Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgromadzenia LATO 2006


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#41 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 17:05

:angry: 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#42 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 17:09

44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#43 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-08, godz. 17:30

10 Gdy budowniczowie położyli fundament świątyni Jehowy, wówczas kapłani w stroju urzędowym stanęli z trąbami, a Lewici, synowie Asafa — z czynelami, by wysławiać Jehowę według wskazań Dawida, króla Izraela. 11 I zaczęli odpowiadać śpiewem, wysławiając Jehowę i składając mu dzięki, „bo jest dobry, bo jego lojalna życzliwość wobec Izraela trwa po czas niezmierzony”. Cały zaś lud wydawał donośne okrzyki, wysławiając Jehowę w związku z położeniem fundamentu domu Jehowy.

To jakiś zwyczaj Twój? Jak ktoś Ci pokaże, jak pokrętne jest Twoje rozumowanie, to wklejasz losowo wybrany cytat z Biblii? Żałosne, żałosne...I nie mówie tylko o tej zagrywce.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#44 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 17:33

:angry: 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały2.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#45 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2006-04-08, godz. 17:56

Azariaszu...
Jakoś w tych postach nie zauważyłem pokrętności wywodów Kloo. Natomiast zasatnawiam się skąd taka agresja u Ciebie?
Czyżby nieuświadomiony strach, że może jednak nie jest tak jak byś chciał....?
Nie bój się...
W Miłości nie ma bojaźni...

pozdrawiam....

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#46 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 18:13

11 Złote jabłka na sprzętach ze srebra -
to słowo mówione w czasie właściwym.

15 Cierpliwość ugnie zwierzchnika,
a język łagodny złamie kości5.

21 Gdy wróg twój łaknie, nakarm go chlebem,
gdy pragnie, napój go wodą -

22 żar ognia zgromadzisz na nim6,
a Pan ci za to zapłaci.

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#47 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-08, godz. 18:14

No jeśli nie zauważyłeś, nic dziwnego w tym, ze ktoś miesza z błotem organizację, a potem zali się, ze cięzko będzie mu się wybrac na zgromadzenie, to współczuje. I doznałem olśnienia. Wiem już czemu odradza się swiadkom dyskusje na takich forach. Bo to po prostu nie ma sensu. Większośc odwiedzajacych jest ślepo zapatrzona w "jedyną słuszną linię" plucia na świadków, a umysły macie (woks, artur i sp.) tak mocno zamknięte na argumenty, ze to az boli.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#48 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-08, godz. 19:08

Co innego wszystkie fakty a co innego wybieranie takich wydarzeń które pokazują wymarzoną wersję: tę negatywną.
Takie działanie widzę ostatnio w wykonaniu brata Kloo.
Przykre ale prawdziwe.
Co to spowodowało Kloo ?
Kiedyś pisałeś ku nadziei, teraz tylko demaskatorsko.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#49 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 19:33

To z przerażenia drogi bracie.......przerażenia wywołanego Twoim aviatorem :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#50 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-04-08, godz. 20:23

Ja potrafię zrozumieć Kloo, mimo iż, aż tak dużo jak on nie udzielałem się dla organizacji, chociażby ze względu na różnicę wieku, oraz faktu że urodziłem się już jako 3 pokolenie sJ.

Znam wielu jemu podobnych, którzy ubolewają nad obecnym zygzakowatym kursem organizacji. Znam ludzi, którzy poświecili swoje rodziny, aby podołać wymogom organizacji. Ludzi, którzy wychodzili z domu o 5 rano a wracali o 23, gdyż po pracy trzeba było przeprowadzać studia biblijne z zainteresowanymi, trzeba było iść na spotkania, wygłaszać wykłady na terenach oddalonych, budować zbory, nie wspominając już o zebraniach.

W latach 60-70-80 prawie żaden z nich posiadał samochodu, aby udać się na teren. Teraz, kiedy słuchają oni doniesień z kongresu, dowiadują się, że to nie oni, lecz ktoś inny przyczyniał się do wzrostu na tych terenach.

Głosili ludziom „prawdę” m. in taką, iz ŚJ nie posiadają duchowieństwa, które trzeba opłacać, gdyż każdy sam pracuje na siebie, jak np. apostołowie. A cóż jest teraz? Sami najlepiej wiecie. (Może wstawię w przyszłości kilka przykładów.)
Teraz uświadamiają sobie, że to było wszystko na nic, że zmarnowali najlepsze lata swojego życia, (nierzadko odsiadując w wiezieniach po ładnych parę lat za odmowę, obecnie już dozwolonej służby zastępczej) dla grupy ludzi, którzy wykorzystali tylko przypowieść Jezusa, aby nazwać się organizacją Bożą.
To boli.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#51 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-08, godz. 20:45

Prawde piszesz Bracie. Najlepiej ujął to nasz Bóg w Przypowieściach 13 : 12 :

12 13:12 Przewlekające się oczekiwanie przyprawia serce o chorobę, ale rzecz upragniona - gdy już nadejdzie - jest drzewem życia.


Myślę, że stąd biorą sie jakze częste nasze rozterki i frustracje. :(

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#52 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-08, godz. 21:01

Święte słowa, Brook... Choć bolesne. Wiem to nie po sobie, ale po mojej rodzinie, której nieraz przyszło przełknąć gorzką rzeczywistość organizacyjną. Nie poświęcali się dla sławy, dla zyskania szacunku, ale jeśli 16-letni g...iarz chce "uczyć teokracji" 70-latka, który dosłownie narażał życie dla organizacji, to coś jest nie tak... Jeśli kiedyś trzeba było zwiewać po lasach przed milicją i SB, a później chować w spodniach "bibułę", trochę trudno zrozumieć współczesne, kongresowe realia... I współczesny brak szacunku dla tych, którzy tworzyli tę organizację.
I ja również rozumiem Kloo, a przynajmniej się staram. A niektórym zalecałbym więcej pomyślunku zanim nabazgrzą kolejną bzdurę :angry: :ph34r:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#53 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-04-08, godz. 23:23

I tu jest problem..
Dlaczego mają czelnośc oceniać was "g...iarze", którzy teraz korzystają z waszej walki?
Łatwo jest teraz gadać z wygodnego fotela, a co by zrobili wtedy?
Mam olbrzymi szacunek do ŚJ, którzy to wszystko przetrwali i odnieśli zwycięstwo, nie dla Organizacji, ale dla Boga i samych siebie.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#54 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 00:34

Ja też coś dorzucę.

Ja rozumiem że ktoś może się niezgadzać, rozumiem że ktoś broni organizacji, rozumiem że komuś może się nie podobać postawa osób, które krytykują organizację.

Ale nie zrozumiem cwaniactwa, braku taktu, szacunku dla starszych osób. Czasami można pomylić się bo nie wiemy na forum kto ile ma lat, ale ile Kloo ma lat to wiemy wszyscy. Ja mogę się niezgadzać z Kloo, mogę uważać że można inaczej wyrażać swoje myśli ale "przed siwym włosem wstaniesz", i chodzby nie wiem co to nic, powtarzam nic nie usprawiedliwia braku poważania dla wieku. Ale tego jak się nie nauczy ktoś w domu, albo sam swoją ludzką mądrością do tego nie dojdzie będzie wykazywał elementarne braki w zrozumieniu istoty Chrystianizmu.

Warto rozważyć postawę Elihu z księgi Hioba.

pozdrawiam

------------------------------

ps. nasuneła mi się refleksja jeszcze myślę że jest też okoliczność łagodząca. Jaka? Otórz jest to normalna reakcja psychologiczna, często niezależna od osoby która została poddana konfrontacji z poglądem innych. Chodzi o to że mamy do czynienia z dwoma biegunami opinni i ktoś kto jest na pozycji przeciwległej skrajnej zderza się z tym co jest dla jego umysłu bardzo odległe, przez co zatraca poczucie wyczucia, rozwagi. Uruchamiają się mechanizmy obronne, bo jego "tożsamość" jest atakowana, jego "bezpieczne schronienie" ktoś podważa. W takich okolicznościach następuje totalna negacja i tutaj nie ma mowy o logicznym, metodycznym myśleniu i rozważeniu argumentów. Emocjonalne podejście, blokada nie pozwala rozważyć i w następstwie czego przyjąć lub odrzucić czyjeś wnioski. Zauważcie że SJ którzy tu się pojawiają często bardzo emocjonalnie reagują na zawartość forum po czym znikają. Inni w wyniku pewnych przeżyć, wątpliwości podchodzą bardziej bez tych emocji. Są też tacy co też podchodzą emocjonalnie ale w drugą stronę, zrażeni do SJ przyjmują wszystko co tylko wpadnie im do ręki, zmieniają pogląd szybko i radykalnie to też jest postawa niebezpieczna. Ja osobiście polecam to co mówiłem wcześniej. Przykład Elihu z księgi Hioba. On posiedział, posłuchał, rozważył a dopiero wtedy zabrał głos.

#55 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 09:27

Dopiszę w oddzielnym poście:

WD w innym miejscu napisał:

Co do pewnych głosów w kwestii wieku: Nie sądzę aby było to najważniejszym argumentem na rzecz prawdziwości lub nie danych poglądów. Zasada: "im starszy tym mądrzejszy" nie zawsze ma rację bytu ( Patrz przykład Salomona ).


Ja osobiście twierdzę że szacunek wobec wieku należy się ze względu na wiek a nie ze wzgledu na domniemaną mądrość idącą z wiekiem.

:huh:

#56 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 09:51

Podajmy taki skrajny przyklad: Jakiś znany morderca i tyran ( Hitler, Stalin ) dożyje sędziwego wieku. Będzie cały czas postępował niegodnie. Będziemy go szanować, chwalić i popierać bo dobry Bóg pozwolił mu dożyć 90 lat ?
Gdzie tu logika ?
Pójdźmy dalej tym tokiem myślenia:
Szatan jest juz bardzo stary, Od tysięcy lat zwodzi ludzi. Ma w tym wielkie doświadczenie i umiejętności. Należy mu się szacunek ze względu na wiek ?

Uważam że jeśli starzec mówi głupoty to młodszy ma prawo go naprostować.
Nie myślę tu o ubliżaniu siwym włosom, tylko o funcjonowaniu rozsądku.
Kiedyś przeczytałem taka radę: Nigdy nie dopuśćmy aby nasze dzieci decydowały za nas o naszych żywotnych kwestiach.
I ok, bo każdy dorosły sam ma kierować swoim życiem. Ale nie zapominajmy o tym że na starość często traci sie zdolność rozsądnego rozumowania, człowiek robi się mało elastyczny i nie kojarzy dobrze faktów.
Czasmi tak bywa, choć nie zawsze.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#57 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 10:00

Ale jak rozumieć ten ,,szacunek ze względu na wiek"? Czy to znaczy, że nie można mieć w obecności Kloo swojego zdania? Czy to znaczy, że nie mogę być krytyczna w stosunku do jego toku myślenia? Czy jego ostry ton wobec innych świadków jaknajbardziej uchodzi a innych wobec niego to już nie? Przecież on też krytykuje inne starsze osoby będące długo świadkami Jehowy nazywając ich cynikami i obłudnikami i nie ma tu kszty szacunku do nich? Wygląda na to, że Kloo stał się tu nowym guru sekty forumowiczów..... :ph34r:

Założę się, że to całe poklepywanie po plecach Kloo bierze się wyłącznie z faktu, że stanął on po drugiej stronie ,,frontu".... :(

#58 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 10:03

Masz 100% racje Lotko ;)
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#59 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 10:05

Podałeś przykład Hitlera, Stalina, szatana - to śliskie przykłady. Bardzo skrajne. Myśle że nijak nie można ich zastosować do sytuacji.

Podałeś przykład starszych rodziców to jest trochę lepszy przykład.

Ale! Ja osobiście gdybym spotkał Hitlera, Stalina to moje zdanie o nich jest jasne - To zbrodniarze. Ale to nie oznacza że będę ich traktował poniżej dobrego wychowania, taki jest mój wniosek. Jeżeli ktoś postąpi inaczej jego sprawa. Ale to przykłady nieadekwatne wogóle. Więc zostawmy je.

Wiekowi rodzice - zgadza się czasem w wyniku starości nie podejmują właściwych decyzji, ale czy to oznacza że syn, córka ma się psychicznie wyżywać na rodzicu? Czy to usprawiedliwia, lekceważący ton głosu? Owszem to się czasem zdarza i mi też się to zdarza ale zawsze potem mam wyrzuty sumienia i wiem że to złe.

Więc nic nie usprawiedliwia postępowania lekceważącego wobec osób starszych od nas.

:unsure:

#60 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-09, godz. 10:05

Wystarczy, że ktoś merytorycznie uzasadni, że Kloo się myli na podstawie Biblii i czasopism Towarzystwa Strażnica i będzie po krzyku. ;)

Zachęcam do "atakowania" wypowiedzi Kloo, a nie jego samego. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych