Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 kwietnia


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-31, godz. 16:17

Według niesprawdzonych jeszcze wiadomości 2 kwietnia WTS ogłosi nowe wspaniałe światło!

Proponuje składac propozycje, co znowu nam wymyślą!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 16:21

Strzelę. :) Ale powiem poważnie i z szacunkiem dla ich zadania. Chyba zostanie zredukowana liczba zebrań, lub dopuszczona transfuzja, albo zrewidowany przekład Biblii, lub też koniec z imiennymi sprawozdaniami.

Pewnie coś w tym kierunku. :)

Myślę, że to będzie chyba dopiero po kongresie. Ale mogę się mylić. Choć zazwyczaj tak bywało.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#3 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 16:36

Ciekawe jakie byłoby uzasadnienie dla zezwolenia na transfuzje krwi..Czy "lepsze rozumienie" tej kwestii udzielone przez Boga byłoby wystarczającym uzasadnieniem w tym wypadku?
Problem jest zbyt złożony, żeby określenie "nowe światło" wystarczyło..Tak mi się wydaje

pozdrawiam
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 16:42

SPOKO, wystarczyłoby.

Przecież można utrzymując zakaz, obwieścić wszem i wobec, że jest to kwestia niepowodująca wykluczenia. Wersety by się znalazły, ot choćby ten o wypraniu szat po zjedzeniu padliny. Można zostawić sprawę sumieniu i po robocie.

Można też uzasadniać, że zabronione jest JEDZENIE krwi, a transfuzja nie jest.

Redukcja liczby zebrań ani rezygnacja ze sprawozdań, nie wchodzą w grę w ogóle.

#5 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 16:49

Redukcja liczby zebrań ani rezygnacja ze sprawozdań, nie wchodzą w grę w ogóle.

Sebastianie. Czemu nie? Ja myslę, ze jest to możliwe i uczyniłoby wymagania zborowe łatwiejszymi dla ogółu, co miałoby na celu wzrost w zborze. Myśle że miałoby to sens.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#6 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-31, godz. 16:51

Sebastianie. Czemu nie? Ja myslę, ze jest to możliwe i uczyniłoby wymagania zborowe łatwiejszymi dla ogółu, co miałoby na celu wzrost w zborze. Myśle że miałoby to sens.

Olo., a tak strzelasz, czy chodzą jakieś pogłoski po zborze?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#7 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 16:52

Zwłaszcza że wzrost spadł do 1,3%. co może wynikać również z faktu, że wielu nie wytrzymuje nadmiaru wymagań. Co o tym sądzisz?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#8 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-01-31, godz. 16:53

Olo., a tak strzelasz, czy chodzą jakieś pogłoski po zborze?

pzdr. :)

Tak tylko strzelam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 17:42

zebrania to ostatecznie mogliby odpuścić. Zrobiliby strażnice i szkołę, a książkę znieśli.

ale bez sprawozdań, głoszenie zupełnie by zamarło. Wielu głosi tylko po to, by zdać owoc.

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-31, godz. 18:00

A może zniosą zakaz "nie witania się" z wykluczonymi i odstępcami? :D :D :D To by dopiero był gol samobójczy. ;) Aczkolwiek jak najbardziej właściwy. :)

Albo gdyby nagle przyznali się do wszystkich błędów i przeprosili za nie. :o Choć tak naprawdę sądzę, że zmiany będą kosmetyczne. Uważam, wbrew nadziei Olo., oraz mojego przyjaciela, który jest śJ, a z którym mam ciągle kontakt, że WTS po raz kolejny okaże się sprytnym manipulatorem. Choć Bóg mi świadkiem, że cieszyłbym się, gdyby w tej organizacji wreszcie ruszyły jakieś bardziej pozytywne zmiany.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 18:37

Pamiętajmy, że ta organizacja kierowana jest DOLARAMI, a NIE "duchem świętym".
Zrobią to, co im się opłaca finansowo. Szkołą i służba konieczne, sprawozdania konieczne, datki konieczne, darmowy kolportaż konieczny.

Wg mnie, redukcja zakazu krwi do NIEJEDZENIA, z pełną akceptacją transfuzji, to odejście jakiś 200.000 osób, a przyjście 3x tylu nowych.

#12 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-01-31, godz. 19:09

Wg mnie, redukcja zakazu krwi do NIEJEDZENIA, z pełną akceptacją transfuzji, to odejście jakiś 200.000 osób, a przyjście 3x tylu nowych.

To znaczy że ten domniemany napływ, tak bardzo boi się umrzeć w razie cóś dla Jehowy, czytaj dla pana Adamsa? Pozazdrościć jakości nowooświeconych. I pomyśleć że jeszcze niedawno szli na śmierć jak barany.

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 19:31

nie chodzi o to, czy boją sie umrzeć. Chodzi o ogólny klimat wokół ŚJ. Zwalczaniem "sekciarstwa" zajmują się głównie religie (konkurencja), natomiast państwo i osoby niezaangażowane religijnie, podkreślają 2 powody dla których ŚJ są szkodliwi społecznie: zakaz transfuzji i odmowa służby wojskowej. Reforma poglądu na służbę zastępczą powoduje, że drugi powód zbladł do błahostki, z czasem może się okazać, że sumienie pozwala ŚJ pełnić służbę bez broni, np. być portierami i kucharzami w wojsku. A pełne zezwolenie na transfuzję może ukrócić główny powód sprzeciwu wobec ich działalności.

A wiec świat zobojętnieje wobec ŚJ i będzie łatwiej kogoś znaleźć.

#14 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-31, godz. 21:37

jesli chodzi o krew to juz jest kwestia sumienia chyb a zescie nie przespali tej wspanialej chwili???

Nowe swiatlo ogloszone bedzie 2 kwietnia na temat::

Odzegnujemy sie od nauk Russella pochodzacych z masoneri i okultyzmu, oraz od jego nastepcy ktory zasiadl bezprawnie na tronie teokracji,ktory paral sie okultyzmem,byl alkoholikiem i maniakiem sexualnym.
W zwiazku z czym czekamy dalej na powtorne przyjscie Jezusa i pokornie bedziemy dzialac dalej aby uznal nas za niewolnika a Was Kochani bracia za swoich przyjaciol. :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-31, godz. 21:45

1) dnia 2 kwietnia będzie tylko omawiany artykuł, który ma przygotować ŚJ emocjonalnie na coś, co usłyszą w maju, a najpóźniej w sierpniu

2) krew teoretycznie jest zakazana, a niemowlęta nadal umierają. Nikt nigdy nie odwołał zakazu transfuzji.

3) odcięcie się od masonerii, Russella i Rutherforda jest mniej prawdopodobne od ziemskiego zmartwychwstania Abrahama, Izaaka i Jakuba oraz przekazania im Beth Sarimu w 2006 roku.

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-01, godz. 23:51

Wg mnie, redukcja zakazu krwi do NIEJEDZENIA, z pełną akceptacją transfuzji, to odejście jakiś 200.000 osób, a przyjście 3x tylu nowych.

Wg. mnie to sprawa mogłaby wyglądać trochę inaczej. Świadkowie Jehowy są znani z czterech podstawowych rzeczy: z głoszenia, krawacików, teczuszek, i odmowy krwi. Moim zdaniem "krew" jest ważniejszym symbolem dla nich niż data roku 1914. Nie każdy głosiciel zna dobrze wyliczenia polegające na roku 1914, lecz każdy ma świadomość jak ważna do tej pory w jego życiu była ewentualna odmowa krwi. Szeregowi świadkowie mają świadomość tego ponieważ co roku podpisywali deklarację "Stop Krwi". A z artykułów strażnicy, a niektórzy z własnego doświadczenia orientują się ile ofiar ponieśli świadkowie przy odmawianiu transfuzji. Ludzie ODDAWALI ZYCIE za KREW, więc gdyby nagle zniesiono ten zakaz skutek tej decyzji byłby katastrofalny dla Towarzystwa. To już by nie była jakaś "niewinna" zmiana interpretacji wersetu biblijnego. To byłby prawdziwy "krach". "Niewolnik" nie ma już takiej władzy nad świadkami jak kiedyś (mimo, że wciąż jest potężna). Dlatego też myślę, że od Towarzystwa mogłoby odpaść nawet około miliona osób, a w czterech następnych milionach zasiała by ta decyzja poważne wątpliwości. Myślę, że około milion miał by jedynie w dalszym ciągu klapki na oczach.

Dlatego też sądzę, że zmiana doktryny o krwi będzie następować latami i raczej tak niedostrzegalnie dla przeciętnego świadka. Co roku będą zezwalać w artykułach medycznych na jakąś frakcję, część krwi, którą można przyjmować, a zdezorientowany głosiciel gdy czegoś nie będzie rozumiał, wyjaśnienia będzie mógł się spodziewać jedynie na telefon.

Aczkolwiek kto wie? W końcu mamy do czynienia z mistrzami psychomanipulacji... z drugiej strony mogą oni (CK) zbyt pewnie się czuć. A pycha już niejednego zepchnęła z niebezpiecznego brylowania na krawędzi w gardziel przepaści o głębokim dnie.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-02, godz. 00:03

A tak naprawdę to "jajca" by były, gdyby oficjalnie ogłoszono przyłączenie do zboru "zbłąkanej owieczki" Raymonda Franza. ;) :( Chyba bym tego nie zdzierżył. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#18 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-02-02, godz. 09:55

Chyba redukcja zebrań nam nie grozi :huh:
Jestem po aktualnej obsłudze (w ub. tygodniu) i z tego, co przedstawiał w przemówieniach n.o. nie wynikało, aby choć o "ciut" zmieniono dotychczasowy pogląd na ważność i liczebność zebrań. Raczej dalej będą płynąć zachęty i nawet delikatny szantaż emocjonalny wobec tych, którzy z rożnych względów (nawet ekonomicznych) nie uczestniczą we wszystkich zebraniach w ciągu tygodnia.
Padło nawet z ust n.o. na niedzielnyn zebraniu - podczas podsumowania obsługi - takie porównanie (cytuję z pamięci, ale taki był mniej więcej sens wypowiedzi )

(...) Zapewne wszyscy chcielibyśmy być razem na ostatnim zebraniu jakie się odbędzie, zanim nastanie Armagedon. Ale nie mamy pewności, że to ostatnie zebranie, będzie akurat zebraniem niedzielnym! (...)


Co do krwii? Po oglądnięciu nowego filmu dotyczącego "Alternatywnych metod leczenia," króry zresztą będzie w tym tygodniu omawiany na zebraniach NSK, też nie wynika aby zdecydowano się na większe ustępstwa, co do powiększenia zakresu wolnego sumienia w podejmowaniu decyzji co do tej kwestii.
Pozostaje nam poczekać, jakie to będą rewelacje (jesli w ogóle można mówić o jakiś rewelacjach) :)
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-02, godz. 10:10

Jeszcze jedno.
Musimy pamietac ,ze zmiany niekoniecznie muszą iśc we właściwym kierunku. Może również tak być, ze kurs zostanie zaostrzony. Np: Po ostatnich artykułach w sprawie wykształcenia mogą np: ogłosic iz osoba (rodzic) który popierał wyższe wykształcenie zamiast zachęcic dziecko do bycia pionierem nie może piastować przywilejów.
Mam tylko nadzieje, ze nie ogłosza konca świata.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-02, godz. 11:03

a może zmiana nazwy?

Świadkowie Jahwe?
Chrześcijańscy Świadkowie Jehowy?
Chrześcijańscy Świadkowie Jahwe?

a może uporządkowanie chronologii? Może pogrzebanie roku 1914+?

a może coś, co kiedyś ironicznie proponowałem: zakaz internetowania?

Jedno jest pewne: ani na prima aprilis ani dzień później, nic nowego nie ogłoszą.

Ciekawe, co się okaże najpóźniej jesienią?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych