Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artykuł Boba Huntera na temat psychomanipulacji.


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-24, godz. 00:55

Artykuł Boba Huntera na temat psychomanipulacji. Specyfiką tego artykułu jest to że jest on ostrzeżeniem przed munistami kierowanym do... Świadków Jehowy.

http://apologetyka.c...howi/jw_moonies

Świetny artykuł. Szczerze przyznam, że aż ciarki przechodzą po plecach.

pzdr.
:P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-24, godz. 11:08

[i][b][color=green]Świetny artykuł. Szczerze przyznam, że aż ciarki przechodzą po plecach.

świetny! Napisany dla sj! ale bardzo sprytnie odnosi sie do innych sekt, każdy śj przeczyta go do końca ( bez grzechu ) i dopiero na końcu zorientuje się o co chodzi :) A jak to śj nauczają "ziarenko zostanie zasiane", w tym układzie ziarenko njiepokoju :) pozdro
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2005-11-24, godz. 11:46

Mistrzostwo świata :D
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-04, godz. 10:29

Artykuł Boba Huntera na temat psychomanipulacji. Specyfiką tego artykułu jest to że jest on ostrzeżeniem przed munistami kierowanym do... Świadków Jehowy.

http://apologetyka.c...howi/jw_moonies

Świetny artykuł. Szczerze przyznam, że aż ciarki przechodzą po plecach.

pzdr.
:P

Jeszcze raz chcę wszystkim przypomnieć o tym artykule, który mi się niesamowicie spodobał. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-04, godz. 10:55

no, no. rzeczywiście nie ma co. przeciwnik Boży posuwa się coraz dalej i bardziej, aby zamącić w umysłach. jako istota, która potrafi przyjmować postać "aniola światłości" wydaje się być łudząco podobny do prawdziwych naśladowców Boga.
bardzo ciekawy materiał. wystarczy go dopowiednio podać, aby nie pozostawały już jakiekolwiek wątpliwości.
szcególnie szanuje ludzi, którzy poprzez swoje nastawienie pokazują prawdziwe oblicze. już w samym linku do artykułu słowo "jehowi" powoduje u mnie odruch niechęci. chciałoby się powiedzieć: "pomiocie żmijowy" więcej szacunku to może zechcę się zapoznać dokładniej. co ciekawe akurat w dziale dotyczącym ŚJ taki artykulik z informacją "zadzwoń nie obawiaj się" ach jak ta grupa nie daje ludziom spokoju. wszyscy na siłę wręcz chcą pomóc jej zniewolonym członkom. moja uwaga proponuję również dotrzeć do słuchaczy Radia Maryja. prawdopodobnie stan tych drugich wymaga natychmiastowej interwencji. ŚJ moga jeszcze poczekać :)

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-04, godz. 16:20

co tak niepokojącego jest problemem "sekty" radiomaryjców?
czyżby ich dzieci umierały z powodu braku transfuzji krwi?
albo działa się im podobnie wielka krzywda?

#7 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-04, godz. 17:18

co tak niepokojącego jest problemem "sekty" radiomaryjców?
czyżby ich dzieci umierały z powodu braku transfuzji krwi?
albo działa się im podobnie wielka krzywda?

mam pytanie!!!
ile zborow SJ zostalo oddanych pod mlotek po wyroku za molestowanie??? A ile parafii musialo sprzedac majatek lub nawet kosciol po tym jak latami tolerowano pedofilie jej duszpasterzy???
czy ktos zna statystyki o ofiarnosci amerykanskich katolikow przed aferami z Arcybiskupem Laavem i wysokosc tych ofier obecnie???
czy ktos juz policzyl zrujnowane finansowo diecezje??? czy ktos juz zrobil remament po bankructwie finansowym i moralnym (A jakze!!!) KK w USA???

jak widac ja tez umiem pisac zaczepnie.... wiec albo wszyscy zaczniemy tu sobie okazywac szacunek albo bedzie fruwac bloto!!??
[font=Tahoma]

#8 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-12-04, godz. 18:35

jak widac ja tez umiem pisac zaczepnie....


To idź się wyżyj na jakimś forum antykatolickim. Podrzucić parę adresów, czy potrafisz używać googli?

wiec albo wszyscy zaczniemy tu sobie okazywac szacunek albo bedzie fruwac bloto!!??


Miarkuj się w słowach koguciku. Z błotem to wynocha do własnej piaskownicy.
[db]

#9 modie

modie

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2006-12-05, godz. 10:03

Jestem ŚJ już bardzo długo, ale zaznałam wcześniej życia w świecie nie dającym żadnej nadziei... Ja bardzo dobrze wiem jak jest w organizacji Świadków Jehowy. Bulwersują mnie Wasze fałszywe twierdzenia, że nie można odejść od ŚJ, albo, że kogoś się do czegoś zmusza. To kompletne bzdury. Jestem osobą bardzo wykształconą, Uwierzcie mi nie jestem łatwowierna i nie przyjmuję bezkrytycznie wszystkiego, co usłyszę. Nie czuję się też zniewolona przez kogokolwiek. Ja, jak również każdy z Was, posiadamy wolną wolę i sami decydujemy, czy chcemy poświęcić swoje życie Bogu, czy też nie. Proszę nie mówcie, że to jest jakieś pranie mózgu. To wstrętne, że tak wypowiadają się osoby, które miały kontakt ze świadkami. To obrzydliwe, gdy mówią że organizacja Jehowy manipuluje ludźmi, bo jest to najczystsza organizacja religijna na świecie. Jej członkowie nie są oczywiście doskonali, ale starają się żyć zgodnie z wolą Bożą i robią to z własnej nieprzymuszonej woli i czują się naprawdę wolni i szczęśliwi.
W waszych wypowiedziach nie ma prawdy. Wasze słowa ociekają jadem i odnoszę wrażenie, że tu właśnie są wilki, które wyszły spośród owiec...

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-05, godz. 10:21

To obrzydliwe, gdy mówią że organizacja Jehowy manipuluje ludźmi, bo jest to najczystsza organizacja religijna na świecie.

Tak? Skąd w Tobie takie przekonanie? Udowodnij to jakoś. Skąd wiesz, że śJ są czystszą społecznością niż np. Adwentyści, Zielonoświątkowcy, Badacze Pisma Świętego, i wiele wiele innych? Robiłaś rekonesans tych społeczności?

W waszych wypowiedziach nie ma prawdy. Wasze słowa ociekają jadem i odnoszę wrażenie, że tu właśnie są wilki, które wyszły spośród owiec...

Udowodnij to merytorycznie, Biblijnie, że się mylimy.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-05, godz. 16:33

psychomanipulacja polega na tym, że człowiek nie wie, że wprowadzono go w błąd.

jeśli ktoś "nie czuje się manipulowany" to są dwie możliwości:
albo naprawdę jest wolny intelektualnie albo wydaje mu się, że jest wolny intelektualnie, a naprawdę tkwi w niewoli.

powołujesz się, modie, na swoje wykształcenie. jako chrześcijanka, zgodzisz się ze mną, że istnieją niewierzący profesorowie, którzy dali się zwieść (np. ewolucjonistom). I jakoś same tytuły profesorskie nie uchroniły tych profesorków przed popełnieniem błędu, który dla mnie i dla Ciebie jest oczywisty.

a zatem Twoje "bardzo" wykształcenie jeszcze nie dowodzi że nie jesteś podatna na manipulację.

przeczytaj własne słowa i zawarte w nich czarno-białe przeciwstawienie. "Żyłam w świecie nie dającym nadziei" a teraz (jak się domyślam) zyjesz wśród ŚJ, którzy "dali Ci nadzieję".

I może właśnie tą marchewką na kiju ("nadzieją") zostałaś zmanipulowana.

Dopuszczasz taką możliwość? (Przynajmniej teoretycznie?)

#12 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-12-05, godz. 17:37

Jestem ŚJ już bardzo długo, ale zaznałam wcześniej życia w świecie nie dającym żadnej nadziei... Ja bardzo dobrze wiem jak jest w organizacji Świadków Jehowy. Bulwersują mnie Wasze fałszywe twierdzenia, że nie można odejść od ŚJ, albo, że kogoś się do czegoś zmusza. To kompletne bzdury. Jestem osobą bardzo wykształconą, Uwierzcie mi nie jestem łatwowierna i nie przyjmuję bezkrytycznie wszystkiego, co usłyszę. Nie czuję się też zniewolona przez kogokolwiek. Ja, jak również każdy z Was, posiadamy wolną wolę i sami decydujemy, czy chcemy poświęcić swoje życie Bogu, czy też nie. Proszę nie mówcie, że to jest jakieś pranie mózgu. To wstrętne, że tak wypowiadają się osoby, które miały kontakt ze świadkami. To obrzydliwe, gdy mówią że organizacja Jehowy manipuluje ludźmi, bo jest to najczystsza organizacja religijna na świecie. Jej członkowie nie są oczywiście doskonali, ale starają się żyć zgodnie z wolą Bożą i robią to z własnej nieprzymuszonej woli i czują się naprawdę wolni i szczęśliwi.
W waszych wypowiedziach nie ma prawdy. Wasze słowa ociekają jadem i odnoszę wrażenie, że tu właśnie są wilki, które wyszły spośród owiec...

Czyżby ta bardzo wykształcona ,wolna ,szczęśliwa osoba nie mogła znieść krytyki.Pewnie nawet nie wiesz jak dużo jej zawdzięczasz i jak zmienia się obraz Twojej organizacji właśnie dzięki tej krytyce.

#13 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-05, godz. 18:35

Jestem ŚJ już bardzo długo, ale zaznałam wcześniej życia w świecie nie dającym żadnej nadziei... Ja bardzo dobrze wiem jak jest w organizacji Świadków Jehowy. Bulwersują mnie Wasze fałszywe twierdzenia, że nie można odejść od ŚJ, albo, że kogoś się do czegoś zmusza. To kompletne bzdury. Jestem osobą bardzo wykształconą, Uwierzcie mi nie jestem łatwowierna i nie przyjmuję bezkrytycznie wszystkiego, co usłyszę. Nie czuję się też zniewolona przez kogokolwiek. Ja, jak również każdy z Was, posiadamy wolną wolę i sami decydujemy, czy chcemy poświęcić swoje życie Bogu, czy też nie. Proszę nie mówcie, że to jest jakieś pranie mózgu. To wstrętne, że tak wypowiadają się osoby, które miały kontakt ze świadkami. To obrzydliwe, gdy mówią że organizacja Jehowy manipuluje ludźmi, bo jest to najczystsza organizacja religijna na świecie. Jej członkowie nie są oczywiście doskonali, ale starają się żyć zgodnie z wolą Bożą i robią to z własnej nieprzymuszonej woli i czują się naprawdę wolni i szczęśliwi.
W waszych wypowiedziach nie ma prawdy. Wasze słowa ociekają jadem i odnoszę wrażenie, że tu właśnie są wilki, które wyszły spośród owiec...


Modie
Z jednej strony piszesz, że "organizacja" jest najczysztszą organizacją religijną na świecie. A z drugiej strony stwierdzasz, że jej członkowie są niedoskonali. Czyli dajesz fałszywe świadectwo o swojej "organizacji", bo skoro tworzą ją ludzie którzy grzeszą, bo są przecież niedoskonali, to nie może być ona najczystsza na świecie.
Przecież w tej organizacji zdarzają się tacy sami grzesznicy jak na całym świecie, są tam ludzie, którzy dopuszczają się takich przestępst jak pedofilja, kradzierze, oszustwa. Byli też tacy, co będąc śJ próbowali odebrać sobie życie, a niektórym niestety się to udało. Są osoby, które nie mogąc sprostać stawianym im wymaganiom a widząc, że są tacy co się ich nie trzymają, lądowały z załamaniem nerwowym na oddziałach psychiatrycznych. Plotkowanie, obmawianie i walka o "przywileje" też nie jest rzadkością w "organizacji".
Ale ty wolisz tego nie widzieć tylko ludzi którzy zwracają na to uwagę oskarżać o kłamstwo, o plucie jadem. A to wszystko według tego co nauczają w publikacjach WTS-u.

I ty Modie twierdzisz, że nie jesteś zmanipulowana? No chyba, że mimo swojego wykształcenia którym się tak chlubisz nie wiesz czym naprawdę jest każda ludzka "organizacja" i w jaki sposób ją oceniać, czy jest dobra, czy zła, czy jest najczystsza, czy taka jak wszystkie inne organizacje.
Czesiek

#14 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-05, godz. 20:59

widzisz Czesiu. tak się sklada, że w pewnej innej organizacji religijnej jej duchowi przywódcy dopuszczają się różnych czynów niejako na żywca i nikt im z tego tytułu nie robi wyrzutów. takim to dopiero można pozazdrościć :)

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-06, godz. 07:19

widzisz Czesiu. tak się sklada, że w pewnej innej organizacji religijnej jej duchowi przywódcy dopuszczają się różnych czynów niejako na żywca i nikt im z tego tytułu nie robi wyrzutów. takim to dopiero można pozazdrościć :)


Widzę Macieju i to od dawna, że jak śJ nie ma nic na obronę tej "najczystszej organizacji religijnej na świecie", to atakuje KK. Ale ty nie chcesz dostrzec, że dla niektórych ludzi taki atak nie jest dowodem na to, że śJ "to najczystsza organizacja religijna na świecie", a wręcz przeciwnie, pokazuje to im, że są to ludzie tak zmanipulowani, że nie potrafią dostrzec prawdy o swojej "organizacji" i, że kosztem innych starają się wybielić swoją "organizację".
Czesiek

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-06, godz. 13:38

wracając do artykułu, to moim zdaniem trzeba by go umieścić pod mniej kontrowersyjnym adresem.

kiedy ŚJ czyta "/jehowi/" w adresie to odchodzi go ochota na zapoznanie się z artykułem.
a przecież autorowi nie o to chodziło...

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-24, godz. 20:10

wracając do artykułu, to moim zdaniem trzeba by go umieścić pod mniej kontrowersyjnym adresem.

kiedy ŚJ czyta "/jehowi/" w adresie to odchodzi go ochota na zapoznanie się z artykułem.
a przecież autorowi nie o to chodziło...

Ponawiam prośbę o umieszczenie tego wartościowego artykułu pod jakimś neutralnym adresem

#18 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-25, godz. 20:07

widzisz Czesiu. tak się sklada, że w pewnej innej organizacji religijnej jej duchowi przywódcy dopuszczają się różnych czynów niejako na żywca i nikt im z tego tytułu nie robi wyrzutów. takim to dopiero można pozazdrościć :)


"Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon, napastowania dzieci" (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 5 s.11)

#19 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-17, godz. 19:40

Ponawiam prośbę o umieszczenie tego wartościowego artykułu pod jakimś neutralnym adresem

Artykuł ten jest także dostępny tutaj: http://watchtower.or...w_moonies.phtml
.jb

#20 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-08-18, godz. 04:33

Uraczyłeś mnie tym artykułem. Dlaczego ja takich rzeczy nie dostałam kilka lat temu????Niezalezne myslenie objawem pychy....unikanie przyjaciół spoza organizacji, porzucenie własnych planów, szczucie wykluczeniem i klęski braku błogosławieństw....ciśnienie mi skoczyło...ale dzięki serdeczne, jest ktos, komu chcę to wysłać. Może przejrzy.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych