara w przeznaczenie. nie rozumiem Was, naprawde.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#46 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-11-18, godz. 07:24

Wierzysz w przeznaczenie Drab?



Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#47 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-18, godz. 07:46

Wierzysz w przeznaczenie Drab?



nie.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#48 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-11-18, godz. 08:50

Przykładać do Boga miarę ludzkiej logiki jest raczej bezcelowe. Mamy masę dowodów na to że, naokoło nas dzieją się często rzeczy niedające wytłumaczyć się żelazną logiką, pełne absurdów i niespodzianek. Wtłaczanie Stwórcy w wąskie ramy ludzkiego postrzegania nie ma sensu.
Dlatego już dawno napisano:

O głębokości Bożego bogactwa i mądrości, i wiedzy! Jakże niezbadane są jego sądy i jak nie do wyśledzenia jego drogi!
Bo "kto poznał umysł Jehowy lub kto został jego doradcą?"

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2009-11-18, godz. 08:52


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#49 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-18, godz. 09:35

Przykładać do Boga miarę ludzkiej logiki jest raczej bezcelowe. Mamy masę dowodów na to że, naokoło nas dzieją się często rzeczy niedające wytłumaczyć się żelazną logiką, pełne absurdów i niespodzianek. Wtłaczanie Stwórcy w wąskie ramy ludzkiego postrzegania nie ma sensu.
Dlatego już dawno napisano:

O głębokości Bożego bogactwa i mądrości, i wiedzy! Jakże niezbadane są jego sądy i jak nie do wyśledzenia jego drogi!
Bo "kto poznał umysł Jehowy lub kto został jego doradcą?"




Ja sobie teraz to poukładam, zeby sie nie pogubic:

1. Bog stwarza swiat doskonaly.
2. Przewiduje, ze bedzie niedoskonaly
3. Jednak nazywa wszystko dobrem
4. Niezapomina (bo o niczym nie zapomina) przy tym wyposazyc zwierzeta w funkcje obronno
agresywne dajac im do tego zestaw odpowiednich narzedzi.
5. zgodnie z jego przewidzeniem (bo wszystko widzi rowniez przyszlosc) swiat zmiena sie w
agresywny
6. Na koncu Bog wysyla werset do proroka, ze nikt tego nie zrozumie.

7. I ja juz rozumiem, ze mam tego nie zrozumiec.


ale, jest jeszcze inny sposob, np na stronie o islamie piszą tak w kontekscie stworzenia swiata:


Rozwiązanie tej tajemnicy zawarte jest w Księdze Allaha. Dziś Koran jest jedyną księgą na ziemi, o której z całkowitym przekonaniem możemy powiedzieć, że daje nam sprecyzowaną wiedzę odnośnie wszystkich realiów życia.

Ci, którzy próbowali zrozumieć Wszechświat nie uciekając się do Księgi Allaha, są jak ślepi ludzie, którzy starają się dowiedzieć czym jest słoń, dotykając poszczególnych części jego ciała.


czyli juz wiemy gdzie jest odpowiedz na wszystko, czujecie sie zacheceni?
acha Wedy pisza to samo :blink:
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#50 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2009-11-18, godz. 10:22

Rozwiązanie tej tajemnicy zawarte jest w Księdze Allaha. Dziś Koran jest jedyną księgą na ziemi, o której z całkowitym przekonaniem możemy powiedzieć, że daje nam sprecyzowaną wiedzę odnośnie wszystkich realiów życia.


Mógłbyś podać w skrócie, bo ja myślę, że w Biblii jest pełnia objawienia......

#51 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-18, godz. 11:21

Mógłbyś podać w skrócie, bo ja myślę, że w Biblii jest pełnia objawienia......



oczywiscie zdanie na temat Koranu, ze jest jedyna najprawdziwsza ksiegą na ziemi nie jest moje tylko tych, ktorzy o tym wiedzą, ze jest on najprawdziwszy. to tak, zebysmy sie dobrze zrozumieli :)

a dlaczego Koran jest najprawdziwszy bo:
Koran zaświadcza słowem o wszechwładzy Allaha. Z wielką siłą i jasnością opisuje wielką, ukrytą, determinującą moc, która działa jak świat długi i szeroki, i daje nam jednoznaczną informację o tej metafizycznej rzeczywistości, której nie dosięgają ani ręka ani oko. Nie tylko dokładnie wyjaśnia rzeczywistość istnienia, ale tworzy zadziwiającą galerię obrazów świata, która stawia nam przed oczyma nieznany do tej pory, niewidzialny świat.


fajne, nie? wojtek to pewnie jak z biblią, jak to poczujesz, jak juz wnikniesz w mistycyzm i zaskoczysz umyslem to juz wiesz,ze:

Biblia zaświadcza słowem o wszechwładzy Jehowy. Z wielką siłą i jasnością opisuje wielką, ukrytą, determinującą moc, która działa jak świat długi i szeroki, i daje nam jednoznaczną informację o tej metafizycznej rzeczywistości, której nie dosięgają ani ręka ani oko. Nie tylko dokładnie wyjaśnia rzeczywistość istnienia, ale tworzy zadziwiającą galerię obrazów świata, która stawia nam przed oczyma nieznany do tej pory, niewidzialny świat.

chodzi o to, ze ta demagogia jest piękna, jak kazda religia, jest piękna i tyle...
dalej wiesz tyle ile czujesz :blink:

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-11-18, godz. 11:23

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#52 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-11-18, godz. 20:55

Ja sobie teraz to poukładam, zeby sie nie pogubic:

1. Bog stwarza swiat doskonaly.
2. Przewiduje, ze bedzie niedoskonaly

No i się pogubiłeś w punkcie drugim. Bóg przewiduje, że wolny wybór człowieka będzie miał przełożenie na dalszą historię świata. Bóg nie założył, że człowiek zgrzeszy, odwróci się od Boga, sprowadzi skażoność na doskonały swiat. Pierwotnym zamierzeniem Boga była doskonała ziemia zamieszkana przez doskonałych ludzi. Ale wszechmocny i przewidywalny Bóg dał człowiekowi wolność- jedną z najcenniejszych wartości w życiu. To człowiek swoim niefortunnym wyborem spowodował przyczynowo-skutkowy ciąg zdarzeń, mającym przełożenie w obecnym agresywnym świecie. Bóg przewidział skutki grzechu. Przedsięwziął też kroki by zmienić obecny stan rzeczy i przywrócić doskonałość.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#53 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 07:40

Ja myślę,że Gruby popełnił błąd maleńki.Chodziło mu o to właśnie,że bóg nie przewidział niedoskonałości-chodziło mu o to,że bóg przewidział skutki grzechu.A to zupełnie zmienia postać rzeczy.Wybaczmy mu to.Tzn. Grubemu! :)

#54 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 08:53

No i się pogubiłeś w punkcie drugim. Bóg przewiduje, że wolny wybór człowieka będzie miał przełożenie na dalszą historię świata. Bóg nie założył, że człowiek zgrzeszy, odwróci się od Boga, sprowadzi skażoność na doskonały swiat. Pierwotnym zamierzeniem Boga była doskonała ziemia zamieszkana przez doskonałych ludzi. Ale wszechmocny i przewidywalny Bóg dał człowiekowi wolność- jedną z najcenniejszych wartości w życiu. To człowiek swoim niefortunnym wyborem spowodował przyczynowo-skutkowy ciąg zdarzeń, mającym przełożenie w obecnym agresywnym świecie. Bóg przewidział skutki grzechu. Przedsięwziął też kroki by zmienić obecny stan rzeczy i przywrócić doskonałość.



ok, odnioslem sie do Twojego i Dicka twierdzenia, ze Bog jest w stanie przewidziec wszystko. Dla mnie tak radyklane stwierdzenie oznacza, ze wszystko oznacza kazdy wymiar czasu, przestrzeni, kazdy bieg wydarzen, a wiec jednoznacznie nasuwa sie twierdzenie, ze wszystko to rowniez przyszlosc. teraz juz widze, ze wycofaliscie sie dosyc umiejetnie z tego twierdzenia, albo tez zakladam, ze zle zrozumialem kontekst waszej wewnetrznej glebokiej mysli. sklaniam sie ku drugiemu :)

zdajecie sobie sprawe, ze przy koncepcji absolutnego przewidzenia wszystkiego, mamy do czynienia z przeznaczeniem, w to nie wierzycie, wiec ograniczacie wszechmocnego Boga w waszej wyobrazni jedynie do istoty przewidujacej skutki ewentualnych dzialań ja to rozumiem.

na pytanie skierowane kiedys do braci (jak bylem maly) czy Bog widzi cala przyszlosc: odpowiedzieli, ze tak. no to zapytalem: po co stworzyl ten swiat jak wiedzial, ze sie nie uda. na to odpowiedzieli mi, ze Bog moze wniknac w przyszlosc, ale nie zawsze chce. jest to prawda bo Bog robi co chce, bo jest wszechmocny :huh:

ale inteligentny czlowiek zdaje sobie sprawe, ze jest to szczyt demagogii.

wtedy zrozumialem jedna najprawdziwsza prawde swiata. ze Bog to taka koncepcja ktorą mozna manipulowac w kazdą stronę, to obiekt dyskusji, z ktorym sie nigdy nie wygra, bo w nieskonczonej wyobrazni ludzkiej miesci sie nieskonczonosc jego mozliwosci i cokolwiek powiem, bedzie przykryte argumentem wszechmocy. Bog robi co chce, jezeli twierdze, ze cos jest nielogiczne, ze np zwierzecy arsenał broni swiadczy o tym, ze natura od poczatku byla nastawiona na walke i agresje, ze ten sam schemat dziala w ludzkich swiatach, to zawsze mozna powiedziec, ze tak nie bylo na poczatku, tylko potem Bog załamal czas, doznalismy ogromnej zapasci czasoprzestrzennej wszystko odwrocilo sie do gory nogami i swiat zwierzecy wszedł w odwrotnosc swojej natury i stal sie tym czym jest. niemozliwe?
a jakze, wszystko jest mozliwe. WSZYSTKO... skoro tak to ja w tym momencie sie wycofuje, bo nie moge rozmawiac o czyms co ma wymiar fantastycznej bajki, w tym boskim swiecie jestem Alicją...

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-11-19, godz. 08:55

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#55 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 09:14

Ja myślę,że Gruby popełnił błąd maleńki.Chodziło mu o to właśnie,że bóg nie przewidział niedoskonałości-chodziło mu o to,że bóg przewidział skutki grzechu.A to zupełnie zmienia postać rzeczy.Wybaczmy mu to.Tzn. Grubemu! :)



odobiegamy od zwierzaków, krótko...

nie, nunek, napisalem co napisalem, prowokująco może, wyjasnilem to powyzej. jest taki fajny sposob, aby popatrzec na SWOJEGO Boga racjonalnie, to jest jedno proste pytanie, które uslyszalem, gdzies w dalekim swiecie, pytanie ktore zwalilo mnie z nog i zrozumialem swoj totalny subkietywizm odnosnie wiary w SWOJEGO BOGA, zrozumialem, ze moj kontekst geograficzny, kulturowy zamknal mnie w magicznej kuli, w ktorej krazę, w oparach wlasnej wyobrazni o moim Bogu. wszyscy tak mają. Aborygen, Indiani, Hindus, Arab, Chrzescijanin. w zwiazku z tym ze Bog dla wszystkich jest wszechmocny, ludzie tez sa wszechmocni w stosunku do dzialn jakie podejmuje ich Bog. Wiedzą kiedy on siedzi, stoi, kiedy patrzy, spi, kiedy cos zmienia i co mysli.

np SJ wiedza, czy Jezus siedzi na tronie, czy stoi, czy sądzi, czy wyslal aniola, zeby glosil, albo go cofnął, wiedzą kiedy ktos idzie do nieba jak szybko, czys stoi przed Bogiem i juz spiewa.

i tak jest w kazdej religii bez wyjatkow, tyle, ze wszsycy sie naigrywają z wierzen innych, no bo jak to mozna wierzyc w pisanki, ale samemu wierzy sie, ze łyzka z komisu moze miec demona. ech.

trudno mi sie w tym wszystkim zmiescić. ale zeby nie bylo mi tak całkiem łatwo to jeszce pewnie ktos przywali mi i dobije, piszac, ze po prostu brak mi pokory. a po mnie przeciez mozna jezdzic jak po lysej kobyle. zona mowi, nie badz taki dobry bo szybko umrzesz :(

ja kończę

acha pytanie, bym zapomnial

wymiec 10 przyczyn dla których nie wierzysz w Manitou.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-11-19, godz. 09:16

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#56 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 09:22

Ależ nie kończ! Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi? Może ją zobrazuje z własnego podwórka: przychodzi klientka i składa u mnie zamówienie: proszę o 100 dbitek tego zdjęcia-czy będą ładne? Ja na to: oczywiście! jestem fotografem i takie właśnie odbitki wykonuję!Tylko ładne! Przy odbiorze zlecenia klientka mówi: Proszę pana te zdjęcia są beznadziejnej jakości! Ależ proszę pani,a co ma "ładność" do jakości?...

#57 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2009-11-19, godz. 21:18

odobiegamy od zwierzaków, krótko...
(...)
wymiec 10 przyczyn dla których nie wierzysz w Manitou.

Gruby drabie, dałem ci punkta za tę wypowiedź, bo pięknie ubrałeś w słowa moje własne myśli, od których zaczęło się moje własne "odstępstwo" od jedynej prawdziwej religii.

#58 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-11-19, godz. 21:26

Lepiej wyślij mu na konto 100zł, lepszy będzie miał z tego pożytek ;)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#59 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-19, godz. 21:39

Bluźnisz Drabie. Abo już zapomniałeś jak odpowiada prawomyślny Ś.Jehowy.

Dla wierzącego brata nie ma takiej opcji, że Jehowa o czymś zapomniał, lub nie przewidział.

Sugerujesz, że ŚJ to jacyś debile, którzy tak odpowiedzą? Jestem poważnie zgorszony.

To takie śmieszne, co piszesz. To jakbyś powiedział, że Bóg stworzył lutnię do pieśni pochwalnych a diabeł przetwornik elektromagnetyczny do nagrywania metalu.

Nie jest tak. Narzędzia, jakie ludzie wykorzystują można zużywać do wielorakich celów. Ich zastosowanie nie determinuje postawy producenta. Bóg, jako absolut nie zapomina i nie może „nie przewidzieć”. On przyzwala i naucza poprzez doświadczenie.

Przeczysz sam sobie stary.... BÓG NIE PRZEWIDUJE! Bo przecież nauczacie, że Bóg niczego nie przewidział, że dał wolną wolę a reszta to kwestia losu i przypadku.... więc jak najbardziej Bóg Wasz Bóg, według waszego nauczania mógł nie przewidzieć że Pirania się zbiesi i zacznie żreć innych.... Ponoć grzechu Adama też Wasz Bóg nie przewidział :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#60 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-11-19, godz. 21:47

qwerty, zapomniałaś albo "nie przewidziałaś" :P drobnego szczegółu w tłumoczeniu ŚJ
ich Bóg przewiduje wszystko, gdy jest korzystne dla CK, a także
powstrzymuje się od przewidywania, gdy jest korzystne dla CK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych