Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
469 replies to this topic

#221 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-18, godz. 12:49

c.d.......

Tym samym daty, jakimi się posługujemy, nie zostały przez nas ani wymyślone, ani zmanipulowane. Jest to na tyle ważne, by raz jeszcze powtórzyć to dla podkreślenia. Daty,jakimi się posługujemy, nie zostały przez nas ani wymyślone, ani zmanipulowane. Proszę o tym pamiętać, gdy w dalszej kolejności znajdziemy niezależne potwierdzenie tych dat, następnie zobaczymy, jak precyzyjnie podtrzymują proroctwa czasowe Biblii, a wreszcie odkryjemy pewne nadzwyczajne wzory czasu, które nie zostały dotąd dostrzeżone. Jak to
możliwe, że wszystko to zgadza się bez wymyślania dat, ani manipulowania nimi?
Pan zaspokoił nasze potrzeby, kierując faktami historii i harmonizując pisma tak, by okrzepły one w przekonującą formę, gdy zbliżymy się do kresu żniw. Z tego względu skorzystał On chętnie z usług roztropnych uczonych i pełnych czci badaczy, lecz wszelkie pożytki nam przysługują. Poniżej widnieje podsumowanie naszych wyników oraz lista dat, które okażą się przydatne w dalszych dociekaniach.źródło: D. Rice "Strumień czasu"
źródło: D. Rice "Strumień czasu"
[/b]


1656 od Adama do końca Potopu
427 do Przymierza z Abrahamem
430 do Exodusu
46 do podziału Ziemi Chananejskiej
349 Okres Sędziów
463 Okres Królów
587 p.n.e., Data końca Królestwa Sedekiasza
3958 p.n.e., Stworzenie Adama
2302 p.n.e., Koniec Potopu
1875 p.n.e., Przymierze z Abrahamem
1445 p.n.e., Exodus
1399 p.n.e., Podział Ziemi Chananejskiej
1050 p.n.e., Początek pierwszego roku Saula
1010 p.n.e., Początek pierwszego roku Dawida
970 p.n.e., Początek pierwszego roku Salomona, jesienią
966 p.n.e., Rozpoczęcie budowy Świątyni, wiosną czwartego roku Salomona
930 p.n.e., Początek Podzielonego Królestwa
587 p.n.e., Koniec Królestwa Sedekiasza
538 p.n.e., Pierwszy rok Cyrusa
2043 n.e., Koniec okresu 6000 lat
3043 n.e., Koniec okresu 7000 lat


Noooooooooo i mamy Nową datę Kochani Moi[/color]
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#222 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-18, godz. 12:55

Z A N O T U J M Y :


2 0 4 3
R O K
A R M A G E D O N


NIEDŁUGO POJAWI SIĘ W NASZEJ LITERATURZE TA WLASNIE DATA :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#223 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-18, godz. 19:57

Kloo

Piszesz:

„Z A N O T U J M Y :
2 0 4 3
R O K
A R M A G E D O N
NIEDŁUGO POJAWI SIĘ W NASZEJ LITERATURZE TA WLASNIE DATA”


Zapomniałeś o jednym małym wydarzeniu w tym wyliczeniu, a na które zwróciła uwagę Strażnica przed rokiem 1975, ale jakże ważnym. Powinno się ustalić ile czasu minęło pomiędzy stworzeniem Adama i Ewy, czy to były tygodnie, miesiące, czy lata. I do tego wyliczenia dodać ten okres, aby móc precyzyjnie ustalić datę, która nie będzie mogła budzić niczyich wątpliwości.
Poza tym co zrobić z liczbą 120, która określa długość życia człowieka. Czy w tym wypadku, biorąc pod uwagę, że pokolenie widzące znak przyjścia Pana Jezusa miało nie przeminąć, nie należałoby odpowiednio z roku 1914 na co najmniej 1923 i zastanowić się jakie to wydarzenia historyczne można by dopasować, jako zwiastuny „obecności Pańskiej”.

No a najważniejsze, to czy całej tej wyliczanki i mojego komentarza nie przenieść do działu „humor” :) :lol: :D :D :D
Czesiek

#224 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-18, godz. 20:04

Czesiu

Pewnie masz racje, ja tylko informuje o nowych mozliwościach kolejnego przejecia NOWEGO SWIATLA kolejny raz od ADWENTYSTOW

Skoro podajemy , ze moze byc to rok 2034 = 120 + 1914

to czmu nie ten :D
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#225 hESCymil

hESCymil

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2006-04-18, godz. 20:28

Poza tym książka zawiera nieaktualne światło w sprawie "obrzydliwości w miejscu świetym" Wg książki, którą mam stało się to w momencie powstania LN/ONZ. Z którejs ze Strażnic z maja 99 wiemy, ze obrzydliwosc dopiero stanie w miejscu świętym. I tego drugiego błędu jeszcze nie poprawiono, chyba, ze nie wiem.

http://watchtower.or...3&st=0
Pozdrawiam,
Marcin R. Garbulski

---
"Myślenie jest czasem łatwe, często trudne, a wówczas też pasjonujące. Ale gdy jest najważniejsze, jest po prostu nieprzyjemne(...)". Wittgenstein, Monk s. 474.

#226 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-19, godz. 17:20



Przypadkowe spotkanie


Po zabiegach w sanatorium wyszedłem na zalecony przez lekarza spacer. Zwiedzałem wszystko co można było zwiedzać ponieważ czasu było dużo. Przed wejściem na molo siedział mężczyzna po trzydziestce i coś czytał. Z daleka widziałem znajomy mi format naszej książki. Kiedy podszedłem bliżej widziałem, że ma w ręku ks. ,,Zorganizowani,, i sprzedawał bursztyny (wcale nie tanio). Kiedy mnie zauważył nawiązał do filmu, który leciał w telewizji dzień wcześniej, dotyczący wyganiania demona z jednej dziewczyny - zapytał mnie co o tym myślę. Ponieważ oglądałem urywek tego filmu, znałem jego treść, zapytałem go :
Czy wobec Ciebie jest możliwe aby człowiek był opętany?
Odpowiedział że :
Wszystko jest pod mocą złego, i opętanie jest możliwe.
Następne pytanie, które mu zadałem to:
Czy wierzący ludzie w Boga, mogą demona wypędzić z danego człowieka ? Odpowiedź była zdecydowana :
nie!
Jak to jest możliwe, - zapytałem - że diabeł wyposażył swoje wojsko we wszelkie moce, do czynienia cudów włącznie, a dobry Bóg odebrał swoim podwładnym moc uzdrawiania, czynienia cudów, wyganiania demonów ? Lud Boży wobec tego jest bezbronny, skazany na porażkę. Przecież Pan Jezus powiedział do apostołów:

A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą. Węże będą brać, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im, Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją (Mar. 16:17, 18).

Bronił dalej swej wypowiedzi :.................... :rolleyes:


źródło: Słowo Nadziei
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#227 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-19, godz. 17:56

:rolleyes: cd....

Ale te wszystkie dary przeminęły z chwilą śmierci ostatnich apostołów. Poprosiłem, aby odczytał mi ten fragment. Ponieważ miał duże trudności z odszukaniem zapytałem go czy chodzi mu o (1 Kor. 13:8-10) ?
Kiedy odnalazł te wersety odpowiedział, że tak:

Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci. Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; Lecz gdy nastanie doskonałość, to co cząstkowe, przeminie.

Uchwycił się słów, że to cząstkowe przeminie.
Masz rację, powiedziałem - ale kiedy?
Jeśli twierdzisz, że przeminęły z chwilą śmierci apostołów, to gdzie jest ta doskonałość dziś na świecie?
No nie ma jej!
No widzisz, tak nam powiedzieli i tak musimy nauczać.
Nerwowo szukał w swej Biblii, w temacie do rozmów na stronie 1660 punkt C napisano:

Po czasach apostolskich cudowne dary przeminęły 1 Kor. 13:8-10)

Widzisz, słowa te wyraźnie mówią o czasie kiedy to ustanie, natomiast w tej książce tekst został zinterpretowany wbrew temu co mówi sama Biblia.
Wprowadzili Nas w błąd, a ty nazywasz to prawdą ?!
Powiedział, że sobie to przemyśli i wyskoczył z następnym tematem:
Czy ja pójdę do nieba?
Odpowiedziałem, że myślę, że tak, ale na to pytanie może dać odpowiedź tylko Bóg.
Bo wiesz przecież że, fałszywe religie nauczają, iż wszyscy idą do nieba.
A jak naucza nasza, prawdziwa religia - zapytałem?
No żartujesz sobie, do nieba pójdzie tylko 144000 ludzi.
A gdzie jest to napisane?

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#228 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 14:14

Otworzył
Obj. 7:4 :
I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące - opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela.

Z jakiego narodu pochodzi te 144000 ludzi?
Odpowiedział, że z duchowego Izraela.
Proszę mi to przeczytaj.
No tu nie jest tak napisane, ale Izrael zabił Chrystusa i został odrzucony przez Boga i Bóg wybrał sobie duchowy Izrael.
To są Nasze wnioski, a co mówi Biblia?

Oto wam dom wasz pusty zostanie. albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. (Mat. 23:38, 39)

Na jak długo Bóg odrzucił synów Izraela?
Na zawsze odpowiedział.
Poprosiłem go aby jeszcze raz odczytał, na jak długo ich dom pozostanie pusty?

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#229 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 14:16

c.d...........

- Aż ujrzą przychodzącego ponownie Chrystusa.

To jest niemożliwe - odpowiedział.
Jeśli nie wierzysz Jezusowi to uwierz ap. Pawłowi, który porusza ten sam temat:

I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich. Co do Ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże (Rzym. 11:26-29).

Nie zauważyłem że naszej dyskusji przysłuchuje się niemała grupka słuchaczy. Po przeczytaniu powyższych wersetów jeden ze słuchaczy zwrócił się do niego i poprosił go o skomentowanie tego co przeczytałem, słuchacz nie czekając na jego odpowiedź powiedział:
No natrafiłeś na kogoś, kto trochę lepiej zna wasze nauki i Biblię niż ty.
Jednak mój rozmówca jakby starał się nie usłyszeć tych zarzutów i zapytał mnie
Ty nie jesteś Świadkiem ?!
Jestem. Mało tego to jestem i Świadkiem Jezusa :

8 ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami6 w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».
Dz.Ap.1 : 8

Widziałem w jego oczach zdziwienie. Spodziewał się, że wymienię jakąś denominację, aby mógł zahaczyć o jakąś naukę. Czas było skończyć rozmowę, aby sobie wszystko poukładał. Spodziewałem się go zastać następnego dnia, ale nie było go przez kilka dni. Na ulicy zaczepiało mnie kilka osób którzy byli świadkami tej rozmowy. Jeden z nich powiedział:
Ale go pan przegonił, już nie ma go od kilku dni.
Odpowiedziałem, że nikogo nie pogoniłem, starałem się aby sam doszedł do pewnych wniosków.
Po kilku dniach znowu rozłożył swoje stoisko, kiedy mnie zauważył udawał, że mnie nie widzi. Byłem pewien, że jest już po konsultacji ze starszymi zboru i nie myliłem się. Kiedy wracałem ze spaceru zauważyłem, na jego twarzy pewność. Spodziewałem się kogoś zastać, ale kilka osób, które znowu się przysłuchiwały naszej rozmowie nie zdradzały, że również są Świadkami Jehowy. Teraz mój rozmówca przeszedł do ataku:
Nie dam się dziś zdominować. To nie tak. Tłumaczysz opacznie, że do nieba pójdzie więcej niż 144000. Tekst Obj. 14:3, mówi wyraźnie, że tylko oni zostali wykupieni z ziemi.
Przeczytaj następny werset powiedziałem, który Ci wytłumaczy o kim jest mowa:


c.d.n....

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#230 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 14:29

Oj. Bracie "Kloo"...
Chyba masz coś z sadysty...
Poprostu nie mogę doczekać się dalszego ciągu.
Acha... - przerwa na reklamę. :D

Pozdrawiam.
Ps.
Pisałeś "molo", "bursztyn"... - czyżbyś odwiedził moje stare, piękne, miasto Sopot?

Mieszkałem tam prawie 40 lat...

#231 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 14:37

Heniu Słupsk, to był.....już daje dalej....ale robie to pomiedzy karmieniami mojej najmlodszej wnusi. Dzieci, no cóż , zapracowane :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#232 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 14:47

c.d.......

Są to, ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i Baranka. I w ustach ich nie znaleziono kłamstwa; są bez skazy (Obj. 14:4,5).

Czyli tekst ten mówi o pierwocinach, o jakiejś szczególnej grupie ludzi, nie o wszystkich - prawda?
Czy apostoł Piotr wejdzie w skład tych 144000?
Oczywiście odpowiedział.
A przecież miał żonę, zaparł się Jezusa, skłamał, że Go nie zna, a tekst wyraźnie mówi, że w ustach ich kłamstwa nie znaleziono ?
Nie bardzo wiedział co z tym zrobić. Nie czekając na odpowiedź zapytałem go: Czy Pan Jezus jednym mówił, że do nieba pójdzie 144000, a innym, że nieograniczona liczba ?
To niemożliwe odrzekł.
Tu się z Tobą zgadzam, wobec tego jak mi wytłumaczysz poniższy werset:

W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. a jeśli pójdę i przygotuje wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście gdzie Ja jestem, i wy byli (Jan 14:2,3).

Ile miejsc podszedł przygotować Pan Jezus ?
Wiele?!
A wiele to nieograniczona liczba - prawda?
Po wtóre jak czytaliśmy w Obj. 7:4 są to Żydzi z 12 pokoleń, które są wymienione w tym samym rozdziale w wierszach od 5-8. Czternasty rozdział Objawienia jak sami tłumaczymy dotyczy okresu Wielkiego Ucisku.
Jak to możliwe, że Ucisku Wielkiego jeszcze nie było a grupa ta już się pojawiła?
Widziałem na Jego twarzy zakłopotanie, ale nagle jeden z przysłuchujących się ludzi zadał mi pytanie:
Czy znam na świecie innych ludzi, którzy by głosili tak aktywnie prawdę jak Świadkowie Jehowy, i wydawali tyle literatury, tłumacząc proroctwa tak, jak to czyni niewolnik wierny i rozumny, a którego nazywamy Ciałem Kierowniczym Świadków Jehowy ?
O której prawdzie mówisz bracie, zapytałem - o tej, którą głosił Russell, Rutherford, czy obecny prezes Henschel?
Świadkowie Jehowy zawsze głoszą jedną prawdę.
Czyżby! Przecież Russell zapowiadał przyjście Chrystusa na rok 1874, a Armagedon na rok 1914( patrz zielona książka SJ ).
Ty nie rozumiesz tego, że prawda jest odsłaniana nam stopniowo ?! Nie znasz (Przyp. 4:18) o nowym świetle ?



c.d.n......
:rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#233 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-20, godz. 14:54

Oj. Bracie "Kloo"...
Chyba masz coś z sadysty...
Poprostu nie mogę doczekać się dalszego ciągu.
Acha... - przerwa na reklamę. :D

Pozdrawiam.
Ps.
Pisałeś "molo", "bursztyn"... - czyżbyś odwiedził moje stare, piękne, miasto Sopot?

Mieszkałem tam prawie 40 lat...

Nie wiem jaki jest sens wklejania czegoś z sieci (nie podając źródła!) zamiast dać linka:

Listy Zebrane, SPOTKANIE (Słowo Nadziei)

Tu przeczytasz cd ''opowieści'' Kloo od razu i w całości.

#234 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 15:15

c.d.....

Czy taka sama zasada obowiązywała apostołów i innych uczniów Jezusa - spytałem?
Oczywiście, apostołowie się mylili tak samo jak my.
Do kiedy?
Ponieważ nie odpowiedział mi, zapytałem :
Czy zgadzasz się, że mylili się do dnia wylania Ducha Świętego ?
Odpowiedział, że tak.
Jeżeli zostały objawione takie tematy jak: zmartwychwstanie, wtóre przyjście Pańskie, Wielki Ucisk i wiele innych, to po co cały czas zapowiadamy różne nowe prawdy, daty, które nigdy się nie spełnią, tylko nas i słuchaczy do zguby prowadzą??
Zauważ proszę co powiedział Jezus na temat objawiania prawd biblijnych:

Lecz Pocieszyciel Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem. (Jan 14:26)

W innym miejscu dodał:

Lecz gdy przyjdzie On, Duch prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to co ma przyjść, wam oznajmi (Jan 16:13).

Przecież wiesz, że jako Świadkowie Jehowy wydajemy swoje publikacje od ponad 100 lat - ciągnął starszy zboru...
Przerwałem mu i zadałem pytanie:
Czy chcesz powiedzieć, że przez XIX wieków Bóg nie miał na ziemi nikogo, kto przyczyniał się do głoszenia o Królestwie Bożym?
Z pewnością miał, ale oni nie rozumieli dokładnie nauk Pisma, dopiero kiedy Pan Jezus objął rząd w 1914 roku ustanowił wiernego sługę.
Jeśli ten sługa jest wierny dlaczego cały czas zmienia nauki Biblii i swoje? Ludzką jest rzeczą błądzić - przekonywał- ale niewolnik czyni to z gorliwości, czuwając cały czas.
Czy wobec tego inne religie też mogą błądzić, a jednocześnie znajdować łaskę w oczach Bożych?
Nie dał mi na to żadnej odpowiedzi. Wobec tego zadałem mu pytanie:
Co lub kto jest prawdą?
Odczytał słowa Jezusa:

Poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. (Jan 8:32)

Czyli kogo poznamy?
Jak to kogo poznamy? Poznanie to wiedza:


c.d.n....... :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#235 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 15:18

c.d....

A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. (Jan 17: 3)

Ale czy Jezus nie powiedział:

Ja jestem drogą, prawdą i życiem. (Jan 14:6)

Czy poznałeś Jezusa Chrystusa?
Oczywiście Bóg powołał niewolnika wiernego i rozumnego, który daje pokarm na czas słuszny i on uczy, że Jezus jest Królem, który strącił Szatana w 1914.

Gdzie jest napisane, ze został stracony w 1914 roku? I gdzie doczytałeś się, że Jezus go strącił?

Jak to gdzie, zapytał podniesionym głosem. Wyraźnie w Objawieniu czytamy:

I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego (...) i zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem... (Obj. 12:7,8).

Kiedy wybuchła wojna w niebie - zapytałem?
No wiadomo w 1914 roku.
Gdzie to jest napisane? Czy wierzysz, że Rutherford był niewolnikiem wiernym i rozumnym?
Odpowiedział, że tak.
Czy wiesz jak on tłumaczył ten werset ?
Tak samo - odparł!
Niestety fakty i dokumenty mówią inaczej:

I stała się bitwa na niebie - pomiędzy dwiema kościelnymi władzami, pogańskim Rzymem i papieskim Rzymem. Michał - Który jako Bóg, papież...

To nieprawda, zamanifestował! Ja mam tę książkę, jak zechcesz przyślę Ci kopie, albo napisz do Nadarzyna, oni mają te książki w archiwum.
A jeśli chodzi o Michała to w proroctwie Daniela 10:13, czytamy, że Michał jest jednym z pierwszych książąt anielskich.
Jeśli jeden z książąt to nie może być Synem. W Hebrajczyków czytamy:

Do którego z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?(Hebr. 1:5).

c.d.n.... :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#236 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 15:20

Kochany Iszbinie

Troszke to przerobiłem, aby było bardziej zjadliwe dla naszych kochanych braci.
Myślę ,że wiecie o czym mówię :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#237 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 15:22

c.d.....

Nasza rozmowa nie ma sensu - stwierdził, ponieważ ja i tak nie zmienię swego zdania. Poznałem prawdę przez niewolnika i tego będę się trzymał. A tak apropos, z którego jesteś zboru ?

Gdynia, Kack Mały.
Masz do tego prawo, ale nie mów, że głosisz nauki biblijne, gdy cały czas powołujesz się na autorytet niewolnika.

Takie i inne rozmowy prowadzę z różnymi braćmi i nie tylko. Czy dadzą posłuch Biblii? Nie naszą jest rzeczą dawać wzrost, ale siać i podlewać. Ze swego doświadczenia mogę powiedzieć, że pewne osoby z którymi rozmawiałem, były bardzo agresywne. Niektórzy obserwatorzy tych rozmów mówili:
Z tego człowieka nic nie będzie.
Dziś są naszymi braćmi i siostrami w Chrystusie.
Jedno chciałbym tu mocno podkreślić;
Ilu pasterzy idzie pomagać swoim owcom tak, jak to uczynił ten starszy ze zboru Świadków Jehowy ?
Widziałem, że starał się kończyć tę rozmowę, aby jego owca nie słuchała tego co ja mówię. Obawiał się, że może dać mi wiarę. Przypomniało mi to moje spotkanie z Biblią, po 43 latach spędzonych w Organizacji. Też poszedłem dać tak jak on świadectwo prawdzie. Uduszę tego odstępcę dowodami – powiedziałem siostrze Marysi – zobaczysz Marysiu, Jehowy prawda sama się obroni. Nie na darmo dał nam takiego Niewolnika....
No cóż, ale to już inna historia. Myślę, że też ją opiszę.
Ja wierzę, że są to szczerzy ludzie – tak jak i ja byłem - którzy chcą Bogu służyć, nie wiedząc o tym, że zostali zwiedzeni, oszukani, przez Niewolnika, który nie okazał się przyjacielem Pana :
Już nie nazywam was niewolnikami, ponieważ niewolnik nie wie, co czyni jego pan. Ale ja nazwałem was przyjaciółmi, ponieważ oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca (Jana 15:15 Przekład Nowego Świata).
I właściwie tym tekstem w przekładzie „niewolnika“ mogę dzisiaj podsumować nauki naszej kochanej Organizacji.
Są takie jakie są, ponieważ niewolnik Strażnicy, nie wie co czyni Pan, a czyni co chce, nie pytając nikogo. Pan Jezus powiedział do apostołów: oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca.



end.... :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#238 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-20, godz. 16:37

"Uduszę tego odstępcę dowodami "
- a nastepnie :
"Ja wierzę, że są to szczerzy ludzie – tak jak i ja byłem - którzy chcą Bogu służyć, nie wiedząc o tym, że zostali zwiedzeni, oszukani, przez Niewolnika, który nie okazał się przyjacielem Pana : "

Sformulowanie
"Ja wierzę, że są to szczerzy ludzie " skierowane do "kochanego Sebcia" i "kochanych innych" tak roznych od siebie postaci kaze mi zadac sobie jedno pytanie :

Vzy sa oni szczerzy dlatego ze odrzucili "Niewolnika" ? niewazne kim bedac nastepnie ?

Wsrod faworytow pana Kloo mozemy znalezc:

1/ Sztandarowego katolika , ktory jest nazywany przez innych ex-ow poganinem

2/ Nie wierzacych juz absolutnie w Pismo Swiete

3/ Zapisujacych sie do Opus Dei

4/ .......................................................................

Co ich laczy, ze stali sie oni wszyscy "kochanymi" ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#239 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-20, godz. 16:57

Może tak.....

1 Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz.

2 Wiemy zaś, że sąd Boży według prawdy dosięga tych, którzy się dopuszczają takich czynów.

3 Czy myślisz, człowiecze, co osądzasz tych, którzy się dopuszczają takich czynów, a sam czynisz to samo, że ty unikniesz potępienia Bożego?

4 A może gardzisz bogactwem dobroci, cierpliwości i wielkoduszności Jego, nie chcąc wiedzieć, że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia?

5 Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga,

6 który odda każdemu według uczynków jego:




Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#240 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-21, godz. 22:56

,,Zanim zostaniesz SJ,, T.P.

.......— Po pierwsze: Towarzystwo Strażnicy, twierdzi we wspomnianej książce, że:

W okresie tych 'wyznaczonych czasów' Bóg nie miał rządu, który by reprezentował Jego władze na ziemi. Jeżeli - jak twierdzi książka- od 607 r. p.n.e. nie było rządu Bożego na ziemi, to jak rozumieć słowa z proroctwa Izajasza, 45:1:
Tak rzeki Pan do swojego pomazańca Cyrusa, którego ująłem za jego prawicę, aby przed nim zdeptać narody i odpiąć pas na biodrach królów, aby przed nim otworzyć podwoje i aby bramy nie były zamknięte (...)

Skoro Cyrus Pers był pomazańcem Pana, to czym różnił się od królów judzkich? A przecież z historii wiemy, że panował kilkadziesiąt lat później, aż do upadku królestwa Judzkiego.
Ponadto, skoro po 607 roku p.n.e. rozpoczęły się czasy pogan oznacza to, że Bóg przestał interesować się ziemią i jej sprawami, jednocześnie oddając władanie w ręce pogan. Jak zatem wyjaśnić działanie w tym okresie takich mężów Bożych jak Ezdrasz i Nehemiasz, którzy byli powołani przez Boga do odbudowania zniszczonych murów Jerozolimy i samej świątyni? W jaki sposób wreszcie wytłumaczyć największe wydarzenie w historii świata: narodziny Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, jako człowieka? Ludzie żyjący za dni Pana Jezusa kilkakrotnie słyszeli glos Boga, a to jest przecież dowodem tego, że Najwyższy intere-sował się losami swojego narodu?
— Widać, że nie do końca zna pan nauki Świadków, ponieważ Pan Jezus kiedy objął władzę królewską w 1914 roku, zastał niewolnika wiernego i rozumnego, który to daje pokarm duchowy na czas słuszny — odpowiedział Roman.

— To jest pańska interpretacja, ale proszę nie zapominać, że niewolnik wierny i rozumny, powinien ściśle przestrzegać stów swego Pana. Jezus Chrystus powiedział:
A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec. (Mat.24:36)
Po swym zmartwychwstaniu, przestrzegł swych naśladowców przed wyliczaniem czasu Jego po-wtórnego przyjścia: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił. (Dz.Ap.i:7)
Dlaczego zatem ten niewolnik zaczął wyznaczać daty przyjścia Pańskiego, skoro Jezus tego zabronił? Czy wie pan, że Russell zapowiadał przyjście Pana Jezusa na rok 1874, a w 1914 roku miał według jego nauki nastąpić koniec tego systemu rzeczy jak wy to nazywacie.
Dlaczego nauczacie o niewidzialnym przyjściu Pana twierdząc, iż wyrażenie użyte w Objawieniu 1:7 brzmiące: każde oko Go zoba-czy znaczy: że każdy sobie uświadomi, czyli zrozumie, że Chrystus jest obecny. (Będziesz mógł żyć... str.l46,par.l3)
Ewangelie mówią jednoznacznie o widzialnym przyjściu. Na przykład Ewangelista Marek pisze: A wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzą-cego na obłokach z wielką mocą i chwałą. I wówczas pośle aniołów, i zgromadzi wybranych swoich z czterech stron świata, od krańca ziemi aż po kraniec nieba. (Marka 13:26,27)

c.d.n.... :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych