Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grzechy główne SJ?


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#61 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-03, godz. 08:45

Oj Sebastian. Ja bym go nie wytoczył danej świadkównie czy świadkowi ale WTS oskarżając go ,że kreując negatywny obraz osób innych wyznan i dyskredytując takich kandydatów na męża/ żonę; podtrzymując silne umotywowanie do nie szukania partnera życiowego poza zborem a także skłaniając rodzinę i przyjaciół do zachęcania danego SJ do odrzucenia wybranka/wybrankę nie będącą SJ, nawet poprzez system kar i represji doprowadzają do sytuacji w których ucziwych człowiek traktowany jest jako osoba gorsza i przysparza się mu cierpień. W USA nie takie pozwy juz były i czasem wychodzą z tego ciekawe precedensy.

A ty pokaż trochę tolerancji, bo to co napisałes to mi się nie podoba.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#62 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-03, godz. 08:59

ja rozumiem, że USA to taki śmieszny kraj, gdzie tworzy się prawa dla łosiów itd, itp. Np. prawo stanu Alaska zabrania łosiom odbywania stosunków seksualnych na chodnikach miejskich, a jak łoś nie rozumie prawa tworzonego przez ludzi, to podlega karze.

Precedensy o których piszesz, może i są ciekawe, może nawet i są zabawne, ale co z nich wynika?

A to, że moja nietolerancja Ci się niepodoba? No cóż, może jesteś za mało tolerancyjny, np. wobec nietolerancji? :P
A jak mężczyzna woli blondynki od brunetek to też jest nietolerancyjny? Czy istnieje jakieś amerykańskie prawo stanowe albo jakaś dyrektywa unijna, która karałaby np. ogłoszenia: "poznam blondynkę"?

Po prostu świat jest tak urządzony, że ludzie szukają sobie partnerów podobnych do siebie. Fanatyczny katolik szuka fanatycznej katoliczki, tolerancyjny mężczyzna równie tolerancyjnej kobiety, a zaangażowana świadkówna, zaangażowanego głosiciela. Taki jest naturalny porządek rzeczy.

Ten kto ulega strażnicowym radom i ich słucha, jest zazwyczaj charakterologicznie tak przystosowany, że nie byłby szczęśliwy z osobą innego wyznania. Ten kto ich nie słucha, przekonuje się że zbor tak naprawdę nic nie może zrobić wbrew, a małżeństwo mieszane może być udane.

Rady strażnicowe nie zapobiegają zawieraniu szczęsliwych mażeństw.mieszanych, ale powodują zmniejszenie ilości zawieranych nieszczęśliwych małżeństw mieszanych i w tym sensie wychodzą na dobre.

Byłoby dużo gorzej gdyby ŚJ pierw zawierali małżeństwa z katolikami, a potem żyli z nimi w niezgodzie.

#63 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-03, godz. 09:18

No piękne stwierdzenie homek! Ponieważ cały świat jest zły według was i rządzi nim szatan najlepiej odciąć się od niego wtedy będzie się prawdziwym chrześcijaninem.

Dziekujemy za rade :-) ale juz zyjac posrod ludzi, odcinamy sie (staramy sie) od wszystkiego co jest w tym swiecie zle .

tak ze jest to wspaniala rada, zreszta jest ona biblijna :-)

--
Podwątek dot. Russella w temacie Russell: piramida i "cudowna pszenica", link | Moderator

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych