Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam kontaktu


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-14, godz. 05:48

Proszę, co się porobiło... Niegdyś to świadkowie musieli omijać odstępców szerokim łukiem, a teraz już dzieje się odwrotnie. Heh, czasy się zmieniają :P

Jeśli chodzi o temat główny, to jestem jak najbardziej za zachowaniem wszelkich zasad anonimowości. Sam nie mam nic do ukrycia, o czym wiedzą osoby, które znają mnie osobiście. Potrafię jednak zrozumieć, że niektórym ludziom — zwłaszcza tym, którzy niedawno odeszli — moze być trudno obnosić się z tym publicznie.

--
Uwagi na marginesie dyskusji w oddzielnym wątku: link | Moderator

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-06, godz. 09:10

też byłbym zainteresowany.

tylko jaka jest pewność , że ktoś się nie poda za kogoś kim nie jest.


Zagrożenie jest duże. Jeżeli chce się pomagać innym, trzeba mieć pole manewru.

Kiedy jest atak frontalny - wtedy się pokazuje karty.
Natomiast kiedy jest zwiad można prawidłowo przeprowadzić dywersje.
Stąd potrzeba anonimowości.

Lantisie jak wyeliminujesz te zagrożenia.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#23 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-10-19, godz. 18:27

Przypominam troche juz zakurzony temat....

sprawa sie rozkreca...

ale zeby bylo jeszcze szybciej -->> wezcie przyklad ze mnie i zglaszajcie sie do lantisa :) niech ta baza bedzie "konkretna" :) bo jak narazie to niewielu jest "odwaznych"....

wszelkie instrukcje sa tutaj: -->>> http://www.brooklyn.org.pl/mapa.php

jeszcze raz wszystkich zachecam :)

i pozdrawiam

asia

#24 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-19, godz. 19:16

Niniejszym dopisałem się do bazy. Zachęcam również innych :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#25 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-10-20, godz. 09:08

Jakaś mała ta mapka. Ja i Oko-Rentgen się nie zmieścimy ;)
[db]

#26 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-10-20, godz. 14:47

' date='2006-10-20 11:08' post='38168']
Jakaś mała ta mapka. Ja i Oko-Rentgen się nie zmieścimy ;)


Nie ma problemu - mogę dodać dział: "Z zagranicy".
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#27 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-10-20, godz. 15:14

Nie ma problemu - mogę dodać dział: "Z zagranicy".

No, bardzo prosimy o taką opcję.
Pozdrawiam z rajchu :)

#28 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-20, godz. 16:14

Może dla wygody użytkowników dodać taką opcję z liczbą zarejestrowanych osób w danym województwie...? Pewnie merytorycznie niewiele to wnosi, ale zawsze ładniej wygląda.
Pozdrawiam
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#29 angel

angel

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów
  • Gadu-Gadu:Podaj Dłoń 689 65 33
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-27, godz. 18:51

Pomysł przedni. Nic, tylko działać.

Jeżeli w organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia,to możliwe jest jedno:Poddanie-bezkrytyczne poddanie autorytetowi "Wiernego Niewolnika",a to oznacza,że świat przerabiał to już wiele razy i pod różnymi płaszczami.
Gdyby nie Reformacja XVI wieku to nie wiadomo,w jakiej świadomości przyszłoby nam żyć dzisiaj. My wszyscy- z różnych opcji religijnych- korzystamy dzisiaj z dobrodziejstw myślenia ,niezależnego myślenia ówczesnych liderów religijnych,którzy mieli odwagę sprzeciwić się poddańczemu systemowi myślenia.
Z poważaniem-mediator.

#30 angel

angel

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów
  • Gadu-Gadu:Podaj Dłoń 689 65 33
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-29, godz. 16:22

Mam zamiar stworzyć bazę danych osób zajmujących się tematyką ŚJ - ułatwiłoby to ludziom mającym to specyficzne zainteresowanie kontakt ze sobą.

Wiadomo - jesteśmy porozrzucani po całej Polsce i dobrze byłoby wiedzieć czy w mieście obok nie ma osoby podzielającej nasze "hobby" [ja w swojej okolicy znalazłem 4] :) .

Chodzi głównie o ludzi dyskutujących z ŚJ, zainteresowanych ich wierzeniami, posiadających jakieś zbiory literatury WTSu itp.

Po zebraniu tych danych trzeba będzie umieścić je gdzieś na www w formie np. takiej mapki:
http://www.jabberpl.org/Serwery/Mapa

Jeśli podoba Ci się ten pomysł i szukasz kontaktu z innymi to napisz do mnie podając:
a) pseudonim i/lub imię i nazwisko
b') miasto lub najbliższe duże miasto od twego miejsca zamieszkania np.( k/Warszawy), ewentualnie samo województwo
c) kontakt: mail i/lub nr tel. i/lub gg itd.
d) wyznanie [katolik, protestant, jeśli jesteś ex-ŚJ to napisz]

wiek, płeć nie ma znaczenia! :)

mój mail: [email protected]

Co o tym myślicie?

Pzdr

Edit

Baza będzie, ale to kwestia przyszłości - jak znajde pomoc to zostanie stworzona specjalna strona na której będzie się można zarejestrować i dołączyć swoje dane do bazy.

Osoby znające HTML+PHP+MySql [lub jedno z tych] proszone są o kontakt ze mną.

Dalej jednak szukam ludzi zajmujących się tematem ŚJ - na Śląsku.


Jestem z nimi w dialogu cały czas.Przynajmniej z mojej strony jest on prowadzony.Propozycja twoja jest godna poważnej uwagi,lecz o jakie materiały konkretnie Ci chodzi,bo jest ich dość sporo,czy o jakieś tematy,refleksje?
Z poważaniem mediator.

#31 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-29, godz. 16:49

Jestem z nimi w dialogu cały czas.Przynajmniej z mojej strony jest on prowadzony.Propozycja twoja jest godna poważnej uwagi,lecz o jakie materiały konkretnie Ci chodzi,bo jest ich dość sporo,czy o jakieś tematy,refleksje?

Chodziło po prostu o zebranie w jednym miejscu informacji kontaktowych do byłych ŚJ oraz innych osób, które są zainteresowane wierzeniami/zwyczajami świadków Jehowy i są otwarte na wymianę zdań na ten temat. Taka baza już powstała, powyżej podano nawet odnośnik: http://brooklyn.org.pl/mapa.php
.jb

#32 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-08-29, godz. 18:49

Chodziło po prostu o zebranie w jednym miejscu informacji kontaktowych do byłych ŚJ oraz innych osób, które są zainteresowane wierzeniami/zwyczajami świadków Jehowy i są otwarte na wymianę zdań na ten temat. Taka baza już powstała, powyżej podano nawet odnośnik: http://brooklyn.org.pl/mapa.php

jak się tam dopisać?? :(
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#33 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-08-29, godz. 19:34

jak się tam dopisać?? :(


Na stronie jest napisane:
"Aby dopisać się do bazy należy wysłać do mnie (lantis_WYTNIJ_TO_(at)brooklyn.org.pl) swoje dane:" itd
pozdrawiam Andrzej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych