Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
171 replies to this topic

#101 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 12:39

Myślę, że to ostatnie zdjęcie bedzie lepsze ;)

Myślę że w swojej wędrówce dojrzałeś do decyzji całkowitego opuszczenia organizacji śJ. Te zdjęcie jest pewnie pierwszym krokiem ku temu ?
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#102 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 12:52

Myślę że w swojej wędrówce dojrzałeś do decyzji całkowitego opuszczenia organizacji śJ. Te zdjęcie jest pewnie pierwszym krokiem ku temu ?

Wychodze z zalozenia( od dawna ) ze jesli mialbym sie meczyc przez wiecznosc pod rzadami ktorych nigdy bym nie zaakceptowal i ktorym ciezko byloby mi sie podporzadkowac z radoscia serca, to lepiej przezyc choc krotki czas w zgodzie ze soba samym i nie oszukujac Boga, braci, a przede wszystkim samego siebie.

Wiek dojrzaly nie zawsze oznacza madrosc :(
A nawet po 1 000 latach rzadow Krolestwa na Ziemi znajda sie liczni, ktorzy zbladza i .......................

Niezbadane sa wyroki.......
jednak uwazam ( sam wiem po sobie ) ze lepiej odejsc aby poznac to co tak urzeklo niegdys Adama i Ewe , aby powrocic nastepnie z calym sercem ( a nie tylko rozumem ) niz byc targanym watpliwosciami .

:(
a moze
jednak wkoncu :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#103 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-01, godz. 13:02

Już czas się odtajnić z tej najtajniejszej organizacji

Kloo wyglądasz kwitnąco.
Życzę Ci jeszcze stu lat życia.
Bóg nam Cię zesłał na to forum, za co wielkie Mu dzięki.
Żyj sto lat. Ludzie tacy jak Ty pozostają na długo w pamięci innych za jakość dzieł, które mają do przekazania.
Pokój z Tobą Bracie.
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Amen

#104 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 13:07

Myślę, że to ostatnie zdjęcie bedzie lepsze ;)

Myślę że w swojej wędrówce dojrzałeś do decyzji całkowitego opuszczenia organizacji śJ. Te zdjęcie jest pewnie pierwszym krokiem ku temu ?

co zrobi Kloo to jego sprawa

Wiek dojrzaly nie zawsze oznacza madrosc  :( 


Zgadza się, w twoim wypadku w ogole nie oznacza

A ty lotka i inni SJ albo przestańcie pisać albo nam pobłogosławcie - innnej drogi biblijnej nie widze.

OK, jeśli takie wasze życzenie, to ja przestaję pisać. Pobłogosławić was nie mogę. Na razie! Nie obiecuję, że nie zmienię zdania.


Fly zostań, twoje posty miło się czyta

Ja to czesto słysze w swoim domu i trafia mnie ,ze ktos mi zarzuca oszczerstwo,kiedy sa tak niezbite dowody kłamstwa i manipulanctwa przewielebnego CK.


sally, trzymaj się

#105 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-01, godz. 13:16

Już czas się odtajnić z tej najtajniejszej organizacji

Brawo Wujek! Wyglądasz rewelacyjnie!
Właściwie każdy z nas powinien zrobić to samo, ale po co straszyć ludzi :P ;) . Już dość biedni braciszkowie z Sopotu i Gdańska mają stresu, widząc mnie na ulicy, choć King Konga nie przypominam (niektórzy mogą potwierdzić :rolleyes: ). No to po co mam im robić jeszcze ciśnienie na sieci? ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#106 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-04-01, godz. 13:31

Myślę że w swojej wędrówce dojrzałeś do decyzji całkowitego opuszczenia organizacji śJ. Te zdjęcie jest pewnie pierwszym krokiem ku temu ?

Wychodze z zalozenia( od dawna ) ze jesli mialbym sie meczyc przez wiecznosc pod rzadami ktorych nigdy bym nie zaakceptowal i ktorym ciezko byloby mi sie podporzadkowac z radoscia serca, to lepiej przezyc choc krotki czas w zgodzie ze soba samym i nie oszukujac Boga, braci, a przede wszystkim samego siebie.

Wiek dojrzaly nie zawsze oznacza madrosc :(
A nawet po 1 000 latach rzadow Krolestwa na Ziemi znajda sie liczni, ktorzy zbladza i .......................

Niezbadane sa wyroki.......
jednak uwazam ( sam wiem po sobie ) ze lepiej odejsc aby poznac to co tak urzeklo niegdys Adama i Ewe , aby powrocic nastepnie z calym sercem ( a nie tylko rozumem ) niz byc targanym watpliwosciami .

:(
a moze
jednak wkoncu :)

homme_curieux w swojej pysze pobiłeś nawet faryzeuszy ,a potem się dziwicie ,że ludzie nie lubią SJ.

Ja bardzo rzadko piszę na tym forum ,bo mdli mnie na widok tych wszystkich obelg lecących w obie strony ,ale tym razem trudno było mi się powstrzymać.

Pozdrawiam Cię serdecznie Kloo i życzę wsystkiego dobrego :)

Pozdrawiam również wszystkich forumowiczów i życzę chrześcijańskiego podejścia do bliźnich :)


#107 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 13:31

przyłączam się do opinii brata Jaracza.

Z okazji zbliżających się moich 34 urodzin, życzę samemu sobie, abym za 36 lat wyglądał równie zdrowo i równie dobrze, co Kloo obecnie.

#108 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 13:32

Fly zostań, twoje posty miło się czyta

Nie znaczy to, żebym kogokolwiek innego "wypraszala". Artur się chyba trochę zapędził


Pozdro

#109 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 13:35

jako że dziś 1 kwietnia, przyjmijmy że Arturowi nie wyszedł kawał primaaprilisowy.

W końcu nie chcemy chyba naśladować organizacji, która wyklucza inaczej myślących.

#110 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 13:39

No tak, cała ewa.... :D , czyli rozumiem, że przychylasz się do opnini iż nie powinnam pisać tak? Też jesteś za tworzeniem towarzystwa wzajemnej adoracjii?

Jak widzę wszyscy chcą się rządzić, dobrze jednak, że jest tu admin, który pozwala na wypowiedzi wszystkim bo pewnie niektóre z postow byłyby najchętniej usuwane. :rolleyes:

Co zrobi Kloo to oczywiście jego sprawa, tak samo jak to co zrobi każdy z nas i każdą z tych decyzjii należy uszanować.

Czesław muszę się z Tobą zgodzić, że wielu świadków popełnia ten błąd i skupia się na wytykaniu tego co widzą złego w ludziach wyznających religię katolicką ( lub inną) zamiast głównie na naukach biblijnych. Może wynika to z faktu, że nie utożsamiają się ,,z tym światem" o którym mówił sam Jezus mówiąc iż ,,z niego nie pochodzi: a nawet, że ,,go zwyciężył". Jezus powiedział też, że ,,po owocach" ma być rozpoznana religia prawdziwa i dlatego temat postępowania członków jakiejś religii bywa przedmiotem dyskusjii co -zrozumiałe- prowadzi do emocjonalnych przepychanek. Jednak niektórzy poszli w tym za daleko (niektórzy świadkowie również) bo przecież nie chodzi o wzbudzanie nienawiści do ludzi a tylko do zła.

pozdro 4 all :D

#111 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 13:43

No tak, cała ewa.... :D , czyli rozumiem, że przychylasz się do opnini iż nie powinnam pisać tak? Też jesteś za tworzeniem towarzystwa wzajemnej adoracjii?

chyba żesmy pisały równocześnie, stąd pisząc nie widziałas mojego ostatniego posta :)

Pozdro

#112 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 13:46

Oj chyba tak Ewa :lol: :lol: :lol:


i międzyczasie napisała też saraj i nie wiem czy swoje uwagi bardziej kieruje do WD czy do homme...? :unsure:

#113 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-01, godz. 13:49

Ja nikogo nie wypraszam, ale uważam za posłuszny CK SJ nie powinien tutaj przebywac.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#114 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-04-01, godz. 13:54

Oj chyba tak Ewa :lol: :lol: :lol:


i międzyczasie napisała też saraj i nie wiem czy swoje uwagi bardziej kieruje do WD czy do homme...? :unsure:

Słuszna uwaga Lotko :) juz poprawiłam

pzdr.

#115 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 13:55

Arturze, niech przebywa, to może stanie się "nieposłuszny" CK, a posłuszny Bogu Ojcu...

#116 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-01, godz. 13:58

Ale niech powie: robie to wbrwe "pokarmowi na czas słuszny". Nie znosze hipokryzji.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#117 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 14:00

saraj mimo wszystko nie mogę doszukać się tej pychy w wypowiedzi homme :blink: Wytłumasz mi proszę bliżej co miałaś na myśli.....

#118 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 14:02

Arturze, Ty nie znasz calej pomysłowości ŚJ...

Może np. Stefan "nie siada w gronie szyderców"? Może on pisze swoje posty na stojąco? :P

A może ma jakieś inne, równie oryginalne, własne wytłumaczenie swojej obecności na forum?...

#119 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-01, godz. 14:09

Wiek dojrzaly nie zawsze oznacza madrosc  :( 
A nawet po 1 000 latach rzadow Krolestwa na Ziemi znajda sie liczni, ktorzy zbladza i .......................

HC, tym tekstem naprawdę mnie wkurzyłeś. Nawet nie potrafisz uszanować dojrzałego mężczyzny. Jeśli uważasz, że Kloo zbłądził to wykaż mu to merytorycznie, a nie jakimiś insuacjami ze swojego życia.

A Kloo na zdjęciu wyszedł rewelacyjnie. Też bym chciał tak wyglądać w jego wieku. Albo chociaż dożyć tak pięknego wieku.

pzdr.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#120 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-04-01, godz. 14:16

saraj mimo wszystko nie mogę doszukać się tej pychy w wypowiedzi homme  :blink:  Wytłumasz mi proszę bliżej co miałaś na myśli.....

Terebin już zrobił to za mnie :) dzięki Terebint :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych