Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ przypominają bardziej islam niż chrześcijaństwo


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-05-20, godz. 14:29

Jeśli chodzi o stan faktyczny to jakoś wielu ginie np. w niektórych rejonach Indii czy w Afganistanie z reguły za przejście na chrześcijaństwo itd

Nawet w Niemczech czy innych krajach zachodniej Europy muzułmanie przechodzący na chrześcijaństwo muszą się liczyć, że najbliższa rodzina lub dawni znajomi mogą ich za to zabić.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2008-05-20, godz. 14:30

Czesiek

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-05-20, godz. 14:39

W zasadzie w europie zachodniej nawet giną dziewczyny co chcą się chajtnąć z osobą innej wiary...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-20, godz. 20:44

Jeśli chodzi o stan faktyczny to jakoś wielu ginie np. w niektórych rejonach Indii czy w Afganistanie z reguły za przejście na chrześcijaństwo itd


80 procent to hindusi a nie muzulmanie.A po pierwsze to ja pisze o islamie a nie o jego wyznawcach. Jak wiesz ludzie sami sobie prawa ustanawiaja.

A co do tych slubow z innowiercami to sa zabronione dla muzulmanek przez Koran.
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#24 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-20, godz. 21:50

A po pierwsze to ja pisze o islamie a nie o jego wyznawcach.

No tak. Gdzie jak gdzie, ale na tym forum nie musisz tłumaczyć, że co złego to prywatne spekulacje głosicieli a nie oficjalna nauka.

P.S. Gdzie "w przyrodzie" można spotkać ten utopijny islam bez jego złych wyznawców?

W zasadzie w europie zachodniej nawet giną dziewczyny co chcą się chajtnąć z osobą innej wiary...

Giną. Nawet w moim mieście...
[db]

#25 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-21, godz. 14:38

P.S. Gdzie "w przyrodzie" można spotkać ten utopijny islam bez jego złych wyznawcow

to zalezy gdzie szukasz
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#26 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-22, godz. 08:24

to zalezy gdzie szukasz

Więc gdzie szukać?
[db]

#27 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-24, godz. 11:40

Sebastian Andrys... , ciekawa będzie Twoja spowiedź z przekroczenia katechizmowego przykazania:
,,8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".

1) redukcja objawienia Bożego wstecz. Szukanie zgodności ze ST kosztem NT

Brak sprecyzowania.

2) obsesyjna, ignorancka krytyka koncepcji Trójcy Św. i kultu maryjnego, zanegowanie wizerunków

,,Nie będziesz czynił żadnej rzeźbynnani żadnego obrazu (...) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym ..." (Wyj 20:4-5)
,,Ja, któremu na imie jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpie innemu ani czci mojej bożką" (Iz 42:8)
,,byście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę męszczyzny lub kobiety", (Pwt 4:16)
,,Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. Mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. Do nich są podobni ci, którzy je robią, i każdy, który im ufa". (Ps 115:4-8)
,,Nikogo nie można porównać do Ciebie Jahwe ..."! (Jer 10:2-7) (zob. Iz 44:9-20)
,,...albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem;..." (Oz 11:9)

,,...prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest Duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i w prawdzie. (Ja 4:23-24)
,,Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, (...) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześc, i służyli jemu, zamiast Stwórcy,..." (Rz 1:22-23 ; 25)
,,Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy". (2 Kor 5:7)
,,To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi to ukazał. Na to rzekł do mnie: <<Bacz, byś tego nie czynił (...) Bogu oddaj pokłon !>>" (Ap 22:8-9) {nawed żywemu nie a co dopiero wyrobą}

idolatria [gr.], bałwochwalstwo, religiozn. kult przedmiotów wyobrażających bóstwa; w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie przez i. rozumie się: 1) oddawanie czci wyobrażeniom Boga (obrazom, posągom), a nie samemu Bogu; 2) oddawanie czci, należnej tylko Bogu, innym bóstwom, reprezentowanym przez posągi, statuetki itp. (bożki).

Już w IV wieku tak zwany święty Augustyn wydrwił rozumowanie pogańskich czcicieli bałwanów, pisząc:
,,Pewien dyskutant, mający się za osobę wykształconą, powiada: 'Nie wielbię kamienia ani posągu, który nic nie czuję; (...) Nie czczę figury; po prostu adoruję to co widzę, służę zaś istocie, której nie widzę'" I dodał:,,uważają siebie za biegłych dyskutantów, przekonani, że nie czczą bałwanów, gdy tymczasem kłaniają się diabłom". (Straż. 88/21/5/2 z podaniem źródła) A Ty na czym zrobisz swoje oparcie, na dogmatach i czym jeszcze ... ? Zobacz też w słowniku do czego służy pacyfikał ?

3) redukcja roli Jezusa Chrystusa w Bożym planie zbawienia (wg islamistów Jezus jest tylko prorokiem, wg ŚJ jest tylko archaniołem Michałem)

W książce ,,Wspaniały Finał Objawienia" ŚJ wierzą w opis: ,,I nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książe Pokoju" (Iz9:5). Apostoł Paweł połączył imię Jezusa z jego wyjątkowymi przywilejami służby, pisząc: ,,Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imie, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano" (Fil 2:9,10)
-- gambit c.d.n.

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-05-24, godz. 11:55

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#28 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-24, godz. 18:01

Myślę, że powinieneś jeszcze coś na seledynowo walnąć.
[db]

#29 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-24, godz. 18:47

4) przekonanie o tym, że niewierni powinni zginąć z rąk Boga, a słudzy Boży mają brać udział w wykonywaniu wyroków.

6) w wypadku apostazji od Islamu wykonywany jest wyrok śmierci, a w przypadku apostazji od ŚJ, następuje wykluczenie. Wg wierzeń ŚJ na odstępcy ciąży wyrok śmierci, który ma wykonać Jehowa w Armagedonie

,,w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. Jako karę poniosą oni wieczną zagładę ..." (2 Tes 1:8-9) ,,Wspaniały Finał Objawienia..." (str. 281/12) pisze: ,,A co ze sługami Bożymi przebywającymi na ziemi ? Ani klasa Jana, ani jej lojalni towarzysze - ludzie ze wszystkich narodów, napływających do duchowego domu wielbienia Jehowy - nie będą uczestniczyć w walce Armagedonu. Ci pokojowo usposobieni ludzie już przekuli swe miecze na lemiesze (Iz 2:2-4)".

5) teoretycznie mówią o miłosierdziu (por. surę pierwszą Koranu), w praktyce tworzą obraz Boga mściwego i okrutnego

To freski w Kaplicy Syktyńskiej, na ścianie ołtarzowej ukazują okrucieństwa Sądu Ostatecznego. Przypomnij sobie również z czyjej incjatywy były inkwizycje ?

7) poniżanie kobiet

Tu się mogą wypowiadać tylko kobiety. Na razie 0 - 2 na Twoją niekorzyść.

8) surowe prawa, np. ucięcie ręki za kradzież wg prawa koranicznego, wykluczenie (odpowiednik kary śmierci) za palenie tytoniu u ŚJ

ŚJ jeszcze nie wykonywali wyroków śmierci. KRzK średnio-wiecznymi stosami bardzo Ci nie na rękę. Zakazy palenia popierane są przez większość religi chrześcijańskich. Traktowane jako samobójstwo o opóźnionym zapłonie.

9) narzucanie praw swojej religii ludziom, którzy tej religii nie wyznają (ustanawianie państwa koranicznego przez islamistów, zakaz transfuzji krwi dla niemowląt u ŚJ)

ŚJ nikogo nie bili by zmienił swe poglądy religijne. Ja natomiast, gdy studiowałem Pismo Święte ze ŚJ byłem policzkowany przez siostrę, katoliczkę, a kiedy nie reagowałem złem za zło urzyła pogrzebacza. Dopiero ,,cezar" udaremnił jej mściwość. Również szwagierka pewnego razu szarpała i ciągła za rękawy by żucić mnie na kolana przed telewizor w którym występował Papież. W obu przypadkach padały okropnie wulgarne słowa. O psychicznych 'ciosach' już nie będę wspominał.
PS do 2

publikacje świadkowskie kłamią że katolicy w roku którymś tam "przypisali Maryi boskość")

W książce ,,Początki Doktryny Chrześcijańskiej", który to przekład przejrzał i terminologię ustalił ks. Emil Stanula na str. 369 napisano: ,,Jej niepokalane poczęcie, zaprzeczane na Wschodzie, choć Andrzej z Krety i Jan Damasceński byli mu bliscy, zostało ogłoszone za dogmat przez Piusa IX W 1854 R., a Jej wniebowzięcie przez piusa XII w r. 1950".
Plamiłeś ŚJ a teraz KRzK. Przykre, że zamiast miłością jednoczyć, jątrzeniem prowokujesz do nienawiści.
Mam jednak ufność, że w prawdzie uda się nam odwrócić ten niepomyślny kierunek. -- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-05-24, godz. 18:59

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#30 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-05-25, godz. 12:35

Myślę, że powinieneś jeszcze coś na seledynowo walnąć.


Myślę, że jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to powinieneś siedzieć cicho albo walnąć coś na biało ;)

#31 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-25, godz. 12:52

Temat jest już stary, ale nie dziwię się, że post SA może drażnić. Porównanie śj do islamu jest mocno nietrafione. Mam obojętny stosunek do jednych i drugich, więc mnie to nie ziębi ni grzeje. Ale porównywanie np: miejsca kobiety w świecie islamskim i śj, to już porażka na całej linii. Pozostałe punkty analogii - równie żałosne, ale nie będę już przynudzać....

Edit.
Islam nie jest ani lepszy ani gorszy od chrześcijaństwa, więc nie chodzi o to, że porównanie jest wartościujące, tylko o to, że jest chybione.

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-05-25, godz. 13:47


#32 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-25, godz. 13:07

gambicie, obawiam się że nie zrozumiałeś intencji mojej wypowiedzi.

nie da się zaprzeczyć temu że
1) wyznawcy "nominalnego" chrześcijaństwa używają materialnych wizerunków
2) islamiści nie używają wizerunków
3) ŚJ nie używają wizerunków

stąd wniosek że postępowanie islamistów i ŚJ jest podobne (jedni i drudzy nie używają wizerunków)

to czy postępowanie ŚJ jest zgodne czy niezgodne z Biblią to temat na inną dyskusję. Bezdyskusyjne jest podobieństwo do islamu.

Czy zgadzasz się z powyższym?

#33 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-05-25, godz. 13:21

Sorry, Seba, ale mnie rozbawił początek drugiego punktu:

2) obsesyjna, ignorancka krytyka koncepcji Trójcy Św. i kultu maryjnego


Chodzi mi o tą krytykę kultu maryjnego, bo wiadomo: poza katolicyzmem i prawosławiem to raczej ten kult nigdzie nie występuje. Nie wspominając o tym, że w większości chrześcijańskich wyznań jest on krytykowany. Pozdro :)

#34 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-25, godz. 14:46

dziękuję za pierwszy post z merytoryczną i umotywowaną krytyką.
Faktycznie z pkt 2 można wykreślić kult maryjny gdyż pod tym względem ŚJ przypominają chrześcijaństwo protestanckie
Co do ignoranckich ataków na Trójcę, podtrzymuję co napisałem

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2008-05-25, godz. 14:53


#35 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-05-25, godz. 15:14

dziękuję za pierwszy post z merytoryczną i umotywowaną krytyką.


Ech, to nie była krytyka, tylko raczej luźna uwaga. Pozdrówki :)

#36 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-25, godz. 17:22

nie da się zaprzeczyć temu że
1) wyznawcy "nominalnego" chrześcijaństwa używają materialnych wizerunków
2) islamiści nie używają wizerunków
3) ŚJ nie używają wizerunków

Tak, tak, pod tym względem masz rację Sebastianie Andrys... ! Można by po jednej i drugiej stronie dokładać wiele więcej religi. Pozwolę sobie o podłączenie jeszcze po jednej.

1) wyznawcy "nominalnego" chrześcijaństwa używają materialnych wizerunków
2) hinduizm używa wizerunków


1) Jezus i jego uczniowie nie używali wizerunków
2) islamiści nie używają wizerunków
3) ŚJ nie używają wizerunków


Ale gdybyśmy we wszystkim się zgadzali, to myślę, że forum przestało by istnieć. -- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#37 samira12

samira12

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:belgia

Napisano 2008-05-25, godz. 18:05

nie da się zaprzeczyć temu że
1) wyznawcy "nominalnego" chrześcijaństwa używają materialnych wizerunków
2) islamiści nie używają wizerunków
3) ŚJ nie używają wizerunków

stąd wniosek że postępowanie islamistów i ŚJ jest podobne (jedni i drudzy nie używają wizerunków)


po pierwsze nie islamisci tylko muzulmanie!!!!
II ks mojzeszowa20:4 III ks mojzeszowa 26:1
surah ar-rum 31-32"NAWRACAJCIE SIE DO NIEGO,BOJCIE SIE GO,ODPRAWIAJCIE MODLITWE I NIE BADZCIE Z LICZBY TYCH, KTORZY JEMU DODAJA WSPOLTOWARZYSZY!
ANI TEZ SPOSROD TYCH,KTORZY PODZIELILI SWOJA RELIGIE,TWORZAC SEKTY; PRZY CZYM KAZDA FRAKCJA ODSZCZEPIENCZA CIESZY SIE TYM,CO ZACHOWUJE"

#38 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-25, godz. 20:08

po pierwsze nie islamisci tylko muzulmanie!!!! II ks mojzeszowa20:4 III ks mojzeszowa 26:1

samiro12 czym różni się islamista od muzułmanina ? W słowniku w którym sprawdzałem nie wyjaśniono. Czy może chodzi o pejoratywny odcień znaczeniowy ? Będę wdzięczny za wyjaśnienie by posługiwać poprawnie tymi określeniami. -- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-05-25, godz. 20:11

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#39 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-25, godz. 20:18

samiro12 czym różni się islamista od muzułmanina ? W słowniku w którym sprawdzałem nie wyjaśniono. Czy może chodzi o pejoratywny odcień znaczeniowy ? Będę wdzięczny za wyjaśnienie by posługiwać poprawnie tymi określeniami. -- gambit


Nie do mnie, ale i tak odpowiem:

'islamista' to wyznawca fundamentalizmu islamskiego (od 'islamizm')
'muzułmanin' to wyznawca islamu
jest różnica między islamem a islamizmem

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-05-25, godz. 20:47


#40 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-26, godz. 07:39

stąd wniosek że postępowanie islamistów i ŚJ jest podobne (jedni i drudzy nie używają wizerunków)

Ja bym proponował, żebyś na początek nie mylił islamistów z muzułmanami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Islamizm

Myślę, że jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to powinieneś siedzieć cicho albo walnąć coś na biało ;)

Myślę, że gdybym nie miał nic do powiedzenia, to bym nic nie mówił.
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych