Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja ocena - Dziejo (Starszy z boru)


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Dziejo

Dziejo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2003-08-22, godz. 11:58

Forum jest dobre, nawet bardzo. I co najważniejsze obiektywne. Winą świadków jest, że piszą tak mało - może się przez to wydawać, że forum jest jednostronnie zdominowane przez ich polemicznych przeciwników. Starsi jednak zalecają by nie tracić czasu na takie głupoty i lepiej zająć się głoszeniem lub publikacjami towarzystwa. Świadkowie! Piszcie i niebujcie się! Zapraszam wszystkich do walki z odstępczymi naukami! Niech to forum będzie jedną z aren, na której będzie się ona odbywać. Pozdrawiam wszystkich!
[/b]
Starszy z boru

#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2003-08-23, godz. 17:22

Andrzej
Starśi zalecają, żeby nie tracić czasu na rozmowy z ludźmi, którzy znają Biblię (i nie daj Boże naukę Organizacji) a także należą do społeczności protestanckich. Mówią, że są oni tak zaślepieni, że nie zrozumieją "prawdy".
Aby dyskutować z jakimiś zarzutami pod adresem nauki CK, trzeba mieć jakieś dowody prawdziwości ich nauk, a o takie dowody jest bardzo trudno, w szczególności, że co poniektóre wypowiedzi na forum nie pozostawiają suchej nitki na naukach CK.
Zyczę tobie powodzenia w dyskusjach na forum
Czesiek

#3 Victory

Victory

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów

Napisano 2003-12-13, godz. 13:58

Dosyć ciekawe jest to forum, ale większość uczestników jakoś chyba rzadko tu zagląda. Pewnie są Świadkami Jehowy i uważają, że rozmowy z nieszczerymi odstępcami (i nie tylko), nie mają sensu.
„Albowiem jego niewidzialne przymioty są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż są dostrzegane dzięki temu, co zostało uczynione — nawet jego wiekuista moc i Boskość — tak iż oni są bez wymówki;” (Rzymian 1:20)
oraz (1 Jana 5:3, 4), (Mateusza 22:36-40) i (1 Koryntian 6:12)

#4 pas

pas

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2004-01-29, godz. 14:58



844. Wszedłem na strone Onet wystukałem -"Mormoni" i pojawiło się mnóstwo stron występujących przeciw tej religii.Zrobiłem to samo z innymi religiami, oczywiście Swiadkow Jehowy tez i było podobnie.Więc spróbowałem wystukać "Katolicy".Ku mojemu zdziwieniu pojawiło się mnóstwo stron Które zachęcają do te religii,pochwalają jej czyny,itd.Jaki z tego wniosek? Te wszystkie strony i portale są kierowane przez katoloków księzy.Jako katolikowi naprawde mi wstyd.Czy duchowni nie mogą zająć się czymś innym. Dlaczego nie dbacie o swoje owieczki.Moglibyście podnieść morale księzy którzy są pedofilami, pijakami złodziejami itd.
papa


#5 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2004-01-29, godz. 21:02

Drogi pas/Ma Ryja,

nie wiem dlaczego twoja wyszukiwarka nic nie znalazła, ale w internecie znajduje się wiele stron skierowanych przeciwko obłudzie Kościoła Katolickiego. Osobiście nie mam nic z tego, iż jedną z takich redakcji tutaj zareklamuję, ale czasami na ich stronkę zaglądam.

www.faktyimity.pl

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#6 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2004-01-30, godz. 14:59

Poza tym materiały ujawniające występki i przewinienia tak starannie przykrywane czarną sutanną są w handlu ogólnie dla wszystkich dostępne. Chociażby ten przytoczony tygodnik.

Materiały ukazujące wykroczenia dziejące się za murami Strażnicy oraz innych wyznań religijnych charakteryzujących się cechami sekty, ze wzgledu na ich stosunkowo niewielką ilość, nie mają takiej siły przebicia. Nie oznacza to jednak, iż różnią się one pod względem szkodliwości wobec dzieci, rodziny i społeczeństwa od tych popełnianych w kościołach powszechnych.

Zostałyby one w przeszłości natychmiast ujawnione, nie doszłoby może do takiego stanu jaki jest obecnie.
Ksiądz oraz Kościół nie mieliby tego statusu niedotykalności, a ludzie patrzyliby im dokładniej na palce, a przedewszystkim sprawdzali czy to co głoszą pokrywa się z tym co czynią i co na ten temat mówi Biblia.

Dlatego ujawnianie tych faktów spełnia bardzo ważna funkcję, a mianowicie informuje tych, którzy po opuszczeniu swojej religii przyłączyli się do innego wyznania, o tym, iż ich „nowa religia“ w gruncie rzeczy niczym się nie różni od tej, którą wcześniej wyznawali.

„Z deszczu pod rynnę“ – brzmi przysłowie. Możliwe, że dla niektórych jeszcze ta woda z ich „rynny“ nie cieknie, ale nie jest tego przyczyną to, iż wielu faktów jeszcze nie znają?

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#7 ariadna

ariadna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2004-02-02, godz. 11:34

Forum jest ok., częstu tutaj zaglądam, ale przerażają mnie wypowiedzi niektórych, jak choćby Andrzeja K. Nawołuje do "walki z odstępczymi naukami". To niepokojące... Pozdrawiam

#8 Dziejo

Dziejo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2004-02-27, godz. 10:29

Ariadno, do obrony wiary trzeba być zawsze gotowym. Nie potępiać ludzi, ale truciznę herezji.
Przytoczę takie krótkie zdanie z dzieła św. Wincentego z Lerynu (Vwiek)
"przeto wszyscy katolicy, którzy chcą okazać się prawowitymi synami Matki-Kościoła, muszą stanowczo całym sercem przylgnąć i nad życie pokochać świętą wiarę świętych ojców, a bezbożne nowości bezbożnych ludzi przekląć, odtrącić, zwalczać i prześladować."
-może ostro to brzmi, ale jest w tym pewna doza racji. Relatywizowanie wiary i dopuszczanie do tego, że każdy wierzy w co chce nawet w obrębie tego samego Kościoła - to przesada i sprawka szatana.
Bądźmy jednomyślni jak chciał tego Jezus!
Pozdrawiam!
Starszy z boru

#9 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-02-25, godz. 13:14

ANDRZEJU :(
Takie byly poczatki inkwizycji ! :angry:
FAKTYCZNIE, DOSTALO SIE WSZYSTKIM KTORZY WIDZIELI OBLUDE KOSCIOLA!
nie walczono z ideami tylko z ludzmi.

pozdrawiam

rekin

#10 Guest_Neki_*

Guest_Neki_*
  • Goście

Napisano 2005-04-15, godz. 12:58

Do Pasa i DO Cześka:do Pasa-wieesz czemu nie ma zadnego sprzeciwu na katolicyzm?Bo ten kościół jest prowadzony za sprawa przecianika Bożego.On jest teraz władca tego świata i my czekamy na to zeby tylko sie to skończylo!Nie wierz tym co źle pisza na tematy Świadkó Jehowy,bo gdybyś interesował sie choc trochę religioznastwem to wiedziałbys ze to jedyna prawdziwa i przekonujaca religia..
Do Cześka:Podzielam wypowiedz że ludzie sprzeciwiający sie prawdzie i Organizacji Świadków Jehowy są zaślepieni,po prostu nie mogą otworzyć umysłu..Tylko Duch Święty pochodzący od Jehowy może im pomóc,tylko on otworzy im umysły...
Chcialam zauważyc iż nie jestem Świadkiem Jehowy Boga.

#11 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-15, godz. 23:01

tylko dlaczego ten Bog czeka tyle tysiecy lat,i na co jeszcze?
moze ci jakis swiadek odpowie bo mi nie potrafili .
religioznawstwem interesuja sie wszyscy na tym forum.
religie wykorzystuja nasz strach przed smiercia ,ktora bedzie i tak miala miejsce chyba ze ludzie nas od niej uwolnia ,tak jak od chorob, nedzy , biedy, mimo ze nadal wystepuja ,ogolnie jest lepiej .
swiadkowie w swej pesymistycznej wizji wmawiaja ludziom bzdure ze kiedys zylo sie lepiej .kiedy???
zauwaz ze to nie Bog uwolnil ludzi od chorob, On je nam ofiarowal wspanialomyslnie!
szatan tego nie zrobil nie mial mocy !

pozdrawiam,ewentualne komentarze prosze do dzialu ogolne"co zrobilbys posiadajac moc Boga"

pozdrawiam

rekin

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-04-16, godz. 04:49

do PASA: a ja przeglądam jehowickie publikacje i co widze KRYTYKE WSZYSTKICH RELIGII OPRÓCZ STOWARZYSZENIA WTS :lol: Morał: KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 05:56

Fajnie mi. Odzyskałam radość życia. Chetnie dodam komuś otuchy jeśli jej potrzebuje i nie potrafi uporac sie z problemem odejścia od" jedynie słusznej i prawdziwej drogi do zbawienia".
Ma

#14 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 08:47

do Ma

powiedz tylko dokad niby skierujesz taka osobe?
dodaj mi otuchy !
pozdrawiam
rekin

#15 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 10:34

Nigdzie jej nie skieruje do żadnej religii ale chętnie porozmawiam na ten temat, powiem jak ja sobie poradziłam, skad tę radość zycia czerpię i.t.d.
Ma

#16 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 10:53

Do Ma
Witam Cię, ja jestem tą odchodzącą i wiesz z logicznego punktu widzenia to bardzo dobra decyzja cudowny stan wewnętrznego wyzwolenia i świeżego patrzenia na świat dziwna ekscytacja,która juz trwa trochę ,ale też jakaś ogarniająca mnie niepewność ,samotność i wyobcowanie ,bo przez 10 lat byłam gorliwym Ś.J więc mało kontaktu z ludżmi ze ''świata'' ,a teraz mur do braci w zborze choć wiem gdzieś wewnątrz ,że muszę odejść . Powiedz jak sobie radzilaś ?Czy długo to trwalo.
Kania.

#17 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 11:09

Ja też byłem katolikiem 24 lata i śJ 11 lat i wiem ile kosztuje odejście z danej religii. Dlatego rozpocząłem nowy wątek w dziale "Towarzyskie" pt "Co czułeś kiedy opuszczałeś swoją religię?" Zapraszam was serdecznie. W ten sposób będziemy mogli sobie wzajemnie pomóc.

Serdecznie pozdrawiam. :rolleyes:
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#18 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 11:15

Jakos tak szybko sobie poradziłam, może dlatego,ze mam ciągły kontakt z ludźmi i szybko mogę znaleść znajomych, przyjaciół. Tych którzy odeszli zastapili inni, nie czuje się samotna, raczej czasem mi tej samotności brakuje. Okazuje się że nie wszyscy świadkowie traktują mnie jak grzesznika, z niektórymi mam nadal kontakt. Może pomogło równiez to że rodzina jest ze mną i znalazłam człowieka, którego chyba pokochałam. Poza tym jestem raczej otwarta, lubie poznawać nowe rzeczy, łatwo znajduję przyjaciół i to chyba dlatego zbyt długo się nie martwiłam. Boje się jednak nadal jakiejkolwiek religii, zniewolenia, które ofiaruja. Wole pozostać wolnym strzelcem. Duzo pracuje, więc i czasu na rozmyslania mam niewiele. Jest jeszcze tyle rzeczy których nie poznaliśmy, tyle uczuć, których nie doznaliśmy. Warto żyć, poznawać, przezywać i nie rozpamiętywać tego co się zdarzyło, potraktować jak incydent w zyciu. Przeszłości nie można zmienic, mozna zmienić tylko nasz sposób postrzegania jej. Można równiez zmieniac rzeczywistość.
Życzę ci spokoju ducha, znalezienia przyjaciół. czy może jesteś z warszawy lub okolic. Mogłybyśmy się zaprzyjaźnic.
Ma

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-04-16, godz. 12:03

Ma: bardzo podoba się mi Twoje podejście ;-) może dlatego że sam tak postępuje! Właśnie dlatego nie ześwirowałem jak odchodziłem ! Kania do dzieła! Nie wszyscy światusi są źli !;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych