Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
469 replies to this topic

#461 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-16, godz. 08:23

Autentycznosc jej potwierdza Tadeusz Połgensek w sojej książce''Zanim zostaniesz ŚJ''
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#462 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 08:25

Lynn - nie rozśmieszaj mnie :) Porządkowi nawet nie wiedzą co mają/mogą robić w takich sytuacjach, bo sięich nie dopuszcza. Wiecej: nie wiedzą co robić w razie zagrożenia pożarem lub żywiołem, nie znaja podstawowych przepisów BHP, etc.
Jak nikt im nie powie: Rób to czy tamto, to nie zrobią, bo sami nie potrafią myśleć.

Jak myślisz, szczery człowiek, zamurowany wypowiedziami siostry będzie się z nią szarpał dla dobra organizacji? To nie porządkowy prawił kazanie z ambony, tylko wyrafinowany "brat". Tylko, że on nie miał odwagi dyskutować. Lepiej kogoś poniżyć w stosunku 3:1 (napastnicy:obrońca)

Wymagasz zbyt wiele :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#463 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 08:30

Mnie bardziej zaskoczyła odwaga naszej siostry, niż to, że pozwolono jej mówić, choć to drugie też. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#464 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 09:53

Wydaje mi się, że dialogi w tej książce nie są dokładnie tym, co ci ludzie powiedzieli, tylko są trochę fabularuzowane. Skąd autor tej książki znał te dialogi? Nagrywał na dyktafon komitet sądowniczy? Chyba raczej zebrał opowieści uczestników i ubrał je w fabułę.

#465 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-16, godz. 10:04

Haael

O ile mi wiadomo, to i autor książki, jak i kilka innych osób ma nagrania z komitetu sądowniczego, które zostały zrobione bez zgody samego komitetu.
Czesiek

#466 spokojny

spokojny

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 10:34

Czesiek. Mam parę uwag do wcześniejszych wypowiedzi.
O co ty masz pretensje? Że za każdym razem, kiedy odeprę twój niesłuszny zarzut i ucierpi twoja miłość własna, to powinienem wziąć na siebie całą winę? Nie mogę, nawet gdybym chciał ci zapunktować. To byłoby nieetyczne, aby zło miało satysfakcję z pomiatania prawdą.
Teraz po kolei. Twój zarzut o błędne stosowanie wersetów wynika zapewne z tego, że do sprawdzenia nie stosujesz Biblii, ale jakieś jej reminiscencje dopasowane do doktryny wyznania, jakiemu hołdujesz. Polecam polski przekład Hebrajskich i Greckich Świętych Pism w tłumaczeniu Nowego Świata. Gdybyś jednak pałał do tej Biblii uprzedzeniem, to chociaż skorzystaj z przekładów interlinearnych, bo w przypadku wątpliwości, zawsze można odnieść je do pierwotnego tekstu. To, że akurat w tym, co ty uważasz za Biblię, nie oddano tak wersetu, by potwierdzał moją wypowiedź, jeszcze nie znaczy, że nie mam racji. Warto przy podejmowaniu takich zarzutów pofatygować się i pokazać błędy, bo gołosłowny zarzut kojarzy się z pomówieniem i obniża znacznie swoją wiarygodność.
Druga sprawa, to zarzuty o kłamstwo. Z mojej strony miałbym wiele powodów, by użyć tego oskarżenia wobec uczestników tutejszego forum oczerniających naszą organizację. Wiem jednak, że jest to w tym miejscu i takimi ludźmi najlepszy powód do otrzymania bezprzykładnych szyderstw, bluźnierstw i ogólnie mówiąc mieszania z błotem. Ty nie masz przed oskarżaniem nas żadnych hamulców, bo masz świadomość, że z naszej strony nic takiego na ciebie nie spadnie i masz rację. Nasza kultura chrześcijańska jest nieco odmienna od tobie podobnych. Aby jednak lepiej ci przybliżyć znaczenie wyrazu "kłamstwo", może powiem, że nie występuje przy przekazywaniu informacji, co do której przekazujący jest przekonany, że to prawda. Nawet, gdyby tak faktycznie rozmijał się z nią. Między kłamaniem, a mówieniem nieprawdy jest taka sama różnica, jak między kradzieżą, a przywłaszczeniem. Świadome wprowadzanie w błąd, to nie to samo, co upowszechnianie błędnych twierdzeń z przekonaniem o ich słuszności. Tak zresztą samo, jak pozbawienie kogoś jego własności, to co innego, niż znalezienie zguby. Trzeba rozróżniać takie niuanse, by być wiarygodnym dyskutantem.
Na koniec miałbym jeszcze jedną propozycję, abyś zaczął rozróżniać między filozofią, a logicznym myśleniem, bo ten, kto posługuje się pierwszym, buja w obłokach, za to w drugim przypadku twardo stąpa po ziemi. Jeżeli próbujesz zarzucać filozofowanie komuś, kto logicznie myśli, by mu je ograniczyć, to usiłujesz go zmusić do bezmyślności, tak poszukiwanej i powszechnej w, nomen omen, jednym ze słynnych kościołów.

#467 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 11:07

Działano na twą podświadomość wmawiano, że tylko organizacja ma rację, a zatem i ty ją masz...... [/color]

Falszywe :(

Tylko Jehowa i jego Syn sa doskonali, nawet pewna grupa aniolow upadla a co dopiero organiacja skladajaca sie z tak niedoskonalych ludzi .................

To jest wlasnie problem wielu bylych/watpiacych SJ , uwazaja ze SJ i ich organiacja musi byc doskonala juz teraz i dzisiaj , niestety Biblia opisuje to co sie zdarzy wielu ludziom zyjacym w trakcie 1000 Krolestwa Bozego - oni odpadna :( czyl to znaczy ze nawet wtedy nie beda doskonali .....................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#468 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 11:09

[color=blue]....Wychodząc z kręgów ŚJ trudno ci znaleźć przyjaciół, zaakceptować innych chrześcijan, bo nie myślą tak, jak ty.

Jesli myslisz tak jak SJ to po co ich opuszczac ? a jesli opuszczasz to twoj wybor czlowieku .

jesli cie "wykluczono" to rez na skutek twego wyboru .
Przestales wierzyc w to w co wierza tamci , wiec idz swoja droga :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#469 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 11:10

A może w danym temacie oni mają rację?

Jesli tak uwarzasz to przylacz sie do nich i idz i glos :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#470 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 11:19

ponieważ kierujący organizacją traktowali nas jak przedmiot, a nie podmiot, jak swoją własność, a my ich jako zbawców, dzięki którym ponoć poznaliśmy prawdę i życie wieczne.

Poznalem w swoim czasie takich "strasznych starszych" przyznam szczerze ta grupa "pastuchow" a nie pasterzy przyczynila sie do mojego upadku duchowego dawno temu :(
Oni wlasnie usilowali traktowac mnie jako przedmiot :( ja natomiast nigdy nie pomyslalem o nich jako o zbawcach ............ dzieki nim poznali niektorzy Prawde ale oni stali sie "drabina" po ktorej mozna "wejsc do nieba" ale drabina nigdy sie tam nie dostanie .
Dzisiaj ich nie ma :) Prawda istnieje nadal :) Zycie wieczne jest dla tych ktorzy bez warunkow i bezterminowo chca sluzyc Jehowie a nie ktoremus z jego ziemskich slug :)

Widocznie ta mysl nie dotarla do wszystkich :(


Chwilowo zamknięte. Zapraszamy za kilka dni. Moderacja

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych