Skocz do zawartości


Zdjęcie

wszakze dla nas istnieje tylko jeden Bog


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-08, godz. 09:56

Wszkaze dla nas istnieje jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi i dla ktorego istniejem, i jeden Pan Jezus Chrystus, przez ktorego wszystko istnieje i przez ktorego takze my istniejemy. mam w zwiazku z tym pytanie. co ma na mysli pawel mowiac dla nas istnieje tylko jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi? Jak ma sie to do ew. Jana 5;19...
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#2 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-08, godz. 23:25

Pawel77 napisał

Wszkaze dla nas istnieje jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi i dla ktorego istniejem, i jeden Pan Jezus Chrystus, przez ktorego wszystko istnieje i przez ktorego takze my istniejemy. mam w zwiazku z tym pytanie. co ma na mysli pawel mowiac dla nas istnieje tylko jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi? Jak ma sie to do ew. Jana 5;19...



Autor tych słów zachęca nas w sposób właściwy tylko sobie (jako Żyd z urodzenia) do odnalezienia naszego podstawowego celu i sensu naszego życia, jakim jest relacyjność (miłość w obustronnym ukierunkowaniu się w pierwszej kolejności widzę tę miłość odgórną > Umiłował nas do końca <, a w dalszej kolejności miłość tę oddolną) z Bogiem Ojcem.
Inni dodają w tym miejscu dobrze znane słowo komunia, lecz ja byłbym troszkę ostrożniejszy i przy obstawaniu przy słowie komunia chętnie widziałbym w tym też udział Ducha Świętego w kontekście oddziaływania na nas/lub w nas. W tym fragmencie tekstu o Duchu Świętym nie ma nic napisanego.
Środkiem transportu, (co za określenie) w kontekście zbawienia (warto o tym pamiętać) ku tej naszej największej Miłości, jaką jest Bóg Ojciec jest Nasz Jedyny Pan Jezus Chrystus.
Warunek relacyjność z Jedynym Naszym Panem tej samej jakości jak w przypadku relacyjności z Bogiem Ojcem.
***

Jak to się ma do tekstu z Ewangelii według Jana 5:19...?

***
Odpowiedź jest uzależniona od kontekstu, jaki Cię interesuje lub sobie zakładasz. Na pewno nie pytasz bez celu!
Pytasz w kontekście nauki o Bogu?
Pytasz w kontekście ekonomii zbawienia?
Może pytasz w kontekście któregoś z dogmatów Chrystologicznych?
***
pzdr. :)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#3 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-09, godz. 07:10

dziekuje za odpowiedz
czytalem juz kilka postow z tego forum i choc biblie czytam ponad 20 lat to czasami mam wrazenie jakby te dyskusje byly na temat innej ksiegi. pytam w kontekscie nauki o Bogu. zarowno Jezus jak i Pawel mowi o Bogu jako Jedynym Prawdziwym Bogu i ze jest Jeden Pan Jezus Chrystus. W Jan17;5...Jezus mowi ze; a teraz Ty mnie uwielbij Ojcze u siebie ta sama chwala, ktora mialem u Ciebie zanim swiat powstal. przeciez gdyby Jezus byl Bogiem w sensie w jakim tlumacza to trynitarianie to przeciez nikt nie musial by tej chwaly jedemu z Bogow dawac? Jeszcze raz dzieki za odpowiedz milego dnia
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#4 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-09, godz. 16:33

Pawel77 napisał

czytalem juz kilka postow z tego forum i choc biblie czytam ponad 20 lat to czasami mam wrazenie jakby te dyskusje byly na temat innej ksiegi.


Pawel77 doskonale Cię rozumiem.
Twoje rozdzieranie szat jest wynikiem odmiennego od Twojego rozumienia nauk płynących z Biblii przez piszących nie tylko na tym forum, lecz tak się też dzieje na każdym innym forum w temacie Biblii. Musisz nad tym problemem popracować nie w tym sensie abyś zmienił swoje zdanie w jakimkolwiek temacie, ale w sensie otwarcia się na inne spojrzenie na to, co piszą inni.
Naprawdę warto.

Pawel77 napisał

pytam w kontekscie nauki o Bogu. zarowno Jezus jak i Pawel mowi o Bogu jako Jedynym Prawdziwym Bogu i ze jest Jeden Pan Jezus Chrystus.


Być może to, co teraz napiszę sprawi, że jeszcze bardziej (nie tylko Ty Pawle77, ale i inni czytający) poczują się zakłopotani i zdziwieni moim subiektywnym spojrzeniem na Biblię jako dzieła w mojej ocenie (wynikającej z mojej wiary) Bosko-ludzkiego.
Sama Biblia w swojej treści nie jest żadnym miernikiem dowodzącym nawet, w 1%, że jest Bóg, a co dopiero powiedzieć, że naucza w jakiś usystematyzowany sposób o tym Bogu, którego uznajemy w oparciu o naszą indywidualną wiarę.
Gdyby Biblia była uważana za dowód potwierdzający istnienie Boga to już dawno ateiści złożyliby swoją broń (zapewne wiesz, o jakiej broni mówię) i staliby się ludźmi wierzącymi na podstawie namacalnego dowodu.
***
Jezus jako człowiek oraz Paweł mówią o Bogu, w którego istnienie wierzą...Tylko wierzą.
Czy to, co jest napisane w Nowym Testamencie o Bogu upoważnia nas do mówienia, ze Bóg jest Trójcą? Sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć.
Zapewne Tobie jako czytającemu Biblie ponad 20 lat jest dobrze znany sposób dobierania odpowiednich wersetów pod założenie, które odgórnie brzmi, jaki (...?) jest Bóg.
***
Podsumowując powiem, że nasze subiektywne spojrzenie na tekst biblijny w kontekście nauki o Bogu jest odzwierciedleniem tym widzialnym tego, co uznajemy w oparciu o nasz aspekt duchowy, jakim jest nasza wiara.
Jeśli ktoś wierzy w oparciu o tę nazwijmy wiarą dojrzałą, że Bóg jest Trójcą to zawsze będzie w pierwszej kolejności przez ten pryzmat odczytywał tekst biblijny przyznając sobie rację.
Choć muszę Ci powiedzieć Pawle77, że można nawet na tym forum odnaleźć ludzi typu niezależnego (w sensie negatywnym) obiektu, którzy potrafią w oparciu o własną wiarę zmieniać swój subiektywny obraz Boga o 180 stopni.
Uważam, że o takich czcicielach Boga można powiedzieć, ze ich subiektywna wiara jest pozbawiona dostępu do takiego źródła, jakim jest rozum lub jest wiarą pustą wyrażaną brakiem stałego uczucia, jakie powinno od nas emanować do Tego, któremu winni jesteśmy najwyższego oddania przewyższającego wartość naszego życia.
***
Pawle77 gdybyś miał pytania do mnie w kontekście tego, co napisałem to proszę kierować je na PM.

Pzdr. :)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#5 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 16:47

Być może to, co teraz napiszę sprawi, że jeszcze bardziej (nie tylko Ty Pawle77, ale i inni czytający) poczują się zakłopotani i zdziwieni moim subiektywnym spojrzeniem na Biblię jako dzieła w mojej ocenie (wynikającej z mojej wiary) Bosko-ludzkiego.
Sama Biblia w swojej treści nie jest żadnym miernikiem dowodzącym nawet, w 1%, że jest Bóg, a co dopiero powiedzieć, że naucza w jakiś usystematyzowany sposób o tym Bogu, którego uznajemy w oparciu o naszą indywidualną wiarę.
Gdyby Biblia była uważana za dowód potwierdzający istnienie Boga to już dawno ateiści złożyliby swoją broń (zapewne wiesz, o jakiej broni mówię) i staliby się ludźmi wierzącymi na podstawie namacalnego dowodu.




witaj Bogdanie mam pytanie jesli nie biblia to co jest dla ciebie wyrocznia
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#6 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 21:24

Pawel77 napisał

mam pytanie jesli nie biblia to co jest dla ciebie wyrocznia


Pawle77 jak widzę nie doczytałeś mojego poprzedniego postu do końca, dlaczego?
Pawle77 nie smuć się każdemu może to się przytrafić i dlatego udzielam Ci odpowiedź na ogólnym forum. ;)
***
Dowodzenie istnienia Boga i jakoby poznania Tegoż Boga w oparciu o treść pochodzącą z Biblii jest założeniem z góry skazanym na porażkę.
***
Istnienie Boga przyjmujemy na zasadzie wiary(!!!) I w przypadku wielu ludzi na osobistym kontakcie z Bogiem, – lecz jest to temat na inną dyskusję.
Biblii można przypisać role drogowskazu (kierującemu) do właściwego miejsca.
***
Nic tak nie utwierdza nas w przekonaniu o istnieniu Boga i Jego stosunku do ludzi jak osobisty związek z Bogiem.
***

Pozdrawiam i życzę Ci z okazji Świąt Wielkanocnych pogody ducha oraz wielu Łask Bożych. :)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#7 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-21, godz. 14:34

witaj

Dowodzenie istnienia Boga i jakoby poznania Tegoż Boga w oparciu o treść pochodzącą z Biblii jest założeniem z góry skazanym na porażkę.





Bogdanie wydaje mie sie ze biblia jest naszym jedynym zrodlem, to objawienie Boze i jesli nie biblia to nie wiem co badali wierzacy



Lk 24:45 Bw "Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma."


J 5:39 Bw "Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;"


Dz 17:11 Bw "którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają."
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#8 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 16:33

:D Drogi Pawle moim zdaniem i jesli dobrze go zrozumiałem Bogdana równiez (chyba) jest to ze Biblia nie jest ksiązką naukową dowodzącą jakiejs tezy w oparciu o potwierdzone naukowo dowody a jest wskazaniem z którego płynie nauka którą trzeba wyczytac lub moze inaczej która objawi nam Pan jesli uzna ze jestesmy gotowi i ze tego naprawde chcemy. Biblii nie czytamy jak ksiązki kucharskiej w której są zawarte rozmaite receptury i definicje. To otwarta ksiega z której płynie do nas słowo Boze które odczytujemy i rozumiemy tak jak tego potrzebujemy do wykonanmia naszego zbawienia. Jesli czytamy ją ze szczerej checi poznania prawdy to On w pewnym momencie nam ją obiawi ja w to wierze.
Zauwaz nawet na tym forum jak róznie są interpretowane przez róznych ludzi te same wersety. Ja i Ty jak zdązyłem sie zorientowac po Twoich wypowiedziach w róznych dyskusjach mamy zupełnie inny pogląd na obraz Boga a przeciez i Ja i Ty wiedze czerpiemy z tego samego zródła z Biblii.
A te wersety które przytaczasz najlepiej o Tym swiadczą po co uczeni mieli by badac pisma skoro w ich tresci byłyby proste rozwiązania wówczas wystarczyłoby sie z nimi zapoznac przeczytac i przyjąc.
Dla mnie biblia jest ksiegą skierowaną personalnie do kazdego z nas - indywidualnie.
Jesli Bóg nas rzeczywiscie kocha jak swoje dzieci i chce dla nas dobrego w tekim rozumieniu jak my tego chcemy dla naszych dzieci nie wydaje Ci sie ze niemozliwe jest pozostawienie nas na łasce domysłów i skazywanie na potepienie za to ze byc moze nie starczyło nam bystrosci aby pojąc prawde. Przeciez jeden z nas musi sie mylic a moze mylimy sie obaj i co wtedy? Czy moja wiara jest gorsza od Twojej albo Twoja od mojej. Wierze ze kochasz Boga i jesli od dwudziestu lat rzeczywiscie studiujesz biblie a są uwierz mi ludzie którzy czynią to znacznie dłuzej i nadal nic nie rozumieją ja nie rozumiem Ty nie rozumiesz wiec gdzie jest prawda?
Moja rada - zaufaj Bogu a On Cie poprowadzi i wskaze droge gdy nadejdzie Twój czas oczywiscie jesli nadal bedziesz szukał. Moim zdaniem wbrew obiegowym opiniom poszukiwanie prawdy nie moze byc czyms złym nawet jesli nie zawsze udaje sie ją odnalezc od razu jesli pobłądzimy On nas zawróci.
To takie tam moje luzne przemyslenia w tym temacie.

Pozdrawiam :D

#9 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-23, godz. 03:01

robercie moze byc tak jak piszesz.


smutne jest ze jedna ksiega a tyle roznych wnioskow. :(

ostatnio zona zadala mi pytanie.dlaczego Jezus powiedzial do apostolow ze do ludu mowi w podobienstwach aby patrzac nie widzieli sluchajac nie slyszeli i aby sie nie nawrocili...


widocznie zbawienie nie jest sprawa wszystkich... a Bog zna serca
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#10 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2006-06-05, godz. 17:40

Drogi Pawle

Zbawienie moim zdaniem jest dla wszystkich. Nie dla wszystkich jednak jest ono wazne.
Zbawienie jest kwestią wyboru, którego dokonujemy w zyciu.
Jesli szukasz Boga znajdziesz go. Jesli Go nie szukasz i uznajesz ze jest Ci niepotrzebny to nigdy do Niego nie dojdziesz.
Dlatego taka jest konstrukcja biblii i taki zamysł Boga.
Gdyby biblia była napisana jezykiem prostym pojetym dla kazdego a jej zrozumienie deterinował jedynie iloraz inteligencji byłaby jak ksiązka historyczna. Gdzie z faktami sie nie dyskutuje.
Wtedy kazdy niezaleznie od postawy znałby Boga. a tego widocznie On nie chce.
Nie trzeba byc wybrancem aby byc blisko Boga trzeba mic jednak wole poznania Go. Kto wybiera co innego Temu On sie nie bedzie narzucał.
To jak z patentem oficerskim za radosnego socjalizmu Nie matura lecz chec szczera. Znasz to napewno.

Pozdrawiam

#11 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-02-10, godz. 10:41

Wszkaze dla nas istnieje jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi i dla ktorego istniejem, i jeden Pan Jezus Chrystus, przez ktorego wszystko istnieje i przez ktorego takze my istniejemy. mam w zwiazku z tym pytanie. co ma na mysli pawel mowiac dla nas istnieje tylko jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi? Jak ma sie to do ew. Jana 5;19...

a dlaczego wyrwałeś werset z kontekstu? Zacytujmy może cały:

1Kor 8:4-6 Bw „Co więc dotyczy spożywania mięsa, składanego w ofierze bałwanom, wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego.(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,(6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.”

A więc dla apostoła Pawła tym jedynym jest Bóg Ojciec i Pan Jezus, razem wzięci prawda? Widfać więc jak wyrwanie wersetu z kontekstu może zmienić sens i wymowę wypowiedzi.

więcej pisano o tym tutaj:

http://watchtower.or...?showtopic=4285
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#12 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-24, godz. 17:45

witam


Cytat(pawel77 @ 2006-04-08 10:56)
Wszkaze dla nas istnieje jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi i dla ktorego istniejem, i jeden Pan Jezus Chrystus, przez ktorego wszystko istnieje i przez ktorego takze my istniejemy. mam w zwiazku z tym pytanie. co ma na mysli pawel mowiac dla nas istnieje tylko jeden Bog Ojciec z ktorego wszystko pochodzi? Jak ma sie to do ew. Jana 5;19...
a dlaczego wyrwałeś werset z kontekstu? Zacytujmy może cały:

1Kor 8:4-6 Bw „Co więc dotyczy spożywania mięsa, składanego w ofierze bałwanom, wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego.(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,(6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.”

A więc dla apostoła Pawła tym jedynym jest Bóg Ojciec i Pan Jezus, razem wzięci prawda? Widfać więc jak wyrwanie wersetu z kontekstu może zmienić sens i wymowę wypowiedzi.



jakos przeoczylem twoj kom.



mirku jeden Bog i jeden Pan

a ty napisales tym jedynym a to chyba nie to samo co nam sugerujesz


mozesz tez powiedziec co wyrwalem z kontekstu

chodzi ci o balwany czy o mięso?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#13 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-03-24, godz. 19:41

mirku jeden Bog i jeden Pan

a ty napisales tym jedynym a to chyba nie to samo co nam sugerujesz

Przeczytaj jeszcze raz ten werset! Czyż nie wynika z niego iż dla apostoła Pawła zachodzi równość:

jedyny Bóg = jeden Bóg (Ojciec) + jeden Pan (Jezus)

Dla mnie tekst 1 Kor 8:4-6 jest jasny w tej kwestii.

Analizując go dalej stwierdzamy:

skoro istnieje tylko jeden Pan (a jest nim Jezus) - to czy to oznacza, że Bóg Ojciec nie może też być Panem, bo w przeciwnym razie byłoby ich razem dwóch?

A może ja nie będę analizował dalej, tylko poczekam jak odpowiesz na to pytanie! :)


mozesz tez powiedziec co wyrwalem z kontekstu

chodzi ci o balwany czy o mięso?

Napisałeś, że werset mówi, iż "istnieje tylko jeden Bóg". Ale to przecież nie prawda (patrz wyżej)! Właśnie dlatego twierdziłem, że wyrwałeś werset z kontekstu. Bo jest różnica w powiedzeniu "jest tylko jeden Bóg", a "tym jedynym jest jeden Bóg Ojciec i jeden Pan". A właśnie to drugie zdanie (a nie pierwsze) wynika z listu apostoła Pawła. :P

Użytkownik mirek edytował ten post 2009-03-24, godz. 19:47

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#14 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-24, godz. 21:25

Przeczytaj jeszcze raz ten werset! Czyż nie wynika z niego iż dla apostoła Pawła zachodzi równość:

jedyny Bóg = jeden Bóg (Ojciec) + jeden Pan (Jezus)


mirku dla nas istnieje jeden Bog Ojciec i jeden Pan

tam nie jest napisane

dla nas istnieje jeden Bog Ojciec i Jezus i jeden Pan Ojciec i Jezus

skoro istnieje tylko jeden Pan (a jest nim Jezus) - to czy to oznacza, że Bóg Ojciec nie może też być Panem, bo w przeciwnym razie byłoby ich razem dwóch?



to oznacza ze dla apostola pawla Ojciec jest jedynym Bogiem a Jezus Panem
co bylo jasne dla kazdego zyda z wyjatkiem ze nie kazdy zyd uwazaj Jezusa za Pana


Napisałeś, że werset mówi, iż "istnieje tylko jeden Bóg". Ale to przecież nie prawda (patrz wyżej)! Właśnie dlatego twierdziłem, że wyrwałeś werset z kontekstu. Bo jest różnica w powiedzeniu "jest tylko jeden Bóg", a "tym jedynym jest jeden Bóg Ojciec i jeden Pan". A właśnie to drugie zdanie (a nie pierwsze) wynika z listu apostoła Pawła.



tak mowi Pawel


1Kor 8:4-6 Bw „Co więc dotyczy spożywania mięsa, składanego w ofierze bałwanom, wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego.(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,(6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.”


coz pawel rozroznia Boga i Pana nie nazywa ich jedynym jak to sugerujesz
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#15 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-03-24, godz. 21:35

mirku dla nas istnieje jeden Bog Ojciec i jeden Pan

tam nie jest napisane

dla nas istnieje jeden Bog Ojciec i Jezus i jeden Pan Ojciec i Jezus

Czy to oznacza, ze Bóg Ojciec nie jest dla ciebie Panem?



to oznacza ze dla apostola pawla Ojciec jest jedynym Bogiem a Jezus Panem
co bylo jasne dla kazdego zyda z wyjatkiem ze nie kazdy zyd uwazaj Jezusa za Pana

Czy to oznacza, że dla apostoła Pawła tylko Jezus był Panem a Ojciec już nie?


tak mowi Pawel


1Kor 8:4-6 Bw „Co więc dotyczy spożywania mięsa, składanego w ofierze bałwanom, wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego.(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,(6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.”


coz pawel rozroznia Boga i Pana nie nazywa ich jedynym jak to sugerujesz

A co podane jest w wersecie 4:

1Kor 8:4 Bw „Co więc dotyczy spożywania mięsa, składanego w ofierze bałwanom, wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego.

Kim jest ten jeden Bóg dla Pawła?

wyjaśnienie jest w wersecie następnym:

1Kor 8:6 Bw „wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.”

A więc wyraźnie napisał, że tym jedynym Bogiem jest dla niego Bóg Ojciec + Pan Jezus.

Czy zgadzasz się z tym?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#16 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-24, godz. 22:08

witaj

mirku polacy maja jednego prezydenta i jednego premiera

widzisz jakis zwiazek?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#17 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2009-03-25, godz. 00:49

[name='mirek' date='2009-03-25 08:05' post='115806']


1Kor 8:6 Bw „wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.”

A więc wyraźnie napisał, że tym jedynym Bogiem jest dla niego Bóg Ojciec + Pan Jezus.


jeden Bóg Ojciec[/b], z którego pochodzi wszystko

Pytanie: co to znaczy wszystko?
Czy również Jezus, jego syn?

Pytanie: Czy Jezus jest dla Ojca Panem?
A przecież Ojciec jest dla Jezusa Bogiem!
Joh 20:17, Rev 3:12

Bóg i Pan to nie są wyrażenie równoznaczane.
Bo jak wskazałem wyżej Pan może mieć (i ma) Boga, lecz Bóg, który jest ponad wszystko (również Pana) Pana nie ma.

pozdrawiam

#18 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2009-03-25, godz. 21:41

Pawel77

witaj

mirku polacy maja jednego prezydenta i jednego premiera

widzisz jakis zwiazek?


„Tomasz rzekł do niego: ‘Mój Pan i mój Bóg!’” J 20:28
Św. Tomasz jak widzisz ma Jednego Pana i Boga w Osobie Jezusa Chrystusa. Widzisz związek?


Pytanie: Czy Jezus jest dla Ojca Panem?
A przecież Ojciec jest dla Jezusa Bogiem!


Hbr 1:8, BT "Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa.
11 One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje,
12 i jak płaszcz je zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się. Ty zaś jesteś Ten sam, a Twoje lata się nie skończą."


Jak Widzisz jest!


Mirek:

A więc wyraźnie napisał, że tym jedynym Bogiem jest dla niego Bóg Ojciec + Pan Jezus


Ja się wogóle dziwię , że można dopatrywać się tam czegoś innego...

Pozdrawiam.

#19 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2009-03-26, godz. 09:54

[ name='Dudu' date='2009-03-26 08:11' post='115888']

„Tomasz rzekł do niego: ‘Mój Pan i mój Bóg!’” J 20:28
Św. Tomasz jak widzisz ma Jednego Pana i Boga w Osobie Jezusa Chrystusa. Widzisz związek?


Jak znam Mirka, to On natychmiast napomniałby Cię, że czytasz i cytujesz wyrwane z kontekstu słowa.
Przeczytaj je więc od wersetu 11 żebyś miał pełną wizję wydarzeń i czasu w jakim się one rozgrywają.
A więc po zmartwychwstaniu Jezusa, który w wersecie 17 mówi: "...Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, i do Boga mego i Boga waszego".
Jak w tym świetle widzisz osobę Jezusa oraz Jego i naszego Boga, do którego On się udawał. Jeśli On udawał się do naszego Boga to chyba nie mógł sam być tym Bogiem do którego się udawał?
Cz w tym świetle Bóg z J 20:28 i ten z J 20:17 to ten sam Bóg?


Hbr 1:8, BT "Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa.
11 One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje,
12 i jak płaszcz je zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się. Ty zaś jesteś Ten sam, a Twoje lata się nie skończą."


Jak Widzisz jest!


No właśnie, jak widzisz teraz?

Pozdrawiam.

#20 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2009-03-26, godz. 10:33

Ryszard powiedz mi co miał na myśli św. Tomasz mówiąc poniższe słowa:
„Tomasz rzekł do niego: ‘Mój Pan i mój Bóg!’” J 20:28
Tylko proszę zwięźle i krótko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych