Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#41 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 09:22

Sebastian Andryszczak napisał:

A może istnieje tutaj ktoś, kto rozumowo odrzucił doktrynę organizacji, był święcie przekonany, że organizacja uczy kłamstwa, a później zmienił zdanie? i ponownie uwierzył w to, co wcześniej zanegował? Czy istnieją takie osoby?

Mi się to zdarzyło. Nie nawróciłem się jednak w całości do nauk WTS, jednak po latach zrozumiałem że w niektórych kwestiach mieli rację, a ja się myliłem. Chodzi mi o tę wypowiedź Pisma:
Łuk. 14:28-30
28. Któż bowiem z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów, czy ma na wykończenie?
29. Aby gdy już położy fundament, a nie może dokończyć, wszyscy, którzy by to widzieli, nie zaczęli naśmiewać się z niego,
30. Mówiąc: Ten człowiek zaczął budować, a nie mógł dokończyć.
(BW)
Myślałem że człowiek musi najpierw "obliczyć koszty" zanim zostanie chrześcijaninem. Dzisiaj wiem że się myliłem, a ONI mieli rację ;)

POZA jestem 9 lat. Jak na razie "odnalazłem się" jako uczestnik zgromadzenia Wolnych Badaczy, chociaż z niektórymi "oklepanymi" poglądami badaczy całkowicie się nie zgadzam (np. pogląd na dokonaną Wtórą Obecność), jednak jak do tej pory w ogólnych zarysach podzielam zrozumienie BPŚw. Tu mam przynajmniej wolność samodzielnego rozważania i rozumienia Biblii. Osobom "poszukującym" nie potrafiłbym chyba niczego lepszego zaproponować. W końcu nikt nie każe mi we wszystko ślepo uwierzyć B)

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#42 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 13:57

"odnalazłem się" jako

"Ilyad"
Nawet nie wiedziałem, że że mamy trochę wspólnego. :)
Choć Pan oszczędził mi tego, co Was spotkało, to także ostatnieo ( ok. 15 lat) jestem u "Wolnych".
Są (byli) najbliżsi moim poglądom.
Zmieniłem miejsce zamieszkania - z Trójmiasta na głębokie południe Polski.
Choć ja sam widzę "wtórą obecność", to są całe Zbory Braci Wolnych, kóre odrzucają to.
Mam w niektórych tematach troszkę odmienne poglądy, to jednak nikt mnie nie wyklucza.
Z drugiej strony...nie forsuję moich poglądów na "siłę".
Sam wiesz, jak to jest. ;)
(Dla "niewtajemniczonych" muszę dodać, że jest wielka tolerancja względem zrozumienia).
No... ktoś, coś, może i powie... :)
Jednak wswzyscy są Braćmi i Siostrami.

Pozdrawiam.

#43 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 05:56

HC mój synek wywiesil sobie w pokoju kolorowy napis:UMYSL JEST JAK SPADOCHRON,DZIAŁA WTEDY ,GDY JEST OTWARTY.
Mam prośbe,wytlumacz mi werset z Jana 3:16 "Albowiem BOG tak bardzo umiłowal SWIAT,żze dał swojego Syna jednorodzonego,aby KAZDY,kto w niego wierzy nie umarł,ale mial zywot wieczny."Pozdrawiam

Szatan tez wierzy ( ze istnieje ) w Jezusa i czy to znaczy ze bedzie mial zywot wieczny ?

A co znaczy wierzyc ? :

Jana 1:12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
co znaczy wierzyc w jego Imie ?

Jana 12: 44 Jezus zaś tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie*, lecz w Tego, który Mnie posłał.
*12,44 Sens: nie tylko we Mnie. Por. J 14,1.

a wiec i w Boga ( ktory musi byc widocznie kims innym niz sam Jezus ) :)

Biblia dodaje ze takich "wiar prawdziwych" nie moze byc wiele gdyz

Efezjan4:5 Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest.
Ponadto sama wiara ponoc nie wystarcza gdyz :

Filipian4:29 Wam bowiem z łaski dane jest to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla Niego cierpieć,
oraz :
Jk 2:20 Bg "Ale chceszli wiedzieć, o człowiecze marny! iż wiara bez uczynków martwa jest?"


Ciesze sie wiec ze twoj syn ma umysl otwarty i bedzie chcial znalezc/poszukac w Biblii nie tylko te wersety ktore sa radami "milymi i przyjemnymi dla ucha" i ktorymi szafuje sie na wiel spotkaniach wielu organizacji ktore majac za zadanie zgromadzenie ilosci bez wzgledu na jakosc mowia to co ludziom jest mile dla ucha a wiec dla przykladu :

"Raz zbawiony na zawsze zbawiony"
- w takim razie Judasz tez jest nadal zbawiony ?

wyciety z kontekstu werset przez cibie cytowany
"KAZDY,kto w niego wierzy nie umarł,ale mial zywot wieczny"

"KAZDY" czy to znaczy ze ci sposrod faryzeuszy ktorzy wierzyli ze jest Mesjaszem tez maja zywot wieczny ? to ze wierzyli w niego jako mesjasza jest udowodnione w Biblii bo bezblednie poinformowali o dacie i miejscu jego urodzenia Heroda

Mat 2:4 Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz. 5 Ci mu odpowiedzieli: «W Betlejem judzkim, bo tak napisał Prorok:

Czy to znaczy ze wszyscy ktorzy wierzyli ze Jezus jest Mesjaszem i ktorzy rzucali mu palemki a nastepnie krzyczeli aby go wydac na smierc tez beda mieli zywot wieczny ?

a poza tym "wiara bez uczynkow jest martwa"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#44 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 06:06

[quote name='Terebint' date='2006-05-12 08:57'] A jaki mają do grekokatolików bądź prawosławnych? Analogiczny? [/QUOTE]
Caro, szczerze mówiąc, ja sam jestem ciekaw jaki stosunek mają śJ do tych religii. ;) Zastanawiam się, czy w zborach Polski wschodniej, gdzie jest więcej prawosławnych, czy tak samo się najeżdża na prawosławie, jak na katolicyzm, czy wręcz przeciwnie - może szukać się z prawosławnymi jakiejś wspólnej płaszczyzny potępiając katolicyzm. Ale w tym drugim przypadku, ciężko jest znaleźć jakiś wspólny punkt odniesienia do narzekania, bo zbyt wiele podobieństw jest pomiędzy Krk, a Kp.

pzdr. :) [/quote]
Bardzo ciekawe pytania

jako mieszkaniec kraju w ktorym religii jest cale multum pozwole sobie odpowiedziec na nie nastepujaco :

SJ nie najezdzaja na jakakolwiek religie gdyz SJ mowia otwarciea/ jaka jest prawdziwa ( wedlug ich zrozumienia ) wola Boza
b/ pokazuja zainteresowanym tym tematem dowody biblijne
c/ zainteresowany moze sam stwierdzic jak roznia sie jego wierzenia w stosunku do tego co okresla Biblia jako wzorzec prawdziwego wielbienia

SJ nie wiaza sie z jakakolwiek inna organizacja religijna gdyz wedlug nich skoro Szefem ich wszystkich jest postac inna niz Jehowa Bog to wszelkie kontakty z taka religia beda jednoznacznie ocenione przez Boga Prawdziwego Jehowe

Jesli ja komus powiem ze ma brudne buty to niekoniecznie po to aby sie z niego smiac , ale po to aby byc moze zwrocil na to uwage i (jesli chce) to cos z tym zrobil :)

SJ sa zobowiazani przez Biblie i jej Autora do gloszenia "Dobrej Nowiny o Jezusie" a wiec musza rowniez pokazac ludziom jakie sa roznice pomiedzy tym w co wierza i jaki jest biblijny poglad na te wierzenia .

Ekumenizm ktory dazy do znalezienia "wspolnych" interesow ze wszystkimi , prawo Boze ma ..............................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#45 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 06:31

A co znaczy wierzyc ? :

Jana 1:12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
co znaczy wierzyc w jego Imie ?

No właśnie. Zacytowałeś Jana 1:12: "Wszystkim tym jednak, którzy je przyjęli, dało moc , aby się stali dziećmi Bożymi.
Stałeś się HC dzieckiem Bożym? Przyjąłeś Słowo, aby dało Tobie moc? Czy może panowie z Towarzystwa Strażnica odebrali Wam świadkom Jehowy tą nadzieję na stanie się dziećmi Bożymi, mówiąc, że nadzieja, która wynika z Pism Greckich szeregowych głosicieli nie dotyczy? A więc pytam jeszcze raz. Dostałeś MOC od Słowa? A jeśli nie, jeśli nie wierzysz, że się Tobie należy, to kto Ci to wmówił, skoro Pismo podaje, że każdy kto przyjmnie Słowo stanie się dzieckiem Bożym?

Jana 12: 44 Jezus zaś tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie*, lecz w Tego, który Mnie posłał.
*12,44 Sens: nie tylko we Mnie. Por. J 14,1.

a wiec i w Boga ( ktory musi byc widocznie kims innym niz sam Jezus )

Ok. :) Wierzysz w Boga. A w Jezusa Chrystusa? Apostoł Paweł chrześcijanom w Koryncie przypomniał o pewnej uroczystości:
1 Kor 11:23-26: Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb
24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!
25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!

Czynisz tak na Pamiątkę śmierci Pana i spożywasz chleb i wino? Jest to ważne, bo pokazując, że wierzysz Słowom Jezusa, opowiadasz się za Jehową, który go posłał.

1 Kor 11:26:Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.

Głosisz w ten sposób śmierć Pańską? Czy może stałeś się nieczynny? Dlaczego? Kto Tobie wmówił, że Ciebie to nie dotyczy?

Efezjan4:5 Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest.


HC, skoro ma być jedna, wiara i jeden chrzest to dlaczego tyle osób odeszło od Kościoła Katolickiego? Nie mówię, że to źle. Sam przecież odszedłem. :) Ale też pytanie, czy przypadkiem nie zgrzeszyliśmy skoro odeszliśmy od pierwszej religii?
Może Luter, Russell popełnili błąd odchodząc od Kościoła? Przecież miała być jedna wiara, to dlaczego pojawili się protestanci. Czy na pewno dobrze zrobili, że odeszli? Dlaczego nie poczekali na Chrystusa, aż przyjdzie i wszystko Nam objawi? Dlaczego Russell odszedł od protetestantyzmu? Zrobił jeszcze więcej religii, a przecież miała być tylko jedna wiara, jeden chrzest. Dlaczego inni odeszli z kolei od Russella. Dlaczego tak ludzie odchodzą i zakładają nowe religie skoro apostoł Paweł w I wieku apelował o to, że ma być tylko jedna wiara i jeden chrzest?

a poza tym "wiara bez uczynkow jest martwa"

No właśnie. A co to za uczynki miały być? ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#46 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 10:09

A więc pytam jeszcze raz. Dostałeś MOC od Słowa?

Kiedy czytam i slysze o MOCY bez wyjasnienia czym ma ona byc i jak sie wyrazac to tak jak bym sluchal tekstu z "Gwiezdnych Wojen"

"Niech MOC bedzie z Toba " :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#47 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 10:16

Kiedy czytam i slysze o MOCY bez wyjasnienia czym ma ona byc i jak sie wyrazac to tak jak bym sluchal tekstu z "Gwiezdnych Wojen"

Zapewniam Cię, że apostoł Jan nie oglądał "Gwiezdnych Wojen". ;) Chyba, że jest coś o czym ja nie wiem, a wiesz Ty. :D

"Niech MOC bedzie z Toba "  :)

Dziękuję i na wzajem. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#48 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 10:23

[quote name='Terebint' date='2006-05-13 08:31'] *12,44 Sens: nie tylko we Mnie. Por. J 14,1. [/i]
a wiec i w Boga ( ktory musi byc widocznie kims innym niz sam Jezus ) [/QUOTE]
Ok. :) Wierzysz w Boga. A w Jezusa Chrystusa? Apostoł Paweł chrześcijanom w Koryncie przypomniał o pewnej uroczystości:
1 Kor 11:23-26: Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb
24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!
25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!

Czynisz tak na Pamiątkę śmierci Pana i spożywasz chleb i wino? Jest to ważne, bo pokazując, że wierzysz Słowom Jezusa, opowiadasz się za Jehową, który go posłał.
[/quote]
Jezus ustanowil z apostolami w ten sposob przymierze dotyczace Krolestwa majacego rzadzic wspolnie z Jezusem nad Nowa Ziemia ................

Logicznym jest dla mnie ze skoro Jezus ma rzdzic Ziemia wespol z jego apostolami i ich nastepcami/nasladowcami to musi istniec jakas grupa ktora bedzie rzadzona przez rzadzacych

Chleb i wino mieli spozywac ci ktorzy zaliczali sie do klasy rzadzacej majacej swoje miejsce z Jezusem w Niebie .

Ja mam wielka ochote byc zaliczonym w poczet tych ktorzy zamieszkaja w Raju na Ziemi :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#49 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 10:33

Ok. :) Ale gdzie to pisze, że jedni mają spożywać i będą zbawieni, a drudzy mogą nie spożywać i też będą zbawieni? :blink:

Mat. 26:26-28: A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.
27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy ,
28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

Ja znam m.in. taki fragment, gdzie pisze, aby wszyscy, którzy wierzą w Jezusa tak postępowali. :) Potwierdził to później Paweł, o czym pisałem we wcześniejszym poście. Możesz podać wersety, że niektórzy nie muszą spożywać pokarmu Jezusa?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#50 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 10:36

HC, skoro ma być jedna, wiara i jeden chrzest to dlaczego tyle osób odeszło od Kościoła Katolickiego? Nie mówię, że to źle. Sam przecież odszedłem. :) Ale też pytanie, czy przypadkiem nie zgrzeszyliśmy skoro odeszliśmy od pierwszej religii?

:)

Problem w tym ze to ( wg nas ) KK odszedl od prawdziwej religii :(

Zostal stworzony przez poganina Cesarza rzymskiego, ktory potrzebowal religii ktora by mu pomogla opanowac lud :(
Ten "kociol chrzescijanski" zaadoptowal prawie to wszystko w co wierzono owczesnie w Rzymie zmieniajac nazwy bogow poganskich na Jezusa a bogin poganskich na Maryje :(

A wiec odchodzac od KK nie odszedlem od pierwszej religii chrzescijanskiej !

i jest na to tysiace................... dowodow
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#51 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 10:47

a poza tym "wiara bez uczynkow jest martwa"

No właśnie. A co to za uczynki miały być? ;)

pzdr. :)

2Kor 4:13

Dz 5:42

Heb 12:1,2

Rz 10:10 BT "Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia."


Rz 10:17 BT "Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa."

1Kor 2:5 BT "aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej."

Hbr 11:1 BT "Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy."

Jk 2:14 BT "Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić?"

Jk 2:17 BT "Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie."


Jk 2:20 BT "Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?"


Jk 2:22 BT "Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała."


Jk 2:26 BT "Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."

Wystarczy ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#52 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 10:57

Ok. :) Ale gdzie to pisze, że jedni mają spożywać i będą zbawieni, a drudzy mogą nie spożywać i też będą zbawieni? :blink:

Mat. 26:26-28: A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.
27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy ,
28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

Ja znam m.in. taki fragment, gdzie pisze, aby wszyscy, którzy wierzą w Jezusa tak postępowali. :) Potwierdził to później Paweł, o czym pisałem we wcześniejszym poście. Możesz podać wersety, że niektórzy nie muszą spożywać pokarmu Jezusa?

pzdr. :)

Pijcie z niego wszyscy

Zwracal sie do wszystkich tam obecnych tych ktorzy mieli byc czescia jego rzadu

Ap 5:10 BT "i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi."

Ap 1:6 BT "i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen."

Hbr 1:8 BT "Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego."

2Tes 1:5 BT "Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, za które też cierpicie."

1Tes 2:12 BT "abyście postępowali w sposób godny Boga, który was wzywa do swego królestwa i chwały."

Kol 4:11 BT "i Jezus, zwany Justusem. Ci, będąc z Żydów, są jedynymi współpracownikami dla królestwa Bożego, którzy stali się dla mnie pociechą."


itd itd

Jak jest Krol i Krolestwo to sa i poddani
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#53 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 11:07

Możesz podać wersety, że niektórzy nie muszą spożywać pokarmu Jezusa?

pzdr. :)

Nie moge rowniez podac wersetow w ktorych byloby to nakazane "wielkiej rzeszy" :)

AP7:4 I usłyszałem liczbę opieczętowanych:
sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych
ze wszystkich pokoleń synów Izraela:


AP 7:9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.
10 I głosem donośnym tak wołają:
«Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie
i u Baranka».
11 A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt,
i na oblicza swe padli przed tronem,
i pokłon oddali Bogu, 12 mówiąc:
«Amen.
Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen».
13 A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami:
«Ci przyodziani w białe szaty
kim są i skąd przybyli?»

14 I powiedziałem do niego:
«Panie, ty wiesz».
I rzekł do mnie:
«To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku
i opłukali swe szaty,
i w krwi Baranka je wybielili*.
15 Dlatego są przed tronem Boga
i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy.
A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi*.
16 * Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć,
i nie porazi ich słońce ani żaden upał,
17 bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu,
i poprowadzi ich do źródeł wód życia:
i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu».


A wiec mowa jet tu o innej niz 144 000 ludzi grupie
ktora nie bedzie krolowac wspolnie z Jezusem ale ktora

bo paść ich będzie Baranek,

gdzie jest napisane ze to przymierze ktorego wyrazem bylo jedzenie chleba i picie wina odnosi sie rowniez do rzadzonych ,

Ty byles naprawde SJ ? ciezko mi w to uwierzyc :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#54 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 11:10

"Niech MOC bedzie z Toba "  :)

Dziękuję i na wzajem. :)

pzdr. :)

Usilujesz mi wlozyc w usta pozdrowienie typu jak powyzej skierowane do ciebie ?

Sadze ze masz na tyle polotu aby stwierdzic ze byl to cytat z filmu a nie pozdrowienie do ciebie skierowane :)

Jesli jednak tak to przyjales to bede musial pisac prostszym jezykiem i bardziej prostym jezykiem
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#55 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 13:25

Uważaj HC, bo Cię pozdrowię! :D :lol: To dopiero zniewolenie umysłu! :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#56 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 13:31

a poza tym "wiara bez uczynkow jest martwa"

No właśnie. A co to za uczynki miały być? ;)

pzdr. :)

2Kor 4:13

Dz 5:42

Heb 12:1,2

Rz 10:10 BT "Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia."


Rz 10:17 BT "Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa."

1Kor 2:5 BT "aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej."

Hbr 11:1 BT "Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy."

Jk 2:14 BT "Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić?"

Jk 2:17 BT "Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie."


Jk 2:20 BT "Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?"


Jk 2:22 BT "Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała."


Jk 2:26 BT "Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."

Wystarczy ?

Nie nie wystarczy. Czytaj z większym zrozumieniem. Zapytałem, co to za uczynki, by miały być, a nie w jaki sposób się tłumaczy wiarę z uczynkami.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#57 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 13:34

HC, skoro ma być jedna, wiara i jeden chrzest to dlaczego tyle osób odeszło od Kościoła Katolickiego? Nie mówię, że to źle. Sam przecież odszedłem. :) Ale też pytanie, czy przypadkiem nie zgrzeszyliśmy skoro odeszliśmy od pierwszej religii?

:)

Problem w tym ze to ( wg nas ) KK odszedl od prawdziwej religii :(

Zostal stworzony przez poganina Cesarza rzymskiego, ktory potrzebowal religii ktora by mu pomogla opanowac lud :(
Ten "kociol chrzescijanski" zaadoptowal prawie to wszystko w co wierzono owczesnie w Rzymie zmieniajac nazwy bogow poganskich na Jezusa a bogin poganskich na Maryje :(

A wiec odchodzac od KK nie odszedlem od pierwszej religii chrzescijanskiej !

i jest na to tysiace................... dowodow

Ok. :) W takim razie dlaczego Jezus powiedział, aby słuchać się we wszystkim faryzeuszy, tylko ich uczynków nie naśladować?

Jedna wiara, jeden chrzest... Po co dorobiliście którąś tam setną religię a la chrześcijańską?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#58 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 13:38

Ok. :) Ale gdzie to pisze, że jedni mają spożywać i będą zbawieni, a drudzy mogą nie spożywać i też będą zbawieni?  :blink:

Mat. 26:26-28: A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. 
27  Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy
28  bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. 

Ja znam m.in. taki fragment, gdzie pisze, aby wszyscy, którzy wierzą w Jezusa tak postępowali. :) Potwierdził to później Paweł, o czym pisałem we wcześniejszym poście. Możesz podać wersety, że niektórzy nie muszą spożywać pokarmu Jezusa?

pzdr. :)

Pijcie z niego wszyscy

Zwracal sie do wszystkich tam obecnych tych ktorzy mieli byc czescia jego rzadu

Ap 5:10 BT "i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi."

Ap 1:6 BT "i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen."

Hbr 1:8 BT "Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego."

2Tes 1:5 BT "Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, za które też cierpicie."

1Tes 2:12 BT "abyście postępowali w sposób godny Boga, który was wzywa do swego królestwa i chwały."

Kol 4:11 BT "i Jezus, zwany Justusem. Ci, będąc z Żydów, są jedynymi współpracownikami dla królestwa Bożego, którzy stali się dla mnie pociechą."


itd itd

Jak jest Krol i Krolestwo to sa i poddani

Mi chodzi właśnie o tych "poddanych". :) Gdzie jest napisane, że Ci "poddani" nie muszą spożywać Pamiątki? :blink: Czy w Biblii pisze PODAWAJCIE sobie nawzajem chleb i wino, czy też SPOŻYWAJCIE na MOJĄ PAMIĄTKĘ?? :blink:

Nie zaprzeczaj mocy słowa Bożego. :( I nie przyrównuj jej do jakiegoś filmu, typu "Gwiezdne Wojny".

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#59 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 13:44

Możesz podać wersety, że niektórzy nie muszą spożywać pokarmu Jezusa?

pzdr. :)

Nie moge rowniez podac wersetow w ktorych byloby to nakazane "wielkiej rzeszy" :)

AP7:4 I usłyszałem liczbę opieczętowanych:
sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych
ze wszystkich pokoleń synów Izraela:


AP 7:9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.
10 I głosem donośnym tak wołają:
«Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie
i u Baranka».
11 A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt,
i na oblicza swe padli przed tronem,
i pokłon oddali Bogu, 12 mówiąc:
«Amen.
Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen».
13 A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami:
«Ci przyodziani w białe szaty
kim są i skąd przybyli?»

14 I powiedziałem do niego:
«Panie, ty wiesz».
I rzekł do mnie:
«To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku
i opłukali swe szaty,
i w krwi Baranka je wybielili*.
15 Dlatego są przed tronem Boga
i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy.
A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi*.
16 * Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć,
i nie porazi ich słońce ani żaden upał,
17 bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu,
i poprowadzi ich do źródeł wód życia:
i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu».


A wiec mowa jet tu o innej niz 144 000 ludzi grupie
ktora nie bedzie krolowac wspolnie z Jezusem ale ktora

bo paść ich będzie Baranek,

gdzie jest napisane ze to przymierze ktorego wyrazem bylo jedzenie chleba i picie wina odnosi sie rowniez do rzadzonych ,

Ty byles naprawde SJ ? ciezko mi w to uwierzyc :(

Chyba nie wiesz o czym piszesz. :( Powtórzę pytanie. Gdzie w tym fragmencie jest napisane o spożywaniu chleba i wina tylko przez wybranych. :blink:

Ty napisałeś, że potrafisz o siebie walczyć?? :blink: Człowieku pozwoliłeś, aby ktoś Ci zrobił sieczkę z mózgu. :(

Chrystus powiedział: Wciąż poszukujcie Królestwa. Poszukiwanie Królestwa jak widzisz to proces trwały. Nie można iść, szukać, a któregoś razu stanąć w miejscu i powiedzieć, że ok, już się naszukałeś teraz niech za mnie tego Królestwa poszukują moi nowi guru z naukami RUTHERFORDA na czele.

Chrześcijanie nie mają się słuchać ludzi z Watykanu czy Brooklynu, tylko iść śladami Chrystusa i tylko jego głosu słuchać.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#60 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 13:52


"Niech MOC bedzie z Toba "  :)

Dziękuję i na wzajem. :)

pzdr. :)

Usilujesz mi wlozyc w usta pozdrowienie typu jak powyzej skierowane do ciebie ?

Sadze ze masz na tyle polotu aby stwierdzic ze byl to cytat z filmu a nie pozdrowienie do ciebie skierowane :)

Jesli jednak tak to przyjales to bede musial pisac prostszym jezykiem i bardziej prostym jezykiem

Właśnie. Jak ja mogłem pomyśleć, że to pozdrowienia. :blink: :blink: Zapomniałem, że świadkowie Jehowy gardzą swoimi bliźnimi. :( Ponieważ tak wymyślił ich guru RUTHERFORD, a więc tak musi być. :(

W takim razie jeszcze raz zacytuję to co napisałem Tobie wcześniej:

No właśnie. Zacytowałeś Jana 1:12: "Wszystkim tym jednak, którzy je przyjęli,  dało moc , aby się stali dziećmi Bożymi.
Stałeś się HC dzieckiem Bożym? Przyjąłeś Słowo, aby dało Tobie moc? Czy może panowie z Towarzystwa Strażnica odebrali Wam świadkom Jehowy tą nadzieję na stanie się dziećmi Bożymi, mówiąc, że nadzieja, która wynika z Pism Greckich szeregowych głosicieli nie dotyczy? A więc pytam jeszcze raz. Dostałeś MOC od Słowa? A jeśli nie, jeśli nie wierzysz, że się Tobie należy, to kto Ci to wmówił, skoro Pismo podaje, że każdy kto przyjmnie Słowo stanie się dzieckiem Bożym?


Tym razem odpowiedz biblijnie. ;)

A TAK POZA TYM TO ODPOWIADAJ MERYTORYCZNIE I NA TEMAT!!! JEŚLI DALEJ BĘDZIESZ "STRUGAŁ" IDIOTĘ I UDAWAŁ ZNAWCĘ PISM TO DYSKUSJĘ BĘDĘ UWAŻAŁ ZA BEZCELOWĄ!!!

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych