Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeśli kochasz Boga


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-20, godz. 16:28

Strażnica (nr 2, str. 23, akapit 13) informuje iż jesli ktos kocha Boga i prawdę nie będzie czytał literatury odstępców ani odwiedzał ich stron. To nie jest nowe światło ale mam wobec tego pytanie:

Czy osoby będące SJ a tak ładnie nam tu piszące, kochaja Boga i prawdę?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-02-20, godz. 16:58

O ile mi dobrze wiadomo, to świadkowie są zachęcani wręcz do weryfikowania swoich wiadomości w innych źródłach. Ponoć dlatego, że wszystkie potwierdzają to, co jest napisane w Strrażnicach. Czemu wiec nie czytać odstępców?- ich 'prawda' na pewno nie obroni się przy 'naszej', cóż za problem zatem? ;D

Pozdrawiam
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#3 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-02-20, godz. 17:06

No właśnie! Takie pytanie zadałam kiedyś w czasie wizyty pasterskiej. Przecież prawda powinna sie sama obronić. Ale nikt mi nic nie odpowiedział, bo i co mógł odpowiedzieć ? :o Człowiek majacy własne zdanie zawsze przeszkadza... a taki co chce sprawdzać to co mu mówią ,to już nawet mowy nie ma. Więc ta prawda objawiona może być sprawdzana tylko w "ramach ustroju" jak mawiał mój nauczyciel historii w dawnych czasach gdy pytaliśmy sie o możliwość krytyki porządku społ. za komuny. I dlatego to forum bedzie istnieć i będzie bardzo żywotne . :)
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-02-20, godz. 17:58

A co o tym sadziecie ??

Szkoda, że „niewolnik” nie stosuje rady, które tak bardzo proponuje innym:

“Musimy zbadać nie tylko to, w co sami wierzymy, lecz także to, czego naucza wyznanie, do którego należymy. Czy jego nauki są całkowicie zgodne ze Słowem Bożym, czy też są oparte na tradycjach ludzkich? Jeżeli miłujemy prawdę, to nie będziemy się obawiać takiego sprawdzenia.” ,,Prawda, która prowadzi do życia wiecznego,, str.14, p.5
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-20, godz. 18:21

Do tej rady to nikt sie nie stosuje, bo gdyby ktos ucziwie poszukał tych wszystkich naukowych wypracowań i je przeczytał to by się cieżko zdziwił.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-20, godz. 19:22

O ile mi dobrze wiadomo, to świadkowie są zachęcani wręcz do weryfikowania swoich wiadomości w innych źródłach. Ponoć dlatego, że wszystkie potwierdzają to, co jest napisane w Strrażnicach. Czemu wiec nie czytać odstępców?- ich 'prawda' na pewno nie obroni się przy 'naszej', cóż za problem zatem? ;D

Pozdrawiam

Mój przyjaciel śJ przyszedł jakiś czas temu do starszego zboru z pewnymi pytaniami, m.in. chodziło o piramidę (grób ) Russella itp. "A skąd o tym wiesz?" zapytał starszy. "Z pewnych źródeł" odpowiedział przyjaciel. Zaczęli się trochę przekomażać zanim przeszli do konstruktywnej rozmowy, aż w końcu mój przyjaciel powiedział: "Jeżeli u nas jest prawda, to czego mam się obawiać"? To zamknęło usta temu starszemu. Jednak z doświadczenia w moim zborze wiem, że takie tłumaczenie by nie przeszło. Być może nawet by groził "komitecik" za wydruki odstępczych materiałów. Wszystko jest teraz zależne od tego jak bardzo liberalni starsi przewodzą w zborach. Ale po tym przykładzie widać, że powoli, powoli w cywilizowanych krajach konserwatyzm poszczególnych zborów zaczyna się kruszyć. Strażnica nie ma już takiej władzy jak kiedyś nad swoją "trzódką". Przynajmniej w tych krajach, gdzie jest wolny dostęp do mediów, a wykształcenie staje się sprawą nie wyboru, a koniecznością.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-20, godz. 21:58

Wypada po raz kolejny powtórzyć: SJ się liberalizują i to dobrze. Nie mierzą już wszystkich jedną miarą "od siekiery". Jednak faktycznie wszystko zależy od tego, na ile postępowi są straszni w danym zborze. Kiedyś nie przeszłoby 90% tych numerów, co obecnie uchodzą płazem.
Z drugej strony — czy mają inny wybór. Nie pozostaje im nic innego jak alternatywa: deilkatna odwilż albo jawne sekciarstwo.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-21, godz. 04:36

Wypada po raz kolejny powtórzyć: SJ się liberalizują i to dobrze.

ta, się liberalizuja jak TPSA ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-21, godz. 06:45

Dobre porównanie :) . Telekomuna też nie ma zbyt wielkiego wyboru; konkurencja robi swoje. Jednak w porównaniu z tym, co było niegdyś, i TP S.A. i WTS S.A. to już zupełnie inne spółki ;) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-21, godz. 09:26

Strażnica (nr 2, str. 23, akapit 13) informuje iż jesli ktos kocha Boga i prawdę nie będzie czytał literatury odstępców ani odwiedzał ich stron. To nie jest nowe światło ale mam wobec tego pytanie:

Kloo napisał:

Szkoda, że „niewolnik” nie stosuje rady, które tak bardzo proponuje innym:

“Musimy zbadać nie tylko to, w co sami wierzymy, lecz także to, czego naucza wyznanie, do którego należymy. Czy jego nauki są całkowicie zgodne ze Słowem Bożym, czy też są oparte na tradycjach ludzkich? Jeżeli miłujemy prawdę, to nie będziemy się obawiać takiego sprawdzenia.” ,,Prawda, która prowadzi do życia wiecznego,, str.14, p.5


Z tego wniosek, że strażnica po raz kolejny zaprzecza sama sobie.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-21, godz. 11:09

Nie po raz pierwszy, nie po raz ostatni :) . Prawdę mówiąc, znaleźli się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Może wymyślą jakieś specjalne modemy dla "teokratycznych" użytkowników sieci? :rolleyes: Oczywiście z wbudowaną zagłuszarką "niewłaściwych" witryn ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#12 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2006-02-21, godz. 11:51

Zagluszarka bardzo mi sie podoba! :D A nasi Administratorzy i Forumowicze mogliby sie poczuc przynajmniej jak Radio Wolna Europa. ;) :lol:

Pozdrawiam,
Mad :D
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-23, godz. 00:53

a propo firm telekomunikacyjnych, to ŚJ najbardziej kojarzą się z Tele2

1) agitacja po domach
2) musisz mieć już zainstalowaną wiarę w Boga, bo sami nie umieją bronić stworzenia świata
3) twierdzą, że będziesz miał lepiej, ale nie mówią, że inni proponują to samo lub coś jeszcze lepszego.

Tele2 zawsze porównuje się do TP SA jak ŚJ do "babilońskiego" Kościoła Kat.
O tym, że Polkomtel 1069 ma lepsze ceny, agent TeleCwaja Ci nie powie :D

Podobnie, strażnica nigdy nie napisze o tym, jak prostytutka przestała grzeszyć, bo spotkaniu z zakonnicą czy po spotkaniu z pastorem protestanckim. Jedyne nierządnice które porządnieją, to te, które zaczęły czytać strażnicę

A co do postawy wobec liberalizacji rynku, to ŚJ przypominają Dialog.

Reklamowane jako konkurencja dla TP SA, ale strasznie nieruchawe i niemrawe. Ceny obrzydliwie wysokie i preselekcji się nie da ustanowić, chociaż niby każdy operator ma obowiązek. Podobnie, strażnica stosuje się tylko do tych praw krajowych, które są jej wygodne, a klientów (sorry wyznawców) ma daleko gdzieś.

#14 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-23, godz. 06:46

To fakt, Tele Zwei mają zaangażowanych "głosicieli" :) . Chyba z 3 razy już musiałem stanowczo ich spławiać, gdy nastawali na moją prywatność. Z kolei telekomuna od czasu do czasu atakuje przez ankieterów. A swoją drogą — telemarketing to chyba niezły pomysł dla SJ B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-02-23, godz. 06:51

Nawet go stosują. Ja pamiętam ,ze mówiono mi o głoszeniu przez telefon. ba nawet w NSK czasami pisze, żeby to robić ;)

ALe wracając do tematu: Dlaczego pan Hoome cdzy pani Lotka nie odpowiedzą na pytanie zadane w temacie? A może inny SJ się wypowie? Przestudiowaliście Strażnice i boicie się teraz odezwać?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-02-23, godz. 07:10

Oczywiscie Arturku ze Kochaja i to calym sercem . Bo przeciez nasz kochany braciszku znasz slowa PS iz :...gdzie zaś duch Pański, tam wolnosc ( 2 Kor 3 : 17; 1 Tes. 5 : 21 :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-23, godz. 07:17

Nawet go stosują. Ja pamiętam ,ze mówiono mi o głoszeniu przez telefon. ba nawet w NSK czasami pisze, żeby to robić ;)

heheh taka Błękitna Linia ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-23, godz. 10:30

Bracie Jaraczu!
Analogii między tele2 a ŚJ jest więcej niż myślałeś. Ustanowiłem ich preselekcję a potem zrezygnowałem na rzecz innego, lepszego operatora Miałem już chyba ze trzy "wizyty pasterskie" :D tzn., sorry, 3x dzwonili i zachecali do korzystania z ich usług. No i przysyłają mi jakieś ulotki, jak to mi będzie dobrze, jak sobie podzwonie w sobotę lokalnie. Księżycowo wyliczyli mi oszczędnosci na 5000zł.

A będąc już klientem "organizacji" tele2 :P dalej byłem agitowany przez domokrążców.

#19 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2006-02-23, godz. 11:09

Strażnica (nr 2, str. 23, akapit 13) informuje iż jesli ktos kocha Boga i prawdę nie będzie czytał literatury odstępców ani odwiedzał ich stron. To nie jest nowe światło ale mam wobec tego pytanie:

Czy osoby będące  SJ a tak ładnie nam tu piszące, kochaja Boga i prawdę?

No tak, znowu odmawia sie nam prawa do samodzielnego myslenia. B) Ale ja lubie myslec i dlatego nie dam sie wpuscic w kanal, jaki przygotowales, Arturku, i powiem tak:

Jesli kochamy Straznice, to nie powinnismy tu byc, jesli zas tu jestesmy, to nie kochamy Straznicy, a zatem nie jestesmy swiadkami. Z tego wynika, ze nie mozemy odpowiedziec na to pytanie, gdyz wszelka odpowiedz zotanie nam poczytana za klamstwo. ;) :D

Pozdrawiam,
Mad :D
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-23, godz. 11:30

Czyli Stefan Kolanus nie jest ŚJ, ale zwykłym odstępcą?

Witaj, Stefanie, w naszej odstępczej, braterskiej społeczności... :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych