Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grzechy główne SJ?


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#41 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-01, godz. 16:01

Przypadki pedofilii są znane SJ wśród byłych SJ i Świadkowie Jehowy szczycą się ze są jedna z nielicznych grup religijnych wykluczających takie indywidua spośród siebie.Jest możliwe ze pośród SJ są nadal ludzie o podobnych upodobaniach, którzy kryją się ze swoimi sklonnosciami
Jestem pewien jednak ze Organizacja ( nie mylić Organizacji z jakimś jej członkiem/członkami, którzy dzisiaj nim/i jest/są nie toleruje takich osobników

Chyba najbardziej śmieszna wypowiedz hc jaka się pojawiła na tym forum ! fajny tok myślenia, jak nie popełniasz błędów to jesteś porządny SJ, a jak już coś tam się trafia, to wypad z baru i nie jesteś już SJ ;-) owszem pedofilstwo jest niedopuszczalne, ale JEST w tej Waszej organizacji! a to, że się wyklucza to jeszcze nie wszystko !!! a jak taki pedofil okarze skruchę, to czy wykluczenie a późniejsze przyłączenie rozwiązuje problem ? czy sądy kapturowe informują o tym wymiar sprawiedliwości ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#42 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 17:09

dodam od siebie, że ŚJ nie zawsze chcieli i do dziś nie zawsze chcą wykluczać pedofilów...
przyczyną jest, jak na ironię "wierność Pismu Świętemu"... które mówi, żeby przeciwko biskupowi (czyli wg nich przeciwko bratu starszemu) nie przyjmować zarzutu, jeśli nie ma zgodnych zeznań dwóch świadków. A że pedofil zazwyczaj krzywdzi dziecko w 4 oczy, bez świadków, więc nie podejmuje się przeciwko niemu żadnych kroków, lecz obowiązuje "czekanie na Jehowę", czyli bezczynność.

Dodatkową zbrodnią jest straszenie rodzicow dziecka śmiercią w Armagedonie, gdyby odważyli sie poinformować władze.

Ponadto, wbrew prawu świeckiemu, władze WTS przechowują "listę pedofilów". Ma ona służyć ochronie interesów finansowych WTS, aby przypadkowo takiego pedofila nie zamianowano na starszego. To że taki przestępca nie może być starszym, to ok, ale dlaczego może mieć (jak każdy współwyznawca) dostęp do dzieci, które może krzywdzić? Nie muszę chyba tłumaczyć jak wielką ufnością obdarzają dzieci i ich rodzice, przypadkowego współwyznawcę i jak bardzo ułatwia to pedofilom ich proceder. Dla władz WTS problem krzywdy która moze być wyrządzona dziecku, nie istnieje. Istnieje tylko interes finansowy organizacji. Jeśli zwykły współwyznawca skrzywdzi dziecko, wtedy władze WTS nie muszą płącić odszkodowań, więc się tym nie przejmują. Przejmują się tylko odszkodowaniami (a te są wypłacane, gdy pedofilem jest brat starszy).

Tak więc, sebol, sądy kapturowe nie tylko nie powiadamiają władz, ale często nawet nie są zawiązywane, bo brak jest podstaw prawnych do ich powołania (musi być dwóch świadków).

w katolicyzmie, pedofil ma zagwarantowaną tajemnicę spowiedzi, ale nikt nie zabrania rodzicom dziecka ani przypadkowym świadkom zgłoszenia tego faktu na policję. Wręcz przeciwnie, potępiana jest bezczynność wobec zła.

#43 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 18:36

dodam od siebie, że ŚJ nie zawsze chcieli i do dziś nie zawsze chcą wykluczać pedofilów...

w katolicyzmie, pedofil ma zagwarantowaną tajemnicę spowiedzi, ale nikt nie zabrania rodzicom dziecka ani przypadkowym świadkom zgłoszenia tego faktu na policję. Wręcz przeciwnie, potępiana jest bezczynność wobec zła.

Biskup Paetz ?? jest Swiadkiem Jehowy ? W seminariach katolickich ksztalca sie SJ ?
Nie badz smieszny :-( kto jak kto ale katolik powinien zamilknac
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#44 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 18:42

Sebastian nie masz racjii jeśli chodzi o to, ze rodzice nie mogą informować o takim fakcie władz państowych i NIE STRASZY SIĘ ICH RODZICÓW żadnym armagedonem...to już naprawdę przesadziłeś! Każdy przewidujący rodzic i liczący sie z tym co może spotkać jego dziecko w dzisiejszych czasach uczy dziecko rozróżniać co należy do normalnych zachowań dorosłych a co nie. I nie pozwoliłby na robieniu dziecku krzywdy (ja napewno!) nawet jeśli nieprzyzwoicie zachowałby się wspówyznawca. świadkowie nie mają żadnego interesu ,,przechowywać" takiego pedofila. A pozatym to chyba można leczyć? :blink:

#45 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-01, godz. 18:47

Biskup Paetz ?? jest Swiadkiem Jehowy ? W seminariach katolickich ksztalca sie SJ ?
Nie badz smieszny :-( kto jak kto ale katolik powinien zamilknac

No i wobec biskupa Paetza wyciągnięto konsekwencje - odwołano go z funkcji. Kolejny argument z serii "a wy bijecie Murzynów".

<ironia>W wypowiedzi zawarłeś ciekawą myśl "świadek Jehowy = pedofil". Gratuluję samokrytyki.</ironia>

Pedofile trafiają się wszędzie: i wśród biskupów katolickich i wśród starszych ŚJ i w każdej innej religii. Ale miarą moralności wyznawców jest to, czy wyciągną konsekwencje wobec takiego pedofila. Wobec biskupa Paetza wyciągnięto.

#46 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-01, godz. 19:17

A pozatym to chyba można leczyć? :blink:

npo jak najbardziej obciąc co trzeba i po klopocie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#47 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-01, godz. 19:45

dodam od siebie, że ŚJ nie zawsze chcieli i do dziś nie zawsze chcą wykluczać pedofilów...

w katolicyzmie, pedofil ma zagwarantowaną tajemnicę spowiedzi, ale nikt nie zabrania rodzicom dziecka ani przypadkowym świadkom zgłoszenia tego faktu na policję. Wręcz przeciwnie, potępiana jest bezczynność wobec zła.

Biskup Paetz ?? jest Swiadkiem Jehowy ? W seminariach katolickich ksztalca sie SJ ?
Nie badz smieszny :-(  kto jak kto ale katolik powinien zamilknac

Dodam od siebie, że Paetz nie jest pedofilem a co najwyżej homoseksualistą winnym molestowania dorosłej młodzieży, gdyż problem dot. uczniów seminarium, a do seminariu idzie się po maturze czyli w 19 roku życia.

Już Haael zwrócił uwagę, że wobec Paetza wyciągnięto konsekwencje, a przede wszystkim odsunięto go od pracy z młodzieżą.

Sprawa Paetza służyła też przetestowaniu polskich katolików, czy uwierzą w każdy idiotyzm, podany przez media. Okazało się to niestety częściowo prawdziwe. Na szczęście znaczna część telewidzów i radiosłuchaczy zauważyła róznicę między molestowaniem osób dorosłych a niepopełnioną pedofilią. Odbiorcy tak bezkrytyczni jak Stefan Kolanus, są na szczęście mniejszością.

Na koniec podkreślam: to że Stefan i my wszyscy wiemy o sprawie, wynika z tego, że ofiary powiadomiły kogo trzeba, a więc przykład Paetza jest raczej dowodem na to, że sprawom nadużyć seksualnych nie ukręca się łba, ale się te problemy rozwiązuje, a winnych się kara.

I właśnie o to chodzi: karać a nie ukrywać!

#48 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-01, godz. 21:43

zapomniałeś napisac o ostatnim spotkaniu JPII z biskupami amerykanskimi, gdzie JPII w ostrych słowach potępił przypadki milczenia w kościele amerykańskim !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#49 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 22:51

Dodam od siebie, że Paetz nie jest pedofilem a co najwyżej homoseksualistą winnym molestowania dorosłej młodzieży, gdyż problem dot. uczniów seminarium, a do seminariu idzie się po maturze czyli w 19 roku życia.

Ale straszna pociecha :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#50 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-01, godz. 22:54

no to jest duza róznica! a co wśród SJ nie ma ludzi o odmiennej seksualności ? |HC zaraz napisze NIE MA ;-) bo wykluczeni zostali ;-) ;-) ;-) HA HA HA
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#51 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 17:52

no to jest duza róznica! a co wśród SJ nie ma ludzi o odmiennej seksualności ? |HC zaraz napisze NIE MA ;-) bo wykluczeni zostali ;-) ;-) ;-) HA HA HA

Byc moze a nawet bardzo prawdopodobne ze nadal sie ukrywaja

podkreslilem ze sie ukrywaja czego w innych organizacjach nie zawsze musza czynic , co najwyzej jak sie odkryje ze jest taki ktos homo to mu sie da inny stolek albo przeniesie do innego ale zawsze palacu biskupiego :D


I tutaj w tym ukrywaniu jest roznica
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#52 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-02, godz. 17:59

Byc moze a nawet bardzo prawdopodobne ze nadal sie ukrywaja

proponuje powołac komisje sledcza, bo to afera rozporkowa jakich mało ;)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#53 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 18:10

HC, wyszukaj w Biblii w jaki sposób Jezus stronił od świata? Przebywał z grzesznikami, bawił się, pił alkohol, uczęszczał na uczty.
Jezusowi chodziło o stronienie od uczynków ludzi, a nie o odizolowanie się od nich samych. Natomiast w strażnicy i na zebraniach są wyraźne rady by zerwać WSZYSTKIE przyjaźnie z "ludźmi ze świata". I nie zaprzeczaj, że tak nie jest bo właśnie, że tak jest.

pzdr. :)

Przeczytaj p o w o l i a zrozumiesz :

" jaki sposób Jezus stronił od świata? "

"Przebywał z grzesznikami" a nie "przyjaznil sie z nimi"

i nie zaprzeczaj ze nie ma roznicy miedzy przebywaniem z kims a przyjaznia z ta osoba

I tutaj zapytaj dyzurnego katolika , dlaczego mnisi stronia od ludzi ?

Bo SJ wcale od nich nie stronia , niektorzy mowia ze sie nawet pchaja do nich :)

a tak po chlopsku mowiac :
Nie bede sie przyjaznil z kims kto obraza moja rodzine i nie bede sie przyjaznil rowniez z kims kto lekcewazy mojego Boga .
Mam chyba takie prawo aby wybierac swoich przyjaciol ? W WTS mamy takie prawo a u was ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#54 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 18:14

Z jednej stronu smuci mnie fałsz i zakłamanie i manipulacja tej organizacji,

Czy mozemy prosic o kilka wyjasnien na temat :

http://www.ultramontes.pl/index.htm
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#55 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-04-02, godz. 18:16

W WTS mamy takie prawo a u was ?

A tak na marginesie: od kiedy jesteś członkiem WTS albo Organizacji Jehowy? Bo z tego co mi wiadomo, to 'drugie owce' nie mają takiego przywileju.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#56 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 18:21

Przecież ty Lib sam nigdzie nie jesteś, to czemu z niego kpisz ?
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#57 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 18:34

Przecież ty Lib sam nigdzie nie jesteś, to czemu z niego kpisz ?

Bo latwiej takim ludziom kpic niz dyskutowac na forum dyskusyjnym :-)

Proponuje takim ludziom zalozyc

"Forum kpin o Swiadkach Jehowy"

tam sie nie bede udzielal :-)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#58 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-02, godz. 19:34

HC, wreszcie jakiś konstruktywny pomysł :rolleyes: . Ja jestem jak najbardziej za forum dla kpiarzy. Jeśli cokolwiek zsługuje sobie na solidną kpinę, to czemu nie...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#59 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-03, godz. 08:27

A teraz , jako ,że się lepiej czuje to się ustosunkuje do kilku kwesti

1 Sprawa Krwi.

Moje zdanie juz napisałem, mozna przeczytać na mojej stronie. Jeśli zagrożone jest życie dziecka to nie ma żadnej ale to absolutnie zadnej dyskusji. I niech SJ niemysla, ze sobie podyskutują z Sądem Rodzinnym na podstawie jakiejkolwiek broszury bo obecnie zdanie biegłego lekarza będzie podstawowym dowodem w sprawie. I kropka. Jednocześnie ostrzegam lojalnie: kazda odmowa podania krwi dziecku moze zostac potraktowana (i czasem jest traktowana) jako przestępstwo nieudzielenia pomocy lub w przypadku starszego dziecka jako próba nakłaniania do samobójstwa. To są formy zabójstwa.

2. Nieuctwo

Ten problem wraca co jakiś czas. Obecnie jednak mimo rozpaczliwych wysiłków CK nie uda się odwrócić tendencji. I bardzo słusznie.

3. Satanizm?

Gdyby ktoś uwaznie przeczytał co na ten temat napisałem to by wiedział, ze ja nigdzie kategorycznie nie daje do zrozumienia jakoby CK to byli Sataniści. Natomiast pewne fakty wskazuja na jakiś wpływ podszeptów złego ducha na treść Strażnic czy na niektóre nauki. A jakie kto z tego wyciągnie wnioski to juz jego problem

4. IZOLACJONIZM


Co tu się rozpisywać. Jest przypowieśc o talentach - jest. I postepowanie wielu SJ przypomina postepowanie sługi który wszystko zakopał, zamiast puścić w obieg. Dostaliśmy od Boga rózne dary i talenty i mamy je wykorzystywać na chwałe Boga i ku dobru bliźniego. Wielu poprzez - nakazywaną przez WTS neutralność te zdolności marnuje.

5. Nietolerancja

Ostatnio powiekszył nam się klub złamanych serc. To już jakaś epidemia jest. Gdyby to była Ameryka rozważył bym złożenie pozwu przeciwko Strażnicy o rasizm. Potępia ona bowiem wielu szlachetnych ludzi za to ,że osmieli sie zakochac w kimś kto jest w religi SJ. To jest załośne! Niestety żyjemy w Polsce i niewiele tu można zrobić. Biblia zakazuje osądzania ludzi pod względem czy przyjeli jej interpretacje z NEW Yorku czy też nie.

6. Totalitaryzm
Chociaz właściwie to jest karykatura totalitaryzmu.....

A o ostatnim punkcie niech wypowiedzą sie osoby prowadzące polską stronę silentlambs.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#60 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-03, godz. 08:39

Arturze, przy całej sympatii dla Ciebie... ale mówienie, że w Polsce rośnie klub złamanych serc i jesteśmy bezsilni, a w Ameryce złożylbyś pozew w sprawie nietolerancji, rozśmieszyło mnie do łez...

Wytłumacz mi, jako nie-prawnikowi, czy odrzucenie czyiś uczuć jest przestępstwem? I czy sąd amerykański może nakazać tamtejszej świadkównie, aby odwzajemniła miłość okazywaną jej przez katolika, który próbuje ją podrywać?

Ja jeste katolikiem i chcę mieć za żonę praktykującą katoliczkę (inne kobiety mnie się nie podobają), więc z góry przekreślam osoby innych wyznań. Czy przeciwko mnie również można wnieść pozew o nietolerancję? A poza tym, czy można sądzić się przeciwko mojemu biskupowi ordynariuszowi albo przeciwko Benedyktowi XVI z tego powodu, że Sebastian nie chce żony niekatoliczki? To jakieś dziwne i śmieszne...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych