Skocz do zawartości


Zdjęcie

atak na ŚJ: chora psychicznie skazana


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-12-10, godz. 00:00

San Bruno, Kalifornia
__________________

Sąd skazał Cathy Infusino na 3 miesiące więzienia oraz 3 lata nadzoru kuratora.

Kilka słów o sprawie:

W dzień Bożego Narodzenia Cathy Infusino (52 lata) zaatakowała nożem głosicielkę ŚJ. Głosicielka znalazła się w pobliżu mieszkania oskarżonej przez pomyłkę -szukała "zainteresowanego", który mieszkał w sąsiedztwie.

Skazana miała być tamtego dnia niepokojona przez sąsiadów i obawiała się, że ktoś może próbować ją skrzywdzić lub zranić. Wspomniane niepokoje były objawami paranoi, na którą kobieta już wtedy cierpiała.

Głosicielka wyszła z opisanego incydentu z drobnym zranieniem. Podczas wstępnych przesłuchań Infusino domagała się, by to właśnie ją uznać za ofiarę napaści ze strony głosicielki, która rzekomo chciała okraść jej mieszkanie.
Infusino nadal wymaga opieki psychiatrycznej.

__________________

źródła:

AP, link


San Francisco Examiner, link
__________________

.jb

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-10, godz. 11:24

W dzień Bożego Narodzenia Cathy Infusino (52 lata) zaatakowała nożem głosicielkę ŚJ. Głosicielka znalazła się w pobliżu mieszkania oskarżonej przez pomyłkę -szukała "zainteresowanego", który mieszkał w sąsiedztwie.

Głosicielka sama sobie winna, po co łazi gdzieś w Boże Narodzenie, co chciała go odwieśc od spozycia kolacji wigilijnej?????
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-10, godz. 11:43

no właśnie ;-) ja osobiście też jestem wkurzony jak mnie ktoś nachodzi bez zapowiedzi ;-) „MÓJ DOM JEST MOJĄ TWIERDZĄ” a że mam kota to teraz bedę nią szczuł natretnych jehowitów ;-) ciekawe co mi zrobią ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#4 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-10, godz. 12:18

że mam kota to teraz bedę nią szczuł natretnych jehowitów

Błagam Cie nie dręcz kota!!!!!!!!!!!!! Koty są najkochańszymi stworzeniami pod słońcem, nie krzywdz jej. Dla śJ zrób napis na drzwiach, że dziękujesz akwizytorom i Swiadkom Jehowy!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#5 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2005-12-10, godz. 14:57

"Głosicielka sama sobie winna, po co łazi gdzieś w Boże Narodzenie, co chciała go odwieśc od spozycia kolacji wigilijnej?????"

Ja tylko, jako fanatyczna katoliczka ;) chciałam sprostować, że kolację wigilijną spożywa się w wieczór poprzedzający Boże Narodzenie.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-10, godz. 15:19

no i oczywiście zakładając że Pani Cathy Infusino była katoliczką polskiego pochodzenia ;-) a że zaatakowała nożem to najprawdopodobniej właśnie zajęta była egzekucją karpia - bo jak to zwykle bywa w polskich rodzinach, mąż owej Pani miał litościwe serducho i sama biduleńka musiała zając się tym stworzonkiem, co tu nie mówić owo zadanie wymaga wiele wysiłku i doprowadza do ogromnego stresa, a że akurat nawinęło się babsko na nóż, przeszkadzające w tej szczytnej czynności, to trzeba się było odstesować ;-) Ja nie rozumie dlaczego od razu okrzyknięto tę kobietę - myślącą inaczej ! Dla mnie to przykład heroizmu kobiecego z wszelkimi cnotami wielkiej matki Polki;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-10, godz. 16:10

"Głosicielka sama sobie winna, po co łazi gdzieś w Boże Narodzenie, co chciała go odwieśc od spozycia kolacji wigilijnej?????"

Ja tylko, jako fanatyczna katoliczka ;) chciałam sprostować, że kolację wigilijną spożywa się w wieczór poprzedzający Boże Narodzenie.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

sorry za ignorancje w temacie , ale sama rozumiesz...... dobrze ze choc kolacja wigilijna mi sie z Bozym Narodzeniem kojarzy a nie z wielkanoca .....
;)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#8 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-12-10, godz. 16:18

Głosicielka sama sobie winna, po co łazi gdzieś w Boże Narodzenie

Głosicielka nie została zaatakowana pod wpływem nienawiści do świadków Jehowy lub niechęci do praktykowanego przez nich głoszenia "od domu do domu". Nikt z bohaterów tej historii nie był winien tragicznemu zdarzeniu (temu, że do niego doszło). Kobieta miała poważne zaburzenia świadomości i nie była w stanie odpowiadać za swoje czyny.
.jb

#9 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2005-12-10, godz. 16:37

Sebol chyba wezmę z Ciebie przykład i pogonię wreszcie (chyba moim czarnym kotem ) tych namolnych kmiotków co mi co roku usiłują wcisnąc opłatki za jedyne 5 zł. po promocyjnej cenie a jak wezmę 3 opakowania to za 12 zł. ;) Albo co roku się pytają czy przyjmę księdza ..? Jak będę chciała to sie z nim spotkam w kościele. A nie mi tu po posesjii chodzą..wszak ,,MÓJ DOM JEST MOJĄ TWIERDZĄ"
No i niech uważają, żebym czasem akurat nożem elektrycznym kurczaka nie kroiła bo łapy poucinam i te wafelki odbiorę i tak..... :ph34r:


PS .no sorry za ten komentarz...ale tak w moich oczach wyglądają komentarze Sebola...przezabawne.. :huh:

#10 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-10, godz. 17:22

Lotka, a ty opracowujesz swój teren tylko raz w roku? Uuuu, zaczynam drżeć o Twoje zdrowie duchowe ;) . Skoro podajesz przykład z opłatkiem...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#11 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-10, godz. 17:30

Albo co roku się pytają czy przyjmę księdza ..? Jak będę chciała to sie z nim spotkam w kościele.

Biorąc pod uwagę nieustanne skandale seksualne w KK na Twoim miejscu zastanowiłbym się głębiej nad propozycją "czy nie przyjmie pani księdza?", to pytanie może mieć podwójne dno.
hehehe
Zawsze to jakieś urozmaicenie... szarego zycia głosiciela ;)

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-10, godz. 17:32

Sebol chyba wezmę z Ciebie przykład i pogonię wreszcie (chyba moim czarnym kotem ) tych namolnych kmiotków co mi co roku usiłują wcisnąc opłatki za jedyne 5 zł. po promocyjnej cenie a jak wezmę 3 opakowania to za 12 zł. ;)

uff oni jak chodzą to raz do roku ;-) a ja mam tą seksualną styczność przynajmniej raz w miesiącu wiec bede lepszy ;-) (nie mówiąc już o pałetających się babciach po ulicach czy też dworcach PKP ;-) )
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-10, godz. 21:03

O tak, babcie są szczególnie natrętne :P . Z jakąś fajną sistar — taką jak lotka :) — to bym sobie podyskutował, ale jak mnie molestuje mocherowy beret, well... Żyć się odechciewa :P . Naprawdę WTS powinien liznąć trochę lekcji marketingu bezpośredniego i wysyłać w teren tylko doborowy towar ;) . I wilk byłby syty, i owca cała, i godzinki by były i nowe studia. A tak co? Zaburzenie funkcji estetycznych :D .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2005-12-10, godz. 21:06

:lol: :lol: :lol: ..Liberal...o tym nie pomyślałam.. ;) ..koorna....muszę popytać który to ksiądz w tym roku odwiedza duszyczki....no i zaznaczyć, żeby przyszedł bez ministrantów. Już ja mu wszystko wytłumaczę....." :D tylko muszę uprzedzić, że od wafelków wolę camparii i czekoladki.... :P. Wszak pogadać nie zaszkodzi....

#15 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-12-10, godz. 22:04

Co sądzicie o wyroku -adekwatny do popełnionego czynu/łagodny/surowy?
.jb

#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-10, godz. 22:15

Raczej nieadekwatny, choć wszystko zależy od stopnia poczytalności...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-10, godz. 22:29

Nie znam się na amerykańskim prawie, ale wyrok razi moje poczucie przyzwoitości.

Albo oskarżona jest niepoczytalna i umieszczamy ją w psychiatryku (a NIE we więzieniu), albo poczytalna i wtedy odpowiada karnie. Natomiast stwierdzenie, że chorą kobietę wsadzono do pudła, budzi mój protest.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-11, godz. 00:55

Głosicielka sama sobie winna, po co łazi gdzieś w Boże Narodzenie, co chciała go odwieśc od spozycia kolacji wigilijnej?????

Gdzie ktoś "łazi", kiedy i po co, to jest jego prywatna sprawa. Nikt nie ma prawa do zadawania ciosów nożem drugiemu człowiekowi. :angry:

Co sądzicie o wyroku -adekwatny do popełnionego czynu/łagodny/surowy?

Ciekawe na co jest "chora" ta osoba. Wiele jest chorób psychicznych, mogli by w artykule jakoś dokładniej to określić.
Moim zdaniem 3 miesiące to zdecydowanie za mało. Nie mówię, aby zaraz w więzieniu ale jakaś dłuższa izolacja by się przydała od społeczeństwa.
Co do wypowiedzi w tym poście to myślę, że trochę przesadzacie. Przed śJ wystarczy zamknąć drzwi - nie trzeba czegoś gorszego.

pzdr.
:P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-11, godz. 05:23

Gdzie ktoś "łazi", kiedy i po co, to jest jego prywatna sprawa.

Co do wypowiedzi w tym poście to myślę, że trochę przesadzacie. Przed śJ wystarczy zamknąć drzwi - nie trzeba czegoś gorszego.

Sorrki, ale to jest właśnie moja prywatna sprawa kto mi łazi po mojej własności, depcze mój trawnik, maca moje drzwi ! To jest moja własność bo za to dałem kase i płace podatek od nieruchomości ! Więc niech sobie „łażą „ gdzie indziej – np. w miejscach publicznych czy tez osiedlach komunalnych ! jeżeli ktoś nie rozumie, że sobie nie życzę takich gości to już nic na to nie poradzę – może robią złe notatki ! dlatego kot bierze sie do roboty ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-12-11, godz. 10:28

Ciekawe na co jest "chora" ta osoba. Wiele jest chorób psychicznych, mogli by w artykule jakoś dokładniej to określić.

Chyba coś przeoczyłeś: "Wspomniane niepokoje były objawami paranoi, na którą kobieta już wtedy cierpiała."
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych