Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Dobry Brat"


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-04-18, godz. 15:50

dobrybrat.republika.pl

Strona świadka Jehowy pracującego w Londynie. Do ściągnięcia "Biblia Polsko-Angielska" w Przekładzie Nowego Świata.
.jb

#2 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-21, godz. 15:15

dobrybrat.republika.pl

Strona świadka Jehowy pracującego w Londynie. Do ściągnięcia "Biblia Polsko-Angielska" w Przekładzie Nowego Świata.

Moim zdaniem polski przekład NW zawiera słownictwo z pocątku XX w, a oto przykłady:
"pałasz gniewem", "Toteż", "samica z wszelkiego ciała", "Nuże naróbmy cegieł", "wysokość opłaty za ożenek", "Wtedy człowiek rzekł", "Niewiasta zatem zobaczyła", "powiedziała bowiem", "zaczęli odczuwać bojaźń", "Nie dajcie się zwodzić", "począł wołać", "a wraz z nim dziesięciu mężów i ugodzili Gedaliasza, tak iż umarł", "byli nad dziełem usługiwania, odźwiernymi namiotu", "będą się burzyć i zbiorą rzeszę" i tak dalej i dalej , jaka to doskonała biblia ten NW, ciekawe kto ją tłumaczył.
Błyskotliwy Dobry brat powinien te i wiele innych zwrotów i słówek oddać we współczesnej poszczyźnie, wtedy byłby kimś, a tak nadal jest zaszczutym przepisywaczem Przekładu Nowego Świata.
Częstotliwość używanego obecnie słownictwa można znaleźć w Google i dobrać takie słownictwo jakim społeczeństwo się posługuje w czasach współczesnych, o ile wiem Internet istniał w czasach Tłumaczenia Przekładu Nowego Świata z Angielskiego na Nasze. Takim słownictwem nikt się nie posługuje na codzień, chyba, że wariaci. Wobec tego mam nową Inicjatywę: Napisanie Biblii Odstępcy uwzględniajacej współczesne słownictwo. :D :D :lol:

Użytkownik lightdrink edytował ten post 2006-09-21, godz. 20:18

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#3 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-01-17, godz. 13:37

Dodaję ten link tutaj, bo to też o jakimś dobrym bracie. :)

http://www.swiadek.republika.pl/

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

--
Ta strona ma już oddzielny temat: link | moderator


#4 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-17, godz. 19:12

Ci którzy mi nam źle życzyli, byli źli i nie kochali Jehowy, przepadną i zginą na zawsze.


ładnie zakończył.
pozdrawiam Andrzej

#5 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-01-17, godz. 20:27

ładnie zakończył.

http://www.swiadek.republika.pl/

No cóż, na ile już się trochę znamy, to jest świetna strawa duchowa dla naszego kolegi P.K.Dicka.

Użytkownik polarm edytował ten post 2007-01-17, godz. 20:27


#6 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-17, godz. 22:00

No cóż, na ile już się trochę znamy, to jest świetna strawa duchowa dla naszego kolegi P.K.Dicka.


Nie nabijaj się ze mnie Polarmie :)
Niestety ale treść tej www to typowy przykład bezgranicznej wiary i pewnych oddziaływań przez lat czytanej literatury.
Nie identyfikuję sie ze stylem takiego pisania:
"Ci którzy mi nam źle życzyli, byli źli i nie kochali Jehowy, przepadną i zginą na zawsze".
No ale gość ma po prostu taką wiarę a nie inną.

Ale cieszę się że poznałem tę www, łatwo da się rozróżnić co tam jest dobre a co złe...
I uwaga, bohater oddał Towarzystwu swój majątek, a skończył w pańswowym przytułku, odwiedzany raz w miesiącu.
Tragiczne.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#7 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-17, godz. 22:11

Przeczytałem ponownie tę relację... ile tam "kwiatków", to bardzo przygnębiające ze tak sie dzieje..
Co temu człowiekowi zrobiono ze zdolnością samodzielnego myślenia ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-18, godz. 00:52

Tak się zastanawiam że gdybym to ja powiedział że powierzam się nauczaniu kapłanów z zaufaniem jako do braci w wierze to ciekawe jakby mnie w rozmowach traktowali śJ...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-18, godz. 05:56

Spotkałem się z opinią że tej strony nie musiał ułozyć świadek Jehowy..
A ludzie to faktycznie czasami mają hopla jeśli chodzi o śJ.
Mogą posunąć się i do takich rzeczy aby zdyskredytować organizację.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-18, godz. 10:15

Rzeczywiście, ciekawe świadectwo. Na innowierców "patrzy z politowaniem", mówi wprost, że wszyscy przeciwnicy zginą. Gwarancji 100% nie mam, ale wydaje mi się, że jest to opis autentyczny. Nie ma przejaskrawień, wyolbrzymiania wad organizacji i wad tworzących ją ludzi, nie ma żadnych niedoróbek językowych. To musiał pisać ktoś utrzymujący wieloletni kontakt ze ŚJ... Gdyby (jak chce P.K.Dick) był to przeciwnik organizacji, musiałby być wieloletnim hobbystą.

#11 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-01-18, godz. 11:06

Sam bym napisał lepszy. A hobbystą jestem od lat 2. Z całym szacunkiem ale ideologia WTS i sposób myslenia wielu spośród SJ jest bardzo prosty.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#12 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-18, godz. 11:30

Takim słownictwem nikt się nie posługuje na codzień, chyba, że wariaci.


"pałasz gniewem", "Toteż", "wysokość opłaty za ożenek","Niewiasta zatem zobaczyła","powiedziała bowiem","Nie dajcie się zwodzić","począł wołać", "...odźwiernymi namiotu":
to sformułowania ktorych używam na codzień :blink: wiec jeszcze tacy ludzie istnieją <_<
"azaliż, iż, ażeby itp." tez używam :P
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych