Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ODSTĘPCY wracają do organizacji ŚJ?


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#61 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:17

Uważaj HC, bo Cię pozdrowię! :D :lol: To dopiero zniewolenie umysłu! :D

Nie boje sie zaklec :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#62 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:28

Nie nie wystarczy. Czytaj z większym zrozumieniem. Zapytałem, co to za uczynki, by miały być, a nie w jaki sposób się tłumaczy wiarę z uczynkami.

Jakuba 2:14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Mk 16:15 Bp "I powiedział im: - Idźcie na cały świat, głoście ewangelię całemu stworzeniu."

Mk 3:14 Bp "I ustanowił Dwunastu, aby z Nim przebywali, aby ich wysłał głosić (ewangelię)"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#63 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:30

Jedna wiara, jeden chrzest... Po co dorobiliście którąś tam setną religię a la chrześcijańską?

pzdr. :)

Nie dorobilismy :)

Wracamy do korzeni , odwracamy sie od poganstwa nazywanego "chrzescijanstwem"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#64 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:32

[quote name='Terebint' date='2006-05-13 15:38']
Jak jest Krol i Krolestwo to sa i poddani [/QUOTE]
Mi chodzi właśnie o tych "poddanych". :) Gdzie jest napisane, że Ci "poddani" nie muszą spożywać Pamiątki? :blink: Czy w Biblii pisze PODAWAJCIE sobie nawzajem chleb i wino, czy też SPOŻYWAJCIE na MOJĄ PAMIĄTKĘ?? :blink:

Nie zaprzeczaj mocy słowa Bożego. :( I nie przyrównuj jej do jakiegoś filmu, typu "Gwiezdne Wojny".

pzdr. :) [/quote]
Przeczytaj moj post dokladnie :)


napisalem miedzy innymi :

"bo paść ich będzie Baranek,"

gdzie jest napisane ze to przymierze ktorego wyrazem bylo jedzenie chleba i picie wina odnosi sie rowniez do rzadzonych ," ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#65 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-13, godz. 18:32

Nie boje sie zaklec :lol:

ja nie używam brzydkich słów i nie przeklinam, nie dlatego że się boję.
ale cię pozdrawiam
pozdrawiam Andrzej

#66 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:35

Chrześcijanie nie mają się słuchać ludzi z Watykanu czy Brooklynu, tylko iść śladami Chrystusa i tylko jego głosu słuchać.

pzdr. :)

Apostolowie byli zorganizowani przez jezusa ot tak sobie dla szpanu ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#67 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:36

A TAK POZA TYM TO ODPOWIADAJ MERYTORYCZNIE I NA TEMAT!!! JEŚLI DALEJ BĘDZIESZ "STRUGAŁ" IDIOTĘ I UDAWAŁ ZNAWCĘ PISM TO DYSKUSJĘ BĘDĘ UWAŻAŁ ZA BEZCELOWĄ!!!

pzdr. :)

Nie zalezy mi na dyskusji z toba :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#68 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:39

Nie boje sie zaklec  :lol:

ja nie używam brzydkich słów i nie przeklinam, nie dlatego że się boję.
ale cię pozdrawiam

Przyjmuje i dziekuje i rowniez pozdrawiam :)

Z tego co wiem nigdy nie byles SJ przeciez ? tylko ex-ow nie pozdrawiam bo co im moze dac moje pozdrowienie w stosunku do tego co moze sadzic o nich Boh Jehowa ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#69 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-13, godz. 20:22

Nie boje sie zaklec  :lol:

ja nie używam brzydkich słów i nie przeklinam, nie dlatego że się boję.
ale cię pozdrawiam

Przyjmuje i dziekuje i rowniez pozdrawiam :)

Z tego co wiem nigdy nie byles SJ przeciez ? tylko ex-ow nie pozdrawiam bo co im moze dac moje pozdrowienie w stosunku do tego co moze sadzic o nich Boh Jehowa ?

A co może sądzić? Może wiesz? Bo ja nie wiem. I tylko nie trajkotaj wersetami wyrwanymi z kontekstu, jak Twoi współbraciszkowie na Brooklynie, bo to żałosne. To jak: wiesz, co o nas (odstępcach) sądzi Jehowa, czy nie? Jeśli nie wiesz, to dlaczego się wywyższasz ponad nas, a jeśli wiesz, to chyba jesteś natchniony... :rolleyes: :D . Pakuj swe natchnienie w butelki i pędź na na targ, może zbijesz majątek :P :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#70 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 05:27

To jak: wiesz, co o nas (odstępcach) sądzi Jehowa, czy nie? Jeśli nie wiesz, to dlaczego się wywyższasz ponad nas

Nie wywyzszam sie ale nie stane rowniez z wami w szeregu ...................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#71 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 09:25

HC napisał:

Nie wywyzszam sie ale nie stane rowniez z wami w szeregu ...................

Mówisz jak ten wierny brat z przypowieści o synu marnotrawnym. Czy na prawdę dla Ciebie WSZYSTKO GRAŁO i nadal GRA ? w WTS ? Ktoś mądry kiedyś powiedział że nikt nie jest bardziej ślepy od tego, kóry NIE CHCE WIDZIEĆ. Może to Ty braciszku ?

#72 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 19:40

Czy na prawdę dla Ciebie WSZYSTKO GRAŁO i nadal GRA ? w WTS ? Ktoś mądry kiedyś powiedział że nikt nie jest bardziej ślepy od tego, kóry NIE CHCE WIDZIEĆ. Może to Ty braciszku ?

Masz cos do zaoferowania coc, co byloby prawda ?

jana 6:66 Z tego powodu wielu jego uczniów odeszło do tego, co pozostawili, i już z nim nie chodziło. 67 Jezus rzekł więc do dwunastu: "Czyż i wy chcecie pójść?" 68 Szymon Piotr odpowiedział mu: "Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego;

a jakie sa twoje slowa prawdy i zycia wiecznego ? :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#73 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 22:12

HC napisał:

Masz cos do zaoferowania coc, co byloby prawda ?


Wiesz, są w ogóle co najmniej TRZY RODZAJE PRAWDY ;) :D :
- święta prawda
- też prawda
- g...prawda.

Wszystko zależy od tego jakiej PRAWDY aktualnie POTRZEBUJESZ. Ktoś kto poznaje g...prawdę nie zawsze jest od razu gotowy by poznać tą pierwszą ŚWIĘTĄ prawdę. Do tego potrzeba DOJŻAŁOŚCI. Dlatego właśnie niemowlę potrzebuje MLEKA nie zaś POKARMU STAŁEGO ! (Żyd. 5:12). Prawda może uleczyć, ale niestety może też zabić. Wielu z uczestników tego forum zostali przez tę prawdę ZABICI. Ze mną było odwrotnie - prawda mnie uleczyła. Prawda jest ukryta w Biblii Braciszku. Jeżeli jesteś Jej naprawdę wierny, powinieneś wykazywać gotowość odrzucenia NAUK LUDZKICH choćby ICH AUTORZY nie wiadomo za kogo się podawali, jeżeli stoją one w sprzeczności z Biblią. :)

jana 6:66 Z tego powodu wielu jego uczniów odeszło do tego, co pozostawili, i już z nim nie chodziło. 67 Jezus rzekł więc do dwunastu: "Czyż i wy chcecie pójść?" 68 Szymon Piotr odpowiedział mu: "Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego;


Jeżeli jesteś pośród tych, którzy NIE CHCĄ WIDZIEĆ bo mówią "Panie, dokąd pójdziemy", twoja pozycja w PRAWDZIE jest naprawdę ŻAŁOSNA. Zastanów się lepiej nad sobą, bo mówię ci : ODBIJE SIĘ TO POWAŻNIE NA TWOIM ZDROWIU PSYCHICZNYM. Najlepiej pomódl się przy tym. Niedawno spotkałem w hipermarkecie byłego brata, z którym niegdyś lubiłem chodzić do służby polowej, zarośniętego (chyba by się zamaskować), który na mój widok zareagował głośno: "Wojtek, tylko nie namawiaj mnie do żadnej religii, jestem kompletnym AGNOSTYKIEM". Nikomu tego nie życzę.

a jakie sa twoje slowa prawdy i zycia wiecznego ?


Ja nie mam takich słów. To JEZUS je ma. On jest "drogą, PRAWDĄ i życiem". Nadal jest moim Panem, bo podczas chrztu to Jemu ślubowałem wierność, pomimo że chrzecielna formuła brzmiała: "...W imię Ojca i Syna i ORGANIZACJI kierowanej przez Ducha Świętego.". Biblia nie przestała być Słowem Bożym. Po pewnym czasie, gdy uświadomiłem sobie czym jest A CZYM NIE JEST "WTS", spowodowało to pożogę w mojej głowie. Niedługo potem, gdy nieustawałem w modlitwie i ciągle zgłębiałem samodzielnie Biblię, na moim polu PRAWDY zaczęły ponownie kiełkować rośliny. Poznałem innych „wolnych chrześcijan”, którzy także pod wpływem Bożej łaski uwolnili się ze szponów różnych, „jednozbawczych” organizacji religijnych – wielu z nich poznałem pośród Badaczy Pisma Św.Dzisiaj jestem "wolnym chrześcijaninem". Społecznością najbliższą mojemu zrozumieniu Biblii jest społeczność "wolnych badaczy PŚw.", której jestem członkiem, choć nie jest to w moim odczuciu społeczność pozbawiona błędów i wad. Tak jednak musi być do czasu gdy "wszystkie panny się obudzą"(Mat. 25:1-13). Na razie śpią wszystkie - i mądre i głupie. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

Czy na prawdę dla Ciebie WSZYSTKO GRAŁO i nadal GRA ? w WTS ?



#74 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 02:29

Czy na prawdę dla Ciebie WSZYSTKO GRAŁO i nadal GRA ? w WTS ?

Nadal o wiele lepiej niz w BPŚw -ie :lol:

potem napisze wiecej :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#75 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 09:18

Dlatego właśnie niemowlę potrzebuje MLEKA nie zaś POKARMU STAŁEGO ! (Żyd. 5:12). Prawda może uleczyć, ale niestety może też zabić. Wielu z uczestników tego forum zostali przez tę prawdę ZABICI.

Dziekuje bardzo za przytoczenie tego wersetu bo on i twaoja wypowiedz jest dla mnie dodatkowym dowodem na odparcie zarzutow ktore niektorzy formuluja pod adresem Organizacji za "zmieniajace sie swiatlo"

Jehowa poprzez Jezusa ( a nie Jezus ) podaje nam pokarm stopniowo aby nas nie zabic i abysmy nie poczuli sie jak dzieci z I klasy szkoly podstawowej na wykladach uniwersyteckich :lol: ( czyli glupio i z bolem glowy :lol: )

To tez dowod na to ze wszelkie "objawione" i "niezmienne" dogmaty niektorych organizacji religijnych nie pochodza od Jehowy lecz od boga tego systemu rzeczy czyli szatana :( . On sie nie troszczy o wzrost duchowy swoich podwladnych bo i tak sa skazani na smierc :(

Piszesz ze niemowle potrzebuje mleka a nie pokarmu stalego ...
Zgoda w 100 % ale ja uznaje ze nie bedac juz niemowlem zle bym sie czul dostajac codziennie tylko mleko do picai albo papke bananowo-mleczna :lol:

To fakt !!!!!! Wielu uczestnikow tego forum "POKARM STAŁY" zabil bo nie byli do niego odpowiednio przygotowani :
1/ Niektorzy stali sie SJ dla swoich rodzicow :(
2/ Niektorzy stali sie SJ aby sprawic komus przyjemnosc :(
3/ Niektorzy zatrzymali sie za dlugo na pokarmie mlecznym i chcieli przeskoczyc wszystkie etapy rozwoju czlowiek zaczynajac od razu wcinanie golonki popijanej wodeczka :(
4/ Niektorzy stwierdzili iz nie maja potrzeby aby ktokolwiek ich odzywial bo beda jak roslinki czerpac sami pokarm z wody , ziemi i promykow slonecznych a Jezus im udzieli olsnienia i pokarmu przybedzie im bez zadnego wysilku :(

To fakt ci wszyscy ktorzy przeskoczyli pewne etapy niejednokrotnie dlatego ze ich pycha lub :( niekompetencja prowadzacego studium biblijne co sie niestety zdarza :( ) prowadza studiujacego lub mlodego brata/siostre do mylnych wnioskow ze juz tone soli zjedli i niczego nowego sie nie naucza :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#76 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 09:28

Jeżeli jesteś pośród tych, którzy NIE CHCĄ WIDZIEĆ bo mówią "Panie, dokąd pójdziemy", twoja pozycja w PRAWDZIE jest naprawdę ŻAŁOSNA. Zastanów się lepiej nad sobą, bo mówię ci : ODBIJE SIĘ TO POWAŻNIE NA TWOIM ZDROWIU PSYCHICZNYM. Najlepiej pomódl się przy tym.

Ja chce widziec !!!!!!!!!!! :lol: i dlatego mowie ci POKAZ MI bo ja naprawde nie widze dokad mialbym pojsc ? Twoje slowa to tylko demagogia i zacheta do tego zebym opuscil bezpieczny port i rzucil sie gdzies .......... nie wiadomo gdzie ........

Na dodatek sam nie jestes pewien tej drogi ktora wybrales , piszsz o niej nastepujaco :

Dzisiaj jestem "wolnym chrześcijaninem". Społecznością najbliższą mojemu zrozumieniu Biblii jest społeczność "wolnych badaczy PŚw.", której jestem członkiem,

po co byc czlonkiem spolecz,nosci "najblizszej" a nie tej "zgodnej" z z twoim zrozumieniem ? :lol:

choć nie jest to w moim odczuciu społeczność pozbawiona błędów i wad. Tak jednak musi być do czasu gdy "wszystkie panny się obudzą"(Mat. 25:1-13). Na razie śpią wszystkie - i mądre i głupie. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

Dlaczego odmawiasz w takim razie prawa do bledow i wad nam - SJ ?

Zaiste dziwna jest twoja mowa ...........................

Poza tym jesli chcesz mowic o moim zdrowiu psychicznym to NIE KRZYCZ duzymi literami :)
Nie chcialbym cie urazic , ale w duchu spokoju zadaje ci pytanie :

Co bys powiedzial o czlowieku, ktory kaze mi zrezygnowac z mojego samochodu mowia o nim ze jest niedobry ............. proponujac swoj model o ktorym wyraza sie : nie jest to w moim odczuciu pozbawiony błędów i wad

Kiepski z ciebie sprzedawca samochodow :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#77 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 09:48

Ja nie mam takich słów. To JEZUS je ma. On jest "drogą, PRAWDĄ i życiem". ..............................

"To JEZUS je ma. On jest "drogą, PRAWDĄ i życiem". "

Droga do czego/kogo ,?
J 14:6 BT "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."

Prawda o czym o kim .?
J 17:17 BT "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."

Do kogo sie zwraca Jezus ?


Zyciem ktore nam dal kto ?

"J 12:50 BT "A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział."

Jezus nie mowil niczego od siebie

" J 14:6 BT "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."



Nadal jest moim Panem, bo podczas chrztu to Jemu ślubowałem wierność, pomimo że chrzecielna formuła brzmiała: "...W imię Ojca i Syna i ORGANIZACJI kierowanej przez Ducha Świętego.".

Dz 17:24 BT "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką"



Biblia nie przestała być Słowem Bożym. Po pewnym czasie, gdy uświadomiłem sobie czym jest A CZYM NIE JEST "WTS", spowodowało to pożogę w mojej głowie. Niedługo potem, gdy nieustawałem w modlitwie i ciągle zgłębiałem samodzielnie Biblię, na moim polu PRAWDY zaczęły ponownie kiełkować rośliny.

samodzielnie ?

Dz 8:31 BT "A tamten odpowiedział: Jakżeż mogę /rozumieć/, jeśli mi nikt nie wyjaśni? I zaprosił Filipa, aby wsiadł i spoczął przy nim."


Poznałem innych „wolnych chrześcijan”, którzy także pod wpływem Bożej łaski uwolnili się ze szponów różnych, „jednozbawczych” organizacji religijnych – wielu z nich poznałem pośród Badaczy Pisma Św.Dzisiaj jestem "wolnym chrześcijaninem".

"którzy także pod wpływem Bożej łaski" to ile tych organizacji dostepuje Boe=zej laski ?
"wolnym chrześcijaninem". - ? wolnym od czefo i kogo , rowniez od modelu zboru stworzonego przez Jezusa ?


Społecznością najbliższą mojemu zrozumieniu Biblii :lol: jest społeczność "wolnych badaczy PŚw.", której jestem członkiem, choć nie jest to w moim odczuciu społeczność pozbawiona błędów i wad.

bez komentarza

Tak jednak musi być do czasu gdy "wszystkie panny się obudzą"(Mat. 25:1-13). Na razie śpią wszystkie - i mądre i głupie.

spia , spia i kiedy sie obudza ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#78 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-05-15, godz. 10:09

A jak wielu wraca? I jak sie ich traktuje?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#79 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-05-15, godz. 10:25

Nie rozumiem, czemu H.C miałby odejść od swojej religii, jak mu tam dobrze.
Każdy ma wolną wolę i spośród tysięcy różnych organizacji może wybrać, co chce.

Ja np. rozmawiam o śJ. tylko z tymi śJ, którzy mają jakieś wątpliwości,
lub rzadko chodzą na zebrania, albo tym, którzy mnie pytają.

Znam gorliwych, szczęśliwych świadków - nic im nie powiem.
Dlaczego miałabym odbierać im wszystko w co wierzą?
Czy mam prawo odbierać im szczęście, skoro się w tym dobrze czują?

Wiem, że niektórzy nawet na tym forum żałują, że odeszli...
Nie róbmy nic na siłę.

Pozdrowienia
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#80 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 07:46

HC napisał:

Twoje slowa to tylko demagogia i zacheta do tego zebym opuscil bezpieczny port i rzucil sie gdzies .......... nie wiadomo gdzie ........


Nie przypominam sobie bym do czegokolwieć cię zachęcał. Jeżeli miałbyś odejść CAŁKOWICIE DO ŚWIATA, lepiej pozostań tam gdzie jesteś. Wielu z ludzi na tym forum to ludzie całkowicie zagubieni, poznali jednak PRAWDZIWE OBLICZE WTS-u i nie powrócą tam skąd wyszli. Próbuję pokazać im że Można rozwijać się duchowo bez KŁAMSTW, PSYCHOMANIPULACJI I sekciarstwa. Można bez piętna na sumieniu głosić Ewangelię i poznawać Boga i Chrystusa ! Odejście "do świata" jest w moim przekonaniu najgorszym z możliwych rozwiązań. Nie rozumiesz moich intencji.

bezpieczny port


Casami trzeba wybrać pomiędzy GORZKĄ PRAWDĄ a słodkim kłamstwem braciszku ! Ty nauczyłeś się okłamywać sam siebie, ja tego nie potrafiłem, chociaż WIERZ MI - na początku moich wątpliwości próbowałem. Twój "bezpieczny port" jest iluzją w twoim umyśle. Położyłeś swoją ufność w rupce ludzi KTÓRZY TWIERDĄ że są pośrednikami pomiędzy Bogiem a Ludźmi, "Kanałem Łączności":

Ps. 146:3-4
3. Nie pokładajcie ufności w książętach Ani w człowieku, który nic może pomóc!
4. Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego,
(BW)\

Dlaczego odmawiasz w takim razie prawa do bledow i wad nam - SJ ?


Różnica polega na tym że my "wolni" nie twierdzimy BEZPRAWNIE że jesteśmy "kanałem łączności", "arką", "prorokami" , "organizacją bożą" (1 Tym 2:5) i nie próbujemy BEZPRAWNIE manipulawać sumieniami innych braci "czy wolno wykupić legitymacją partyjną czy też nie", oraz "ile razy i jak uprawiać seks w małżeństwie" (1 Kor. 10:29). Nie stawiamy też LUDZKICH komentarzy wyżej lub na równi z Biblią. Za swoje pomyłki i błędy w transmisji z nieba odnośnie dat końca świata nie zwalamy winy na Bogu ducha winnych, "szeregowych" głosicieli. Niektórym to może przeszkadzać w WTS, np. dla mnie. Tobie JAK WIDAĆ NIE. Kłamstwo uczyniłeś swoim schronieniem braciszku ! :( Spójrz prawdzie w oczy.

po co byc czlonkiem spolecz,nosci "najblizszej" a nie tej "zgodnej" z z twoim zrozumieniem ? 


W kwestiach zasadniczych zgadzam się w zrozumieniu ze społecznością w której jestem. Biblia w tematach mniejszej wagi nie wypowiada się jednoznacznie. Panuje więc wolność (2 Kor. 3:17, Gal 2:4)

Pozdrawiam Pokojem Bożym




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych