Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam kontaktu


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-04-11, godz. 21:49

Mam zamiar stworzyć bazę danych osób zajmujących się tematyką ŚJ - ułatwiłoby to ludziom mającym to specyficzne zainteresowanie kontakt ze sobą.

Wiadomo - jesteśmy porozrzucani po całej Polsce i dobrze byłoby wiedzieć czy w mieście obok nie ma osoby podzielającej nasze "hobby" [ja w swojej okolicy znalazłem 4] :) .

Chodzi głównie o ludzi dyskutujących z ŚJ, zainteresowanych ich wierzeniami, posiadających jakieś zbiory literatury WTSu itp.

Po zebraniu tych danych trzeba będzie umieścić je gdzieś na www w formie np. takiej mapki:
http://www.jabberpl.org/Serwery/Mapa

Jeśli podoba Ci się ten pomysł i szukasz kontaktu z innymi to napisz do mnie podając:
a) pseudonim i/lub imię i nazwisko
b') miasto lub najbliższe duże miasto od twego miejsca zamieszkania np.( k/Warszawy), ewentualnie samo województwo
c) kontakt: mail i/lub nr tel. i/lub gg itd.
d) wyznanie [katolik, protestant, jeśli jesteś ex-ŚJ to napisz]

wiek, płeć nie ma znaczenia! :)

mój mail: [email protected]

Co o tym myślicie?

Pzdr

Edit

Baza będzie, ale to kwestia przyszłości - jak znajde pomoc to zostanie stworzona specjalna strona na której będzie się można zarejestrować i dołączyć swoje dane do bazy.

Osoby znające HTML+PHP+MySql [lub jedno z tych] proszone są o kontakt ze mną.

Dalej jednak szukam ludzi zajmujących się tematem ŚJ - na Śląsku.

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-11, godz. 22:55

pomysł bazy danych jest znakomity a forma wizualizacji bardzo praktyczna

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 05:44

Pomysł przedni. Nic, tylko działać.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 06:26

Pomysł przedni. Nic, tylko działać.

Gratuluje poczatkow zorganizowania sie, chociaz zastanawiam sie jak to sie ma do deklaracji niektorych uczestnikow tego forum twierdzacych ze Duch Bozy osobiscie kazdemu z osobna calej wiedzy udzieli ?

Jestem za wolnym dostepem do wiedzy :-)

Jehowa Bog rowniez pozostawil ludziom wolna wole i nie zabronil im kontaktu z przeciwnikiem Bozym, Ewa skorzystala wiec z informacji dostarczonych z obu zrodel .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#5 Dreamer

Dreamer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 07:00

Popieram pomysł. Sam poszukuję aktualnie ŚJ, ex-ŚJ z W-wy i okolic. Dobrze by było, gdyby na stronie www.exjw.pol.pl zamiast/oprócz jakiegoś dziwnego excela z kontaktami do ex-ów w USA pojawiła się możliwość łatwego rejestrowania się osób z Polski.

Moze dobrym pomysłem byłoby umieszczenie takiej bazy osób tu, na watchtower.org.pl.

#6 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2006-04-12, godz. 07:28

Gratuluje poczatkow zorganizowania sie, chociaz zastanawiam sie jak to sie ma do deklaracji niektorych uczestnikow tego forum twierdzacych ze Duch Bozy osobiscie kazdemu z osobna calej wiedzy udzieli ?


W tym wypadku "cała wiedza" oznacza nic ponadto jak informacje teleadresowe o ludziach, z którymi mamy wspólne zainteresowania. Czy sugerujesz, że dobrze jest czekać, az nam Duch Swięty to info objawi?

Mnie osobiście ciekawi tematyka organizacji. To po prostu jedno z moich hobby.
I z chęcią dowiem sie o innych osobach o podobnych zainteresowaniach mieszkających w pobliżu.

Popieram pomysł.

#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 07:33

HC już wyniuchał podstęp :D . A nie chodzi chyba o nic innego jak o swobodną wymianę informacji, dzięki którym ludzie o zbieżnych poglądach będą mogli się ze sobą zapoznać, wymienić doświadczeniami itp. HC, porzuć swoje "organizacyjne" myślenie, a przynajmniej na tym forum. Nie każdy chce zamykać się w szufladkach. Nie wiem jak inni, ale ja nie planuję zakładania żadnego zboru.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-12, godz. 07:39

najśmieszniejsze jest że wg HC wolny dostęp do informacji oznacza odstępstwo i grzech...
podaje nam znamienny przykład Ewy...

czy zatem każdy kto czyta forum, naraża się na niebezpieczeństwo?...
czy Stefan podzieli los Adama i Ewy?

#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 10:14

HC już wyniuchał podstęp :D . A nie chodzi chyba o nic innego jak o swobodną wymianę informacji, dzięki którym ludzie o zbieżnych poglądach będą mogli się ze sobą zapoznać, wymienić doświadczeniami itp. HC, porzuć swoje "organizacyjne" myślenie, a przynajmniej na tym forum. Nie każdy chce zamykać się w szufladkach. Nie wiem jak inni, ale ja nie planuję zakładania żadnego zboru.

Nie wyniuchal :-) podstepu, po prostu stwierdzil zgodnie z prawda ze lepsze jest zorganizowanie od chaosu :-)

Nie mam nic przeciwko takiemu indeksowi , zainteresowani musza poznac wszelkie strony medalu aby za kilka lat nie zalowac swojej decyzji

Ja sam zanim zostalem SJ "studiowalem" inne opcje relgijne ; buddyzm , sintoizm , wyznanie mojzeszowe , itp rezultat ?
Jesli to w czym jestem dzis nie jest na 100% tym czego Jehowa oczekuje to !!! swietnie!!!! to znaczy ze jest to droga taka jak ta ktora kroczyli pierwsi chrzescijanie ktorym prawda nie zostala dana ot tak od jednego klikniecia ( poprzez listy i objawienia wciaz dowiadywali sie nowych rzeczy )

Mimo zachety nie porzuce swojego toku myslenia i to dzieki wolnosci o ktora niektorzy tu ponoc walcza :-)
Nie dam sie zamknac w "twojej szufladce" :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 10:18

czy zatem każdy kto czyta forum, naraża się na niebezpieczeństwo?...

Kazdy slaby................

Temu zreszta sluzyl i sluzy "Index librorum prohibitorum" :lol:

"zestaw pozycji uznanych za nieprawomyślne, których nie wolno czytać wiernym bez zezwolenia władz kościelnych, pod groźbą ekskomuniki. Indeks może być uważany za formę cenzury nakładanej na wolnomyślicieli i twórców."

Sorry ten cytat to nie "walka" z kimkolwiek , ale przestroga dla niektorych wiernych , pewnych religii :lol: ( ktore zdzbla upatruja.... belki nie zauwazajac ) :lol: :rolleyes: :D ;)

Nie gniewajcie sie za ten zart :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 10:24

czy Stefan podzieli los Adama i Ewy?

Adam i Ewa mieli wolna wole .................. Ja rowniez ja mam :-)
i z niej staram sie korzystac madrze , choc nie zawsze mi sie :(

Abym mial stracic wiare w to co wierze musialbym najpierw uwierzyc w cos co zaprzeczyloby temu co uwazam za prawdziwe .
Pierwsi chrzescijanie nie mieli nawet pojecia o pewnych rzeczach ktore dzisiejszym znawcom Biblii , sa znane , ale nie przeszkadzalo im to ze nie operujac wiedza jezykoznawcow, googlem , tak wielu tlumaczeniami Biblii itp itp itp itp , stwali w obronie swojej wiary i oddawali niejednokrotnie zycie w ofierze wartosciom chrzescijanskim :( ( co przez wielu uznawane jest dzis za frajerstwo albo przesadyzm )
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#12 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 11:45

HC, a u Ciebie wszyscy zdrowi? :P Chłopie, Ty masz jakąś obsesję organizacyjną! Jaki Chaos? Jakie zorganizowanie? Jaki INDEKS??? O czym Ty w ogóle prawisz??? To że kilkaset osób chciałoby mieć swoje namiary??? Może spójrz najpierw na tytuł tematu, w którym postujesz... i który niepotrzebnie rozwalasz.

Adminie, nie dałoby się upchnąć gdzieś tych postów HC? Na przykład w jakims temacie typu "Chaos czy organizacja". Chłop ma chyba problem z percepcją języka polskiego (ehhh ta Francja) B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#13 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 12:02

HC, a u Ciebie wszyscy zdrowi? :

I po co te nerwy ? :lol:
I po co ta przesadna troska o moj stan zdrowia ? :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 12:11

Jaki Chaos? Jakie zorganizowanie? Jaki INDEKS??? O czym Ty w ogóle prawisz??? To że kilkaset osób chciałoby mieć swoje namiary??? Może spójrz najpierw na tytuł tematu, w którym postujesz... i który niepotrzebnie rozwalasz.

Adminie, nie dałoby się upchnąć gdzieś tych postów HC? Na przykład w jakims temacie typu "Chaos czy organizacja". Chłop ma chyba problem z percepcją języka polskiego (ehhh ta Francja) B)

Chaos (gr. Χάος) – w mitologii greckiej początek i źródło wszystkiego na świecie

Mam tu na mysli poczatek ( stan niezorganizowany) przedstawienia adresow danych osob w sposob zorganizowany , celem ulatwienia kontaktowania tych osob poprzez inne zainteresowane tym samym tematem osoby

I gdzie tu moja choroba ??

Zorganizowanie ?

czyzbyscie nie zamierzali przedstawic adresoow kontaktowych w sposob zorganizowany ? wedlug miejsca zamieszkania na przyklad ??

Indeks ?

Indeks to spis tresci i przewodnik po jakims zbiorze informacji ( dla przykladu )

I o co wam chodzi ?? :)

Zauwazam z drugiej strony ze niektorzy chcieliby mnie upchnac gdzies :) gdzie bym nie zaklocal raju duchowego panujacego .....................

Oj gdzie jest ta wolnosc ktorej tak wam brak bylo w WTS-ie ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 13:55

HC, sam jesteś sobie winien, bo wylewasz dziecko z kąpielą. Po co te nawijki o Adamie i Ewie? Po co brednie, że "się organizujemy". A teraz odgrywasz skrzywdzoną owieczkę :D... Jak masz coś konstruktywnego do powiedzenia w tym temacie, to powiedz, a jak nie — bye, bye.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 15:12

Też uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa. :)

Coś czuję, że na Śląsku będzie mnóstwo "kropeczek" ;) Na Pomorzu chyba mniej. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-12, godz. 15:50

Po co te nawijki o Adamie i Ewie?

nawijki ? a myslalem ze to sa historie o Adamie i Ewie :)

nawijka wg
http://www.eng.lokal.../slownik/L1.htm

1. słodka gadka, nawijka (rozmowa mająca na celu poderwanie kogoś)
2. historyjka, bajer

Dla nas SJ historia o Adamie i Ewie to nie bajer


Proszę trzymać się głównego tematu dyskusji. Moderator
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#18 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 20:36

Terebint, to jest nas dwóch z Pomorza, co najmniej :) . A w ogóle znacznie więcej, wystarczy, że zapodam moim znajomkom ten pomysł. Myślę, że stworzymy prężny "okręg" (specjalnie biorę w cudzysłów, żeby HC znów nie bredził o nowych strukturach) ;) .

HC, w kontekście poruszanego tematu historia Adama i Ewy to NAWIJKA. A czy jest to realna historia, czy jedynie parabola — to już inna bajka. (sprawdź koniecznie w wikipedii, co to takiego "parabola" :P )
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#19 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-04-12, godz. 21:04

a jak się zapisze HC, to nie będzie się mógł sam wypisać. :lol:
pozdrawiam Andrzej

#20 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-13, godz. 14:31

Lantisie, a czy można by było zapisać się anonimowo do takiej bazy? Nie chcę być za szybko zdemaskowany, a mimo to chcę mieć dostęp do jakichś tam Waszych przemyśleń czy co tam wyprodukujecie. Ewentualnie zaznaczycie moje miejsce na mapie z dokładnością do miasta.

Teraz z'iszczają się pogłoski o powoływaniu tajnej organizacji :).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych