Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim są II owce ??


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#41 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-02-08, godz. 15:05

Pomyśl o dysonansie nauki zbawienia. Cisi posiądą ziemię, oraz nie będą się żenić, lecz będą jak aniołowie w niebie. To właśnie daje do myślenia o dwóch klasach zbawień. Więc dlatego to może być podpowiedzią o dwóch rodzajach owiec.


Wszyscy wymienieni w Mt 5,3-11 to jedna klasa, niebiańska.
W Biblii nie ma mowy o tzw. "drugich owcach", ponieważ jest mowa nie o "drugich", lecz o "innych" owcach.
A i te (inne) owce, Chrystus przyprowadzi i "będzie jedna owczarnia i jeden pasterz"!

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-02-08, godz. 16:21


#42 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-08, godz. 16:50

I gdzie napisano, że "drugie owce", czy ktokolwiek inny zmartwychwstanie w trakcie Tysiąclecia?

Ap 20

(4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na [rękę? - przyp. haael](5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.(6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.

W Biblii internetowej w Tysiąclatce werset czwarty jest niedokończony. Może to sprawka Szatana?


Ciekawa ilustracja tego kto pilnuje owiec

http://s222.photobuc...rucifixion1.jpg

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-08, godz. 16:58


#43 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-09, godz. 00:03

Wszyscy wymienieni w Mt 5,3-11 to jedna klasa, niebiańska.

Niezupełnie tak by było. W Mat 5:5 masz o dziedziczeniu ziemi. więc niesłusznie tu piszesz, że od wersetu 3 do 11 jest mowa tylko o dziedzictwie niebiańskim.
Poz tym zapytywałeś o wskazanie czegoś mówiącego o drugich lub innych owcach. (w Jana 10:16 zresztą jest mowa dosłownie o drugich.) Pytałeś, więc Ci podpowiedziałem.

cieplutka dosia Wg obecnej doktrynki WTS-u jest to jak ci wiadomo tak poukładane, że ci co słuchali wtedy Jezusa w Mat rozdź 5, mieli mieć nadzieję w niebie. Stąd w wersecie 12 mowa o "obfitej zapłacie w niebie". A jakbyś np to ujęła, że jest to zapłata przygotowana w niebie przez aniołów dla tych co słuchają Jezusa i idą za jego naukami, to mogłaby to być np nagroda zgotowana w niebie, czyli tam ustalona decyzja co do kogoś tam, aby np żył sobie w Raju na ziemi. I już masz to prosto przetransformowane na opak. Zobacz jak łatwo sie dokonuje doktrynki. Czy widzisz więc jakie to wszystko jest śliskie? Jak dogłębnie trzeba patrzeć na cały przekrój Biblii? Nie zapominać tego o czym trąbił Izajasz o zamieszkanej na zawsze ziemi i życiu na niej na wieki bez umieralności.
Całe Objawienie to aktualizacja wiedzy o nowe info co do przyszłości. W rozdź 21 masz tam o nowej ziemi. Więc jest to pewne. Anioł specjalnie się pofatygował do Jana, aby to nie było jakieś gołosłowie z tym Rajem na ziemi.

#44 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-02-09, godz. 06:41

Gdzie Izajasz to mówił?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#45 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-09, godz. 07:21

Gdzie Izajasz to mówił?

Pewnie to ten fragment z Izajasza, gdzie jest napisane, że ziemia rozleci sie na kawałki.
Czesiek

#46 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-09, godz. 08:24

Izajasz mówił to w przeszłości i było to w Izraelu. Właściwie ta odpowiedź byłaby najwłaściwsza dla Was szydercy. Znacie Pismo i robicie sobie tylko jaja zadając takie prowokujące pytania.

Dla wybitnych osłów jednak podam wersety, bo może nie mają skorowidzów, albo są leniami, lub nieczytającymi Pisma.
Iz 45:18 i np jeszcze 65:21-24

#47 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-02-09, godz. 08:59

Niezupełnie tak by było. W Mat 5:5 masz o dziedziczeniu ziemi. więc niesłusznie tu piszesz, że od wersetu 3 do 11 jest mowa tylko o dziedzictwie niebiańskim.
Poz tym zapytywałeś o wskazanie czegoś mówiącego o drugich lub innych owcach. (w Jana 10:16 zresztą jest mowa dosłownie o drugich.) Pytałeś, więc Ci podpowiedziałem.


W J 10,16 jest mowa o "innych" owcach. Ale i tak będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz.
Jeżeli chodzi o Mt 5,5 to tak należy to rozumieć. Pan Jezus nawiązuje do Ps 37 gdzie jest mowa o sprawiedliwych (i ci posiądą ziemię) i jest mowa o niesprawiedliwych (ci będą potępieni)
A więc - nagroda i kara.

"Złoczyńcy bowiem wyginą,
a ufający Panu
posiądą ziemię" (Ps 7,9)

Nowy Testament, w którym mamy pełnię objawienia, daje nam również dwie możliwości:

Zbawienie:
"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!" (Mt 25,34)

Potępienie:
"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!" (Mt 25,41)

"Ziemi" z Ps 37 i Mt 5,5 nie należy rozumieć dosłownie jako ziemi, na której obecnie żyjemy, lecz jako obiecanego nam Królestwa "przygotowanego od założenia świata", a więc Królestwa Niebieskiego.

"W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem" (J 14,2-3)

"A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec" (J 12,26)

"Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje" (Mt 6,19-21)

"Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa" (Flp 3,20)

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-02-09, godz. 09:00


#48 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-02-09, godz. 11:32

:angry: myślę, że spuśćcie zasłonę na tego typu smarkactwo, szkoda energii :angry:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#49 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-02-09, godz. 14:26

(...) dogłębnie trzeba patrzeć na cały przekrój Biblii? Nie zapominać tego o czym trąbił Izajasz o zamieszkanej na zawsze ziemi i życiu na niej na wieki bez umieralności.
Całe Objawienie to aktualizacja wiedzy o nowe info co do przyszłości. W rozdź 21 masz tam o nowej ziemi.

Czyżby chodziło ci o te wersety ?

Iz.24:19 "W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie i zachwieje się ziemia."

Iz.51:6 "Podnieście ku niebu oczy i spojrzyjcie na ziemię w dole! Gdyż niebiosa rozwieją się jak dym, ziemia rozpadnie się jak szata , a jej mieszkańcy poginą jak komary, lecz moje zbawienie będzie trwać wiecznie, a moja sprawiedliwość nie ustanie."

Obj.16:20 "I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było."

Obj.20:11 "I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo i miejsca dla nich nie było."

Obj.21:1 "I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma ."

I jeszcze za tobą powtórzę -dogłębnie trzeba patrzeć na cały przekrój Biblii

Gen.8:22 " Dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustaną siew i żniwo, zimno i gorąco, lato i zima, dzień i noc."

Obj.21:23 "A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby im świeciły ; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek."

Obj.21:25 "A bramy jego nie będą zamknięte w dzień, bo nocy tam nie będzie ."


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#50 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-09, godz. 14:41

:angry: myślę, że spuśćcie zasłonę na tego typu smarkactwo, szkoda energii :angry:

Po prostu forma sterowania i reżyserki forumu. Pasja kierownikowania.

Użytkownik Colargol edytował ten post 2008-02-09, godz. 14:42


#51 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-09, godz. 15:16

Iz.24:19 "W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie i zachwieje się ziemia."
....Obj.16:20 "I znikły wszystkie wyspy i gór już nie było."....
...Gen.8:22 " Dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustaną siew i żniwo, zimno i gorąco, lato i zima, dzień i noc." ....
...Obj.21:25 "A bramy jego nie będą zamknięte w dzień, bo nocy tam nie będzie ."...

No i jest to przykład właśnie Dosiu brania wszystkiego dosłownie jak by się czytało np indywidualnie przez ludzi bez dogłebnych studiów nad całością. Byłby wtedy chaos interpretacyjny. brakłoby spójności nauki. Akurat taka zawiła forma została narzucona przez zapisywaczy Bibli, a właściwie przez Boga, bo Chrystus jako ten ostatni od niego posłaniec, też lubował się w przenośniach i przykładach polegających na analogiach. Czemu taki obrano styl w "górze"? To jest właśnie temat do szerszej dyskusji. Mógłby np Jezus wprowadzić krótką lekcję z nowymi pojęciami wraz z ich zdefiniowaniem i budowaniem potem całej nauki na tych nowych pojęciach, która nie miałby cech analogi i porównań, przez co teksty Biblii nowego testamentu miałyby np jednoznaczną wymowę.

Przejdę teraz do szczegółów, które wybrałem wybiórczo w mojej przycytce.
Jasne że sformułowanie dopuki ziemia istnieć będzie zawiera w podtekscie możliwość końca jej istnienia. Dziś to wiemy, że słońca i planety też przemieniają się w czasie. I trzeźwo myślący obecnie ludzie wiedzą, że życie wieczne w raju też nie będzie na wieki, bo kiedyś słońce się wypali i nastąpi po wielu tysiącach, lub milionach lat koniec naszej tu egzystencji i najprawdopodobniej jakaś transformacja naszych bytów.

Co do tej rozpadki ziemi to przecież w tym kontekście to przenośnia do rzadów ludzkich na ziemi. Przecież to nie jeden z przykładów brania ziemi za system ziemski, gór i wysp za rządy na ziemi. Wody lub morza za masy ludzkie. Jak byłaś może Dosiu Ś.J. to przecież wiedziałaś napewno o tym. Po co teraz potrzepujesz tym argumentem, skoro domyślasz się że przecież to znam. Chcesz propagować tu dosłowne pojmowanie tekstów i budowanie na tym nauki? Przecież z tego wyjdzie Ci przy takiej analizie tylko haos.

Co do tej nocy że jej nie będzie, to nie należy od razu myśleć, że bedziemy w niebie, a nie na ziemi gdzie są pory dnia. Tu brak nocy jest analogią do ciągłej aktywności niebiańskiego Jeruzalem, które będzie na usługach teokratycznych rządów ziemskich na Nowej Ziemi.

#52 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-09, godz. 15:39

No i jest to przykład właśnie Dosiu brania wszystkiego dosłownie jak by się czytało np indywidualnie przez ludzi bez dogłebnych studiów nad całością. Byłby wtedy chaos interpretacyjny. brakłoby spójności nauki. Akurat taka zawiła forma została narzucona przez zapisywaczy Bibli, a właściwie przez Boga, bo Chrystus jako ten ostatni od niego posłaniec, też lubował się w przenośniach i przykładach polegających na analogiach. Czemu taki obrano styl w "górze"? To jest właśnie temat do szerszej dyskusji. Mógłby np Jezus wprowadzić krótką lekcję z nowymi pojęciami wraz z ich zdefiniowaniem i budowaniem potem całej nauki na tych nowych pojęciach, która nie miałby cech analogi i porównań, przez co teksty Biblii nowego testamentu miałyby np jednoznaczną wymowę.

(...)

Czyli Colargolu nie można wierzyć takiemu świadectwu jakie jest zapisane w Biblii:

25. W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
(Mat. 11:25 BW)

I w ten sposób pisząc czynisz z Pana Jezusa kłamcę, bo mówi, że objawienie Boga dostępne jest dla prostych ludzi, a ty mówisz, że nie można w prosty sposób przyjmować tego co jest napisane ale trzeba to w odpowiedni sposób interpretować.

13. Nie piszemy wam bowiem nic innego, jak tylko to, co czytacie i co też rozumiecie, a spodziewam się, że całkowicie zrozumiecie,
(2 Kor. 1:13 BW)

A tu mamy słowa apostoła Pawła, którym absolutnie nie można wierzyć, bo przecież trzeba Biblię w odpowiedni sposób interpretować. Czyli następny kłamca, któremu nie można wierzyć.
A tak na poważnie Coralgolu, to ja wolę zaufać słowom Pana Jezusa i Jego apostołom niż tym, którzy manipulują Słowem Boga i dostosowują swoją filozofia to Słowo do nauk głoszonych przez siebie.
Mam siebie tym, że w Biblii jest zawiła forma, tylko licz się z tym, że pewnego dnia za to odpowiesz przed Bogiem, za to, że zamiast ufać Jego Słowu ty wolałeś je przekręcać w ślad za swoimi nauczycielami którym bardziej wierzysz niż Bogu.
Wybacz też, że do dalszej części twojej wypowiedzi się nie ustosunkuję, bo są dla mnie tylko czczą ludzką gadaniną.
Czesiek

#53 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-02-09, godz. 16:13

Drogi Coralgolku

Przecież z tego wyjdzie Ci przy takiej analizie tylko haos.



Świetny komentarz do powyższego postu :) .

Raczej bez odbioru.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
Nigdy nie byłam SJ, miłosierny Bóg raczył oszczędzić....

D.
PS.2

Zaczynam odnosić wrażenie, że WTS, w zastępstwie przekazu podprogowego, u niektórych braci, przeprowadza podstępnie lobotomię.

D.

#54 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-09, godz. 16:52

Może dlatego doszukują się tego by być drugimi owcami świadkowie drogi Czesiu i droga Nocko bo wolą być określani szarańczą tak jak ich Strażnica naucza?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#55 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-02-09, godz. 17:27

mad.gif myślę, że spuśćcie zasłonę na tego typu smarkactwo, szkoda energii mad.gif


nie koniecznie, warto poznać jak myślą zmanipulowani niepotrafiący samodzielnie myśleć.
pozdrawiam Andrzej

#56 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-02-09, godz. 19:02

Nie zapominać tego o czym trąbił Izajasz o zamieszkanej na zawsze ziemi i życiu na niej na wieki bez umieralności.

Pytałem : Gdzie Izajasz tak mówi?

Oto odpowiedz Coralgola.


Zaprawdę, tak oto mówi Pan, Stwórca niebios i Bóg, który uformował i uczynił ziemię; który ją umocnił i uporządkował, i sprawił, że można ją było zamieszkać: Ja jestem Panem i nie mam sobie równego.”

--------------------------------------------------------------------------------

Iz 45:18 BT „Albowiem tak mówi Pan, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie: Ja jestem Pan i nie ma innego.”

--------------------------------------------------------------------------------

Iz 45:18 Bw „Bo tak mówi Pan, Stwórca niebios - On jest Bogiem - który stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył: Ja jestem Pan, a nie ma innego.”

Iz 65:21-24 Br „Będą sobie budować domy, w których zamieszkają, uprawiać będą winnice i owoc z nich spożywać.(22) Nie będą zaś już budować mieszkań dla innych i pól nie będą uprawiać po to, by obcy z nich żyli. Bo lud żył będzie tak długo, jak najstarsze drzewa, a moi wybrani korzystać będą z tego, co uczynią ich ręce.(23) Nie będą już więcej trudzić się na próżno, nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na zgubę, bo będą pokoleniem błogosławionym przez Pana i błogosławione będzie także ich potomstwo.(24) I zanim Mnie zaczną wzywać, Ja już im odpowiem; oni jeszcze nie skończą mówić, Ja już ich wysłucham.”

--------------------------------------------------------------------------------

Iz 65:21-24 BT „Zbudują domy i mieszkać w nich będą, zasadzą winnice i będą jedli z nich owoce.(22) Nie będą budować, żeby kto inny zamieszkał, nie będą sadzić, żeby kto inny się karmił. Bo na wzór długowieczności drzewa będzie długowieczność mego ludu; i moi wybrani długo używać będą tego, co uczynią ich ręce.(23) Nie będą się trudzić na próżno ani płodzić dzieci na zgubę, bo plemieniem błogosławionych przez Pana są oni sami, i potomkowie ich wraz z nimi.(24) I będzie tak, iż zanim zawołają, Ja im odpowiem; oni jeszcze mówić będą, a Ja już wysłucham.”

--------------------------------------------------------------------------------

Iz 65:21-24 Bw „Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.(22) Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.(23) Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.(24) I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.”

Szkoda ,że zapomniałeś o jednej rzeczy:

Iz 65:20-26 Br „Nie będzie już noworodków, które by parę dni żyły, ani starców, którzy by nie dopełnili lat swoich. Umierać mając lat sto będzie znaczyło młodo umierać, nie dożyć stu lat - będzie oznaką przekleństwa.(21) Będą sobie budować domy, w których zamieszkają, uprawiać będą winnice i owoc z nich spożywać.(22) Nie będą zaś już budować mieszkań dla innych i pól nie będą uprawiać po to, by obcy z nich żyli. Bo lud żył będzie tak długo, jak najstarsze drzewa, a moi wybrani korzystać będą z tego, co uczynią ich ręce.(23) Nie będą już więcej trudzić się na próżno, nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na zgubę, bo będą pokoleniem błogosławionym przez Pana i błogosławione będzie także ich potomstwo.(24) I zanim Mnie zaczną wzywać, Ja już im odpowiem; oni jeszcze nie skończą mówić, Ja już ich wysłucham.(25) Wilk i baranek paść się będą razem, a lew będzie jadł słomę jak zwyczajny bawół; wąż będzie się żywił marnym prochem ziemi. Nikt nie będzie już źle czynił ani grabił na całej mej Górze Świętej - Pan tak mówi.”

--------------------------------------------------------------------------------

Iz 65:20-26 BT „Nie będzie już w niej niemowlęcia, mającego żyć tylko kilka dni, ani starca, który by nie dopełnił swych lat; bo najmłodszy umrze jako stuletni, a nie osiągnąć stu lat będzie znakiem klątwy.(21) Zbudują domy i mieszkać w nich będą, zasadzą winnice i będą jedli z nich owoce.(22) Nie będą budować, żeby kto inny zamieszkał, nie będą sadzić, żeby kto inny się karmił. Bo na wzór długowieczności drzewa będzie długowieczność mego ludu; i moi wybrani długo używać będą tego, co uczynią ich ręce.(23) Nie będą się trudzić na próżno ani płodzić dzieci na zgubę, bo plemieniem błogosławionych przez Pana są oni sami, i potomkowie ich wraz z nimi.(24) I będzie tak, iż zanim zawołają, Ja im odpowiem; oni jeszcze mówić będą, a Ja już wysłucham.(25) Wilk i baranek paść się będą razem; lew też będzie jadał słomę jak wół; a wąż będzie miał proch ziemi jako pokarm. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać na całej świętej mej górze - mówi Pan.”

--------------------------------------------------------------------------------

Iz 65:20-26 Bw „Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.(21) Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.(22) Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.(23) Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.(24) I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.(25) Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan.”

Gdzie tu masz nieumieralność?!?!? Kpisz sobie? Pisma nie umiesz czytac? To jest jawny dowód nie brania pod uwagę całości i wyrywania wersetów z kontekstu!!!!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#57 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-10, godz. 03:28

Czyli Colargolu nie można wierzyć takiemu świadectwu jakie jest zapisane w Biblii:...
....A tak na poważnie Coralgolu, to ja wolę zaufać słowom Pana Jezusa i Jego apostołom niż tym, którzy manipulują Słowem Boga i dostosowują swoją filozofia to Słowo do nauk głoszonych przez siebie....

To już sam się decyduj czy chcesz wierzyć słowom Biblii, czy nie. Widzę, że raz mówisz że z powodu przenośni nie można jej wierzyć, a zaraz potem piszesz, że wolisz zaufać apostołom i temu co napisali. Ja z kolei ufam swojemu logicznemu pojmowaniu na podstawie kompleksu różnych informacji, a nie samej tylko Biblii.

Dla Artura:

No i proszę. Oto przykład do czego dochodzi, gdyby każdy wnikał indywidualnie w pisma, interpretował bardzo dosłownie przekłady, wyciągał wnoiski, a nie opierał się na wspólnym chrystusowym fundamencie mówiącym o zmartwychwstaniu, życiu wiecznym i nawiązywaniu do danej już dawno izraelitom przez Jehowę, obietnicy życia wiecznego.
WTS właśnie już się tym zajęło i dobrze jest więc wykorzystywać ten dorobek, bo własne analizy być może i wybudują jakąś pozytywną osobowość z pewnym rozeznaniem, ale nie będzie to miało cech o które chodziło, aby wyznawcy Jezusa cechowali się wspólnym fundamentem rozeznania.
Jeśli więc chodzi o tego oseska i umierającego "pseudo starca", bo w sile zdrowia i z dużym zasobem lat, WTS zinterpretowało to jako tzw pierwsze spełnienie proroctwa gdy izraelici na nowo odzyskali wsparcie na zaistnienie po 70 latach niewoli w Babilonie. (patrz np ksiażka proroctwa Izajasza) A ponieważ nie wszystkie części tego proroctwa (Iz65:20-25) jeszcze się spełniły, to logicznie jak już nie jeden raz w takich sytuacjach, zostaje wysugerowane tzw kolejne spełnienie proroctwa na tzw szerszą skalę, gdzie zostają spełniane dalsze jego części. Tu więc w tym przypadku chodzi o powodzenie dla ich potomków, czyli np nas współczesnych, gdzie mielibyśmy mieć to samo co oni wtedy, albo o ten temat łagodnych zwierząt, które będą roślinożerne, no i o ten długi wiek życia człowieka porównywalny z wiekiem drzewa, które przewyższa obecnie trwający czas życia człowieka.
Oprócz tego miejsca w Bibli, jeśli będziemy się trzymać tylko Księgi Izajasza, nadmienione jest jeszcze do życia wiecznego w 25:8 "Pochłonie (ew.BT zniszczy na wieki) śmierć na zawsze"

Jeśli zaź chodzi o ustanowienie ziemi (Iz45:18) po to, aby istniała nie bez celu tylko do zamieszkania przez ludzi, podałem jako istotny werset z tamtym powiązany. Bo po cóż by stwarzać planetę ziemię strategicznie tylko po to, aby ostatecznie wygenerowywać poprzez nią specjalną grupę stworzeń niebiańskich, mających po drodze pewien ziemski etap reinkarnacji? Przecież takie stworzenia zaistniały niezależnie od powołania człowieka.

#58 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-10, godz. 06:52

To już sam się decyduj czy chcesz wierzyć słowom Biblii, czy nie. Widzę, że raz mówisz że z powodu przenośni nie można jej wierzyć, a zaraz potem piszesz, że wolisz zaufać apostołom i temu co napisali. Ja z kolei ufam swojemu logicznemu pojmowaniu na podstawie kompleksu różnych informacji, a nie samej tylko Biblii.


czyli co, przenośnią są słowa Pana Jezusa, że Boże objawienie kierowane jest do ludzi prostych? Jaka szkoda, że WTS nie uczy swoich wyznawców jak poznać co jest przenośnią, podobieństwem a co proroctwem. A do tego w swoich naukach podobieństwa traktuje jako proroctwa, a z proroctw czyni podobieństwa w ten sposób fałszując to co naucza Biblia. A do tego twoja poprzednia wypowiedź do której się odnosiłem jest niczym innym, jak powiedzeniem, że nie można ufać temu co naucza Biblia, ale trzeba zaufać temu jak ją wykładają ludzie którzy podają sie za sługi Boga, a swoimi naukami zaprzeczają temu co w prosty sposób objawia Słowo Boga.

A tak dla twojej informacji, to aby móc opierać się w sprawach duchowych na logicznym pojmowaniu, to musiałbyś mieć zdolność poznawania tych duchowych spraw swoimi zmysłami. Nie mówiąc już o tym, że nie jesteś w stanie zgłębić dokładnie współczesnej wiedzy nawet w 10%.


Jeśli zaź chodzi o ustanowienie ziemi (Iz45:18) po to, aby istniała nie bez celu tylko do zamieszkania przez ludzi, podałem jako istotny werset z tamtym powiązany. Bo po cóż by stwarzać planetę ziemię strategicznie tylko po to, aby ostatecznie wygenerowywać poprzez nią specjalną grupę stworzeń niebiańskich, mających po drodze pewien ziemski etap reinkarnacji? Przecież takie stworzenia zaistniały niezależnie od powołania człowieka.

O jakże trudno wiernym WTS-u uwierzyć w to, ze Bóg przeklął ziemię z powodu człowieka i dlatego zniszczy ją, a dla swoich wybranych stworzy nową ziemię. Łatwiej im uwierzyć w te bajki jakie wypisuje CK w swoich publikacjach.
Czesiek

#59 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-02-10, godz. 07:55

1. ja niczego nie interpretuje, tylko podje jak stoi w tekście.

2. na jakiej biblijnej podstawie twierdzisz ,że to sa dwa proroctwa??? Skąd to wiesz, gdzie to pisze?

„Byłem przystępny dla tych, którzy o mnie nie pytali, dałem się znaleźć tym, którzy mnie nie szukali. Oto jestem, oto jestem, mówiłem do narodu, który nie był nazwany moim imieniem.(2) Przez cały dzień wyciągałem moje ręce do ludu opornego, który, kierując się własnymi zamysłami, kroczy niedobrą drogą(3) do narodu, który ciągle zuchwale mnie drażnił, składając ofiary w ogrodach i kadząc na cegłach.(4) Przesiadując na grobach i nocując w miejscach ukrytych, jedzą mięso wieprzowe i polewkę z nieczystych rzeczy w swoich naczyniach.(5) Mówią: Trzymaj się z dala! Nie zbliżaj się do mnie, bo mógłbym cię zetknąć ze świętym! Ci są dymem w moich nozdrzach, ogniem, który cały dzień płonie.(6) Oto to jest zapisane przede mną, nie zamilknę, dopóki nie odpłacę i nie oddam im w ich zanadrze(7) za ich winy oraz za winy ich ojców - mówi Pan - gdyż kadzili na górach i na pagórkach mnie lżyli. Dlatego najpierw odmierzę ich zapłatę, a potem oddam ją w ich zanadrze.(8) Tak mówi Pan: Jak mówi się o winogronie, w którym znajduje się winny sok: Nie niszcz go, gdyż jest w nim błogosławieństwo! tak uczynię ze względu na moje sługi i nie wytępię ich wszystkich.(9) Dlatego wywiodę z Jakuba potomstwo, a z Judy dziedzica moich gór, aby moi wybrani wzięli je w posiadanie, a moi słudzy tam zamieszkali.(10) Nizina sarońska stanie się pastwiskiem dla owiec, a dolina Achor legowiskiem bydła dla mojego ludu, który mnie szukał.(11) Lecz was, którzy opuściliście Pana, zapomnieliście o mojej świętej górze, którzy bóstwu szczęścia zastawiacie stół, a bogini losu podajecie kielichy pełne przyprawionego wina,(12) was przeznaczam pod miecz i wszyscy schylcie karki na rzeź, bo gdy wołałem, nie odpowiadaliście, gdy mówiłem, nie słuchaliście, czyniliście to, co złe w moich oczach, i wybieraliście to, co mi się nie podobało.(13) Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto moi słudzy będą jeść, lecz wy będziecie głodni, oto moi słudzy będą pić, lecz wy będziecie spragnieni, oto moi słudzy będą się weselić, lecz wy będziecie się wstydzić.(14) Oto moi słudzy będą wykrzykiwać z głębi swojego szczęśliwego serca, lecz wy będziecie krzyczeć z głębi serca zbolałego i będziecie jęczeć z rozpaczy,(15) i pozostawicie swoje imię moim wybranym na przysłowiowe przekleństwo: Niech Wszechmogący Pan cię zabije! Lecz moim sługom będzie nadane inne imię.(16) Tak, że kto w kraju będzie błogosławił, będzie błogosławił w imię Boga wiernego, a kto w kraju będzie przysięgał, będzie przysięgał na Boga wiernego, gdyż dawne udręki poszły w zapomnienie i są zakryte przed moimi oczyma.(17) Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.(18) A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!(19) I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.(20) Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.(21) Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.(22) Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.(23) Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.(24) I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.(25) Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan.”

Oto cały cytat. Cały rozdział.... Ciekawy fragment to werset 17: Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu

Cały ten rozdział jest zaprzeczeniem twoich tez o zyciu wiecznym na tej ziemi. Bez żadnej interpretacji.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#60 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-10, godz. 09:19

Metodyka np podwójnego spełniania się proroctwa została przez WTS wprowadzona dla zazębienia przeróżnych rozbieżności, które doprowadzają do haosu jeśliby się chciało dosłownie interpretować teksty. Weźmy choćby ten tekst z Iz 65. Izraelici odzyskali utraconą wolność po opuszczeniu Babilonu, ale Wilk dalej był polujący na owcę i nie były to zwierzaki roślinożerne, oraz dalej nie są. Stąd taka interpretacja. Nikt nikogo nie zmusza tak to odbierać. WTS to jedna z wielu możliwości zrozumienia tekstów biblijnych. Ja w to wchodzę z tego np założenia i wielu tak robi, że Biblia jest pisana językiem symboli, analogi, przykładów, porównań. WTS przyjęło główne wyraźne wątki związane z Biblią na kanwie całego zagadnienia "człowiek - Bóg" i mając je za przewodnią myśl doszukuje się związków i potwierdzeń tego w pozostałych przekazach Biblijnych. Taka jest metodyka, bo dosłowne branie tekstów doprowadza do dezorientacji, w niektórych trudnych fragmentach.
I jeszcze raz przypomnę. Ziemia to nie musi oznaczać w kontekście planety, ale ludzkość na kuli ziemskiej.
Nowa ziemia to więc nie nowa planeta, tylko nowe na niej społeczeństwo. Jest tu pomocny w zrozumieniu cytat, że Bóg nie dopuści do zniszczenia ziemi jako planety przez ludzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych