Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stowarzyszenie


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

Ankieta: Czy jesteś za powołaniem Stowarzyszenia?

Czy jesteś za powołaniem Stowarzyszenia?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-03, godz. 16:26

Ja tez mysle ze dobrze by bylo tak na poczatek zeby zalozycielami byli bracia z Nadarzyna.

#22 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-01-03, godz. 16:38

Poza tym, czy to "stowarzyszenie" ma [lub bedzie miało] coś wspolnego z Opus Dei - rodzimą firmą pana Artura? Bo jeśli tak, to na mnie nie liczcie. Nie będę wspieral katolickiej sekty ani moralnie ani w żaden innny sposób

A więc jeśli p. Artur chce zakładać stoważyszenie to niech robi ale myśle ze to bardzo głupi pomysł a jesli to ma być pod płaszczykiem Opus Dei to chyba nicht nie da sie na to nabrać
P.Artur zapomina ,ze istota naszego forum to nie walka z Bogiem tylko z ludzką głupotą oraz podawanie rzetelnych faktów Tak jak robi to Liberał
Kto nie zna zasad działania Opus Dei to niech poczyta w internecie a potem sie wypowiada
Myśle że ludziom którzy chcą pewnej liberyzacji działania WTS. nie jest potrzebna następne zaszufladkowanie do opłacania składek

#23 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-01-03, godz. 16:56

Jak do tej pory nikt tu nie wspomniał o religijnym charakterze stowarzyszenia, a Artur sam dawał do zrozumienia, że stowarzyszenie ma mieć charakter ponadwyznaniowy, świecki. Dlatego też nie rozumiem, dlaczego wyciąga się pewne fakty (bądź i nie) będące prywatnymi i niemające związku z tą kwestią...

Z zupełnie innej strony:
Ktoś mi ostatnio przypomniał starą maksymę: "Prawda broni się sama."
Heh...
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#24 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-01-03, godz. 23:11

Prawda jest taka, ze ludzie, ktorzy nie maja bezposredniej stycznosci z "problemem SJ", jesli tak to moge nazwac, w ogole nie widza problemu.
Nawet te 120.000 swiadkow w prawie 40-to milionowym spoleczenstwie to znikomy, malo znaczacy procent, ktory sie zapewne nie zwiekszy w sposob zauwazalny.
Inna sprawa sa osobiste tragedie bylych SJ lub ludzi bez/posrednio zwiazanych z tym srodowiskiem. Dla nich to kazde stowarzyszenie, sluzace ODPOWIEDNIA pomoca jest i bedzie przydatne, i jesli taka role mialoby spelniac stowarzyszenie Artura, to jestem za i wcale nie przeciw :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#25 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-01-03, godz. 23:35

Żeby to miało ręcę i nogi to Liberał musiałby zostać szefem - a na to się nie zanosi - i po za tym nie powinno być osób aktywnych religijnie w innych organizacjach/związkach wyznaniowych.

I co by było głównym celem? Jeżeli LIBERALIZACJA poglądów WTSu i wytykanie sprzeczności itp - to jestem ZA, jeżeli walka ze ŚJ w różny (nawet niejawny) sposób (zwłaszcza uprawianie prywatnego politykierstwa antyŚJ z prywatnych pobudek - urażona duma, ego itp. z powodu ŚJ) to ja absolutnie odpadam.

PS. Ja już jestem taki jeden anty... AntyWisła :D i mi to zupełnie wystarcza :D a AntyŚJ chociaż niewiadomo jak by mi podpadli nigdy nie będę.
destination: ..::SALSERO::..

#26 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-01-04, godz. 00:21

Żeby to miało ręcę i nogi to Liberał musiałby zostać szefem - a na to się nie zanosi

I sie nie zaniesie ;)
Nie popieram katolików, a AJWRB nigdy nie było ani nigdy nie będzie jakimś departamentem Opus Dei.
Chcemy reformować WTS ale nie do spółki z KK.
Tyle.
EOT

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#27 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-04, godz. 08:52

A ja mam pytanie do Artura, czy to tylko plotka czy rzeczywiscie masz jakies powiazania z Opus Dei , a zalozenie stowarzyszenia ma sluzyc wykazaniu tej organizacji, ze potrafisz cos zrobic?.

Bym poprosil o taka szczera deklaracje , zeby mozna ja bylo potem sprawdzic u zrodla :)

#28 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2006-01-04, godz. 09:14

Liberal:

Chcemy reformować WTS ale nie do spółki z KK.


No to powiedz wprost, że dążysz do powstania sekty WTS-u z doktryną porzucającą jakiś tam wykwit (krew) Russel-fordyzmu, czy kolejnego, błyskającego światłem barana i oszczędź przede wszystkim sobie zabawy w prawdę która wyzwala.
I takie jest moje pytanie i prośba o deklarację jak napisał VOLDEMORT

zeby mozna ją bylo potem sprawdzic u zrodla



#29 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-01-04, godz. 10:23

No to powiedz wprost, że dążysz do powstania sekty WTS-u z doktryną porzucającą jakiś tam wykwit (krew) Russel-fordyzmu, czy kolejnego, błyskającego światłem barana i oszczędź przede wszystkim sobie zabawy w prawdę która wyzwala.

Ze strony AJWRB:

P: Kim są osoby tworzące AJWRB?
O: Zjednoczenie Świadków Jehowy na rzecz Reform w kwestii Krwi to zróżnicowana grupa Świadków i innych zaniepokojonych ludzi z wielu krajów. Niektórzy członkowie są starszymi lub należą do Komitetów Łączności ze Szpitalami, albo uprzednio usługiwali w takim charakterze. Poza tym, inni członkowie wywodzą się ze środowisk medycznych, albo mają przyjaciół lub krewnych będących Świadkami. Wszyscy oni dobrowolnie skupiają swój czas i energię na wysiłkach, mających na celu zakończenie tragicznej i błędnej doktryny, która kosztowała już życie tysięcy osób, z czego wiele to dzieci.
(...)

P: Czy staracie się odwodzić ludzi od Świadków Jehowy?
O: Nie. Staramy się raczej bronić ich prawa do pozostania Świadkami Jehowy, oraz o to, by mieli możliwość dokonywania zgodnego ze swoim sumieniem wyboru co do medycznego zastosowania krwi bez nadzoru czy sankcji ze strony Organizacji Strażnicy.

P: Czy usiłujecie zniszczyć Towarzystwo Strażnica lub obalić osoby, które w nim przewodzą?
O: Nie. AJRWB nie jest stowarzyszeniem zamierzającym obalić naszą religijną organizację czy też usunąć członków obecnego Ciała Kierowniczego. Nie prowadzimy walki z ludźmi, ale z polityką, która odbiera członkom społeczności Świadków Jehowy wolny wybór metod leczenia.

I to chyba tyle w tym temacie.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#30 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-04, godz. 10:33

PS. Ja już jestem taki jeden anty... AntyWisła :D i mi to zupełnie wystarcza :D

:D . No, tośmy prawie ziomki :). Pozdro dla Craxy od fana klubu o takich samych barwach. BTW, antyWTS można rozumieć dwojako ;).

#31 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2006-01-04, godz. 10:37

Acha, no to już wiem jaka prawda ma Cię wyzwolić.
Przyznam, że nie czytałem dokładnie strony AJWRB.
Czyli szyld może zostać. Coś się wyretuszuje, coś się tam kiedyś może uda zmienić, ale idea jest słuszna. No tak wypisz wymaluj reformy najwspanialszego ustroju socjalistycznego (pamiętasz), jako jedynego gwarantującego szczęście ludzkości.
Gratulacje Panie Liberal.
No to ja Ci życzę powodzenia.
Obyś był Gorbaczowem najwspanialszej i jedynej matki Strażnicy.

A to pamiętasz?
"Wyklęty powstań ludu ziemi..."

#32 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-01-04, godz. 10:41

Zapominasz tylko o jednym... że działania AJWRB w pewnym stopniu wpłynęły i nadal wpływają na decyzje CK odnośnie krwi, a co najważniejsze wielu ludziom otworzyły oczy i uratowały im życie.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#33 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-04, godz. 16:21

CHWILA!

PRIMO: NIE JESTEM CZŁONKIEM OPUS DEI! i NIGDY NIE TWIERDZIŁEM, ZE NIM JESTEM, NATOMIAST NIE UKRYWAM, ZE MÓGŁBYM EWENTUALNIE BYĆ, BO ROZWAŻAŁEM TAKĄ MOZLIWOŚĆ, JEDNAK TO JEST MOJA PRYWATNA SPRAWA

SECUNDO: GDZIE W USTAWIE O STOWARZYSZENIACH JEST ZAPIS O OBOWIĄZKU WPROWADZENIA SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ! JA JEJ NIE PRZEWIDUJE I KROPKA. NIE MUSI JEJ BYĆ.

LIB TO JEST OSTATNIE OSTRZEŻENIE! JESZCZE JEDEN TAKI ATAK NA MNIE A DOSTANIESZ TAKĄ ODPOWIEDŹ, ŻE CI W PIĘTY PÓJDZIE RÓWNO!

NASTĘPNA SPRAWA: JA DOBRZE WIEM, ZE NIE NIE MA ŻADNYCH GWARANCJI ULG. WIEM TEŻ ŻE PRZYSŁUGUJĄ ZWOLNIENIA I ULGI PODATKOWE ORAZ DARMOWY DOSTĘP DO MEDIÓW PUBLICZNYCH.

W KWESTI POZYSKANIA SPECJALISTÓW: A NIBY JAK ICH MAMY POZYSKAĆ BEZ JAKIEŚ FORMY ORGANIZACYJNEJ BUDZĄCEJ ZAUFANIE???

W KWESTI KOMPETENCJI: TO JAKI MACIE WY, KTÓRZY MNIE O TO PYTACIE?
JA CHCE ZEBRAĆ CHOC NA JEDEN DZIEŃ LUDZI KTÓRZY SIĘ TYM FACHOWO ZAJMUJĄ A NA TO FORUM NIGDY NIE ZAJRZELI.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#34 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-04, godz. 16:39

Jak to mowia , czyli w kazdej plotce jest jednak ziarnko prawdy :)
Juz widze jak za sto lat, wykluczeni ze stowarzyszenia ktore wlasnie ma powstac beda pisali na swoim forum :D jak to przywodca byl w Opus Dei.
Takie Deja vu z tym jak to Russel byl Masonem :)
Swiat jednak kreci sie tak samo.

Czyli takie stowarzyszenie mialoby miec zwiazki z relgia katolicka w swojej ultra prawicowej postaci :)
Ogolnie katolicy nie sa moimi ulubiencami, a juz w szegolnosci Opus Dei. Ktore to "pierze" przez moje rece swoja lewa kase :) placac mi niski procent ...nie lubie ich :)

Ale dziekuje za szczera odpowiedz to wlasnie chcialem wiedziec :)

#35 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-04, godz. 16:43

Nie miała by! Nie jestem zwolenikiem radykalnych skrzydeł mojego koscioła. A ty Voldi od kiedy jesteś ich bankierem?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#36 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-04, godz. 16:57

Oj dziekuje za tytul :) ale niestety zeby byc ICH bankierem trzeba byc o niebo bardziej lojalnym katolem :) a ja nie jestem wcale ... wiec niestety odpadam ,

zajmuje sie tylko takimi ochlapami dzis np jednym Ksiedzem (pozal sie boze) mieszkancem Szwajcarii nalezacym do Opus Dei ktory to inwestuje poprzez swoje konto na Karaibach :) (Dokladie Loyal Bank Limited St. Vincent, Grenada).

Ostatnia inwestycja Twojego kosciola to zakup na gieldzie nowojorskiej papierow KLA Tencor o godzinie 14h40GMT za cene 50.404 ilosc tych papiero i nazwisko owego "Opusowczyka" do wiadomosci redakcji :)

Facet by sie ucieszyl ze w Polsce mialby powstac nowy Departement :)

#37 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-04, godz. 17:34

Fajny mit wyrósł wokół Opus Dei. Arturze, a może stronę ABWEHRY sfinansowało Ci Opus Dei? :))
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#38 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-04, godz. 19:28

Hmmm..., coś mi się zdaje, że dość dużo negatywnych emocji narosło wokół tego wątku. Długo się nie wtrącałem, bo chciałem zobaczyć, co o tym wszystkim myślicie. I tak sobie myślę, że chyba strzelacie ze zbyt dużego kalibru. Nie posądzałbym Artura o złe intencje, przynajmniej na podstawie tego, co dotychczas robi i mówi. Myślę, że stowarzyszenie powinno powstać, a czas pokaże, czy ma/miało ono sens. Niemal każdy z przedmówców chciałby zasadniczych zmian na lepsze wśród SJ. A jeśli stowarzyszenie miałoby im służyć, to czemu nie...? Zamiast rzucać oskarżenia, dorzuććcie jakies konstruktywne propozycje.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#39 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2006-01-04, godz. 19:37

"Słuchaj otwarta życia księga ...w niej na białym czarno
Nie ma nic za darmo...
Ludzie... chore umysły... każdy łaknie tylko nakarmić zmysły"

#40 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-04, godz. 19:58

Ja tez nie posadzalem Artura, nawet wydaje mi sie popieralem :) , dopuki nie wszedl i postraszyl smiercia z rak blizej nie okreslonej Oraganizacji :lol: Liberala,

a mnie ze tak powiem ladnie nastraszyl "popelnieniem samobojstwa" za ujawnienie faktow :) dotyczacych inwestycji ksiedza Opus Dei :)

NO kurna mac :) juz sie posikalem a co to dopiero bedzie ;)
Wiec koniec koncow, mysle ze nie dla mnie miejsce w stowarzyszeniu osob "pokojowych inaczej" :)

A innych serdecznie namawiam :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych