Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sebastian Andryszczak ex-ŚJ który POZNAŁ PRAWDĘ...


  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#101 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-03-06, godz. 13:11

no i jest gdzieś do zassania czy nie ma?? bo ja też nie widziałem...
destination: ..::SALSERO::..

#102 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-03-06, godz. 13:58

jest szansa, że do końca tygodnia będzie
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#103 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-06, godz. 14:05

a ten wywiad z Radyja gdzies jest ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#104 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-06, godz. 14:13

krótkie świadectwo które dałem w częstochowie 22 maja 2004 jest na mojej www

długa ponad 3h audycja z 18/19 czerwca 2004, ponad 400 MB, dziwnym trafem nie można jej znaleźć na serwerze Radia Maryja. Prosiłem pracownika technicznego, żeby nagrał mi płytkę i nagrał mi ją. Możliwe że zamiast "kopiuj" przez roztargnienie wcisnął "przenieś", no i wykasował z serwera całe nagranie.

Mam tę płytkę w domu, jeśli ktoś podejmie się wrzucenia jej na jakiś szybki serwer, to ja jestem gotów przesłać tę płytkę.

jest wreszcie trzeci kontakt z mediami o.Rydzyka, tzn. godzinny wywiad, którego udzieliłem TV Trwam 15 lutego 2006, ale jego chyba jeszcze nie emitowali w TV.

No i ten odcinek TVN, co do którego powyżej lantis się zdeklarował.

Łącznie cztery kontakty z mediami, w ciągu ostatnich dwóch lat.

#105 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-06, godz. 14:35

Hehe pan Rydzyk nie pochwaliłby, że z TVN współpracujesz :lol:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#106 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-06, godz. 14:39

pan Rydzyk pewnie by nie pochwalił, ale redemptorysta ojciec Tadeusz Rydzyk zapewne nie ma nic przeciwko mojej współpracy z TVN

#107 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-06, godz. 15:21

pan Rydzyk pewnie by nie pochwalił, ale redemptorysta ojciec Tadeusz Rydzyk zapewne nie ma nic przeciwko mojej współpracy z TVN

A ja właśnie o tym panu redemptoryście pisałem dla uściślenia :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#108 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-06, godz. 16:30

Ja tylko w kwestii co Ojciec Dyrektor mysli o TVN :) i co mysla o TVN sluzacy Jehowie w jedynej prawdziwej organizacji czyli w kosciele katolickim :) - (wyczytalem gdzies w przypisie)

Nie bierzcie tego na zbyt powaznie bo w koncu: Jest oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich

jezeli link bedzie dzialal to bedzie pierwszy z gory filmek :) http://www.filmy.dowcipy.pl/

#109 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-03-06, godz. 17:12

hahahahahaha :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#110 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-03-06, godz. 19:58

Ja tylko w kwestii co Ojciec Dyrektor mysli o TVN :) i co mysla o TVN sluzacy Jehowie w jedynej prawdziwej organizacji czyli w kosciele katolickim :) - (wyczytalem gdzies w przypisie)

Nie bierzcie tego na zbyt powaznie bo w koncu: Jest oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich

jezeli link bedzie dzialal to bedzie pierwszy z gory filmek :) http://www.filmy.dowcipy.pl/

a co masz innego do zaproponowania tym, którzy wyszli z destrukcyjnej sekty ?
Powrót do sekty czy inną sektę ?


PS. 1. Wypowiedź Sebastiana oceniam b. pozytywnie: spokojnie i rzeczowo

PS. 2. Link nie działa

#111 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-07, godz. 08:08

Mysle ze nie ma sensu zamieniac jednej sekty na druga, niby po co? dla zmiany paru szczegolow ? Napewno sa osoby ktorym dobrze jest w sekcie SJ i napewno sa takie ktorym dobrze jest wsrod Katoli. Zgodnie z duchem tego forum chcialem pokazac ze kazdy kij ma dwa konce.

Swiat nie jest czarno-bialy i NIKT nie ma monopolu na prawde. Po co wiec bicie piany w stylu " to my jestesmy najwazniejsi i mamy racje"

Kazdego mozna wykpic czy kazdego pokonac jego wlasna bronia. Przestrzeganie ogolnoludzkich zasad moralnych ma znaczenie, wyznawanie jekiejkolwiek religii - nie ma zadnego znaczenia.

#112 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-07, godz. 10:28

Volidi słuszna uwaga ! osobiście bronię katlolików tylko dlatego że jehowicy szerzą wiele kłamstw i pomówień w stosunku do KK ! w innej sytuacji i na innym forum postapł bym podobnie gdyby KK i jego członkowie szerzyli kłamstwa i pomówienia w stosunku do innych religii lub zjawisk społecznych, ale zawsze będę potępiał jehowców tylko dlatego, że sądze ze jest to forma już nie do zreformowania, zasługująca tylko na potępienie ! i niechaj krzyczą sobie pasożyty do woli, że moje psoty to NIC - dla mnie NIC to oni ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#113 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-07, godz. 11:02

voldemort chyba nie rozumie, co to jest sekta ani czym się różni katolicyzm i jego podejście do społeczeństwa od podejścia ŚJ do tej samej kwestii.

pomijając nawet kwestię rozpoznania prawdy lub fałszu (tutaj umysł voldemorta jest zbyt zamknięty i zbyt sekciarski, aby można było dyskutować), należałoby porównać podejście katolików i podejście ŚJ do społeczeństwa.

1) oczywiście można bić pianę i wskazywać na słuchaczy radia Maryja jako na "sektę", ale to będzie czysta demagogia. Nie ma sformalizowanego członkostwa, nie ma raportów z kolportażu naszego dziennika, nie ma sankcji dla odchodzących, nie ma nienawiści pod adresem chrześcijan z innych wyznań.

Różnica między sektami a radiomaryjcami jest jak różnica między bojówką faszystowską a klubem filatelistów

2) ja nie jestem w żaden sposób związany z żadnym Kołem Radia Maryja, choć nie kryję sympatii dla tej rozgłośni

3) nigdy nie podpisywałem się "jestem słuchaczem Radia Maryja", ale używam emaila [email protected]

to znaczna różnica.

Wewnątrz ŚJ wszyscy mają obowiązek podzielać skrajne poglądy CK ŚJ, wewnątrz Kościoła Kat. istnieje mnóstwo ruchów od tych skrajnych po liberalne.

Tego voldemort zauważyć nie chciał, bo i po co?

A może potępianie "sekty katolickiej" to taka pozostałość bo byciu ŚJ?...
A przecież voldi był nie tylko zwykłym ŚJ, ale i starszym zboru...
Może nie ma gdzie odreagować, to odreagowuje w taki właśnie sposób...

#114 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-07, godz. 11:15

zgadza się Sebastian że KK nie można nazywać sektą,między innymi dlatego że KK dopuszcze poglądy krytyczne (oczywiście w granicach ustalonej formy) i nie naraża się z tego powodu na jakieś poważne konsekwencje ! u jehowitów wylatuje sie przebojowo ;-)

środowisko Radia Maryja jest dośc ciekawym zjawiskiem! ciągle ulegającym ewolucji, zastanawiam się do jakiego momentu bedzie ewaulowac i czy czasem w pewnym momencie nie przekroczy punktu krytycznego !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#115 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-07, godz. 11:49

1) oczywiście można bić pianę i wskazywać na słuchaczy radia Maryja jako na "sektę", ale to będzie czysta demagogia. Nie ma sformalizowanego członkostwa, nie ma raportów z kolportażu naszego dziennika, nie ma sankcji dla odchodzących, nie ma nienawiści pod adresem chrześcijan z innych wyznań.

Różnica między sektami a radiomaryjcami jest jak różnica między bojówką faszystowską a klubem filatelistów

Ostatnio widzielismy jak "filatelisci" potraktowali ekipe"masonskej telewizji TVN"
Bardzo mi sie podobal ten "filatelista" ktory tak pokazywal reporterowi "znaczek w zacisnietej piesci " ze az cos ................. :lol:


Nie ma raportow z kolportazu dziennika bo sa raporty z utargu za "rozkolportowanie" :D

Nie ma sformalizowanego czlonkowstwa i kazdy nawet taki dziennikarz z TVN moze sie przylaczyc do pokojowo nastawionych Radiomaryjnych "filatelistow"

Nie ma zadnej nienawisci do pod adresem chrzescijan z innych wyznan ?

Ha ha to osobny temat :lol:
Szczegolnie lubiane sa przez RM te zydy .............. co Jezusa zamordowaly ...
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#116 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-07, godz. 11:52

Wewnątrz ŚJ wszyscy mają obowiązek podzielać skrajne poglądy CK ŚJ, wewnątrz Kościoła Kat. istnieje mnóstwo ruchów od tych skrajnych po liberalne.

Mk 3:25 Br "Podobnie jeśli jakiś dom jest podzielony sam w sobie, to też nie ostanie się długo."

1Kor 1:13 Br "Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?"

Łk 11:17 NS "Znając ich poglądy, rzekł do nich: "Każde królestwo wewnętrznie podzielone pustoszeje, a dom wewnętrznie podzielony upada."

wedlug

http://apologetyka.c...ep=10&context=0
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#117 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-07, godz. 11:59

Wewnątrz ŚJ wszyscy mają obowiązek podzielać skrajne poglądy CK ŚJ, wewnątrz Kościoła Kat. istnieje mnóstwo ruchów od tych skrajnych po liberalne.

Mk 3:25 Br "Podobnie jeśli jakiś dom jest podzielony sam w sobie, to też nie ostanie się długo."

1Kor 1:13 Br "Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?"

Łk 11:17 NS "Znając ich poglądy, rzekł do nich: "Każde królestwo wewnętrznie podzielone pustoszeje, a dom wewnętrznie podzielony upada."

wedlug

http://apologetyka.c...ep=10&context=0

hm : ja nawet bardzo Ciebie lubie, ale plisss nie syp tyloma wersetami
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#118 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-07, godz. 12:50

hm : ja nawet bardzo Ciebie lubie, ale plisss nie syp tyloma wersetami

Czyzby to nie bylo " w tonie " na tym forum ?
Wszak to forum o SJ ktorzy "sypia" wersetami na lewo i prawo :rolleyes:

jesli pozwala sie zaistniec na tym forum Siadkowi Jehowy, to czy maja to byc tylko SJ "niesypiacy" wersetami biblijnymi ?

Aby ktos nas nie podejrzewal ze "sypiemy" tylko kilkoma wyrwanymi z kontekstu wersetam , staram sie znajdowac zawsze taki ktory mowi cos na temat poruszany przeze mnie lub kogos innego

"Cale Pismo jest .................." reszte znacie
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#119 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-07, godz. 13:17

uff a juz myslalem ze sypniesz mi wersetem ;-) o takie posty sa spoks, przynajmniej dla mnie ;-) i nawet możesz mnie nazwac NIC ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#120 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-07, godz. 18:52

Byc moze Voldemort nie rozumie co to jest sekta :), bo to pewnie zalezy od punktu widzenia, dla takich muzulmanow jestesmy "psy niewierne" niezaleznie do jakies "wewnatrz chrzescijanskiej sekty nalezymy" :)

Taki argumencik o zamknietym umysle (na kwestie rozpoznania prawdy i falszu) voldemorta tez jest jak najbardziej sluszny, prowdopodobnie otwarty umysl wg. Andryszczaka maja tylko ci co sie zgadzaja z KK. :) wiec jestem zamkniety umyslowo zebym nie powiedziec wykluczony :)

Co do tego popierania radia maryja to jestes tak jakby taki SJ co uwaza sie za gorliwego SJ ale odzegnuje sie od nauk straznicy :)

Doprawdy nie chcialem zauwazac ze az tak wiele ruchow moze byc w kosciele katolickim dopoki nie zobaczylem tego HUMORYSTYCZNEGO filmiku. Jaki to ruch tam wystepuje?
Liberalny bo moga mowic "spieprzaj", czy skrajny bo nakazuja sie modlic reporterowi? Dziekuje wiec za otwarcie oczu !
Kajam sie caly w popiele i juz nie nazwie Katoli sekta - maja za szeroki wachlarz ruchow :)

Jestem ochrzczonym i komunizowanym :) katolikiem, wiec jako katolik mam prawo do krytykowania swojej religii co ? Czy to prawo zostalo mi zabrane? i czy aby napewno nie zostane spalony jak to dawniej Katole mieli w zwyczaju. Ostatnio maja nowe swiatlo i juz nie pala :)

Pewnie masz tez racje piszac ze musze odreagowac - w koncu pisze niezliczone ilosci postow na forum co widac w porownaniu z Toba :), a moze po prostu odreagowanie w postaci namietnego grania w "kolko i kzyrzyk" sie juz nie wystarcza :(

Poza tym, albo zyjesz w zgodzie ze swoimi pogladami i przyjmujesz ze co jest oczywiste dla mnie nie musi byc dla ciebie - albo wstawiles sobie opis niezgody z wyznawanymi przez ciebie samego zasadami?
Wiec w ktorym miejscu postepujesz obludnie przy krytykowaniu innych co nie mysla jak ty? Czy przy wstawianiu opisu zeby wygladalo ze jestes rozwiniety intelektualnie ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych