Skocz do zawartości


Zdjęcie

“W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności”


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#41 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-08-31, godz. 12:11

Może w końcówce ta publikacja jest za łagodna co do ŚJ i musi ktoś zrobić korektę :) ?

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2008-08-31, godz. 12:13


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#42 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-31, godz. 17:19

W zborach co jakiś czas, bodajże co miesiąc podaje się oficjalnie ile wrzucono do skrzynki na ogólnoświatową działalność, a ile na funkcjonowanie zboru. W Polsce nie ma "tradycji" finansowania czasopism przez świadków, ponieważ każdy ma zakodowane w umyśle, że są one za darmo. Więcej pieniędzy przeznaczanych było na funkcjonowanie zboru - jak pamiętam coś pomiędzy 250 - 400 złotych, a na czasopisma jeszcze trochę mniej.

zależy od zboru z tego wynika, bo w moim cennik był wszystkom znany i wręcz pilnowano aby każdy za tyle ile pobrał wrzucił do skrzyneczki, czyli żeby sfinansował.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#43 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-08-31, godz. 18:24

zależy od zboru z tego wynika, bo w moim cennik był wszystkom znany i wręcz pilnowano aby każdy za tyle ile pobrał wrzucił do skrzyneczki, czyli żeby sfinansował.

... dobrowolnie rzecz jasna ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#44 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-09-20, godz. 23:31

:rolleyes: Dziekujemy ci Bracie. Kiedy ją kupimy już w całości ?

Moze nie w tym roku jeszcze, ale z tego co sie zdążyłem zorientować, sprawa zaczyna nabierać w końcu pozytywnego obrotu...

#45 Joachim

Joachim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano 2008-09-21, godz. 15:18

Pozdrowienia dla forumowiczów!

Istotnie, sprawy przybrały po opublikowaniu ogłoszenia przez ośrodek "Berea" ogłoszenia o rezygnacji z wydania "W poszukiwaniu..." lepszy obrót. Zgłosiła się osoba która dokona nie odpłatnego tłumaczenia tej książki (a zatem jeszcze nie istnieje jej tłumaczenie). Koszt wydania 1000 egzemplarzy to rząd wielkości 15 - 20 tys zł. Powyższe informacje pochodzą ze źródła, z "Berei".

Dotychczasowy brak tej książki w naszym języku to chyba najpoważniejsza luka w literaturze krytycznej działań TS-u. Książka traktuje m.in. o podstawowych błędach doktrynalnych oraz, co najistotniejsze, na temat psychomanipulacji i indoktrynacji stosowanej przez TS. Jest znakomitym uzupełnieniem "Kryzysu...". I, wbrew temu co chcieliby niektórzy, jest w pełni wiarygodna.

#46 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-09-21, godz. 17:23

Pozdrowienia dla forumowiczów!

Istotnie, sprawy przybrały po opublikowaniu ogłoszenia przez ośrodek "Berea" ogłoszenia o rezygnacji z wydania "W poszukiwaniu..." lepszy obrót. Zgłosiła się osoba która dokona nie odpłatnego tłumaczenia tej książki (a zatem jeszcze nie istnieje jej tłumaczenie). Koszt wydania 1000 egzemplarzy to rząd wielkości 15 - 20 tys zł. Powyższe informacje pochodzą ze źródła, z "Berei".

Dotychczasowy brak tej książki w naszym języku to chyba najpoważniejsza luka w literaturze krytycznej działań TS-u. Książka traktuje m.in. o podstawowych błędach doktrynalnych oraz, co najistotniejsze, na temat psychomanipulacji i indoktrynacji stosowanej przez TS. Jest znakomitym uzupełnieniem "Kryzysu...". I, wbrew temu co chcieliby niektórzy, jest w pełni wiarygodna.


Zgodzę się z tobą, że to jedna z najpowazniejszych luk w literaturze krytycznej WTS.
Ten lepszy obrót o którym mówisz... Znalazłem kogoś, kto to zrobi nie odpłatnie i "przywiozłem" niemalze pod dzwi Berejczykom. Jestem gotów wesprzec to przedsiewziecie w bardziej wymierny sposób i zapewniam cię, ze te 15 - 20 tys są kwota nieco przesadzoną. Jestem SJ i uważam, ze ta ksiązka pomoze w nieco innym spojrzeniu nie tylko moim braciom, ale i wielu innym szczerym osobom, które dopiero szukaja okreslenia się na swej drodze. Zapewniam cię jednak, ze ta książka wydana bedzie, w taki czy inny sposób...

pozdrawiam cieplutko wszystkich oczekujacych polskiego wydania. ;)

Użytkownik sabekk edytował ten post 2008-09-21, godz. 17:25


#47 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-22, godz. 07:39

Gdyby ktos robił już listę chetnych na zakup to się zgłaszam, nawet chętnie przedpłacę....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#48 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-22, godz. 19:44

a jest jeszcze gdzies do sciagniecia ksiazka Kryzys????? bo jak mi sie komp sp......psul to mi sie kryzys stracil....
bede dzwieczny za informacje
[font=Tahoma]

#49 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-22, godz. 19:58

a jest jeszcze gdzies do sciagniecia ksiazka Kryzys????? bo jak mi sie komp sp......psul to mi sie kryzys stracil....
bede dzwieczny za informacje

Pewnie ktoś nad Tobą czuwa że się spier... ;) Tylko kto?

Linki gdzieś są na forum, a może i na Brooklynie oraz mam to na dysku :P

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-09-22, godz. 19:59

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#50 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-22, godz. 20:06

Pewnie ktoś nad Tobą czuwa że się spier... ;) Tylko kto?

Linki gdzieś są na forum, a może i na Brooklynie oraz mam to na dysku :P


juz ktos mi to sle.. ale dobrze widziec kuzynie ze i ty o mnie myslisz... jak by co to sie podprosze
[font=Tahoma]

#51 Joachim

Joachim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano 2008-09-27, godz. 07:28

Zgodzę się z tobą, że to jedna z najpowazniejszych luk w literaturze krytycznej WTS.
Ten lepszy obrót o którym mówisz... Znalazłem kogoś, kto to zrobi nie odpłatnie i "przywiozłem" niemalze pod dzwi Berejczykom. Jestem gotów wesprzec to przedsiewziecie w bardziej wymierny sposób i zapewniam cię, ze te 15 - 20 tys są kwota nieco przesadzoną. Jestem SJ i uważam, ze ta ksiązka pomoze w nieco innym spojrzeniu nie tylko moim braciom, ale i wielu innym szczerym osobom, które dopiero szukaja okreslenia się na swej drodze. Zapewniam cię jednak, ze ta książka wydana bedzie, w taki czy inny sposób...

pozdrawiam cieplutko wszystkich oczekujacych polskiego wydania. ;)


Okazuje się, że tłumacz to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze wydawca. "Berea" nie wyda "W poszukiwaniu...", wycofała się i nie zmieni swojej decyzji (wg zapewnień jej przedstawiciela). Natomiast, jeśli pojawi się inna instytucja lub osoba chętna wydać tę pozycję, "Berea" zarekomendują ją R. Franz'owi.

#52 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-09-27, godz. 16:08

, jeśli pojawi się inna instytucja lub osoba chętna wydać tę pozycję,

Poproszę o więcej szczegółów na ten temat.
Dołączona grafika

#53 Joachim

Joachim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano 2008-09-28, godz. 08:17

Poproszę o więcej szczegółów na ten temat.


Szczegółów nie znam, przekazałem tę garść informacji jaką otrzymałem w odpowiedzi na pytanie o wydanie "W poszukiwaniu..." skierowane do "Berei". W kwestii szczegółów proponuję skontaktować się bezpośrednio lub elektronicznie z "Bereą". Mam nadzieję, że w tak dużym kraju jak Polska znajdzie się ktoś zainteresowany wydaniem tej ważnej książki (gdybym posiadał odpowiednie środki i wiedzę sam bym ją wydał :-). Rozumiem, że rekomendacja "Berei" jest konieczna z racji posiadania przez nią praw do publikacji tej książki na terenie Polski. P.S. Do zobaczenia Adelfosie w Karpaczu.

#54 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-09-28, godz. 14:11

Gdyby ktos robił już listę chetnych na zakup to się zgłaszam, nawet chętnie przedpłacę....

Nie wydaje mi się, aby lista chetnych była potrzebna. <_<
Co do przedpłat, to również myślę że nie będą potrzebne. Już to przerabiano przy wydaniu "Kryzysu Sumienia" i okazało sie troszkę nadużytym pomysłem.


Poproszę o więcej szczegółów na ten temat.

Cały wstęp jest już gotowy. Aktualnie prace trwają nad pierwszym rozdziałem. Całość tłumaczenia, jeśli czas pozwoli, gotowa bedzie jeszcze w tym roku. Możliwy delikatny "obsów", gdyż życie płata różne niespodzianki. Jak coś bedzie konkretniejszego, dam znać. :)

#55 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-09-28, godz. 16:46

W kwestii szczegółów proponuję skontaktować się bezpośrednio lub elektronicznie z "Bereą".

U nich - podobnie jak w Fundacji "Słowo Nadziei" - ciężko z odpisywaniem :(

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2008-09-28, godz. 16:50

Dołączona grafika

#56 Joachim

Joachim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano 2009-02-07, godz. 16:43

Cały wstęp jest już gotowy. Aktualnie prace trwają nad pierwszym rozdziałem. Całość tłumaczenia, jeśli czas pozwoli, gotowa bedzie jeszcze w tym roku. Możliwy delikatny "obsów", gdyż życie płata różne niespodzianki. Jak coś bedzie konkretniejszego, dam znać. :)


Mamy już rok 2009 i początek lutego. Co słychać w temacie prac nad tłumaczeniem "W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności"? Udało się tego dokonać? Czy coś wiadomo w kwestii wydania tej książki?

#57 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2009-02-10, godz. 11:05

Mamy już rok 2009 i początek lutego. Co słychać w temacie prac nad tłumaczeniem "W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności"? Udało się tego dokonać? Czy coś wiadomo w kwestii wydania tej książki?

Samo tlumaczenie dobiega konca. Aktualnie kompletowane sa materialy zrodlowe WTS w jezyku polskim.
Jak sie okazuje, praca nad takim dzielem to dosc zmudne zadanie. Jednak jest juz blizej jak dalej...

#58 Joachim

Joachim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano 2009-02-10, godz. 19:14

Samo tlumaczenie dobiega konca. Aktualnie kompletowane sa materialy zrodlowe WTS w jezyku polskim.
Jak sie okazuje, praca nad takim dzielem to dosc zmudne zadanie. Jednak jest juz blizej jak dalej...


Serdeczne dzięki za info - a więc światełko w tunelu nadal świeci. :) Przy okazji, czy wydanie tej książki w wersji drukowanej to jedyna możliwość, czy też realne jest pojawienie się tej publikacji w internecie w postaci legalnej wersji elektronicznej?

#59 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2009-02-10, godz. 20:13

Serdeczne dzięki za info - a więc światełko w tunelu nadal świeci. :) Przy okazji, czy wydanie tej książki w wersji drukowanej to jedyna możliwość, czy też realne jest pojawienie się tej publikacji w internecie w postaci legalnej wersji elektronicznej?

Wstepne ustalenia dotycza wersji drukowanej. Mysle, ze cos wiecej bede mogl powiedziec w marcu. Puki co, prace trwaja...

#60 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-03-19, godz. 06:33

Prześledziłam cały temat, bardzo chętnie przeczytam książkę, ale oburzył mnie jeden fakt w tym wątku, a mianowicie oburzanie się ŚJ i podważanie przez nich słów Franza. Przecież jest jedną z osób, która była na samym szczycie.
Za każdym razem kiedy ktoś sam odchodzi z Organizacji to powinni się zastanawiać dlaczego, a jeśli odchodzi ktoś na samej górze to jest dowód na to ze cos jest nie tak. ale ŚJ ślepo brną w tym śmierdzącym błocie szykanując tych co napisali książki, albo tylko mówią do nich, aby otworzyć im oczy. :o

! ! ! O D R A Ż A J Ą C E ! ! !

:blink:

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych