Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
469 replies to this topic

#21 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-03-22, godz. 20:21

AZARIASZ ksiązka Wnikliwe poznawanie Pism mówi że NABONID panował 17 lat

Natomiast Strażnica nr 8 z 1966 roku na str. 8-9. na temat panowania tych królów mówi tak:

„Amel-Marduk (Ewil-Merodach) jako najstarszy syn Nabuchodonozora objął po nim tron w roku 581 p.n.e. (...) Ewil-merodach po dwuletnim panowaniu został zamordowany przez swego szwagra Neriglissara, który następnie rządził przez cztery lata i w tym okresie zajmował się głownie wznoszeniem budowli. Po nim wstąpił na tron jego małoletni jeszcze syn Labaszi-Marduk, dał się on poznać jako nader występny młodzieniec i już po dziewięciu miesiącach padł ofiarą zamachu. Wtedy objął tron Nabonid, ulubiony zięć Nabuchodonozora, który dotąd pełnił funkcję namiestnika miasta Babilon. Panowanie jego zyskało sobie wielką sławę i rozciągnęło się aż do upadku Babilonu w roku 539 p.n.e. (...) W oazie Tema na terenie Arabii Nabonid założył drugą stolicę Babilonii. W trzecim roku swego królowania ustanowił współwładcą wspomnianego już Balsazara.”

Czyli

Nabuchodonozor 43 lata
Ewil-Merodach 2 lata
Neriglissar 4 lata
Labaszi-Marduk 9 m-c
Nabonid 17 lat jego panowanie skończyło się w 539 roku pne

Czyli razem ile mamy AZARIASZ ????????

:huh:

cdn...

#22 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-03-22, godz. 22:37

Swietnie :rolleyes: Kim jest ten Jakub??Wedlug Niewolnika ??

a kim jest ??!

bo az sama jestem ciekawa :)

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-22, godz. 23:16

Według "niewolnika" jest rodzonym bratem Jezusa. Gdy tymczasem, zdaje się DzAp. podają coś innego. ;)

pzdr. :)

ps. nie wiem, czy dobrze odpowiedziałem. Niech Kloo oceni moją wiedzę. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-22, godz. 23:36

Teleb...dobrze odpowiada.Skoro to jeden z 12 Apostplow i w dodatku brat Pana to pewnie gdzies cos o nim znajdziemy. Gdzie wymienieni sa wszyscy apostolowie??No chciazby w ew. Mat. 10 :2-i dalej. Czy moze ktos te wersety wkleic??? :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#25 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-23, godz. 00:52

Mateusza 10:2-4:
2 A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan,
3 Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz,
4 Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.

Czasami się zastanawiam dlaczego wcześniej, jeszcze będąc w Organizacji, tego nie dostrzegłem. Aż tak byłem zaślepiony?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#26 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 01:21

A ciekaw jestem dlaczego ? Jak tak twierdzisz to koniecznie uzasadnij. Napisz troszkę dłuższą wypowiedź, żeby nie wyszło że chat'ujemy.



No dlatego, ze on raczej ściemnia niż rozjaśnia. Nie ma się co rozpisywać, ale wygląda mi on na kogoś, kto:

-nie uznaje niewolnika za "kanał łączności", lub
-nie wierzy, że Świadkowie Jehowy, to organizacja, którą posługuje się Bóg
(prawdopodobnie jedno i drugie),

a przy tym, nadal pozostaje w obrębie organizacji. Jak ktoś, kto tak kręci ma ludziom rozjaśniać, to robi się niebezpiecznie.

A i jeszcze jedno, nie znoszę niegodnego traktowania ludzi w wieku nazwijmy go - szacownym. Pamiętaj o tym proszę.



Ja wogóle nie znoszę niegodnego traktowania ludzi.

Czyli razem ile mamy AZARIASZ ????????



1. Czego ile mamy?
2. Podaj stronę we Wnikliwym poznawaniu... z której czerpiesz info o 17 latach.
3. Jaki to ma związek z resztą?

A w sprawie Jakuba:

1. Gdzie niewolnik mówi, ze w Galatów 1:19 jest o bracie Jezusa.
2. Skąd pewność, ze matką zadnego z Jakubów nie była Maria (Józef umarł jakoś wcześniej.)

Życzę wszystkim powrotu.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#27 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 05:45

Według "niewolnika" jest rodzonym bratem Jezusa.

Zaraz, ale w Gal. 1:19 też pisze o Jakubie, ze był "bratem Pańskim" (BT).
Wiec jak to jest ? :)

#28 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-23, godz. 07:29

Gdzie podział sie Jakub syn Jozefa??
Daleki jestem od uznania Marii za jaką ja uznają inni chrzescijanie,ale czy Niewolnik nie zna tych wersetow?? Gdzie znajdziemy ich wyjasnienie?? Czy ktos juz tak jak ja przejrzal ten temat poczawszy od lat 30-stych??

Druga nie mniej wazna sprawa : Czemu jako jedyni na swiecie opieramy nasz przeklad PS na spirytystach Greberze i Thompsonie?? Sluze dowodami pod :
[email protected]

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#29 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 07:38

Ehomo, możesz wyjaśnić wszystkim niekumatym (w tym i mnie) co wynika z faktu, że Nabonid panował 17 lat? Jak rozumiem przeczy to tezie, że Jerozolima została zburzona w 607 pne, tak?
Kloo, do czego zmierzasz właściwie? Jaka jest twoja teza?
Azariasz - owszem "niewolnik" uważa że w Gal. 1:19 jest mowa o przyrodnim bracie Jezusa. Swoją drogą dlaczego miałoby być inaczej?

#30 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-23, godz. 08:14

Chodzi mi o zapedy nasze ze Maria napewno miala wiecej dzieci po Jezusie.Nigdzie z tekstu biblii tego nie wyczytamy.Opracowania zydowskie swiadcza wprost czemus przeciwnemu.A komu jak komu ale im glownie zalezaloby na zdyskredytowaniu Marii :angry:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#31 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 08:48

Chodzi mi o zapedy nasze ze Maria napewno miala wiecej dzieci po Jezusie.Nigdzie z tekstu biblii tego nie wyczytamy.Opracowania zydowskie swiadcza wprost czemus przeciwnemu.A komu jak komu ale im glownie zalezaloby na zdyskredytowaniu Marii :angry:

Kloo, wyczytamy, wyczytamy. Aż nadto wynika to z ewangelii. Może się mylę, ale mam wrażenie że od pewnego czasu szukasz dziury w całym i obwiniasz WTS o całe zło tego świata (powiązania z masonerią, spirytystami itd). Sorry, takie moje wrażenie.

#32 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-03-23, godz. 10:11

Ehomo

Piszesz:
Oto w książkach (...) i „Pilnie zważaj na proroctwa Daniela!” można znaleźć informację, że Nabonid panował 17 lat

Masz rację, pomyliłem się. W książce „Pilnie zważaj na proroctwa Daniela!”, nie ma takiej informacji, a w artykule który cytujesz powinno być „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne” str. 139. Biję się w pierś i przepraszam.
Czesiek

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-03-23, godz. 10:25

Dla tych co lubią mylić Jakuba syna Zebedeusza i Jakuba brata Pańskiego nieco wersetów do studium zasyłam z pozdrowieniami

Mat. 10:2-5 (BW)
2. A te są imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, którego zwano Piotrem, i Andrzej, brat jego, i Jakub, syn Zebedeusza, oraz Jan, brat jego,
3. Filip i Bartłomiej, Tomasz i Mateusz, celnik, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz,
4. Szymon Kananejczyk i Judasz Iskariot, ten, który go też wydał.
5. Tych dwunastu posłał Jezus, rozkazując im i mówiąc: Na drogę pogan nie wkraczajcie i do miasta Samarytan nie wchodźcie.

Mat. 13:54-56 (BW)
54. A przyszedłszy w swoje ojczyste strony, nauczał w synagodze ich, tak iż się bardzo zdumiewali i mówili: Skąd ma tę mądrość i te cudowne moce?
55. Czyż nie jest to syn cieśli? Czyż matce jego nie jest na imię Maria, a braciom jego Jakub, Józef, Szymon i Juda?
56. A siostry jego, czyż nie są wszystkie u nas? Skąd ma tedy to wszystko?

Dz.Ap. 12:1-2 (BW)
1. A w owym czasie targnął się król Herod na niektórych członków zboru i począł ich gnębić.
2. Jakuba, brata Janowego, kazał ściąć.

Dz.Ap. 12:17 BW)
17. Dawszy im znak ręką, aby milczeli, opowiedział im, jak go Pan wyprowadził z więzienia, i rzekł: Powiadomcie o tym Jakuba i braci. Potem wyszedł i udał się na inne miejsce.
(
Dz.Ap. 15:13 (BW)
13. A gdy ci umilkli, odezwał się Jakub, mówiąc: Mężowie bracia, posłuchajcie mnie!

Dz.Ap. 21:18 (BW)
18. Nazajutrz zaś poszedł Paweł z nami do Jakuba, a gdy Przybyli wszyscy starsi,

Gal. 1:19 (BW)
19. A innego z apostołów nie widziałem oprócz Jakuba, brata Pańskiego.

Gal. 2:9 (BW)
9. Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych;

Czesiek

#34 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 10:45

O tym, ze Nabonid panował 17 lat można się dowiedzieć z następujących publikacji Towarzystwa Strażnica:

Wnikliwe badanie pism, pod hasłem Nabonidus, gdzie czytamy:

Last supreme monarch of the Babylonian Empire; father of Belshazzar. On the basis of cuneiform texts he is believed to have ruled some 17 years (556-539 B.C.E.). He was given to literature, art, and religion.


Całe pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne, strona 139


książka Babylon the Great Has Fallen, strona 184


Strażnica z 15 sierpnia 1968. Oto oryginalny tekst angielski (pogrubienie moje):

16 "Nabunaid (Nabonidus) shared the kingship with his own oldest son Belshazzar. Belshazzar is named as the crown prince in Babylonian inscriptions. . . . Since, therefore, Belshazzar actually exercised the coregency at Babylon and may well have continued to do so unto the end, the book of Daniel (5:30) is not wrong in representing him as the last king of Babylon. In the seventeenth year of King Nabunaid, Babylon fell to Cyrus the Persian. The Nabunaid chronicle gives exact dates. In the month of Tashritu on the fourteenth day, October 10, 539 B.C., the Persian forces took Sippar; on the sixteenth day, October 12, 'the army of Cyrus entered Babylon without battle'; and in the month of Arahsamnu, on the third day, October 29, Cyrus himself came into the city."

17 Other investigators say this: "The Nabunaid Chronicle . . . states that Sippar fell to Persian forces VII/14/17 [see footnote] (Oct. 10, 539), that Babylon fell VII/16/17 (Oct. 12), and that Cyrus entered Babylon VIII/3/17 (Oct. 29). This fixes the end of Nabunaid's reign and the beginning of the reign of Cyrus. Interestingly enough, the last tablet dated to Nabunaid from Uruk is dated the day after Babylon fell to Cyrus. News of its capture had not yet reached the southern city some 125 miles distant."--Brown University Studies, Vol. XIX, Babylonian Chronology 626 B.C.--A.D. 75, Parker and Dubberstein, 1956, p. 13.

18 Recognized authorities of today accept 539 B.C.E. without any question as the year Babylon was overthrown by Cyrus the Great. In addition to the above quotations the following gives a small sampling from books of history representing a cross section of both general reference works and elementary textbooks. These brief quotations also show that this is not a date recently suggested, but one thoroughly investigated and generally accepted for the past sixty years.

[...]

19 With the date 539 B.C.E. so firmly fixed and agreed to by so many scholars, we are quite confident where we stand today in relation to the fall of Babylon twenty-five centuries ago.

[Footnote]

"VII/14/17": The 7th Hebrew month Tishri, 14th day, 17th year of Nabonidus' reign.



Rozsypuje to w proch całą chronologię Strażnicy, bowiem z lat panowania królów babilońskich zburzenie Jerozolimy wypada na rok 587. Kłamstwo ma krótkie nogi!! Dla zainteresowanych dowodami zburzenia Jerozolimy, które zgodnie z chronologią biblijną i świecką, przypada na rok 587 a nie 607, odsyłam do ciekawego wątku na innym forum, gdzie przedstawiam masę argumentów i dowód biblijnych oraz historycznych:

http://www.biblia2.f...topic.php?t=559
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#35 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-23, godz. 11:24

Fly,przeczytaj uwaznie co napisalem.Zainteresuj sie rowniez zydowskimi znaczeniami slow brat,kuzyn. Odrobina inwencji i wszysto jasne. Sa trzy teorie na ten temat.Ktora my i czemu wybralismy kady sam moze ocenic.

http://www.racjonali...l/kk.php/s,4481
http://www.racjonali...l/kk.php/s,3747

i inne


http://www.nadzieja....ium_jakuba.html

Jesli zle wybiore osądzi mnie Bóg.Fly dotyczy to i Ciebie. Predstawiam zawsze rozne alternatywy i sam nie zajmuje stanowiska bo jesli w Waszym krotkim zyciu w PRAWDZIE trudno w cos takiego uwierzyc to i tym bardziej mi po 70-ciu latach przekonywania i wychowania ok2 zborow w PRAWDZIE tym bardziej. Im bardziej zblizamy sie do tego co ostateczne(Powązki,Wólka) tym bardziej pragniemy aby nasza wiara i wierna służba dla Jehowy, nie byla jak Jezus powiedzial daremna.Ufam Panu,iz zna tych ktorzy są Jego i zatroszczy sie o kazdą osobę ufającą,wierzącą, rozumiejącą (moze czasem wadliwie) głebokie sprawy Boże
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#36 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-03-23, godz. 12:05

Strażnica z 15 sierpnia 1968. Oto oryginalny tekst angielski (pogrubienie moje):

Polski odpowiednik - Strażnica nr5 z 1969

16 „Nabunaid (Nabonid) dzielił władzę królewską ze swym najstarszym synem, Belszazarem (Balsazarem). W inskrypcjach babilońskich Belszazar nazywany bywa następcą tronu. ( ... ) Skoro więc Belszazar rzeczywiście był w Babilonie współwładcą i zapewne piastował te funkcję do samego końca, księga Daniela (5:30) słusznie przedstawia go jako ostatniego króla Babilonu. Babilon wpadł w ręce Cyrusa Persa w siedemnastym roku panowania Nabunaida. Dokładane dane co do tego roku podaje Kronika Nabunaida. W czternastym dniu miesiąca Taszritu, czyli dnia 10 października roku 539 przed Chr., oddziały perskie zajęły Sippar; w dni szesnastym, czyli 12 października, wojska Cyrusa bez walki wkroczyły do Babilonu’, a w trzecim dniu miesiąca Arahszamnu, czyli 29 października, odbył się wjazd miasta samego Cyrusa.

17 Inni badacze podają: „Kronika Nabunaida (...) stwierdza, że Sippar padł pod naporem sił perskich VII/14/17 (10 października roku 539), że Babilon padł VII/16/17 (12 października) i że Cyrus wkroczył do Babilonu VIII/3/17 (29 października). Ustalą to koniec panowania Nabunaida i początek rządów Cyrusa. Rzecz interesująca, że ostatni dokument datowany według panowania Nabunaida to tabliczka pochodząca z Uruk, która nosi datę o jeden dzień późniejszą niż zajęcie Babilonu przez Cyrusa. Wiadomość o jego zdobyciu widocznie nie dotarła od razu do tego miasta, położonego w odległości jakichś 200 kilometrów na południe.” — Brown University Studies, tom XIX; Parker i Dubberstein: Babylonian Chronology 626 B.C. — A.D. 75, rok 1956, strona 13.

18 Uznane autorytety współczesne przyjmują bez zastrzeżeń, że Cyrus Wielki opanował Babilon w roku 539 p.n.e. W uzupełnieniu powyższych. cytatów podajmy niżej jeszcze szereg dalszych wyjątków z książek historycznych, aby ukazać, jak na ten temat wypowiadają się autorzy czy to ogólnych wydawnictw informacyjnych, w rodzaju encyklopedii, czy też szczegółowych opracowań. Poniższe krótkie przytoczenia dowodzą również, że nie jest to data podawana od niedawna, lecz gruntownie zbadana i ogólnie przyjęta już co najmniej od sześćdziesięciu lat.
(...)
19 Posiadając tak dokładnie ustalony i przez wielu uczonych uznawany punkt oparcia, jak rok 539 p.n.e., możemy z dużą pewnością określić, gdzie się obecnie znajdujemy w stosunku do upadku Babilonu sprzed dwudziestu pięciu wieków.

Przypis:
„VII/14/17” oznacza: siódmy miesiąc kalendarza hebrajskiego, Tiszri, czternasty dzień tego miesiąca, w siedemnastym roku panowania Nabonida.
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#37 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 15:15

http://www.biblia2.f...?t=454&start=45 - tak dla porządku dodam link do forum, gdzie wyjasniono tę kwestię. Poza tym jest jasno widać tam jak często i bezczelnie mirek posługuje się kłamstwami i półprawdami.

Pytania do kloo. Proszę o jasną i prostą odpowiedz:

1.Czy uważasz, ze Jehowa posługuje się braćmi z klasy niewolnika?
2.Czy uwazasz, ze Świadkowie Jehowy są organizacją Bożą?
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#38 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 15:25

azariasz, czemu podałeś odnośnik tylko do końcowej części wątku? Daj każdemu zapoznać się z całą argumentacją, aby każdy przekonał się, kto tak naprawdę tam kłamał. Całośc jest tutaj:

http://www.biblia2.f...topic.php?t=454

Bo już nie wspomnę, że Petroniuszowi myliła się niewola babilońska ze zburzeniem Jerozolimy, czy król Dariusz Med z królem perskim Dariuszem Hystaspesem i to on właśnie próbował jeszcze wmawiać mi, że okres 70 lat dany przez Boga dla Babilonu, dotyczy 70 lat spustoszenia Judy. Zresztą każdy może przeczytać naszą dyskusję. Wierzę, że wielu otworzą się wtedy oczy.


Liberal, byłoby fajnie, gdybyś przytoczył także pogląd Towarzystwa Strażnica na temat długości panowania pozostałych królów babilońskich jako zgodne z chronologią świecką. Czy masz Strażnicę z 1 stycznia 1965, strona 29?

http://www.watchtowe...r-dates/607bce/

http://www.reexamine...otes/607bce.htm

http://www.geocities...s/babylon1.html

Pewnie polska wersja ma inny numer (bodajże nr 8 z roku 1966, strona 8, paragrafy 6-7 ale mogę się mylić). Biorąc teraz chronologię Strażnicy (zgodną zresztą z chronologią świecką) dochodzimy do daty 587, jako roku zburzenia Jerozolimy. Dowód jest tutaj:

http://www.reexamine...07bce-table.htm

http://www.quotes-wa.../607_b_c_e.html


Azariaszu, a tak wracając do pytań, które zadałeś Kloo, to odpowiem ci niepytany, że ŚJ na pewno nie mają nic wspólnego z prawdą biblijną, czyli tym samym nie są religią prawdziwą. Raczej skłaniałbym się do twierdzenia, że są tym fałszywym prorokiem opisanym w księdze Objawienia, który został wrzucony razem z diabłem i bestią do jeziora ognia.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#39 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 15:32

Ja też mam nadzieję mirku, że ludzie przeczytają cały wątek.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#40 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-23, godz. 16:01

Oczywiscie. Jeszcze jakis czas temu ludzilem sie ze bracia z Ciała Kierowniczego sa tak mocno zapracowani ze nie znajduja czasu na omowienie oczywistych wskazowek jakie naplywaja z calego swiata co do poprawnego zrozumienia blednie podawanych przez nich prawd. Dzisiaj zdobylem dowody i pewnosc iz sa to ludzie na wskros cyniczni,bez żadnych skrupułów kto wie czy nie ateiści!! MOCNE!!!!!?? Obserwuj uważnie Azariaszu co bedzie sie działo w tym temacie w ciągu tego roku.
Jeśli pozostała część z klasy Niewolnika przeszło 8.000 pisze iz to nietak w/g Pś to czemu Ciało Kierownicze nie bierze ich uwag absolutnie pod rozwagę?? Czemu pisane są kłamstwa w każdym egzemplarzu naszej literatury iz Niewolnik to Niewolnik tamto?? :angry: Powodzenia młody człowieku.Oby obóz Midianitów nie był Twoim udziałem.
To co ja zrobie i kiedy, nie Tobie decydować :angry:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych