Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Oty³o¶æ brakiem poszanowania daru Bo¿ego?


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-26, godz. 14:04

Hmm ... Jak by tu zacz±æ, ¿eby nie uraziæ "puszystych" ;)

W nomenklaturze WTS-u chrzescijanie powinni odrzuciæ wszelkie zachowania kalaj±ce cia³o.
Nadu¿ywanie alkoholu, u¿ywanie narkotyków i palenie tytoniu, pozama³¿eñskie stosunki seksualne zwiêkszaj±ce ryzyko zachorowania na choroby weneryczne (o aspektach moralnych nie wspominam).

Powy¿sze jest zrozumia³e dla przeciêtnego cz³owieka - bezdyskusyjnie.

Czyta³em ostatnio ciekawy materia³ odno¶nie oty³o¶ci i zwi±zanych z ni± konsekwencjami.
Podwy¿szone ci¶nienie krwi, zwiêkszony poziom HDL wzglêdem LDL (cholesterol), zwiêkszone ryzyko zawa³u serca, zaburzenia hormonalne, zaburzenia popêdu seksualnego, zmniejszona wydolno¶æ tlenowa i wysi³kowa.
Z ró¿nych publikacji wiemy równie¿, ¿e jedzenie w barach fast-food dzia³a destruktywnie na nasze zdrowie, a wiele potraw poddanych obróbce termicznej w wysokich temperaturach powoduje powstawanie substancji rakotwórczych (np. skrobia ziemniaczana w t³uszczyku wielokrotnego u¿ytku uwalnia rakotwórcze dioksyny - mmm fryteczki ;) )
W podsumowaniu podkre¶lono, ¿e w USA proporcjonalny odsetek zgonów w¶ród oty³ych jest wiêkszy ni¿ u na³ogowych palaczy tytoniu.

Na zebraniach i w publikacjach mo¿emy dowiedzieæ siê jak bardzo kala nasze zdrowie palenie tytoniu, powoduje choroby, smierdza nam ubrania i rece (z brazowym nalocikiem ;) )

Z drugiej strony czytamy w bibli, ze ob¿arstwo postawiono na równi z morderstwem :blink:

Jednak osobi¶cie nie spotka³em siê z upominaniem oty³ych, którzy swój "kapita³" zawdziêczaj± tylko i wy³±cznie wiêkszemu apetytowi (wykluczam jednostki chorobowe, tak naprawdê niezwykle ¿adkie).
Jednak w przypadku podpalaj±cych papieroski (nawet nie na³ogowcy) rozmowa gwarantowana :)

Bior±c pod uwagê alarmy lekarzy, rozmowa powinna szykowaæ siê po ka¿dym wiêkszym ¿are³ku, bo mo¿e doprowadziæ do na³ogowego ob¿erania siê ;)

Jak my¶licie, dlaczego nie mo¿na mieæ brody, ale za to mogê byæ ogolonym na g³adko, sapi±cym grubasem? Przecie¿ grzech ob¿arstwa widaæ jak na d³oni, w przeciwieñstwie do naduzywania alkoholu, palenia papierosów czy zio³a ;)
"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#2 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-26, godz. 15:49

A uzywanie mydla, ze nie powiem proszku do prania jest namacalnym dowodem niszczenia srodowiska naturalnego !!!

Jak tak mozna !!!

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-26, godz. 17:09

Jak my¶licie, dlaczego nie mo¿na mieæ brody, ale za to mogê byæ ogolonym na g³adko, sapi±cym grubasem? Przecie¿ grzech ob¿arstwa widaæ jak na d³oni, w przeciwieñstwie do naduzywania alkoholu, palenia papierosów czy zio³a ;)

Bo za du¿o jest "puszystych" w¶ród starszych zboru. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#4 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-26, godz. 18:27

Jako palacz (jaracz ;) ) o¶wiadczam, ¿e przykre skutki palenia mo¿na zniwelowaæ niemal do zera, choæ to wymaga du¿o czasu i samozaparcia. Np. ¿ó³te palce mo¿na wybieliæ, mocz±c je w wodzie z kwasem cytrynowym (gdzie¶ tak co 2 tygodnie). Palacze, próbowali¶cie? To dzia³a.
Otyli bracia powinni byæ wykluczani, tzn. automatycznie z chwil± przekroczenia odpowiedniego wskazania indeksu masy cia³a BMI (masa cia³a w kg do kwadratu podzielona przez wzrost w metrach), czyli pomy¿ej 30. :P B) . Oczywi¶cie najwa¿niejsz± przyczyn± jest nara¿anie siê na choroby uk³adu sercowo-naczyniowego i nadci¶nienie. Jednak równie wa¿ny jest fakt, ¿e czêsto dresiarze, na skutek za¿ywania sterydów, s± otyli! B) :P :D . A wiêc oty³y brat mo¿e przywodziæ na my¶l dresiarza, a byæ mo¿e w skryto¶ci serca identyfikuje siê z nimi :rolleyes: :) . A na to przecie¿ nie mo¿emy pozwoliæ! Precz z oty³ymi ¶wiadkami Jehowy! Niech ¿yj± kie³ki zbo¿owe i krekersy. Parówkowym skryto¿ercom mówimy nasze zdecydowane: NIE! :D :D :D
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#5 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 07:51

No w³a¶nie, czy to nie paranoja, ¿e kto¶ pod gro¼b± wykluczenia mówi nam co kala cia³o, co mu szkodzi, sam niewiele wiedz±c na temat dietetyki, anatomii i fizjologii cz³owieka.

Bêdê jeszcze kontynuowa³, ale potrzebujê waszej pomocy.
Jak wyobra¿acie sobie grzech ob¿arstwa o którym czytamy w biblii? Co trzeba robiæ ¿eby byæ ¿ar³okiem?
Kiedy poprostu mamy duzy apetyt, a kiedy sie obzeramy?

Oczywi¶cie najwa¿niejsz± przyczyn± jest nara¿anie siê na choroby uk³adu sercowo-naczyniowego i nadci¶nienie. Jednak równie wa¿ny jest fakt, ¿e czêsto dresiarze, na skutek za¿ywania sterydów, s± otyli!


Jaraczu - "dresiarze" czy "nie dresiarze" z wiêksz± mas± miê¶niow± mog± mieæ co najwy¿ej nadwagê, bior±c pod uwagê BMI. Oty³o¶æ to inna sprawa, nie du¿a masa cia³a, a zawarto¶æ tkanki t³uszczowej. Chod¼ trafiaj± siê i otyli "kultury¶ci" ;)
"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#6 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-04-27, godz. 08:41

Jak wyobra¿acie sobie grzech ob¿arstwa o którym czytamy w biblii?


Jak w Se7en Finchera ;-)
[db]

#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 09:13

Od s³odyczy mo¿na siê uzale¿niæ równie skutecznie jak od nikotyny, teiny czy kofeiny. I mo¿na by d³ugo pisaæ o szkodliwych skutkach ob¿erania siê s³odyczami — pocz±wszy od próchnicy, a skoñczywszy na cukrzycy...

Wed³ug wska¼nika BMI nadwaga to warto¶æ 25-30, a oty³o¶æ powy¿ej 30. Jest kilka rodzajów oty³o¶ci i, co ciekawe, nie zawsze jest ona skutkiem ob¿arstwa, ale np. nieprawid³owej przemiany materii, dysfunkcji w±troby itp.

My¶lê, ¿e grzech ob¿arstwa jest to¿samy z popadaniem w na³óg jedzenia, który mo¿e byæ rujnuj±cy dla zdrowia. Go¶ciu z "Seven" to niez³y przyk³ad :) .
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-27, godz. 09:20

Trochê zagalopowali¶cie siê w tej ocenie ludzi oty³ych ! i jak najbardziej nie mo¿na tu, te¿ wi±zaæ oty³o¶ci z potêpionym w Biblii ob¿arstwem ! nale¿y pamiêtaæ, ¿e list w którym wyst±pi³o potêpienie ob¿arstwa, zosta³ napisany w okresie panowania tzw. cywilizacji rzymskiej ! a jak kto¶ pamiêta troszkê z historii, w bogatych domach rzymskich organizowano uczty, z suto zastawionym sto³em, pito i jedzono bez umiaru, a jak ju¿ nic nie wchodzi³o ;-) to panowie i panie wk³adali trzy paluszki do bu¼ki i… ;-) jak ju¿ by³o miejsce na nowe jad³o rozpoczynano siê pakowanie ;-) i my³e¶, ¿e w³a¶nie o tego typu niegodziwe obchodzenie siê z pokarmem chodzi³o pisarzowi!

Ja jako malutkie dziecko wygl±da³em jak uciekinier z obozu pracy. Kiedy moja babcia przesz³a na emeryturkê, wziê³a swojego kochanego wnusia na dokarmianie! Pod jej skrzyde³kami nabra³em wagi, z³ych przyzwyczajeñ ¿ywieniowych no i w ostateczno¶ci nadwagi. W wieku 18 lat wa¿y³em sobie ju¿ 120 kg, i nawet przy wzro¶cie 185 by³a to waga solidna ;-) i pamiêtaj±c tamten okres wiem jedno: wcale nie OB¯ERA£EM siê!!! a co ciekawe wcale du¿o nie jad³em ! ale opieka mojej babci z dzieciñstwa odbi³a siê echem na moje doros³e ¿ycie ! nale¿y tez pamiêtaæ, ¿e jedzenie które spo¿ywamy to raczej nie jedzenie  taki kurczaczek jest nafaszerowaniu np. hormonami wzrostu ;-) i jedz±c tego kurczaczka lub podaj±c swojemu dziecku, nie jeste¶my ¶wiadomi, ¿e przyjmujemy du¿e ilo¶ci dopalacza!

Oczywi¶cie, je¿eli siê jest cz³owiekiem zdrowym, to samozaparcie, dietka i sport doprowadza, ¿e po dwóch latkach wielkiej smuty i wyrzeczeñ, powstaje ca³kiem inny cz³owiek – nie chwal±c siê taki jak ja ;-) jestem typkiem modelowym od czasu do czasu pozuj±cy tu i ówdzie ;-) do ró¿nego rodzaju kampanii reklamowych ;-) z fajn± pupci± ;-) heheh Apollo ze mnie ;-)

w zwi±zku z powy¿szym wiem jedno, ¿e schudn±æ mo¿na !(oczywi¶cie, przy za³o¿eniu ¿e siê jest cz³owiekiem zdrowym).

Osobi¶cie, lubiê ludzi oty³ych, bo s± troszkê inni od pozosta³ej czê¶ci spo³eczeñstwa! Nie spotka³em jeszcze grubaska smutasa, ale spotka³em ludzi ciesz±cych siê ¿ycie, duszyczki towarzystwa i etc…

PS. Jak kto¶ chce wiedzieæ jak± dietkê mia³em to zapraszam na priv ;-)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wroc³aw

Napisano 2006-04-27, godz. 09:28

A ja my¶lê, ¿e mo¿emy tu tak± granicê stworzyæ- je¶li jeste¶ g³odny, jedz do syta- to ob¿arstwem nie bêdzie. Ale je¶li¶ ju¿ syty, a siedzisz i jesz dalej, i dalej, i dalej... (vide: ¶wiêta :)), zaczyna to ju¿ ocieraæ siê o w³a¶nie ob¿arstwo...
Nie zgadzam siê z polityk± cichego banowania u¿ytkowników forum.

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-27, godz. 09:40

A ja my¶lê, ¿e mo¿emy tu tak± granicê stworzyæ- je¶li jeste¶ g³odny, jedz do syta- to ob¿arstwem nie bêdzie. Ale je¶li¶ ju¿ syty, a siedzisz i jesz dalej, i dalej, i dalej... (vide: ¶wiêta :)), zaczyna to ju¿ ocieraæ siê o w³a¶nie ob¿arstwo...

dietetycy mówi±: jeste¶ g³odny to zasi±d¼ do sto³u, ale odchodz±c b±d¼ g³odny ;-)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 10:15

Temat ob¿arstwa, nadwagi, oty³o¶ci jest szeroki jak Yangcy ;) Mi chodzi³o raczej o ludzi, SJ, ktorzy swoim stylem zycia (min. odzywianie sie) doprowadzaja swoje ciala do ruiny szczyc±æ sie przy tym odmawianiem powszechnie lubianych uzywek.
W czym s± lepsi od zdrowo odzywiajacego sie i cwiczacego palacza?

Temat jest mi znany bo zajmuje sie dietetyka i jestem instruktorem kulturystyki i fitnes.

Sebol - gratulujê samozaparcia (dietka low carb?)
"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#12 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-27, godz. 10:23

PS. Jak kto¶ chce wiedzieæ jak± dietkê mia³em to zapraszam na priv ;-)

To Ty sprzeda³e¶ patent na ni± Kwa¶niewskiemu?:PPP

#13 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 10:23

Ja jako malutkie dziecko wygl±da³em jak uciekinier z obozu pracy. Kiedy moja babcia przesz³a na emeryturkê, wziê³a swojego kochanego wnusia na dokarmianie! Pod jej skrzyde³kami nabra³em wagi, z³ych przyzwyczajeñ ¿ywieniowych no i w ostateczno¶ci nadwagi. W wieku 18 lat wa¿y³em sobie ju¿ 120 kg, i nawet przy wzro¶cie 185 by³a to waga solidna ;-) i pamiêtaj±c tamten okres wiem jedno: wcale nie OB¯ERA£EM siê!!! a co ciekawe wcale du¿o nie jad³em ! ale opieka mojej babci z dzieciñstwa odbi³a siê echem na moje doros³e ¿ycie ! nale¿y tez pamiêtaæ, ¿e jedzenie które spo¿ywamy to raczej nie jedzenie  taki kurczaczek jest nafaszerowaniu np. hormonami wzrostu ;-) i jedz±c tego kurczaczka lub podaj±c swojemu dziecku, nie jeste¶my ¶wiadomi, ¿e przyjmujemy du¿e ilo¶ci dopalacza!

W³a¶nie, du¿o zale¿y od przemiany materii. Ja z kolei, swego czasu ob¿era³em siê na maksa, a i tak nie by³o tego po mnie widaæ. Jestem trochê wy¿szy od Sebola, a wa¿y³em zaledwie od 74,5 do 76kg! To dopiero szkielet! A je¶æ mog³em non stop. Dopiero jak zapisa³em siê na si³owniê, to dobi³em do wagi 81kg, ale to naprawdê po bardzo du¿ym wysi³ku.
A teraz znowu nie æwiczê i waga mi spad³a. Panowie i Panie! podajcie mi przepis, jak mo¿na przytyæ!!! HELP ME!!!

pzdr. :)

ps. chcia³bym wa¿yæ 120kg, ale to chyba niemo¿liwe. No, chyba ¿ebym zachorowa³ na mia¿d¿ycê, cukrzycê i Bóg wie co jeszcze, to mo¿e, mo¿e, ale nie o to mi chodzi. ;)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#14 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wroc³aw

Napisano 2006-04-27, godz. 10:26

chcia³bym wa¿yæ 120kg


Wow. Pytanie brzmi: tylko po co? :D
Nie zgadzam siê z polityk± cichego banowania u¿ytkowników forum.

#15 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-04-27, godz. 10:32

W czym s± lepsi od zdrowo odzywiajacego sie i cwiczacego palacza?


W niczym, ale znów k³ania siê podej¶cie talmudyczne. Zakaz palenia jest prosty, zerojedynkowy. Nie wymaga my¶lenia. Ob¿arstwo to co¶ trudniej definiowalnego, trzeba zdrowego rozs±dku i my¶lenia. A przecie¿ wiadomo czym grozi nadmiar my¶lenia ;-)
[db]

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-27, godz. 10:35

PS. Jak kto¶ chce wiedzieæ jak± dietkê mia³em to zapraszam na priv ;-)

To Ty sprzeda³e¶ patent na ni± Kwa¶niewskiemu?:PPP

któremu ? ;-) doktorowi nie, bo ten zaleca t³usto ;-) a niedosz³emu mgr te¿ nie bo to nie ta opcja polityczna ;-)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 10:47

W niczym, ale znów k³ania siê podej¶cie talmudyczne. Zakaz palenia jest prosty, zerojedynkowy. Nie wymaga my¶lenia. Ob¿arstwo to co¶ trudniej definiowalnego, trzeba zdrowego rozs±dku i my¶lenia. A przecie¿ wiadomo czym grozi nadmiar my¶lenia ;-)


O w³a¶nie, tutaj tkwi szkopó³ :) W mojej ocenie - 3 zbory w ktorych bylem, znajomi, rodzina - 95% grubasów wygl±da tak na swoje ¿yczenie. Zaledwie kilka osób to jednostki chorobowe (zaburzenia metaboliczne lub cukrzyca).

Z drugiej strony podej¶cie do zdrowia jest równie PROSTACKI. Wg WTS-u - nie szkodzic organizmowi, ale z drugiej strony NIC w stronê pracy nad "b³agos³awieniem" swojemu cia³u. Tutaj tez zasada równowagi powinna byc zachowana. Pawe³ napisal ze "cwiczenie cielesne jest tylko troche pozyteczne", a nie "jest bezwartosciowe".

Kiedys jeden brat zapytal mnie co bym poradzil jego dorastajacej corce (babcia, mama klopoty z kregoslupem, u babci wstawiane prety do prostowania poglebionej kifozy - garbu). Ona, szczupla wysoka, eteryczna ... ciagle ja bola plecy.
No to mowie, pokaze jej zestaw cwiczen (izometryczne i rozciagajace) do wykonania w domu - 2 treningi po 30 min. Do tego plywalnia 2 x w tyg po 40 min plywania.
Brat na to: "eeee, to za duzo, ona sie musi uczycz, glosic, zebrania ... nic jej przeciez nie bedzie, ona jeszsze rosnie". To bylo pare lat temu, teraz urosla, ale problemy sie nie skonczyly ... :(

Czy te ograniczenia umys³owe musza dotykac wszystkich? I w kazdej dziedzinie zycia?
Przeciez Swiadkowie Jehowy nie potrafia podejmowac racjonalnych decyzji ... Kurde i znowu sie nakrecilem ;)
"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 10:51

chcia³bym wa¿yæ 120kg


Wow. Pytanie brzmi: tylko po co? :D

Caro, aby zaimponowaæ wszystkim kobietom swoj± muskulatur± od morza a¿ po Tatry. :lol: :P Przy moim wzro¶cie, to nie jest znowu a¿ tak du¿o. :lol:

pzdr. :)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#19 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 10:55

Czy te ograniczenia umys³owe musza dotykac wszystkich? I w kazdej dziedzinie zycia?
Przeciez Swiadkowie Jehowy nie potrafia podejmowac racjonalnych decyzji ... Kurde i znowu sie nakrecilem ;)

Kiedy¶ jak starsi przyczepili siê do mnie, ¿e przychodzê na zebrania w czerwonej marynarce, mówi±c: "Zobacz jak ty ohydnie wygl±dasz". Wtedy nie wytrzyma³em i powiedzia³em, aby spojrzeli na siebie, kto tu ohydnie wygl±da. "Jeste¶cie t³u¶ci i brzydcy" - powiedzia³em. Na tyle ich to zaskoczy³o, ¿e dali sobie ze mn± i z moj± marynark± spokój. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#20 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-04-27, godz. 10:56

U ciebie Terbint potrzebne jest w³a¶nie ¯ARCIE a nie jedzenie :) Mia³em takiego jednego podopiecznego, przy 194 cm zrobilem z niego zwierze :) z 71kg na 93 i tak wygladal chudo, a od jedzenia mu sie juz ulewalo ;)

No coz, takie zycie. Jednen zje ciastko, dwa, trzy, piec i nic. Drugi popatrzy na ciastko przez szybe i juz ma spodenki za ciasne ;)
"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych