Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teraźniejsza Prawda


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#21 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-23, godz. 16:24

na razie czytam częściej i uważniej, ale tak jak piszesz, mam nadzieję, że do czasu

uważam podobnie jeśli chodzi o CK i jestem daleki od przypisywania im świadomej manipulacji wiernymi, ich stan faktycznie przypomina upojonego w tańcu szamana

swoją drogą aby wyjść z tego błędnego tańca potrzeba impulsu z zewnątrz, konieczna jest zmiana schematu poznawczego otaczającej nas rzeczywistości "czyli przekonania na temat siebie, świata i innych osób, z którymi się stykamy, a które wykształciliśmy w sobie i twardo się ich trzymamy. To może doprowadzać nas do stałych niepowodzeń", jak pisze pewna miła pani psycholog z Warszawy



Ja oczywiście się nie zgodzę,choc na początku wieku XX mogło to wyglądac jak 'taniec upojonego szamana',tylko kariera do CK to jest jak w każdej innej koropracji musisz się wykazac wysoką inteligencją, nietuzinkowością,makiawelizmem i znajomością socjologii - psychologii - analizy- zimnym odczytem itp.,no i oczywiście manipulacją biblii.
Oczywiście taka władza-elita to jest jak narkotyk wziąłeś raz pragniesz jeszcze więcej i nie ważne,że lud boży-słudzy cierpią po przez absurdalne nakazy,zakazy ważna jest władza i kasa,która spływa źródłem naiwnych i z manipulowanych wiernych.
Drab mógłby coś więcej napisac o sektach-korporacjach i manipulacji,króra jest świadomym chorym instynktem ludzi pozbawionych skrupułów i może są w malignie mamony i władzy,ale to im weszło porządnie w krew i tylko jednostki takie jak Ray potrafią wyjśc z tego obłąkanego ale świadomego koła samozatracenia ... człowiek człowiekowi zgotował ten los.

Użytkownik caius edytował ten post 2010-11-23, godz. 16:26

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#22 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-23, godz. 20:16

Przykład z ostatniego "studium" Strażnicy (9.2010), artykuł zaczyna się tak:


Oczywiście chodziło o to, że ŚJ podporządkowują się Chrystusowi jako Wodzowi, bo o tym ten artykuł, w każdym razie, nie przeszkadzało to parę akapitów dalej napisać:


:)


Jaaaasne... :) Nominalne chrześcijaństwo ma ludzkich przywódców
a Nienominalna Organizacja ma nieludzkich.. Fakt ;)

#23 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-23, godz. 21:10

Jaaaasne... :) Nominalne chrześcijaństwo ma ludzkich przywódców
a Nienominalna Organizacja ma nieludzkich.. Fakt ;)



Przynajmniej,a nawet więcej jest tytularne -nominalne chrześcijaństwo,bo wierzą w Jezusa jak alfe i omegę - jako Boga,który zbawi ludzkośc,a świadkowie zasklepieni i uczepieni w Boga Izraela,okrutnego,który ma wstręt do odstepców i najchętniej wybił by już wszystkich w armafgedonie.Czyli chrześcijaństwo stawia na człowieczeństwo,a WTS na manipulacje po przez strach i gromadzenie skarbów na ziemi,jak to czyniło w cześniej nominalne chrześcijaństwo.Historia koło zatacza coraz większe i gromadzi nowych cwanych profetów i zamyka się w swojej puszce hermetycznej pandory,która czasem wypuszcza na świat dramaty i swoją nowomową dezinformuje świat,że wina leży zawsze po stronie nie organizacji,nie świadka ... ale świata,chorób,zła,buntu itp.itd.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#24 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-25, godz. 10:38

Przynajmniej,a nawet więcej jest tytularne -nominalne chrześcijaństwo,bo wierzą w Jezusa jak alfe i omegę - jako Boga,który zbawi ludzkośc,a świadkowie zasklepieni i uczepieni w Boga Izraela,okrutnego,który ma wstręt do odstepców i najchętniej wybił by już wszystkich w armafgedonie.Czyli chrześcijaństwo stawia na człowieczeństwo,a WTS na manipulacje po przez strach i gromadzenie skarbów na ziemi,jak to czyniło w cześniej nominalne chrześcijaństwo.Historia koło zatacza coraz większe i gromadzi nowych cwanych profetów i zamyka się w swojej puszce hermetycznej pandory,która czasem wypuszcza na świat dramaty i swoją nowomową dezinformuje świat,że wina leży zawsze po stronie nie organizacji,nie świadka ... ale świata,chorób,zła,buntu itp.itd.


Sami się namaścili olejem i zatrzasnęli bramy nieba obietnicą
ziemskiego raju a proste ścieżki Boga ciągle przekręcają...
Czy znasz ich może Panie? :)

#25 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-26, godz. 21:26

Sami się namaścili olejem i zatrzasnęli bramy nieba obietnicą
ziemskiego raju a proste ścieżki Boga ciągle przekręcają...
Czy znasz ich może Panie? :)

O! nie Panie!,bo to nie są proste to ... ścieżki zdrowia,a my dalej chorzy.:blink:
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych