Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sebastian Andryszczak ex-ŚJ który POZNAŁ PRAWDĘ...


  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#61 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-19, godz. 11:13

White death, dobra na dziś wystarczy, ja już na prawdę na dziś, mam Cię dosyć. Jeszcze raz miłej Niedzieli i trzymaj się pyndzla.
A tak w ogóle to Cię chyba zakabluje do przenajświętszej. Sam stwierdziłeś, że nie masz czystego sumienia.
Cześć :P

White Death, no gdzie Ty jesteś? Przecież ja tylko żartowałem.
Ale Ci strażnica karnośc wyrobiła nie ma co.
Tylko czego tu gratulować?

#62 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-19, godz. 11:15

White death, dobra na dziś wystarczy, ja już na prawdę na dziś, mam Cię dosyć. Jeszcze raz miłej Niedzieli i trzymaj się pyndzla.
A tak w ogóle to Cię chyba zakabluje do przenajświętszej. Sam stwierdziłeś, że nie masz czystego sumienia.
Cześć :P

White Death, no gdzie Ty jesteś? Przecież ja tylko żartowałem.
Ale Ci strażnica karnośc wyrobiła nie ma co.
Tylko czego tu gratulować?

Hm.. nie chciałem cie stresować, ale skoro żartujesz to jest OK ! ;)

--
Panowie, proszę o zakończenie czatowania. | Moderator

Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#63 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-02-19, godz. 16:20

Precz z Towarzystwem Strażnica! Precz ze stosowaniem psychomanipulacji! niech zyją wolni Swiadkowie Jehowy!

Precz ze sługusami i aparatczykami WTS-u!

Gorzej Ci człowieku?
A może to jakiś wstęp do OpusDeiowskich reakcji w akcji?
Juz zaczynałem Cie powoli lubieć... ehh

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#64 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-02-19, godz. 16:55

a ja nadal czekam na spełnienie obietnicy wysłania mi adresów stron zielonoświątkowca z rozmów w szoku <_<
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#65 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-02-19, godz. 18:22

Cześć!

Wracam po tygodniowym odcięciu od mojego kochanego Internetu. Gdyby nie szczęśliwy zbieg okoliczności przegapiłbym występ naszego Sebastiana.

Siedziałem sobie przed TV i jakimś cudem przełączyłem na TVN gdzie usłyszałem zapowiedź tematu odcinka "Rozmów...". Już wcześniej, tu na Forum, byliśmy informowani, że jest przygotowywany takowy odcinek. Skojarzyłem że to może być to...

Po 15 minutach widząc początek i faceta słusznej postury na krześle :) czekałem tylko na podpis: "Sebastian" :)

No i nie zawiodłem się. Zawołałem nawet mamę i mówię: "Znam tego faceta" :) He he...

Sebastian wypadł bardzo dobrze - spokojna i zrównoważona wypowiedź - nie ma się do czego przyczepić.

Poczułem jednak, tak jak kilku moich przedmówców, duży niedosyt. Zbyt mało uwagi poświęcono osobie Sebastiana. Pogadał na początku, a potem do końca programu już nic. Teraz wiem, jaki był tego powód.

Zamiast skoncentrować się na temacie pani Ewa wałkowała historię kobiety, która nie pokazała twarzy i siedziała w studiu obok. Przecież jej problem był zupełnie inny i nie pasujący do tematu odcinka - ona katoliczka, jej mąż protestant tak więc problemem było to, w jakiej wierze zostanie wychowane jej dziecko.

Nic to wspólnego z powrotem do Kościoła nie miało. Mogłaby ona wystąpić w programie poświęconym tematowi małżeństw mieszanych wyznaniowo i problemów w nich występujących - też ciekawa sprawa.

Tak niestety wiele czasu zostało poświęcone historii nie na temat.

Drugą ciekawą postacią był były zielonoświątkowiec - Jacek. Temu panu Ewa dała się bardziej wygadać - również bardzo ciekawa historia. Gdy opowiedział o sobie i o swoim powrocie, przyszła mi do głowy myśl: "Skądś to znam już tą historię"... No i przyszło olśnienie: ten pan to nikt inny jak Jacek Jureczko - prowadzący serwisu http://apologetyka.katolik.net.pl.

Jego świadectwo powrotu do Kościoła można znaleźć [ tutaj ]

Podsumowywując: po oglądnięciu tego odcinka czuję duży niedosyt, ale to co było to i tak nieźle - przynajmniej ludzie dowiedzą się, że są takie osoby jak Sebastian czy Jacek - ludzie którzy powrócili do KK.

Optymistycznie napawa też fakt, że ten temat będzie prawdopodobnie kontynuuowany sądząc z napisów przelatujących w czasie trwania programu - była to prośba o kontakt osób które powróciły do KK.

Co do byłych ŚJ a obecnie katolików to Sebastian nie jest jednak takim rodzynkiem jak myślałem wcześniej - niedawno poznałem historię trójki byłych ŚJ, a teraz katolików i to tylko w moim mieście.

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#66 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-02-19, godz. 18:42

Najwięcej ględziła jakaś kobieta na widowni, która była ŚJ, ale mimo że nie jest w łączności, dałaby sie pokroić za organizację. Zarzucała odstępcom złe nastawienie. Opowiadała coś o swoim synu który się powiesił "ponieważ" został katolikiem, mimo że był wychowywany na świadka Jehowy. Ogólnie, malowała czarny obraz odstępców.

Znam tę kobietę - jeżeli to ta, którą cały czas pokazywali w tle - trzymającą kurczowo rękę męża. I znałem jej syna. Nazywał się Adam Bielas. To prawda co ta kobieta mówiła. Swego czasu Adam prowadził nawet ostrą kampanię anty-ŚJ w kościołach i w internecie. Zresztą sprawdźcie sami w google hasło "Adam Bielas"...

#67 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-19, godz. 21:00

Najwięcej ględziła jakaś kobieta na widowni, która była ŚJ, ale mimo że nie jest w łączności, dałaby sie pokroić za organizację. Zarzucała odstępcom złe nastawienie. Opowiadała coś o swoim synu który się powiesił "ponieważ" został katolikiem, mimo że był wychowywany na świadka Jehowy. Ogólnie, malowała czarny obraz odstępców.

Znam tę kobietę - jeżeli to ta, którą cały czas pokazywali w tle - trzymającą kurczowo rękę męża. I znałem jej syna. Nazywał się Adam Bielas. To prawda co ta kobieta mówiła. Swego czasu Adam prowadził nawet ostrą kampanię anty-ŚJ w kościołach i w internecie. Zresztą sprawdźcie sami w google hasło "Adam Bielas"...

Nie wiem czy ten Pan byłby zadowolony z podawania publicznie jego nazwiska..
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#68 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-19, godz. 21:05

Ale już chyba nie żyje, o ile dobrze zrozumiałem o co chodzi.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#69 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-19, godz. 21:13

Ale już chyba nie żyje, o ile dobrze zrozumiałem o co chodzi.

pzdr. :)

No.. wedlug teorii Czeska to moze tu napaskudzic :))
Ale ok, to mam nadzieje ze jego rodzinie nie przeszkadza to ze tu pada jego nazwisko bo teraz ludzie wrazliwi i .. drażliwi
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#70 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-19, godz. 21:17

Seba :) byłes rewelacyjny :) Zdziwiłam sie tylko że jestes taki młody, bo po Twoich wypowiedziach na forum to wyobrażałam sobie jakiegoś staruszka... :) A tu taka niespodzianka :) Szkoda że tak duzo Cie powycinali, sępy...... pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#71 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-19, godz. 21:21

Ale już chyba nie żyje, o ile dobrze zrozumiałem o co chodzi.

pzdr. :)

No.. wedlug teorii Czeska to moze tu napaskudzic :))
Ale ok, to mam nadzieje ze jego rodzinie nie przeszkadza to ze tu pada jego nazwisko bo teraz ludzie wrazliwi i .. drażliwi

Racja. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#72 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-02-20, godz. 06:37

Nie wiem czy ten Pan byłby zadowolony z podawania publicznie jego nazwiska..

Może źle zrobiłem podając jego nazwisko, ale chciałem pokazać, że nie każdy kto się odłączy od ŚJ, natychmiast zdrowieje psychicznie po latach zniewolenie i psychomanipulacji.
Spodziewałem się też, że Sebastian będzie go znał choćby ze słyszenia - aktualnie zajmuje się przecież tym czym Adam wcześniej (bez skojarzeń).

#73 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-02-20, godz. 08:05

Drugą ciekawą postacią był były zielonoświątkowiec - Jacek. Temu panu Ewa dała się bardziej wygadać - również bardzo ciekawa historia. Gdy opowiedział o sobie i o swoim powrocie, przyszła mi do głowy myśl: "Skądś to znam już tą historię"... No i przyszło olśnienie: ten pan to nikt inny jak Jacek Jureczko - prowadzący serwisu http://apologetyka.katolik.net.pl.

Jego świadectwo powrotu do Kościoła można znaleźć [ tutaj ]


no i wielkie dzięki.... jeden na milion który spełnił moją prośbę, jeszcze raz dziękuję !

pozdrawiam
maria rojowska
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#74 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-02-20, godz. 18:31

Jaka szkoda ze nie widzialem serialu z Pgwiazdka Sebastianem,ubolewam, ma ktos moze filmik na pliku?kupie chetnie,
i tak sie zastanowilem doglebnie jak w takim durnym programie dla emerytow jak rozmowy ..... mozna dyskutowac o religii,tam sie przeciez porusza tematy dotkniete patologia.
przeciesz dla mnie to jest wszczetenstwo ,kalanie sie,obnazanie sie
nie takie cielesne ale duchowe
po nim pewnie wystapila kobieta z 3 piersiami a potem 2 panow z gadzetami dla duzych chlopcow i breloczklami pawla VI-towarzystwo duchowe jak ...
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#75 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-02-20, godz. 18:35

do piątku pojawi sie w archiwum na stronie tvn
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#76 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-02-20, godz. 18:42

gracjas
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#77 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-20, godz. 19:26

Jaka szkoda ze nie widzialem serialu z Pgwiazdka Sebastianem,ubolewam, ma ktos moze filmik na pliku?kupie chetnie,
i tak sie zastanowilem doglebnie jak w takim durnym programie dla emerytow jak rozmowy ..... mozna dyskutowac o religii,tam sie przeciez porusza tematy dotkniete patologia.
przeciesz dla mnie to jest wszczetenstwo ,kalanie sie,obnazanie sie
nie takie cielesne ale duchowe
po nim pewnie wystapila kobieta z 3 piersiami a potem 2 panow z gadzetami dla duzych chlopcow i breloczklami pawla VI-towarzystwo duchowe jak ...

George27 obejrzyj najpierw, bo wychodzisz na durnia. Sebastian wypadł bardzo dobrze, nie robił żadnej taniej sensacji.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#78 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-02-20, godz. 19:39

skup sie
nie ochodzilo mi o to czy robil sensacje czy nie ,a chodzilo mi o to ze w tym programie niegodzi sie poruszac tematu Boga bo to program koncentrujacy sie na dewiacjach
ale wiem katolikom trodno odroznic gdzie zaczyna a gdzie konczy sie szacunek dla Boga
ps durnowata to masz ikonke
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#79 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-20, godz. 19:54

skup sie
nie ochodzilo mi o to czy robil sensacje czy nie ,a chodzilo mi o to ze w tym programie niegodzi sie poruszac tematu Boga bo to program koncentrujacy sie na dewiacjach
ale wiem katolikom trodno odroznic gdzie zaczyna a gdzie konczy sie szacunek dla Boga

to Ty chlopie jeszcze nie ogladałes dziwnych programów ! proponuje rozpocząć od Springera na Clubie! a sie okarze ze Drzyzga to prawie TV Trwam !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#80 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-20, godz. 19:56

ale wiem katolikom trodno odroznic gdzie zaczyna a gdzie konczy sie szacunek dla Boga

a Ty co wyznania mojzeszowego czy co?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych