Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzeum


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-30, godz. 11:17

Warto przejrzec kochani Bracia i Siostry.Pokazcie rowniez tym ktorzy nie maja dostepu do biblioteki
http://www.exjws.net/museum/index.html

i

http://www.exjws.net...eum/masonry.htm

i

http://www.exjws.net...daily_eagle.htm
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-30, godz. 11:28

GIRL KISSED PASTOR AND SAT ON HIS KNEE
Dobre, hehe :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-01, godz. 01:29

poniewaz wszyscy sie dzisiaj bawicie bede pierwszym w tym roku.

http://www.despatch....ch12_3_book.pdf



http://www.theforbid...asmasons_1b.htm
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-01, godz. 09:37

Kloo bardzo fajnie ze chodzisz na angielski :), bedzie z tego pozytek !
Ale wiele osob odwiedzajacych to forum (np. ja) nie znam tego barbarzynskiego jezyka :)
wiec wklejanie samych linkow ze stron forow angielskojezycznych jest malo praktyczne bo Ci ktorzy znaja angielski to moga sobie sami odwiedzic zagraniczne fora a Ci ktorzy nie znaja to i tak nic z tego nie maja :)
Wiec zabierz sie za tlumaczenie, albo jakis komentarz bo tak to lekko bez sensu praca :)

#5 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-01, godz. 13:12

Wlasnie licze na tych ktorzy go znaja ze nam pomoga.Na tyle co ja go znam to sa tam potwierdzenia iz Russell byl masonem a Ruteherford radzil sie spirytystow. I samo to powala mnie z nog :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#6 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-01, godz. 13:39

z przeniesienia
--

Yaslaw czy mozesz uwaznie przejrzec te strony (wszystkie wraz zich odnosnikami) i powiedziec nam czy te zrodla sa miarodajne i co z ich tresci wynika?? :o

http://www.despatch....ch12_3_book.pdf

http://www.theforbid...asmasons_1b.htm

--
Kloo, proszę zadawać pytania w odpowiednich wątkach lub korzystać z opcji prywatnych wiadomości. | jb
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#7 yaslaw

yaslaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-01-01, godz. 13:50

Hmm... dużo tego.. ale osobiście nie ufałbym tym stronkom. Akurat źródła które przytaczasz nie wyglądają dla mnie na wiarygodne - praktycznie brak jest jakichkolwiek źródeł na których się opierają - nie jest to w żaden sposób udokumentowane.
Niestety w Stanach nie brak ludzi którym się nudzi i wymyślają różnego rodzaju teorie spiskowe.. Radziłbym się nie powoływać na akurat te materiały.

#8 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-01, godz. 16:45

Tos mnie pokrzepil. A sa inne bardziej autentyczne?? :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#9 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-17, godz. 22:08

Mieciu,
Pytanie to bylo powazne i jak sie okazalo ze odpowiedz nie jest latwa.

Wprawie wszyscy z grupy kogo zaangazawalem dali odpowiedzi i powiedzeli ze ten temat jest barzo ostro dyskutowany w dzisiejszym spoleczenstwe. Sa sporo ruznych artylkulow i spekulacij na ten temat. Powiedzeli tez ze tego rodzaju pytania dochodza wprawie co dzienne.

Postanowilem wiec zaczac od poszukiwania faktow a nie emocij i nie szukac obcych opinij na ten temat (a jest ich wiele) a raczej dokladnie czytac prace CTR i szukac odpowidzi na tego radzju pytania w jego postepowaniach jako chumanistycznego lidera, pastora i jako prynatnej osoby.

Jedoznacznej odpowidze na pytanie czy Charles Taze Russell byl Mason i czy by master 32 go stopnia nie udalo mi sie znaliezc, bo nie ma jednak na to fizycznych dowodow kture wlasnie szukalem: kopij dokumentow, podpisow i.t.d, sa tylko jego dziela i notatki, oswiadczenia swiadkow lub historyczne dokumeny i transkripty wydazen historycznuch. Ponizej tylko niekture co udalo mi sie odnalsc i kture maja biesposrednio doczynenie do pytania.

Wynikem tego poszukiwania moge zoznaczyc tylko slowa samego Charles Taze Russella ze " chociez ja nigdy nie bylem Masonem, ja slyszalem ze cos tam, cos tam.... ang: "Although I have never been a Mason, I have heard that in Masonry they have something which very closely illustrates all of this".

Z powyszej odpowiedzi wynika ze slow CTR ze wiedzac sektery Masonow, on nie byl Masonem ale tez musze zoznaczyc ze CTR wedlug jego slow widzial siebie powyzej zwyklych Masonow i tez musze zoznaczyc ze wyjatkowo duzo jest materialow na temat jego nizszych stopnej t zw Apprentice, moze wlasnie dlia tego ze poziom wtajemniczenia jest nizszy na nizszych stopniach.

Nie wiem dokladnie jak na to odpowiedzic bo jest sporo materyalow kture sa sprzeczne ze soba ale maja sens i sa polaczone bo historycznie wszystko sie uklada dosc dobze. Nie moge tez powiedzic ze ponizsze slowa jest dokladnie takie same jak CTR powiedzial, bo wzete zostale z nowoczesnych zrudel i wprawie nie mozliwe jest ustalic autentycznosc.
Mam nadzeje ze ta informacjia bedze pomocna.
Pozdrawiam.

Michal



materialy:

"Bible Masonry".


1913 Convention Report, Page 121: "..for you know the Head of the Pyramid is a perfect pyramid itself, and all the stones under that simply come into line with the top stone; and that top stone is what the Bible declares Jesus is - the chief corner-stone."


early WT material sun god Ra on Queens, NY Assemby Hall "The Temple will not be completed until every living stone is there. And then what? The next thing will be that which our Masonic friends make so much of, and which we make so much of namely: the glorification of the temple. That is a grand thing in Masonry. They picture how Solomon the wise, the type of Jesus - offered the sacrifice, and how God accepted it, and the glory of the Lord came into the Temple. Just so our Temple, the Church in glory, will not be the Temple of God until the Heavenly Father himself shall have recognized it."



"Royal Priesthood" ".. A thousand years during which these Knights Templar are to scatter blessings to all the families of the earth."


".. If you feel that you want to become a member of the Free and Accepted Order of Masonry, and do not feel free and Masonic enough as a follower of Christ, God bless you, use your own judgment; that is yours to decide not mine. But now I am talking about this great order of masonry of which Jesus is the Grand Master. This Order is to be entered in a peculiar way. There are certain conditions - the low gate, the narrow way, the difficult path".


"Although I have never been a Mason, I have heard that in Masonry they have something which very closely illustrates all of this".
So, by Russell's own words, minus the "double-speak" and the parallels he draws all through this discourse, he plainly says he has never been a Mason.


"Our Masonic friends have it down very fine. I do not know where they got it so well. I have often wondered where they found out so many of the secrets of our High and Accepted Order of Masonry. From the time you come in to be a member of the Royal Priesthood, a living stone, a member of the craft of Masonry, from the Lord's standpoint,.. if any man will be a living stone in the Temple, if any man will be a member of his High, Free and Accepted Masonry - let him deny himself and take up his cross and follow me."


So, although Russell claimed to know Masonic Secrets, and compared his "Royal Priesthood in Christ" to the Lodge, he felt himself above ordinary Masons, and in fact said plainly he never was one.


page 122, "Do you mean that the Lord's Church is a secret order? Yes, surely it is .. Did the world know the great Mason when he was here? No. Did the world slay the great Master Mason? Yes."
Russell expands on it, So you and I as under-masons are waiting for the return of our Master Mason, who gave his life on this very account in connection with this secret of the construction of the Temple, the Church."



So, by Russell's own words, minus the "double-speak" and the parallels he draws all through this discourse, he plainly says he has never been a Mason.

So, although Russell claimed to know Masonic Secrets, and compared his "Royal Priesthood in Christ" to the Lodge, he felt himself above ordinary Masons, and in fact said plainly he never was one.

Szukam jeszcze nadal z Michalem w archiwach Rzadu USA, aby potwierdzic lub ostatecznie wykluczyc Masoństwo Russella :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#10 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-20, godz. 21:20

:( Mam dowody na to iz nasz kochany Protoplasta niestety ale byl Masonem.
Kochani Bracia jestem zdruzgotany.Czarny scenariusz sie potwierdzil.
Komu zalezy na dokumencie,wysle na @. Posiadam w jezyku angielskim i polskim.
To smutne ale modlilem sie aby bylo inaczej.
Musicie to pokazac wszystkim naszym kochanym braciom w calym kraju.
Jestem zdruzgotany.Na co mi przyszlo na stare lata
_________________
Prawda nie obawia sie szczerych dyskusji :(
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-20, godz. 22:30

Kloo jeśli można to ja chcę.

Mój adres: [---]@02.pl

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-20, godz. 22:33

chcesz i masz
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#13 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-20, godz. 23:15

to ciekawe Kloo... mnie też prześlij ;) meil poniżej

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#14 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-20, godz. 23:37

Oto moj adres: [email protected]

Piszcie do mnie a odpowiem i przesle :(
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-20, godz. 23:41

powiedzcie mi, skąd wy czerpiecie ufność we wiarygodność teoryjek o spiskach masońskich? jestem chyba ostatnim, który broniłby Russella, ale tropienie masonów od zawsze kojarzyłem z jakąś niedyspozycją emocjonalną.

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-21, godz. 00:28

Dzięki Kloo. Doszło. :)

Sebastian trzeba zbadać każdą sprawę pod słońcem. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-21, godz. 13:23

na zdrowko.Moze to nie jest koniec moich poszukiwan ale napewno dokument bardzo wymowny :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-21, godz. 14:31

moja wątpliwość dot. tego, że skoro masoneria jest organizacją tajną, to skąd jej przeciwnicy mają mieć listę członków? a jeśli ona sama coś "ujawnia" to może ma w tym jakiś cel, np. ośmieszenie przeciwnika. Może Russell jest masonem, a może jest takim sobie Józefem Egipskim (odmawia cudzołóstwa, a potem jest skazany za próbę uwiedzenia mężatki). Może on był masonem, a może ktoś go wrobił?

skąd się bierze Wasza ufność w te dziwne dokumenty?

sorry, ale mnie na razie wszelkie listy masonów mogą kojarzyć się z "piórem anioła ..., które upadło na ziemię podczas kontaktowania się z ..."

Anioł jako byt niematerialny z założenia nie może mieć materialnych skrzydeł (może ew. tworzyć jakiś obraz w naszej głowie) a więc podawanie takich "dowodów" może ośmieszać tego, kto je przedstawia.

Podobnie tajna organizacja nie ujawniałaby listy swoich członków.

Słyszałem też demagogiczne kryterium "po owocach ich poznacie", które sprowadza się do tego, że jak ktoś jest bogaty i nielubiany przez autora, to może być przez niego nazwany "masonem", "Żydem" i "antysemitą" jednocześnie.

#19 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-21, godz. 14:46

Masz Sebastianie duzo racji.Nie twierdze iz jest to niepodwazalny dowod a nawet wolalbym aby Nim nigdy nie byl.Nie szperalbym tez w jego korzeniach gdyby nie piramida,proroctwa na niej oparte,znaki masonskie na kazdym artykule,ksiazce,czy wreszcie przekaz subliminalny. Tylko to mi pachnie nie tak. :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-21, godz. 15:10

moje chcenia nie mają tutaj nic do rzeczy. Organizację już opuściłem i Russell jest mi obojętny w tym sensie, że informacja o jego masoństwie lub niemasoństwie nie ma już wpływu na moje życie, bo decyzję o opuszczeniu ŚJ mam już za sobą.

Jego antykatolicyzm w zderzeniu z moim katolicyzmem, powoduje, że mógłbym go chcieć postrzegać jako złego, walczącego z Kościołem Kat., wstrętnego masona. Ale takie zaszufladkowanie nie jest mi do niczego potrzebne i staram się być obiektywny. Ja dopuszczam kilka wersji: był masonem, był szykanowany przez masonerię, a może był jej nieświadomą ofiarą manipulacji ze strony masonów?

Kiedyś czytałem o przypuszczeniach, czy masoneria go finansowała czy nie. Uważam, że gdyby nawet tak było, to przecież taki mason jeden z drugim może udawać zainteresowanego prawdą, może chcieć finansować "ewangelizację" itd. I skąd taki naiwny samozwańczy pastor bez dostępu do ewidencji podatkowych i dokumentów służb specjalnych może wiedzieć, skąd pochodzą pieniądze? Wczoraj modlił się do Boga o sfinansowanie jego kolejnych podróży, a dzisiaj trafia się ofiarodawca, więc pastor dziękuje Bogu i darczyńcy i po sprawie. I może nawet nie wiedzieć, że masoni się z niego smieją i mówią miedzy sobą: "normalny to on nie jest, ale tak pięknie najeżdża na Kościół, że zasługiwał na wsparcie"

Różnie mogło być z tym Russellem i ja nie podjąłbym żadnej decyzji życiowej, a tym bardziej dot. wiary, w oparciu o tak niepewne materiały. Skupiłbym się na fałszywych proroctwach i niezgodności doktryn z Biblią.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych