Skocz do zawartości


Zdjęcie

koncepcja Trójcy - luźne przemyślenia


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#61 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 20:55

Sebastian zapraszam do cytatu jeszcze raz gdzie pisze objawiona nie ma podstaw w nt ,czyli tak jak dogmat maryi . oki. szanuje przekonania po coz dalsza dyskusja
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#62 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-12, godz. 20:59

Ja za słabo znam angielski, aby dyskutować o źródłach anglojęzycznych, ale lantis wskazywał na manipulację tekstem.

Poza tym, ja wiem, że Trójca jest objawiona w NT i żaden cytat encyklopedyczny tego nie zmienia.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#63 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 21:04

In "The Dictionary of the Bible," John L. McKenzie, S.J., p. 899 bearing the Nihil Obstat, Imprimatur, and Imprimi Potest (official Church seals of approval), we read: "the trinity of God is defined by the Church as the belief that in God are three persons who subsist in one nature. That belief as so defined was reached only in the 4th and 5th centuries AD and hence is not explicitly and formally a biblical belief."

czytamy niebiblijna wyraznie pisze a jak tos nie umie po ang
wystarczy wikipedia.pl haslo trojca i pisze to samo.
Wiec to powinienes wiedziec ale upierasz sie i mowisz ze ma podstawy w nt
czyzbys dzialal tak jak szatan klamliwie ale inteligetnie

do tego co pisal tertulian
The formulation ‘one G-d in three Persons’ was not solidly established, certainly not fully assimilated into Christian life and its profession of faith, prior to the end of the 4th century....Among the Apostolic Fathers, there had been nothing even remotely approaching such a mentality or perspective."
WERSJA ANG

jeszcze raz cytuje




nie trzeba umiec ang wikipedia jest tez po polsku tu cytuje pisma opatrzone pieczecia koscielna

Ja rozumiem ze to sa teksty ktore moga zszokowac niejednego katolika ale jak ktos mi napisal na maila tylko krowa niezmienia przekonan
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#64 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-12, godz. 21:07

przeciez pisze wyzej w cytacie ze montanisci nie wierzyli w trojce


Zacytuj tekst w którym jest napisane, że montaniści nie wierzyli w Trójcę.

dla katolikow, jak pisalem wyrzej kk sam przyjmuje ze trojca nie ma podstaw w nt jest objawionym dogmatem, tak samo kosciol nie moze traktowac powaznie tego co mowili ojcowie kosciola poczytaj sobie o czym oni pisali


Bredzisz...

np tertolian ten ktory wymyslil trojce ,byl bajkopisarzem i mial tyle teorii cale zwoje


Wow, to teraz Tertulian, a nie Konstantyn "wymyślił" Trójcę? Chłopie, zdecyduj się ty wreszcie...

No to pomogę ci pozbyć się kolejnego urojenia.

Jak Tertulian który przeszedł na chrześcijaństwo koło 197/198 r.n.e. [link] mógł "wymyślić" Trójcę, skoro niejaki Teofil z Antiochii, który zmarł około 183 - 185 r.n.e. [link] pisał w swym dziele:
"Trzy dni (...) są obrazem Trójcy: Boga, Jego Słowa i Jego Mądrości" ("Do Autolyka" 2:15),

a Atenagoras z Aten, w roku 177 napisał o chrześcijanach, że „uznają Boga-Ojca, Boga-Syna i Ducha Świętego, oraz uczą o ich potędze w jedności i ich odrębności w zakresie funkcji” (Atenagoras z Aten, Prośba za chrześcijanami, X)?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#65 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-12, godz. 21:46

In "The Dictionary of the Bible," John L. McKenzie, S.J., p. 899 bearing the Nihil Obstat, Imprimatur, and Imprimi Potest (official Church seals of approval), we read: "the trinity of God is defined by the Church as the belief that in God are three persons who subsist in one nature. That belief as so defined was reached only in the 4th and 5th centuries AD and hence is not explicitly and formally a biblical belief."


do tego co pisal tertulian
The formulation ‘one G-d in three Persons’ was not solidly established, certainly not fully assimilated into Christian life and its profession of faith, prior to the end of the 4th century....Among the Apostolic Fathers, there had been nothing even remotely approaching such a mentality or perspective."
WERSJA ANG


Już wiemy doskonale jak operujesz cytatami :)
To błąd logiczny powoływanie się na autorytet zamiast na argument, więc zostawię sobie te teksty na później.

Ja rozumiem ze to sa teksty ktore moga zszokowac niejednego katolika


Znowu rotfl :lol: Bardziej mnie "szokują" już twoje teksty ;)

tylko krowa niezmienia przekonan


To już wiem, że na pewno nie jesteś krową, bo swoje przekonania potrafisz zmieniać w czasie pisania jednego posta, pisząc w jednym dwa przeciwstawne poglądy na jedną sprawę :)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#66 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-13, godz. 08:37

podczas naszej chaotycznej dyskusji tylko raz podales cytat reszta to papka przyozdobiona cwaniactwem
180 r. n. e.
Teofil z Antyochu w pierwsze wspomina o triasie, który później był błędnie przetłumaczony na angielski jako Trójca, takim czynem po raz pierwszy w historii kościoła pojawiły się zaczątki doktryny binitaryjnej
co do ojców kosciola to miales racje to oni zaczeli uzywac trinitas,formalnie zaakceptowana przez konstantyna,ale to tym bardziej uswiadamia nam wlasnie ze trojca jest nauka niebiblijna co wyzej wykazalem i tak jak kk i intelektualisci przyjmuja jest tworem ludzkiej filozofii.Sebastian dobrze wyrzej napisal w trojce trzeba uwierzyc,
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#67 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-13, godz. 09:19

podczas naszej chaotycznej dyskusji tylko raz podales cytat reszta to papka przyozdobiona cwaniactwem


Z mojej strony nie była ona chaotyczna - starałem się ustosunkowywać do twych zarzutów po kolei. To czy to była "papka przyozdobiona cwaniactwem" niech ocenią czytelnicy.
Ja przynajmniej ich nie oszukiwałem.

180 r. n. e.
Teofil z Antyochu w pierwsze wspomina o triasie, który później był błędnie przetłumaczony na angielski jako Trójca, takim czynem po raz pierwszy w historii kościoła pojawiły się zaczątki doktryny binitaryjnej


Że co?! Przetłumaczenie "trias" na... angielski? Jako... "Trójca"? Coś mi się wydaje, że Ojcowie Kościoła nic o języku angielskim nie słyszeli... No, ale ja to chyba mam jakąś złą encyklopedię :)

co do ojców kosciola to miales racje to oni zaczeli uzywac trinitas,formalnie zaakceptowana przez konstantyna,ale to tym bardziej uswiadamia nam wlasnie ze trojca jest nauka niebiblijna co wyzej wykazalem i tak jak kk i intelektualisci przyjmuja jest tworem ludzkiej filozofii.


Przecież ty nic nie wykazałeś! Nie podałeś żadnego argumentu na poparcie twych hipotez. Odsyłam do postu w którym mówiłem o błędzie logicznym.

Twoje zarzuty zostały skopiowane prawdopododobnie z artykułu:
"Trinitarian scholars admit it!"

Polemikę z nim możesz znaleźć pod adresem:
http://answering-isl...r01.2.2.16.html

Ja na razie kończę dyskusję z tobą.

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#68 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-13, godz. 09:36

zapomialem podac link do cytatu
http://www.logon.org/polish/S/P030.htm
praca zdaje sie koscielna
co do zrodel, ja osobiscie mysle ze stron antytrynitarnych online jest wiecej niz antyswiadkowych,z tymze naturalnie nie na polskich stronach,choc polecam racjonalista.pl
tam wszystko wytlumaczone po polsku dla ludzi ktorzy uzywaja mozgu w rozwazaniach co do istoty Boga.

milo ze w koncu zgadzasz sie na zamkiniecie tematu

pozdrawiam i zycze wytrwalosci bo ja sobie tak kiedys pomyslalem czy ja znow moglbym byc katolikiem ,predzej by mi musial ktos przetoke mozgowa zrobic
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#69 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-13, godz. 09:56

zapomialem podac link do cytatu
http://www.logon.org/polish/S/P030.htm
praca zdaje sie koscielna


Nie, nie jest "kościelna" [tj. mająca jakiś związek z Kościołem katolickim]. Ale jakie to ma znaczenie?

polecam racjonalista.pl
tam wszystko wytlumaczone po polsku dla ludzi ktorzy uzywaja mozgu w rozwazaniach co do istoty Boga.


No i dochodzą do wniosku, że... Boga nie ma.
Zgadzasz się z nimi?

milo ze w koncu zgadzasz sie na zamkiniecie tematu


Nie, narazie kończe dyskusję z tobą [inni nie], bo widzę, że nie masz nic sensownego do powiedzenia.

ja sobie tak kiedys pomyslalem czy ja znow moglbym byc katolikiem ,predzej by mi musial ktos przetoke mozgowa zrobic


Heh, to miala być sztuczka psychomanipulacyjna? :)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#70 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-13, godz. 11:04

co do racjonalisty ,nie trzeba czytac wszystkich dzialow wystarczy biblia czy katolicyzm i kazdy logicznie myslacy czlowiek ujrzy obłude kosciola katolickiego a
moze odniesc tylko wrazenie ze SJ calkiem madrze mowia.
nikt Ci nie kaze czytac dzialu swiatopoglad,zalozenie statutowe bezstronnosc religijna


Wymagamy tylko jednego: obiektywnego ujmowania tematów, jeśli są to tematy, które mogą zahaczać o sprawy światopoglądowe, religijne, polityczne, ideologiczne itd.


Jeszcze raz chcac podsumowac nasza dyskusje chce podkreslic ze na moj zarzut iz swiat i kosciol odrzuca trojce majaca podstawy w NT,koncentrowales sie na tematach pobocznych.
co do trinitas fakt zrodzila sie w II w oficjalnie przyjeta w IV,zgadzam sie z tym w 100pr bo jezeli nie w NT gdzies musiala sie zrodzic,gdzie jak juz pisalem w glowie ludzkiej

kokoniec tematu
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#71 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-01-13, godz. 11:31

chce podkreslic ze na moj zarzut iz swiat i kosciol odrzuca trojce majaca podstawy w NT,koncentrowales sie na tematach pobocznych


Cały świat? Po pierwsze nie cały, bo ponad jedna trzecia populacji na świecie to chrześcijanie wierzący w Trójcę, a po drugie takie powoływanie się na "świat" zalicza się do błędu logicznego argumentum ad populum.

Następnie: Kościół nie odrzuca Trójcy mającej podstawę w NT - to już tylko twoje urojenie.

co do trinitas fakt zrodzila sie w II w oficjalnie przyjeta w IV,zgadzam sie z tym w 100pr bo jezeli nie w NT gdzies musiala sie zrodzic,gdzie jak juz pisalem w glowie ludzkiej


Możesz pisać nawet, że jesteś krasnalem :)

kokoniec tematu


Bo ty tak mówisz? :)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#72 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-14, godz. 02:23

george27 jest coraz bardziej zaskakujący

świat odrzucający Trójcę, teolodzy katoliccy odrzucający Trójcę...
czekamy na rewelację o antytrynitarnym papieżu Benedykcie XVI :P
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#73 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-21, godz. 13:14

Sebastian tu dyskusja jest zbyteczna, podzielasz poglad Boga taki jaki wykreowali Twoi ojcowie i srodowisko w jakim zyjesz.

Pojedz do kraju islamskiego i staraj sie przekonac ze chrzescijanie wierza w monoistycznego Boga, no ale w trzech osobach,narazisz sie tylko na smiech a jak bys jescze trafil na ekstremiste moglbys poczuc tylko noz pod nerka za bluznierstwo przeciw Bogu.
A trójca to jest taka tajemnica nie istoty Boga ale sily szatana,ktory tak sprytnie wpoil ludziom ta basnie grecka czy egipska.
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#74 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-21, godz. 13:49

zdaję sobie sprawę, że muzułmanin może wyśmiać doktrynę trynitarną albo zareagować agresją, ale czy to jest jakikolwiek argument przeciwko prawdziwości Trójcy?

przecież dogmatów wiary nie przyjmuje się w powszechnym referendum...

#75 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-21, godz. 14:16

poczytaj sobie wiec o pentekontalizmie

W 1981 roku Peter C. Wagner, protestancki ekspert do spraw wzrostu Kościołów z

Los Angeles, obliczał ilość charyzmatycznych chrześcijan w świecie na 90 milionów; w roku 1995 podawał ich liczbę na 400 milionów, co dałoby około 25 proc. chrześcijan na świecie[23]. Przy lekturze tych danych należy pamiętać, że tego typu wyliczenia obejmują łącznie protestancki pentekostalizm Kościołów zielonoświątkowych, rozmaite wolne Kościoły charyzmatyczne i Odnowę Charyzmatyczną zarówno w Kościele katolickim, jak i w pozostałych tradycyjnych Kościołach chrześcijańskich. Ta forma wiary, kładąca niezwykle silny nacisk na resakralizację, w przeciwieństwie do zauważanej dawniej desakralizacji, występuje w społecznościach zarówno przednowoczesnych, jak i postmodernistycznych i pociąga co roku około 20 milionów nowych zwolenników w skali światowej[24]. Liczbę pół miliarda podaje z kolei Walter J. Hollenweger[25], najbardziej zapewne znany badacz pentekostalizmu w skali globalnej, przez wiele lat profesor misjologii Uniwersytetu Birmingham[26]. Są to liczby absolutnie zdumiewające[27]. Strona internetowa pentekostalnych Kościołów szwedzkich podawała prognozę liczby uczestników pentekostalno-charyzmatycznego sposobu przeżywania wiary na rok 2025: przy zachowaniu dzisiejszej dynamiki wzrostu liczba ta ma sięgnąć 800 milionów![28]
http://www.katolik.n...=395&Itemid=106

w zasadzie wiekszosc nurtu uznaja trojce ale w usa coraz silniejsze sa nurty odrzucajace trojce a gdy kosciol katolicki bedzie juz historia sam bedziesz wyznawal wiare w jedynego Boga,
inna sprawa jest ze ten ruch jak czytasz ma miec 800 mln w 2025
ciekawe tak naprawde ile zostalo na ziemi prawdziwych katolikow chyba tylko w katolandzie no i u boku papy w watykanie :lol:
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#76 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-24, godz. 14:53

Bardzo interesujaca lekture znalazlem, Dwa Babilony, otóz autor ukazuje jak dogmat trojcy przenikal do religi poganskiej,faktem jest ze kazda z nich zawsze na poczatku uznawala monoteizm procz hindu,jednak zawsze dochodzilo do powstania Trojcy, a czemu nie dwojcy np? wiadomo ze szatan zna przyszlosc nie tak dokladnie jak Jah ale z samej biblii wynika iz umial przepowiadac przyszlosc przez duchy ,czyzby juz dlugo przed pojawieniem sie Chrystusa przygotowywal umysly madrych swiata tego, do przeistoczenia jedynego Boga w trojce?? Ciekawy jest tez proces kreowania sie tego dogmatu w religiach poganskich,przebiegal podobnie jak u katolokow.
Father, King Son, Prince Queen, Mother
Triad of Babylon
Nimrod Tammuz Simerimas
Shamash Sin Ishtar
Triad of Backslidden Israel
Baal Tammuz Ashtoreth
Triad of Egypt
Osiris Horus Isis
Triad of Greece
Zeus Apollo Athena
Triad of India
Brahama Vishnu Shiva
Triad of Rome
Jupiter Mars Venus
Triad of Catholicism
Father Son Holy Spirit
Jehovah Jesus Dove
trojce mozna doszukac sie jeszcze w innych religiach dodam jak znajde.

to znaczy zycie wieczne ich poznawanie-jedynego prawdziwego Boga i tego któ rego poslales Jezusa ChrystusaJana 17,3,wiedza prosta i bezzamotania,Jah nie jest Bogiem Chaosu.

Tak sobie mysle ze chyba trzeba online stworzyc doglebny link ukazujacy prawde trojcy-chetny ktos do wspolpracy czekam na maila.
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#77 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 01:28

Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem.Są wersety które to udowodniają. Zauważ że w Biblii tam gdzie jest Syn, tam jest Ojciec i Duch Święty.
w Księdze Rodzaju 1;26 Bóg mówi - "UCZYŃMY człowieka na NASZ obraz, podobnego NAM..." . Z tego wynika że Bóg Ojciec nie zrobił tego sam, tylko za pomocą Ducha i Słowa. W ST uważano Ducha Swiętego za moc Bożą zas w nowym po odkryciu prawdy przez Jezusa, okazało się że to osoba która przemawia sama za siebie. Jezus nigdy sie nie wyrzekł że jest Bogiem.
Nie widzę w waszej religii ŚJ chrzescijaństwa.Powołujecie sie ST. Zabraliście Jezusowi jego Boskość i Duchowi Świętemu też.Kiedy Jezus objawił imię Ojca (czyli osobowość= dobry kochający tatuś), wykreśliliście to i wstawiliscie imie Jehowa ze ST.Przepraszam że tak powiem, ale ŚJ powinni się nazywać judaizmem a nie chrzescijaństwem.
Niech was naprowadzi na drogę prawdy i błogosławi Bóg wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty.

#78 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 01:47

george27 apropo tej stronki co umieściłes o papiezu. My katolicy miłujemy się z kazdym ludem, czy to chrzescijanie czy nie.Modlimy się za wszystkich i własnie Papież dał tu przykład, ze nie jest wrogiem dla innych religii, ze przyjazni sie z kazdym człowiekiem. Jezus kocha wszystkich ludzi niezaleznie od religii.Nie można trzymać zła na kogoś, kazdemu trzeba wybaczac.
Odwrócony krzyz to znak św.Piotra bo był tak ukrzyżowany, a jezeli niewiesz, to św Piotr był 1 papiezem i kazdy papież stara sie brać z niego przykład.
Chora jest ta strona.Jak robisz nam takie zarzuty takimi stronami internetowymi, to jeszcze bardziej udowadniasz ze szatan tobą kieruje.

#79 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 07:20

Oj...Tomaszu... :o
Napisałeś kilka zdań, a tyle bzdur...
„Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem.Są wersety które to udowodniają.”
Proszę podaj, które?
„W ST uważano Ducha Swiętego za moc Bożą zas w nowym po odkryciu prawdy przez Jezusa, okazało się że to osoba która przemawia sama za siebie”.

Znaczy, ST nie zawiera prawdy?
- Jezus nie „odkrył” prawdy. Ona była zawsze!
2 Tm 1:9-10
On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami.
Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię,
(BT)
„Jezus nigdy sie nie wyrzekł że jest Bogiem.”
Choć dawcą wszelkiego życia jest Bóg, to narodził się z grzesznej żydówki...Jako Człowiek. - Tylko Człowiek, lecz doskonały.
Bogiem jest każdy prawdziwy chrześcijanin!
Ps 82:6; Jan 10:34
Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy - synami Najwyższego.(BT)
„Nie widzę w waszej religii ŚJ chrzescijaństwa”
Nie byłem, i nie jestem SJ...
Ale chrześcijaninem jest ten, który uwierzył Chrystusowi.
Znam religie, które uwierzyły niedoskonałemu człowiekowi...
Ps 146:3
Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia.
(BT)
„[...]a jezeli niewiesz, to św Piotr był 1 papiezem[...]”
Prawie spadłem z fotela...
Dotychczas myślałem, że apostołowie byli sobie równi...
Że żaden z Nich nie miał prymatu (władzy) nad innymi.
Od kiedy Żydzi mieli Papieża? :o
Gal 2:7-8
Wręcz przeciwnie, stwierdziwszy, że mnie (Pawłowi) zostało powierzone głoszenie Ewangelii wśród nieobrzezanych, podobnie jak Piotrowi wśród obrzezanych -
Ten bowiem, który współdziałał z Piotrem w apostołowaniu obrzezanych, współdziałał i ze mną wśród pogan
-(BT)

Tomaszu – choć sam jestem tylko gościem na tym Forum, to szanuje użytkowników za wiedzę, inteligencję, oraz to czego doświadczyli...
A Ty po prostu obrażasz Ich swą niewiedzą, która niestety nie wykroczyła poza Katechizm... :(
Mich. 3:9-11
Słuchajcie tego, wy, naczelnicy domu Jakuba, i wy, wodzowie domu Izraela, którzy czujecie wstręt do prawa i wykrzywiacie wszystko, co proste!
Budujecie Syjon, przelewając krew, a Jeruzalem, popełniając zbrodnię.
Jego naczelnicy wymierzają sprawiedliwość za łapówki, a jego kapłani nauczają za zapłatę, jego prorocy wieszczą za pieniądze, i na Pana się powołują, mówiąc: Czy nie ma Pana wśród nas? Nie spadnie na nas nieszczęście!
(BW)
”[...] to jeszcze bardziej udowadniasz ze szatan tobą kieruje”. :lol:

#80 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 10:38

A po co kilka razy powtarzać? W innym poście jest wszystko opisane.Ale skoro chcesz... W ST Ducha Świętego ukazywano jako Moc Bożą. NT ukazuje Go jako osobę ; Dz 5;3-4 10;19-20 13;2-4 15;28 16;6 20;23,28 21;11 28,25

W ST jedzenie niektórych pokarmów czyniło człowieka nieczystym ( Kpł 11;34-47 Pwt 14;3-19) ,NT uczy że to co wychodzi z serca czyni go nieczystym (Mt 15;11 Mk 7;18-19).

Ta prawda była częsciowa zakryta dla pisarzy ST i dla tego nauka starotestamentowa nie była pełnym objawieniem prawdy Bożej. Jezus po przyjsciu nam ją objawił:

Lb 30;2-3 ---> Mt 5;33-36
Pwt 24,1 ---> Mt 5,31-32 Mt 19;7-8
Kpł 24;19-20 ---> Mt 5;38-39

Bogiem jest każdy prawdziwy chrześcijanin!
Ps 82:6; Jan 10:34
Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy - synami Najwyższego.(BT)
Bogiem czy bogiem? to jest róznica duża.

Poprostu obrażacie naszą religię podając takie strony internetowe.To że papież Jan Paweł II całuje Koran czy modli się przy scianie płaczu to nie znaczy ze jest odstępcą i tp. Za pomącą własnie tego że miłował wszystkich ludzi, dużo ludzi sie pojednało.

A jezeli juz zaczął się taki temat, to powiedzcie czemu jezeli w Biblii się mówi o odstępcach, to zawsze myslicie ze to katolicy? Najwięcej uwagi zwracacie KK.Na każdym zebraniu słysze o Kosciele Katolickim jak go zawsze oczerniają.Ile razy byłem, nie słyszałem o Islamie, czy Prawosławiu, zawsze KK. Nigdy na mszy św nie słyszałem aby ksiądz mówił - ŚJ to, ŚJ tamto...


„Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem.Są wersety które to udowodniają.”
Proszę podaj, które?
Wejdż na "Trójca " - Były ŚJ mówi o Trójcy!!! tam jest wszystko opisane




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych