Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego poszukujecie na tym forum?


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-02-07, godz. 09:36

Zastanawiam sie czego osoby odwiedzające to forum poszukują na nim? Co nimi kieruje, gdy tu zagladają? Dlaczego tu zagladają? I co chcą osiągnąć?

Czy zechcielibyście sie podzielić swym stanowiskiem w tym temacie?

Wątek ten umieściłem w tym dziale, jak sadzę zasadnie bo dotyczy oceny i opinii na temat forum, oraz stosunku do niego. Poza tym w tym miejscu może się wypowiedzieć każdy, nawet bez zalogowania. Jeśli wiec ktoś z zarejestrowanych osób na tym forum chciałby wyrazić swoją opinię w sposób anonimowy z jemu znanych powodów, to wystarczy, że się wyloguje i wpisze swoje zdanie jako gość, pod innym nickiem, lub jak uzna za stosowne. Może też wyrazić swoją opinię w sposób oficjalny pod swoim, używanym nickiem. A prócz tego będą mogły tu wyrazić swoje zdanie osoby niezarejestrowane na forum, lecz tylko odwiedzajace je gościnnie.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#2 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-02-07, godz. 10:35

Drugiej strony medalu, nie przekonała mnie bajka o najpiękniejszej organizacji- szukałam haczyka. Znalazłam?
Informacji. Rzetelnej, sprawdzonej, od ludzi, którzy wiedzą co to znaczy być śJ. Zrozumienia, dlaczego ktoś zachowuje się tak a nie inaczej.

Na tą chwilę tyle mi przyszło do głowy ;)
Pozdrawiam
:rolleyes:
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-07, godz. 10:56

Nic tak nie jednoczy jak wspólna niedola <_< . Trafiłem na to forum nieprzypadkowo. Szukałem ludzi, którzy mają podobny problem jak ja — wyszli z organizacji, ale organizacja nie wyszła z nich. Szukałem i znalazłem. Obecność tutaj przynosiła mi wiele dobrego, a jeśli ktokolwiek w jakiś sposób skorzystał z moich postów — tym lepiej.
Pozdrawiam.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2006-02-07, godz. 10:58

Tak naprawde to ja na to forum trafiłem przez przypadek.nie szukałem odpowiedzi na żadne z pytań, nie chciałem wykazywać że organizacja śj.jest błędna. ale kiedy przeczytalem kilka postów to zauważyłem że oprócz osób które są wrogo nastwieni do wszystkiego co związane jest z Bogiem, są i takie które Boga szukają, którzy nie wiedzą co z sobą począć. wielu z pośród nich było rozczarowanych swoją przeszlością, wielu jest rozczarowanych rzeczywistością. staram się nie polemizować z pewnymi poglądami a jedynie pokazać innym że spolecznośc z Bogiem to naprawdę bardzo mila rzecz. i można ją mieć niekoniecznie będąc śj. Pozdrawiam wszystkich






http://www.zbawienie.pl/

#5 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-07, godz. 12:00

ja trafiłam dawno temu przypadkowo, wpisałam w wyszukiwarke Swiadkowie Jehowy i wyszło między innymi....... wtedy jeszcze nie odważyłam sie pisac bo byłam pewna, że to całe forum to wielka podpucha samych świadków aby znależć wszystkich innych i wykluczyć, byłam pewna, że dojdą do mnie po adresie ip :) Normalnie schiza......... dopiero póxniej zaczęłam coś pisać, jak już wiedziałam, że zarządzający są OK :) i nie nakablują na mnie do zboru...... a teraz brat jaracz pieknie to ujął podpisuje sie pod tym także .....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#6 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-02-07, godz. 14:50

Gdy na nie zajrzałam byłam ciekawa co ma dopowiedzenia druga strona i wiele było dla mnie postów bez znaczenia czyjeś emocje czy przeżycia w organizacji nie przemawiały do mnie wiekszość spraw poruszonych na forum jakos mną nie wstrząsneła , ale ,ze lubie przypatrywac sie ludziom ,więc zabijam czas w pracy (ale brzmi) później zaczęłam szukać faktów, bo tylko to do mnie przemawia reszta to interpretacja Ktos wysłał mi czasy pogan "moja pieta achillesowa" i poszło jak burza , zaczęłam was czytać z innej perspektywy był czas kiedy tylko z wami mogłam chwile pobyć .Obecnie nabrałam dystansu do tego forum i do religii zaczynam czytać na nowo biblie i może Bóg mi pomoże ,ze zaczne wierzyc choc troche ludziom narazie wierze tylko Jemu .Forum i teksty tematyczne sa potrzebne przy wstępnej fazie potem trzeba radzic sobie samemu Pozdrawiam was serdecznie i życzę znależienia własnej satysfakcjonującej drogi życiowej.

#7 makowiec

makowiec

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 44 Postów

Napisano 2006-02-07, godz. 18:55

Ja na forum trafiłem przez żonę, która odnalazła go szperając w internecie.

Moi rodzice nie byli gorliwymi ŚJ i chyba z tego powodu nie mam jakiś szczególnie traumatycznych wspomnień. Ciekawe, że oni już dawno temu zauważali pewne negatywne strony w organizacji, ale zawsze przypisywali je poszczególnym osobom, a nie organizacji jako takiej. Do mnie dopiero teraz dotarło, że mogło być odwrotnie (mam tu na myśli, że niektóre niestosowne zachowania porządnych ludzi wynikały z błędnych zasad WTS). Wtedy nie było internetu i trudno było podzielić się anonimowo swoimi wątpliwościami z innymi, bez narażania się na sankcje.
Sam nie wiem czego poszukuje na tym forum. Troche potwierdzenia dawnych wspomnień z dzieciństwa, trochę kieruje mną ciekawość jak to jest teraz wśród ŚJ (nie mam kontaktu już od wielu lat), trochę poszukuje też swojej drogi przypatrując się losom innych, choć teraz bliżej mi do ateizmu niż do jakiejkolwiek religii.

#8 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 07:46

Nic tak nie jednoczy jak wspólna niedola

Dlaczego nazywacie to "NIEDOLA"
przeciez wyzwoleni jestescie jak piszecie od
1/ Obludy
2/ masonerii
3/ falszywych swiatel
4/ despotyzmu
5/ strasznych
6/ uciazliwych zebran
7/ KONIECZNOSCI gloszenia
8/ nienawisci do swiata
9/ itp ....... itp .......itp .......itp .......itp .......itp .......itp .......

wiec czemu nazywacie to niedola ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 07:49

szukałam haczyka. Znalazłam?Informacji. Rzetelnej, sprawdzonej, od ludzi, którzy wiedzą co to znaczy być śJ.

Mozesz nam napisac co znalazlas oprocz tego ?? to znaczy jak sie czujesz teraz gdy znalazlas to "cacy" i jakie jest to "cacy" ? i co to jest to "cacy" ?
Ciekawi mnie czy moze zakonczylas juz poszukiwania jakiegos "cacy" ?? a moze szukasz tego tutaj ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 07:51

a jedynie pokazać innym że spolecznośc z Bogiem to naprawdę bardzo mila rzecz. i można ją mieć niekoniecznie będąc śj. Pozdrawiam wszystkich






http://www.zbawienie.pl/

Bardzo ciekawa wypowiedz ......... pokaz nam jak mozna miec spolecznosc z Bogiem nie nalezac do zadnej org ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 07:57

i nie nakablują na mnie do zboru...... a teraz brat jaracz pieknie to ujął podpisuje sie pod tym także .....

Ja osobiscie uwazam ze pisanie na tym forum nie musi byc naganne , wszak SJ chodza od domu do domu i spotyklaja w domostwach ludzi przychylnych i nie przychylnych .
Na to forum "przybywaja" ludzie przychylni i nieprzychylni a nawet wrecz wrodzy ... Ja osobiscie traktuje swoj pobyt tutaj jako okazje zyczliwie mi pozwolona aby zaprezentowac przypadkowemu czytaczowi punkt widzenia biblijny ( wg SJ ) nie polemizuje z odstepcami ani sie z nimi nie przyjaznie , a jesli odpisuje na ich posty to po to aby "ktos" mial prawo do przeczytania opinii z drugiej strony medalu .
Starsi z mojego zboru o tym wiedza , sam im o tym powiedzialem bo nie mam sie czego wstydzic .
Jesli natomias chcialby ktos w ukryciu mowic ze jest "be" to co nazywa przy braciach "cacy" to jest ktos taki czlowieliem zalosnym bo oszukuje nie tylko sam siebie ale i Boga w ktorego MOWI ze wierzy ......................... a wiec .....??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#12 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-08, godz. 07:59

Proponuje tylko zebys ilosc postow zamienil w jakosc :)

#13 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 08:16

a jedynie pokazać innym że spolecznośc z Bogiem to naprawdę bardzo mila rzecz. i można ją mieć niekoniecznie będąc śj. Pozdrawiam wszystkich






http://www.zbawienie.pl/

Bardzo ciekawa wypowiedz ......... pokaz nam jak mozna miec spolecznosc z Bogiem nie nalezac do zadnej org ?

Weź poprawkę na to bracie homme_curieux że tu są ludzi co przeszli, jak tu jeden wspomniał - traumę.
Często zawiedli się na ułomnych współwyznawcach.
Organizacja nie mogła pomóc bo tak się złożyło. Są teraz poza nią i chcą normalnie dożyć końca swych dni.
Wiedzą swoje, bo byli często sJ po lat kilkanaście i znają sprawy od wewnątrz.
Raczej zatwardzisz teren jadąc na nich jak na kobyłach, niż przekonasz w ten sposób.
W końcu admin zablokuje twoje IP i się skończą pogaduchy :(
Trzeba szukać innych metod, bo to nie psr ze Zdzisiem Prorokiem :)
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 09:01

Proponuje tylko zebys ilosc postow zamienil w jakosc :)

dziekuje serdecznie za niska ocene mojej tworczosci :D
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 09:12

a jedynie pokazać innym że spolecznośc z Bogiem to naprawdę bardzo mila rzecz. i można ją mieć niekoniecznie będąc śj. Pozdrawiam wszystkich






http://www.zbawienie.pl/

Bardzo ciekawa wypowiedz ......... pokaz nam jak mozna miec spolecznosc z Bogiem nie nalezac do zadnej org ?

Weź poprawkę na to bracie homme_curieux że tu są ludzi co przeszli, jak tu jeden wspomniał - traumę.
Często zawiedli się na ułomnych współwyznawcach.
Organizacja nie mogła pomóc bo tak się złożyło. Są teraz poza nią i chcą normalnie dożyć końca swych dni.
Wiedzą swoje, bo byli często sJ po lat kilkanaście i znają sprawy od wewnątrz.
Raczej zatwardzisz teren jadąc na nich jak na kobyłach, niż przekonasz w ten sposób.
W końcu admin zablokuje twoje IP i się skończą pogaduchy :(
Trzeba szukać innych metod, bo to nie psr ze Zdzisiem Prorokiem :)

Apostolowie czesto zawodzili sie na sobie a pomimo to .................
Jezus zawiodl sie na Piotrze a pomimo to.....................
Ja zawiodlem sie rowniez wiele razy na "braciach" a oni na mnie a pomimo to........

Kiedy odszedlem , chcialem tak jak piszesz spokojnie ( a raczej niespokojnie w moim przypadku ) dozyc do konca swoich dni ........... a potem zachcialo mi sie zyc troche wiecej a przede wszystkim zalem sobie sprawe ze zawsze zawodzilem sie na ludziach NIGDY na Bogu

Nie mam zamiaru "zatwardzac terenu, jadac na kimkolwiek " mam zamiar jedynie pisac to co uwazam za sluszne , tak jak wy macie prawo pisac to co wy uwazacie za sluszne i czego Ja Wam nie zabraniam przeciez .. :lol:

Jesli admin zablokuje moje IP to nie skonczy to z moimi pogaduchami , tak jak Sanhedryn nie skonczyl z pogaduchami Apostolow ...

Nie wierze tez w zablokowanie przez Admina mojego IP , gdyz sa tu na tym forum inni SJ ( chyba ze obecnosc SJ na tym forum jest dozwolona tylko dla SJ ktorzy zgadzaja sie z opinia Admina )

Jeszcze raz pisze ze moim celem nie jest psioczenie , lzenie , wyzywanie a jedynie zwrocenie uwagi na druga strone medalu ( jesli to dozwolone ? )

Prosze , nie traktujecie kazdego zdania niezgodnego z waszym swiatopogladem obecnym jako ataku na was .

Kazde zdanie wasze ma na celu coskolwiek .
Moje zdania maja rowniez cel , choc niezgodny z waszymi .

a wiec czekam na odpowiedz czy wolno mi miec inne zdanie od twojego ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-08, godz. 09:47

Nic tak nie jednoczy jak wspólna niedola

Dlaczego nazywacie to "NIEDOLA"
przeciez wyzwoleni jestescie jak piszecie od
1/ Obludy
2/ masonerii
3/ falszywych swiatel
4/ despotyzmu
5/ strasznych
6/ uciazliwych zebran
7/ KONIECZNOSCI gloszenia
8/ nienawisci do swiata
9/ itp ....... itp .......itp .......itp .......itp .......itp .......itp .......

wiec czemu nazywacie to niedola ??

Proponuję czytanie z większym zrozumieniem :) . Dla większości z nas niedolą był właśnie pobyt w organizacji, a nie stan obecny. Pod tym względem jesteśmy kombatantami. I łączą nas wspólne przeżycia. Trochę zrozumienia dla odstępców! :rolleyes:

Ps. W zasadzie zgadzam się z Twoją wylicznaką, oprócz punktu 2. Jakoś nie pamiętam, żeby którykolwiek z braciszków przynależał do loży masońskiej. Nie lubię nadużywania tego terminu :) . A przynależność do masonerii to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa.

Ps. 2. My jakoś w miarę precyzyjnie określiliśmy nasz pobyt na tym forum. Może zrobiłbyś to samo? Jak na razie trudno wyciągnąć wnioski z Twoich chaotycznych i emocjonalnych postów.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 14:00

a jedynie pokazać innym że spolecznośc z Bogiem to naprawdę bardzo mila rzecz. i można ją mieć niekoniecznie będąc śj. Pozdrawiam wszystkich






http://www.zbawienie.pl/

Bardzo ciekawa wypowiedz ......... pokaz nam jak mozna miec spolecznosc z Bogiem nie nalezac do zadnej org ?

odbije piłeczkę - na jakiej podstawie uważasz że społeczność z Bogiem można mieć tylko będąc w jakiejkolwiek organizacji? Ja na podstawie Biblii wiem że żadna organizacja nie daje zbawienia, a tym sam nie musze należec do zadnej organizacji aby mieć spłeczność z Bogiem.


http://www.zbawienie...ent/view/38/60/

#18 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-08, godz. 15:45

Jesli natomias chcialby ktos w ukryciu mowic ze jest "be" to co nazywa przy braciach "cacy" to jest ktos taki czlowieliem zalosnym bo oszukuje nie tylko sam siebie ale i Boga w ktorego MOWI ze wierzy ......................... a wiec .....??

rozumiem, że to do mnie :) Wiem wiem, że nie musisz czytać wszystkiego więc nadmieniam, że nie wierzę! I zrezygnowałam z członkostwa w jedynej słusznej. Więc nikogo NIE OSZUKUJĘ! No i to by było na tyle :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-08, godz. 16:30

Stefanie, nie wszyscy po odejściu narzekają na organizację ŚJ, na ludzi ją tworzących.

Ja miło wspominam ŚJ ze zboru w Karpaczu, miło wspominam karpackich starszych zboru, nikt mi tam krzywdy nie zrobił. Odszedłem, bo uznałem doktrynę ŚJ za nieprawdziwą. Tylko tyle i aż tyle...

#20 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 16:54

Ja zaczęłam czytać to forum z ciekawości. Rodzice mojego męża byli ŚJ. Chciałam po pierwsze poznać o co chodzi w tej wierze (nie tylko od strony samych ŚJ) a po drugie zrozumieć sposób argumentacji mojego męża. Pomimo tego, że nie ochrzcił się jednak w jego wypowiedziach zauważałam wpływ wychowania w ŚJ. On sam sobie tego nie uświadamiał.
Mogę powiedzieć, że teraz już tego nie zauważam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych