Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sebastian Andryszczak ex-ŚJ który POZNAŁ PRAWDĘ...


  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#21 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-02-17, godz. 17:30

no cóż, program widziałam, nie dowiedziałam się niczego nowego... właściwie nawet uczciwie, że wspomniałeś sebastianie o niektórych praktykach stosowanych wobec odstępców, jak wiadomo rozmowę, która prawdopodobnie miała się odbyć między tobą a kolegą liberałem wycięto-może nie wnosiła nic nowego...
ale jest jakiś niedosyt...
jak to w tvn, liczy się to co oni chcą ludziom przekazać...

swoją drogą chętnie odwiedziłabym portale prowadzone przez byłego zielonoświątkowca (zapomniałam jak miał na imie ale siedział obok ciebie sebastian), więc jeśli ktokolwiek ma adresy tych portali to będę wdzięczna za ich podanie

a z innej beczki...

no właśnie... już osądziła... a obiektywnie rzecz ujmując, zamiast słów "nie wiedzący czego chce [S.A.]" należałoby napisać "chcący czego innego niż Marychna, [S.A.]"


no myślę, że jak już zaczyna brakować ci argumentów to posuwasz się do bzdurnych i niekonstruktywnych w żadnym stopniu tekstów, a to degraduje cię w rozmowach z kimkolwiek na jakikolwiek temat więc dobra rada...
jak już pozwalac sobie na sarkazm to w bardziej wysmakowany sposób

pozdrawiam
maria rojowska
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#22 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-17, godz. 17:33

ale jest jakiś niedosyt...

No właśnie też czuję jakiś niedosyt.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#23 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-02-17, godz. 17:33

dla ciekawskich....

za występ na scenie dostaje się zwrot za podróż w dośc zaokraglonej sumie + ok 200 lub 250 zł natomiast za wypowiedź z widowni ok 50 zł

jeśli mowa o liberale to siedział za panią psycholog na skraju o ile się nie mylę, a jedyny jego udział polegał na podaniu ręki Ewie drzyzdze...
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#24 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-17, godz. 17:36

Cóż, szablonowa TVN-owska robota wg klucza, który można było poznać pod koniec programu — odejście od religii nie musi oznaczać końca świata. Też jestem trochę zawiedziony, że tak mało było o SJ. Sebastian wypadł dobrze i rzeczowo. Może zabrakło tylko informacji, od ilu lat jest poza organizacją (było tylko, że przyjął chrzest w wieku 17 lat).

Vold, nie dostaniesz nic za udział w programie. Jeśli będziesz jednym z głównych gości, to pewnie zwrócą Ci za bilet. Ale od kiedy Ty byś się połaszczył na 1000 zł? ;) :P . Co to dla Ciebie za kwota...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#25 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-17, godz. 20:23

chcę powiedzieć Maryhnie, że inne osoby mogą mieć podobne wrażenie co do poziomu wypowiedzi, ale uwagę tę mogą kierować pod jej adresem.

a co do wynagrodzenia za udział w programie, to dostałem złotą akcję WTS, :D za parę miesięcy jadę na walne zgromadzenie i przeforsuję uchwałę o poddaniu się ciała kierowniczego ŚJ pod prymat rzymsko-katolickiego papieża :D

#26 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-17, godz. 20:49

... jestem trochę zawiedziony, że tak mało było o SJ. Sebastian wypadł dobrze i rzeczowo...

no własnie nic dodac nic ująć, wypadłeś elegancko ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#27 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-02-17, godz. 21:11

tak jak powiedziałam na czacie sebastianie wypowiedź twoja w tvn była obiektywna tylko był niedosyt i tyle...

ps: to ja byłam pod nickiem sister co zresztą się okazało na końcu...

pozdrawiam
maria rojowska
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#28 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-17, godz. 21:52

Sebastian a ile mozna dostac za udzial w programie ?  Bo ja moge opowiadac roznosci ... ale jakby 1.000 zl .. to moge dopowiedziec ze objawienie mialem :)

No to na oko, forum winne Ci już z kilka tysięcy.

#29 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-02-17, godz. 22:11

no właśnie... już osądziła... a obiektywnie rzecz ujmując, zamiast słów "nie wiedzący czego chce [S.A.]" należałoby napisać "chcący czego innego niż Marychna, [S.A.]"

gorąca prośba: proszę, niech ktoś nagra ten program
ani u mnie ani u moich rodziców nie ma jak odbierać TVN-u.

Sebastian ja mam to nagrane, ale mieszkam aż koło Gliwic ,a w Karpaczu będę dopiero chyba w maju .Chyba ,że mi podasz adres na pm to Ci to wyślę pocztą .Poza tym podobał mi sie Twój spokój i opanowanie choć tak jak inni odczułam niedosyt ,ale cóż nie był to program tylko o SJ :)

Pozdrawiam


#30 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 09:15

Co do programu „Rozmowy w Toku” nie jest to program publicystyczny ani dokumentalny to po prostu talk – show a wiec program rozrywkowy
Wobec tego czy uczestników tego programu można traktować poważnie ?
W kontekście rozrywki tak ale w kontekście publicystyki i dokumentu NIE
Sebastian chciał zaistnieć i zaistniał rozrywkowo , brawo udało się
To że Sebastian odszedł od ŚJ to miał do tego prawo , co tak naprawdę było powodem nie wiem na pewno nie ten co podał . A podał że ŚJ wyznaczali kilkakrotnie datę końca i to jest stwierdzenie wybitnie rozrywkowe i ma się ni jak do rzeczywistości

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-18, godz. 09:27

Najbardziej rozrywkowy jest Twój komentarz.

Po pierwsze, jesteś wszechwiedzący jak Bóg Jehowa, bo lepiej ode mnie wiesz, jakie były powody moich decyzji życiowych

Po drugie, zanim zaczniesz wygłaszać androny, weź do ręki książkę "Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego"
Jest to propagandówka strażnicowa, wydana w 1992 po angielsku i w 1995 po polsku. Poczytaj sobie, że samo kierownictwo ŚJ oficjalnie przyznaje się do formułowania dat.

#32 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 13:26

co tak naprawdę było powodem nie wiem na pewno nie ten co podał .

Nie manipuluj bo powiedziałem że jaki był faktyczny powód twego odejścia to nie wiem ale napewno nie ten co podałeś bo go merytorycznie nie ma próbujesz sprzedać info które nadają sie tylko do programu satyrystycznego
Są to wyłącznie twoje własne przemyślenia a nie merytoryczne dowody
To nie ja tylko ty wystąpiłeś publicznie w programie rozrywkowym i czego oczekujesz wiwatów .

#33 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-18, godz. 14:26

masz w mojej stopce linka do argumentacji biblijnej, która mnie przekonała.

Możesz sobie przeczytać kilkusetstronicowy, obfity w wersety, dowód na zgodność katolicyzmu z Biblią.

Są dwie możliwości:
1) można uznać, że dowody są przekonujące, a ja postąpiłem słusznie wracając do Kościoła Kat.
2) można uznać, że dowody są cienkie i naciągane, a ja zostałem "zwiedziony" przez Bednarskiego

Nie widzę żadnych podstaw do wersji trzeciej, że

3) powody moich decyzji są inne, a ja coś kręcę...

Jeśli tego powodu "merytorycznie nie ma", czy mówiąc po polsku: podany powód jest Twoim zdaniem niemerytoryczny, tzn. że mógłbyś skłaniać się ku wersji 2)

Wersji 3) w żaden sposób nie uprawdopodobniłeś, dlatego ironiczne przypisanie Ci "boskiej" wiedzy, było jak najbardziej na miejscu.

#34 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-18, godz. 15:07

Co do programu „Rozmowy w Toku” nie jest to program publicystyczny ani dokumentalny to po prostu talk – show a wiec program rozrywkowy
Wobec tego czy uczestników tego programu można traktować poważnie ?
W kontekście rozrywki tak ale w kontekście publicystyki i dokumentu NIE
Sebastian chciał zaistnieć i zaistniał rozrywkowo , brawo udało się
To że Sebastian odszedł od ŚJ to miał do tego prawo , co tak naprawdę było powodem nie wiem na pewno nie ten co podał . A podał że ŚJ wyznaczali kilkakrotnie datę końca i to jest stwierdzenie wybitnie rozrywkowe i ma się ni jak do rzeczywistości

Z tą rozrywkowością już tak nie przesadzajmy. Ten program dostarcza wielu wzruszeń. Jest też wielce pouczający. Przychodzą tam ludzie z problemami nie z księzyca lecz z tej właśnie ziemi. W opisie zjawisk i problemów uczestniczą psychologowie wysokiej próby, ludzie z pewną klasą. Oby wszytkie talk show'y były na takim poziomie.
O wartości tego programu świadczy (zasługa jakże wielka pani Ewy Drzyzgi) właśnie fakt, iż nie nudząc mądrze uczy.

#35 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-02-18, godz. 16:07

co tak naprawdę było powodem nie wiem na pewno nie ten co podał .

Gedeon zdecyduj się o co ci właściwie chodzi ponieważ druga część zdania ,kórego tu użyłeś zaprzecza pierwszej części :lol: bo skoro nie wiesz co było powodem odejścia Sebastiana to dlaczego z taką pewnością twierdzisz ,że Sebastian kłamie ?

Pozdrawiam :)


#36 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 16:12

Co do programu „Rozmowy w Toku” nie jest to program publicystyczny ani dokumentalny to po prostu talk – show a wiec program rozrywkowy
Wobec tego czy uczestników tego programu można traktować poważnie ?
W kontekście rozrywki tak ale w kontekście publicystyki i dokumentu NIE
Sebastian chciał zaistnieć i zaistniał rozrywkowo , brawo udało się
To że Sebastian odszedł od ŚJ to miał do tego prawo , co tak naprawdę było powodem nie wiem na pewno nie ten co podał . A podał że ŚJ wyznaczali kilkakrotnie datę końca i to jest stwierdzenie wybitnie rozrywkowe i ma się ni jak do rzeczywistości

Z tą rozrywkowością już tak nie przesadzajmy. Ten program dostarcza wielu wzruszeń. Jest też wielce pouczający. Przychodzą tam ludzie z problemami nie z księzyca lecz z tej właśnie ziemi. W opisie zjawisk i problemów uczestniczą psychologowie wysokiej próby, ludzie z pewną klasą. Oby wszytkie talk show'y były na takim poziomie.
O wartości tego programu świadczy (zasługa jakże wielka pani Ewy Drzyzgi) właśnie fakt, iż nie nudząc mądrze uczy.

No co ty za bajki opowiadasz ;)
Chcesz chyba tam wizycie Seby nadać poważniejszy charakter :huh:
Przecież widać po Ewie że szuka (taniej) sensacji i babra się niejednokrotnie w zboczeniach i dewiacjach udając że to normalka.
To ten wasz wczorajszy program to był wyjątkowo normalny jak na drzyzgowy standard.
Hogwh !
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#37 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-18, godz. 16:25

Gdyby Drzyzga szukała taniej sensacji to by zrobiła program o złej i destrukcyjnej sekcie Świadków Jehowy. To by dopiero było widowisko...

Skoro niektórzy tutaj są tacy mądrzy to było trzeba iśc do programu....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#38 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-18, godz. 16:33

Gdyby Drzyzga szukała taniej sensacji to by zrobiła program o złej i destrukcyjnej sekcie Świadków Jehowy. To by dopiero było widowisko...

Skoro niektórzy tutaj są tacy mądrzy to było trzeba iśc do programu....

Nie chcę robić kariery takimi sposobami. Wystaczy mi że mój sąsiad wygrał którąś edycję Baru :)
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#39 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-18, godz. 16:38

Próbowałem porozmawiać przed programem z kimkolwiek z telewizji.

Nie pozwolono mi pokazać książki "ŚJ głosiciele", a chciałem trzymać ją w ręku, mówiąc o fałszywych proroctwach. Chciałem powiedzieć, że ISTNIEJE katolicka odpowiedź na twierdzenia ŚJ... W odpowiedzi usłyszałem poprawny politycznie bełkot, że oni nie chcą oceniać, która religia jest lepsza. No i wyszło to, co wyszło...

Poprawność polityczna polega na tym, żeby udawać, że pewne tematy nie istnieją. Dialog między mną a Liberałem też wycięto, bo był niepoprawny politycznie. Lepiej udawać, że problemy nie istnieją... A potem wszystko płytko podsumować.

Moim zdaniem, to co robi Drzyzga to takie dziwaczne połączenie normalnego dialogu z poprawną politycznie cenzurą.
Tyle samo prawdy i obiektywizmu, co na konferencjach Jerzego Urbana w stanie wojennym.

Zupełnie irytował mnie ignorancki zwrot "powrót do korzeni"... To takie sugerowanie, że skoro zawiodłem się na ŚJ, to po prostu bezmyślnie wróciłem do punktu wyjścia. Nikt mi nie dał powiedzieć, że była to przemyślana decyzja, poprzedzona rozważeniem poważnych argumentów biblijnych.

Zamiast tego puszczono idiotyczny komentarz Drzyzgi o "powrocie do korzeni"...

#40 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-18, godz. 16:46

No i dobrze. U nas nie ma poprawności politycznej! Niech zyją wolne media! Niech żyje nasze forum! Niech zyje Sebastian Andryszczak, nasz odważny pionier telewizyjny!

Precz z Towarzystwem Strażnica! Precz ze stosowaniem psychomanipulacji! niech zyją wolni Swiadkowie Jehowy!

Precz ze sługusami i aparatczykami WTS-u!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych