Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

Ankieta: Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#81 domino

domino

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 121 Postów
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano 2009-01-20, godz. 15:33

Jeśli tak to będąc na dach wieżowca idź na spacer do parku nie schodząc z dachu schodami ani nie używając windy i przekonaj mnie, że wszystko jest względne.


Wiesz, da się, trzeba tylko zgłębić tajniki lewitacji. Nie umiesz chodzić po jeziorze ale że Jezus potrafił - uwierzyłeś. Jak to jest?

I bądź łaskaw skończyć z tą psychomanipulacją względem mnie.


Pisaniem ludziom "karą za grzech jest śmierć" uprawiasz psychomanipulację Cześku. Ja to z Tobą normalnie rozmawiam. Jeśli nie wiesz do czego służy forum dyskusyjne to co tu robisz? Przestanę do Ciebie pisać natychmiast kiedy przestaniesz mi odpisywać. To proste. ;)

Pozdrawiam.

#82 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-20, godz. 15:47

Cześku.

Domino, nie pisz Cześku tylko Czesiek, bo inaczej to on zarzuci Tobie manipulację tak, jak kiedyś to zarzucił świadkom i Dosi... ;) Zdrobnianie imion to wg. niego manipulacja...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#83 domino

domino

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 121 Postów
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano 2009-01-20, godz. 16:31

Domino, nie pisz Cześku tylko Czesiek, bo inaczej to on zarzuci Tobie manipulację tak, jak kiedyś to zarzucił świadkom i Dosi... ;) Zdrobnianie imion to wg. niego manipulacja...


Oj tam. Przecież nie muszę tańczyć tak jak zagra mi Czesiek. ;) Bez względu na zarzuty pozostanę sobą gdyż nie mam sobie nic do zarzucenia. ;)
Pozdrawiam.

#84 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-20, godz. 17:29

Wiesz, da się, trzeba tylko zgłębić tajniki lewitacji. Nie umiesz chodzić po jeziorze ale że Jezus potrafił - uwierzyłeś. Jak to jest?



Pisaniem ludziom "karą za grzech jest śmierć" uprawiasz psychomanipulację Cześku. Ja to z Tobą normalnie rozmawiam. Jeśli nie wiesz do czego służy forum dyskusyjne to co tu robisz? Przestanę do Ciebie pisać natychmiast kiedy przestaniesz mi odpisywać. To proste. ;)

Pozdrawiam.

To zgłębiaj tajniki lewitacji i udowodnij mi, że wszystko jest względne.
Domino, czy ty wiesz co to psychomanipulacja? Bo jeśli zdanie "karą za grzech jest śmierć" jest dla ciebie psychomanipulacją, to w takim wypadku wszelkie prawa czy to ludzkie czy Boże są dla ciebie psychomanipulacją. ( a jakby co, to zdanie jest cytatem z tego co nauczał apostoł Paweł). A jeśli takie zdanie:

Wszystko jest względne tylko trzeba mieć otwarty umysł aby to rozumieć.

jest dla ciebie normalną rozmową, to nic dziwnego, że wcisną tobie każdą bzdurę i będziesz to jak mantrę powtarzał, uważając, że jesteś na wyższym poziomie świadomości. Bo przecież takie zdanka są niczym więcej jak próbą wmówienia komuś, że ma się prawdę, którą ten nie może pojąć bo jest tępy. Aż dziwne, że taki stary forumowy wyjadacz jak Terebint daje się na coś takiego nabrać i nie widzi tego, myśląc, że mówiąc o psychomanipulacji mam na myśli zdrabnianie mojego imienia. A do tego ta wasza wyższość w stosunku do kogoś, kto woli zaufać Jezusowi Chrystusowi niż tak wstrętnej psychomanipulacji.


Domino, nie pisz Cześku tylko Czesiek, bo inaczej to on zarzuci Tobie manipulację tak, jak kiedyś to zarzucił świadkom i Dosi... ;) Zdrobnianie imion to wg. niego manipulacja...

Może następnym razem zanim coś napiszesz, to wcześniej pomyśl. Unikniesz wtedy tego, że wyjdziesz na głupa.
Czesiek

#85 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-20, godz. 17:44

A ja myślę, Czesiek waleczne serce zbyt szybko wydaje osądy.
Powtarzam, możemy się różnić w poglądach, i nie znaczy to, że ktoś jest od kogoś mądrzejszy. Taki sposób myślenia utrudnia komunikację.

PS?
;)

#86 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-21, godz. 11:25

Ja przedstawie moze katolicki punkt widzenia.

Zbawiony zostanie ten co nalezy do koscioła. Ale nie widzialnego a niewidzialnego to znaczy taki na którego sumienie odziaływuje duch św i uczciwie poszukuje dobra i prawdy. Jego sumienie osądzi Bóg i ono będzie go usprawiedliwiać na sądzie ostatecznym. Moze byc wiec poganinem lub nie wierzącym.

Natomiast jesli ktoś w sumieniu ewidentnie odrzuca Boga to wtedy zostanie potepiony.


Pozostaje więc pytanie sens tzw. Ewangelizacji. Skoro zbawieni właściwie będą wszyscy, to po co "nawracać innych". A Kościół wciąż "walczy o dusze" i chce nawracać "niewiernych".

#87 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-01-22, godz. 19:37

nie tylko kościół, lecz setki tych co wiedzą lepiej. Powiedziane jest "wąska jest droga" a oni wciąż mówią jedna jest droga i tylko ta jest właściwa.
pozdrawiam Andrzej

#88 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2009-01-23, godz. 14:08

nie tylko kościół, lecz setki tych co wiedzą lepiej. Powiedziane jest "wąska jest droga" a oni wciąż mówią jedna jest droga i tylko ta jest właściwa.

Wybacz 'and' i potraktuj to z przymruzeniem oka, ale w samym stwierdzeniu "waska jest droga" mowa jest o jednej drodze, a z kontekstu wynika, ze mowa jest o tym, ze jest ona wlasciwa. ;) :)

#89 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-01-23, godz. 21:12

faktycznie źle się wyraziłem.
a oni wciąż mówią jedna jest droga i tylko my wiemy jaka jest właściwa
pozdrawiam Andrzej

#90 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-16, godz. 02:26

Coraz bardziej mnie wciąga to forum. W porównaniu z Wami forumowiczami, zbór śJ jest nudny jak flaki z olejem!!!!! Co do tematu, to swoim występkiem :rolleyes: miałem okazję wykazać ostatnio, że już nie wierzę w to, że śJ to religia prawdziwa. Nie istnieje taka, bo instytucje są formą ludzką. Ale wierzę w Boga oraz w to, że dopiero w Jezusie Chrystusie mógł się PRAWDZIWIE objawić w sposób namacalny i zrozumiały dla człowieka!

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#91 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-03-19, godz. 22:47

Religia nie zbawia , zbawia tyko Chrystus. Nie ma jednozbawczej -prawdziwej religii.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#92 starowinka

starowinka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 130 Postów

Napisano 2009-03-20, godz. 09:19

Czy istnieje jedyna prawdziwa religia. Nie mam pewności. Ani w jedną ani w drugą strone. Tak też głosuje.

#93 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2009-06-20, godz. 13:46

Prawidłowa odpowiedź brzmi: ŻADNA RELIGIA NIE JEST PRAWDZIWA.
Wszystkie się mylą i jednocześnie wszystkie mają odrobinę racji.
Religie to POGLĄDY LUDZKIE
czyli ludzkie WYOBRAŻENIA, które, nawet w obrębie wyznawców tej samej religii są różne, nawet jeśli tylko nieznacznie.

Czyli każda religia to takie czy inne wyobrażenie czy koncepcja
która ma tyle wspólnego z rzeczywistością i z prawdą, ŻE NIĄ NIE JEST bo po prostu rzeczywistością i prawdą być nie może, gdyż jeszcze raz, prawdą i rzeczywistością NIE JEST. Tak jak mapa Warszawy NIE JEST Warszawą.

Co w takim razie jest prawdą i rzeczywistością?
To to, co człowiekowi w swej pełni jest niedostępne, a czego jest częścią, i co w pewnym stopniu odczuwa.
Tradycyjnie tę prawdę i rzeczywistość której jesteśmy częścią nazywa się Bogiem lub Absolutem. (jestem który jestem)

POMYŁKA polega na tym, że:
uznajemy, że jesteśmy od tego odrębni
i że tę prawdę i rzeczywistość UCZŁOWIECZAMY
przy czym robimy to na gruncie ROZUMU, LOGIKI podszytych strachem i nadzieją ludzkich EMOCJI.
I dlatego religie zawsze PORÓŻNIAJĄ ludzi, ponieważ stanowią próbę ogarnięcia PRAWDY I RZECZYWISTOŚCI z ludzkiego punktu widzenia. (a więc nie w duchu i nie w prawdzie).

Jaką zatem religie mają odrobinę racji?
Poszczególne praktyki religijne to sformalizowane poprzez setki lat sposoby obcowania, doświadczania tej PRAWDY I RZECZYWISTOŚCI (ale także jest to sztuka, twórczość, dobrze wykonana praca, podziwianie przyrody, i w ogóle każda sfera ludzkiego doświadczenia która umożliwia poczucie tego "czegoś co jest ponad nami a czego jesteśmy częścią - "w nim pouszamy się bowiem i jesteśmy")

Człowieczy BŁĄD niemal każdej RELIGII polega na tym, że mówi TYLKO JA, tylko ja jestem prawdziwa! A ci wszyscy inni to ŻYJĄCY W BŁĘDZIE, w grzechu NIEWIERNI. Prowadzi to oczywiście do wszelkiego rodzaju nienawiści i do całkowitego wypaczenia idei MIŁOŚCI, do wypaczenia idei W DUCHU I W PRAWDZIE i prowadzi do bezsensów kiedy normy religijne sprzed tysięcy lat usiłuje się wdrażać we współczesne życie:
http://watchtower.or...?showtopic=6065

Oczywiście religia spełnia pewne funkcje społeczne. Z uwagi na jej archaiczny charakter we współczesnym świecie, jej nietolerancję i motywowanie do uprzedzeń - zwaszcza w przypadku tradycjnych religii opartych na niepodważalnych prawdach i pismach (Biblia, Koran). Te i inne podania, to po prostu przestarzałe mapy rzeczywistości, i ścisłe kierowanie się nimi powoduje obecnie więcej szkody niż pożytku. To tak, jakbyś obecnie posługiwał się mapą Warszawy ze średniowiecza.
Oczywiście nijak ma się to do Boga, albo raczej powiedzmy, do Prawdy i Rzeczywistości.

Temat mógłbym rozwinąć, ale post byłby już za długi. Trochę kontekstu do tej dyskusji można znaleźć tutaj: http://watchtower.or...mp;#entry120778
http://watchtower.or...s...st&p=120881
Wnioski samemu proszę wysnuwać.

#94 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-13, godz. 14:33

Prosze o wasz glos i komentarz na temat: Czy istnieje obecnie (albo czy jest w Bozych planach) cos takiego jak jedyna prawdziwa religia - w sensie zorganizowanej organizacji religijnej.
Wg mnie z Dziejow Ap. wylania sie obraz zorganizowanej organizacji pierwszych chrzescijan, w ktorej oprocz starszych zborow jest jeszcze autorytet apostolow i starszych z Jerozolimy jako nadrzedny w stosunku do starszych zborowych. Poza tym wyraznie zaznaczono tam potrzebe jednosci w kwestiach doktrynalnych. Nie bylo dopuszczalna dowolnosc w interpretowaniu Swietych Pism oraz nauki Jezusa i apostolow. Tak mi sie wydaje, ale nie jestem pewien.
Poruszam ten temat, poniewaz ostatnio czesto spotykam sie z twierdzeniem, ze Biblia nigdzie nie zawiera mysli, jakoby chrzescijanie mieli byc skupieni w jednej konkretnej organizacji religijnej. Wiem, ze slowo "organizacja" moze sie zle kojarzyc, ale mysle, ze odrzucajac negatywne skojarzenia, jest ono tu najwlasciwsze.


Zgodnie ze słowami Ewangelii wg Łukasza 9:49,50 uważam że nie ma czegoś takiego jak jedyna religia prawdziwa. Każdy kto wierzy w Jezusa, wyznaje go słowami i stara sie Go naśladować jest godny Jego uznania.
Natomiast wszelkie systemy religijne są wytworem człowieka. To człowiek potrzebuje poczucia przynależności do grupy społecznej, stąd całe mnóstwo ugrupowań i systemów religijnych. Myślę że nie ma nic złego w takiej przynależności, gorzej kiedy pod wpływem takiej grupy społecznej bądź jej przwódcy tracimy kontrolę nad własnymi myślami, kiedy dajemy zawładnąć się indoktrynacji umysłowej. Wówczas pojawia się niebezpieczeństwo, które często jest niedostrzegalne, a kiedy już się zorientujemy że zostaliśmy zmanipulowani może okazać się że jest już za późno żeby się wycofać. Dlatego wszystko co brzmi nierealnie, podejrzanie należy dogłębnie badać.

Użytkownik paradise1874 edytował ten post 2009-07-13, godz. 14:34


#95 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-13, godz. 17:08


Natomiast wszelkie systemy religijne są wytworem człowieka.


Utworzone w celu ciemiężenia ludzi,dawniej jawnie batem wykorzystywano ludzi do wznoszenia świątyń,do straszenia aby masy były grzeczne,dziś jest to samo tylko w "białych rękawiczkach" czyli pranie mózgu,hamowanie rozwoju przez wszelkiej maści zakazy.Człowiek powinien żyć pełnią życia a wszystkie religie w pewnym stopniu to uniemożliwiają.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych