Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czyżby SJ mieli racje


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 10:55

Chcialbym poruszyc temat,ktory osobiscie wiele czasu mi pochlonal na rozwazania.
Jak wiadomo SJ wyliczyli swoja date 1914 przyjmujac za podstawe rok 607pne
Historia swiecka przeczy temu,podobne argumenty znajdziemy w WACHTOWER.org.pl rozwazania iszbina
Ja osobiscie odrzucilem ta date jako prawdziwa ale, chyba czas na zmiany :)
Slyszeliscie zapewne o G. Jeffreyu,wydal on juz wiele ksiazek dot. proroctw natomiast dzielo PODPIS BOGA zasluguje na uwage.
dla nieznajacych tematu
http://www.grazingsh...ld/izra1948.htm

Co do dnia spelnilo sie proroctwo o odzyskaniu izraela w 1948 maja 14.
Wyliczyl on ze pierwsze oblezenie Jerozolimy mialo ,miejsce okolo 606 wiosna,ten sam rok podaje MISSLER tylko inna pore roku lato,ale to detal.

http://www.direct.ca...ty/problem.html

faktem jest ze Biblia napewno wskazuje date 606 pne

ps zastanawiam sie tylko kto przetlumaczyl na polski ten link ze zaklada z gory iz 606 ma akceptacje w historii,moze SJ :)


CHWALMY JAH

Zastanawiam sie co myslicie
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#2 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 12:03

mylisz kompletnie dwie różne sprawy - oblężenie Jeruzalem z jego zburzeniem! Jeśli ten historyk podaje, że pierwsze oblężenie Jeruzalem miało miejsce w roku 606 p.n.e. to tym bardziej potwierdza to zgodność historii biblijnej z chronologią świecką a jeszcze bardziej zaprzecza chronologii Strażnicy. W historii Babilonu zdarzyły się bowiem aż cztery oblężenia Jeruzalem, co wiązało się z uprowadzeniem jeńców żydowskich. Natomiast zburzenie Jeruzalem miało miejsce podczas trzeciego oblężenia a więc w roku 587 p.n.e. Na podstawie Dan 1:1-6 oraz Jer 52:28-30 można wywnioskować, że kolejne oblężenia Jeruzalem miały miejsce:

1) w trzecim roku panowania króla Jojakima
2) w siódmym roku panowania króla Nabuchodonozora
3) w osiemnastym roku króla Nabuchodonozora
4) w dwudziestym trzecim roku króla Nabuchodonozora


biorąc pod uwagę chronologię świecką otrzymujemy więc następujące daty

606 - pierwsze uprowadzenie jeńców żydowskich, jest wśród nich prorok Daniel (Dan 1:1-2; 2 Krn 36:6-7)
597 - drugie uprowadzenie jeńców - 7 rok Nabuchodonozora (2 Krl 24:12; Jer 52:28), jest wśród nich prorok Ezechiel (Ez 40:1)
586 - zburzenie Jerozolimy przez Nabuchodonozora. (2 Krl 25:8-10; Jer 52:12), trzecie uprowadzenie jeńców (Jer 52:29)
582 - czwarte uprowadzenie jeńców - 23 rok Nabuchodonozora (Jer 52:30)


Polecam też następujący link:

http://www.biblia2.f...topic.php?t=454

Przy okazji rozwiązałeś mój problem, który tam poruszam :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#3 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 12:54

dzieki za post coz ja juz nie jestem SJ 11 lat,inaczej podchodzilem do daty 607 SJ ,ale po przeczytaniu linku wszystko jasne co potwierdza moje przekonanie iz SJ sa uparci jak male dzieci nie chcac przyjac oficjalnie uznawanych faktow,
natomiast z tego co czytalem data 606-605 niedawno przez historie byla zaakceptowana,wczesniej wszedzie czytalem o 597 pierwsze oblezenie jerozolimy


This appears to be a garbled description of the first siege of Jerusalem in 597 BC, which occurred in the 12th year of Jehoiakim and into the reign of his son Jehoiachin. (see 2 Kings 24 and 2 Chronicles 36). The third year of Jehoiakim (606 BC), saw Nebuchadrezzar not yet King of Babylon, and the Egyptians still dominant in the region. Advocates of an early date of Daniel generally explain this by positing an additional, otherwise unmentioned, siege of Jerusalem in 605 BC, shortly after the Battle of Carchemish./WIKIPEDIA

powstaje wiec pytanie kiedy Nebuchadrezzar objal wladze 605 czy 606
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#4 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 20:53

Według książki "The Gentile Times Reconsidered" (Carl Olof Johnsson) król Nabuchodonozor II panował w latach 604 - 562. Nawet by się to zgadzało z Pismem Świętym. Spójrzmy do księgi Daniela 1:1-6; 2:1, 13.

Dn 1:1-6 Bw „Trzeciego roku panowania Jojakima, króla judzkiego, nadciągnął Nebukadnesar, król babiloński, do Jeruzalemu i obległ je.(2) A Pan wydał w jego ręce Jojakima, króla judzkiego, i część naczyń domu Bożego; on zaś sprowadził je do ziemi Szinear, do domu swojego boga, a naczynia wniósł do skarbca swojego boga.(3) I rozkazał król Aszpenazowi, przełożonemu nad sługami dworskimi, sprowadzić niektórych spośród synów izraelskich z królewskiego i szlachetnego rodu,(4) młodzieńców bez jakiejkolwiek wady, pięknych z wyglądu, uzdolnionych do wszelkiej wiedzy, obdarzonych bystrym rozumem, pojętnych do nauki i dlatego sposobnych do pełnienia służby w pałacu królewskim. Miał ich też nauczyć pisma i języka chaldejskiego.(5) Król wyznaczył im dzienne utrzymanie ze stołu królewskiego oraz wino, które sam pijał; miano ich wychowywać trzy lata, po czym mieli iść na służbę do króla.(6) Wśród nich byli także z synów judzkich: Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz,”
Dn 2:1 BT „W drugim roku swego panowania Nabuchodonozor miał sny; ducha jego ogarnął niepokój i nie mógł spać.”
Dn 2:13 Bw „A gdy wydano rozkaz stracenia magów, miano stracić także Daniela i jego towarzyszy.”


Skoro uprowadzenie pierwszych jeńców judzkich a wraz z nimi proroka Daniela nastąpiło w roku 606 p.n.e. i po trzech latach nauki na dworze królewskim Nabuchodonozora czytamy, że sen króla Nabuchodonozora miał miejsce w drugim roku jego panowania, to prosty rachunek

606 (rok pierwszego oblężenia Jerozolimy) - 3 (lata nauki) + 2 (rok panowania Nabuchodonozora) = 605

daje nam rok właściwego wstąpienia na tron króla Nabuchodonozora. Taką też datę potwierdzają źródła historyczne.

Skoro mamy już datę wstąpienia na tron babiloński króla Nabuchodonozora, możemy policzyć kiedy została zburzona Jerozolima. Pismo Święte podaje w 2 Krl 25:8-10 oraz Jer 52:12-13, iż stało się to w 19 roku panowania Nabuchodonozora. Prosty rachunek doprowadzi nas do roku

605 - 19 = 586

czyli dokładnie do roku zburzenia Jerozolimy według chronologii świeckiej. Z powyższych dat wynika też, iż Jerozolima nie mogła zostać zburzona przez Nabuchodonozora w roku 607, jak chce tego Straznica, bo w roku tym, Nabuchodonozor nawet jeszcze nie zaczął panować w Babilonie jako król (stało się to dopiero 3 lata później).

Dla zainteresowanych tym tematem polecam również następujący link:

http://www.biblia2.f...topic.php?t=559

http://www.biblia2.f...topic.php?t=210
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#5 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-03-06, godz. 17:08

Mirek
Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy!
Wydrukowałam wszystko i będę analizować, bo ten temat bardzo mnie interesuje!!!
Pozdrowienia serdeczne przyjmij
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-06, godz. 17:23

Mirek moje uznanie również za klarowność przedstawienia własnych badań.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych