Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zachęta do chwalenia diabła?


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2006-01-25, godz. 02:40

Znalazłem tekst w spiewniku WTS("Wysławiajcie Jehowę w pieśniach"), który dla mnie jest co najmniej kontrowersyjny
Oto on(pieśń nr 195,ostatni wers): "Więc wysławiaj władcę świata, jego sie miłością ciesz" Z tego, co mi wiadomo, to władcą świata jest nazwany diabeł! "Nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie"(Jn14,30)
"Teraz władca tego świata będzie wyrzucony"(Jn 12,31)
O sadzie zas, gdyż władca tego świata został osądzony"(Jn16,11). Co o tym myślicie? Kiedyś to pokazałem ŚJ, to był w małym szoku. :D
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-01-25, godz. 04:22

znaczy nie wiem czy tu sie można doszukiwać jakiegoś kryptosatanizmu! ja osoba, która do zbytnich chwalców tej sekty nie nalezy, nie posądzał bym ich o kult Szatana, gdyz daleko im do takiego ;-)

myslę, że autorowi tej pioseneczki chodziło raczej o władce ale Dzehowe;-), który wg ich mitów jest prawodwitym władca ziemi .
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-25, godz. 06:50

Hehe, Agent, brawo za spostrzegawczość :D . Oczywiście, że autor miał raczej co innego na myśli ;) , ale można to odczytać dwojako.
W ogóle teksty pieśni są powalające. Pamiętam, że najbardziej śmieszyła mnie fraza: "Żeby z Bogiem współpracować/trzeba się umówić z nim" (może coś pokręciłem, w końcu kiedy to było....). Zawsze wyobrażałem sobie, jak Bóg przybywa na zbiórkę, żeby się z kimś umówić w pracę :P :D .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-25, godz. 08:06

Powszechnie wiadomo,że według doktryny władcą świata jest szatan.
Więć albo jest to kolejna nauka nie mająca z Biblią wiele wspólnego, a pochodzaca z inspiracji kogoś innego, albo po prostu piszący pieśni był nieukiem lub po prostu durniem.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#5 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-01-29, godz. 16:26

Ad Mariusz i ,,Więc wysławiaj władcę świata...”

Ten fragment jest wyrwany z kontekstu refrenu Pieśni nr 195

,,Chrystus króluje już i Armagedon tuż...
Refr:
Cóż tobie da Królestwo Boże ?
Tryumf prawości, kłamstwa kres.
Cóż jeszcze da Królestwo Boże ?
Wieczne szczęśliwe życie też.
Więc wysławiaj Władcę świata,
Jego się miłością ciesz.

Król Boży władze ma, sław go każdego dnia...
Refr:
....”
Kto więc jest Władca świata Królestwa Bożego ? Kto jest Władcą który pokazał drogę miłości - Diabeł ?

Oskarżasz SJ o jakiś ,,ukryty przekaz” w pieśni ?

Jeśli dla Ciebie Królestwo Boże oznacza królestwo i świat Diabła, to o czym można dalej dyskutować ?

Ps dla tego Forum:

Jeżeli ktoś chwyta się takich ,, rewelacje” wyrywając zdanie z jego kontekstu, to jak ma się do tego zarzut, iż to SJ ,,manipulują” cytowanym tekstem. Takie nowinki chyba obniżają wiarygodność informacji o SJ na tym Forum ?

ben-salem

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-29, godz. 17:22

,,Chrystus króluje już i Armagedon tuż...

taaaaaaak :) tuż tuż, może nawet juz był tylko niezauważyliśmy w ferworze ;)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-29, godz. 21:50

kwestia "zachęty do chwalenia diabła" faktycznie dowodzi "manipulatorstwa antystrażnicowego".

Myślę, że w śpiewniku znajdziecie tyle zabawnych kawałków, że możnaby artykuł napisać i nie trzeba nic wyrywać z kontekstu.

faktycznie pieśni Królestwa bywają zabawne...
ten fragment o randkowaniu z Bogiem jest po prostu super... :D

mimo swej zabawności, tekścik jest zgodny z Biblią, bo jest to ile pamiętam, nawiązanie do wersetu z księgi Amosa, gdzie prorok zadaje pytanie retoryczne.

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-29, godz. 22:36

Co racja, to racja. Gdyby wątek był w dziale humor, nie byłoby sprawy :) . A i umieszczenie tam całego śpiewnika nie byłoby bezcelowe :D .

Na tandetną poezję mówi się "częstochowszczyzna" (od rymów częstochowskich). A pieśni? Chyba bardziej stosowną nazwą byłaby "brooklynszczyzna" :D .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-01-30, godz. 00:58

Zatem może kilka fragmentów z ,,Śpiewajcie Jehowie przy akompaniamencie muzyki rozbierzmiewającej w waszych sercach''

Pieśń 16.

(o głosicielach)

Tytuł: Boże wojsko idzie naprzód!

Zalecenia do śpiewania: tryumfalnie, w tempie marsza :PP

1. Jehowy wojsko idzie
w zwycięski, święty bój (...)

2. W ataku przemy naprzód
w Jehowy wielki dzień (...)
,,Prawdziwy, wierny świadek''
już podjął święty bój,
po jego stronie dzielnie
w tej ofensywie stój.''

---------------------------------------
Pieśń 27.

Komu oddawać czesć?

Tytuł: Rozrost teokracji.

Zalecenia co do śpiewu: Tryumfalnie, a co:PPP

1. CZEŚĆ TEOKRACJI, co bez przerwy rośnie! (...)

---------------------------------------

Pieśń 59.

Herezja za cenę rymu? Szatan zniszczony w Armagedonie... i kilka innych osób.

2. Przez wieli Szatan krnąbrnie hańbił Cię,
lecz wkrótce już Twa moc objawi się;
w Armagedonie zniszczysz wreszcie go
a z nim tych wszystkich, co czynią zło.

#10 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-30, godz. 06:42

A pamiętacie taką frazę:

"Tak jak Z ŁUPU z prawdy się cieszymy"

:D :D :D

Ciekawe kogo, po co i w jaki sposób ma łupić trzódka drugich owiec :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-30, godz. 13:13

co do niszczenia diabła w Armagedonie, to nie wiem, kto sieje herezję, bo ja pamiętam słowa: "w Armagedonie Ty POKONASZ go"

czyżby wydano nowy śpiewnik, a ja nic nie wiem?
ja pamiętam ten zatytułowany "wysławiajcie Jehowę w pieśniach"

a może to jest jakiś stary śpiewnik? wtedy ten znany mnie i większości forumowiczów zawierałby korektę wskazanej przez iszbina "herezji"

PS: pamiętacie coś takiego?: "niepokój wciąż w mym sercu trwał,
gdym chwalić Boga w religii złej chciał"

1) większość ŚJ przed wstąpieniem do sekty nie interesowała się poprzednia religią
o niepokojach nie ma wiec co mówić (no, może niektórzy bali się piekła).

2) śpiewają to obecnie tysiące osob targane wątpliwościami co do pokolenia i 1995r
co jest zupełną błazenadą albo faryzeizmem...

#12 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-30, godz. 14:06

Mi też zawsze chciał się śmiać z jednej pieśni, i zresztą nierzadko nie udawało mi się powstrzymywać uśmieszków na zebraniu, aczkolwiek już teraz nie pamiętam tytułu, lecz szło jakoś tak:

... My jesteśmy jak NAZI-REJCZYCY. :D

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#13 MichałA

MichałA

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 59 Postów

Napisano 2006-02-03, godz. 16:32

Witam,

Nie jestem ŚJ, ale ton waszych wypowiedzi nie podoba mi się.
We wszystkim można dopatrzeć się dwuznaczności.

No jestem ciekaw, kto dziś okazał by się "miłosiernym Samarytaninem" ?

MA

#14 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-04, godz. 19:55

Co fakt, to fakt. Ten post powinien trafić do działu HUMOR. ;) Inaczej go nie można traktować. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-05, godz. 11:44

MichałA, spokojnie :) . Nikt tu na poważnie nie analizuje treści zawartych w pieśniach. A że są czasami po prostu na żenująco niskim poziomie, to już chyba nie nasza wina, prawda?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-02-11, godz. 16:37

A ,mnie sie wiele pieśni podoba . Nie doszukuję się w nich jakichś prześmiewczych treści. melodia są bardzo ładne , nawet taneczne jakby co...
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#17 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-12, godz. 11:09

Porfanko, hmmm, to pewnie rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;) . Ale myślę sobie, że pewnie i przyzwyczajenia. Skoro przez wiele lat śpiewasz te same kawałki, słuchasz ich, to pewnie siłą rzeczy jakoś się do nich przywiązujesz. Już inżynier Mamoń z "Rejsu" mówił, że najbardziej podobają mu się te melodie, które wcześniej słyszał ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych