Skocz do zawartości


Zdjęcie

Patriotyzm i święta państwowe


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

Ankieta: Należy obchodzić święta państwowe?

Należy obchodzić święta państwowe?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-15, godz. 13:42

Kurcze, szperacz, nie rób mi tego :(, bo moja katolicka intuicja podpowiada mi, że tutaj zadziałało u ciebie jeszcze WTS-owskie sumienie. Jako żywo widzę tu "zagłosowałem na NIE, ponieważ Boże Narodzenie i Wielkanoc są najczęsciej okazją, libacji alkoholowych i religijności na pokaz. Poza tym okazja dla kleru, do częstszego brania na tacę, i łażenia po kolędzie. Uważam, że chwałę Jehowie należy okazywać codziennie swoją postawą, a nie tylko od święta."

Uzasadniając w ten sposób swoje "NIE" wrzucasz do jednego worka tych "napuszonych" razem z prawdziwymi patriotami.
Tak jak SJ wrzucają do jednego worka tych, dla których świeta są głębokim przeżyciem religijnym, z tymi dla których są okazją do wyżerki.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Dosia, tak cieplutko mnie pozdrawiasz, a tak brzydko o mnie napisałaś. Całkowite pudło! Na szczęście to ty napisałaś te słowa. Ja niczego takiego nie miałem na myśli. Chyba przesadziłaś z tą katolicką intuicją. Ale i tak Cię bardzo lubię.

Pozdrawiam serdeczniutko

Juruś

PS
Przeczytaj jeszcze raz tytuł i główne pytanie (a może żyjemy już w państwie wyznaniowym tylko ja nic nie wiem)

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-05-15, godz. 13:45


#22 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-05-15, godz. 14:20

Dosia, tak cieplutko mnie pozdrawiasz, a tak brzydko o mnie napisałaś. Całkowite pudło! Na szczęście to ty napisałaś te słowa. Ja niczego takiego nie miałem na myśli. Chyba przesadziłaś z tą katolicką intuicją. Ale i tak Cię bardzo lubię.

Pozdrawiam serdeczniutko

Juruś

PS
Przeczytaj jeszcze raz tytuł i główne pytanie (a może żyjemy już w państwie wyznaniowym tylko ja nic nie wiem)

Juruś :) , katolicka intuicja, szła w parze z WTS-owskim sumieniem ;) , a odnośnik do świąt kościelnych, był tylko przykładem zbieżności opinii SJ o świętach w ogóle. Nie kłoci się to z tematem, "Patriotyzm i święta państwowe" myślę, że wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
I na litość Boską! Wyzbądź się już tej świadkowskiej fobii "państwa wyznaniowego" :lol: :P .

D.

#23 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-15, godz. 14:45

Juruś :) , katolicka intuicja, szła w parze z WTS-owskim sumieniem ;) , a odnośnik do świąt kościelnych, był tylko przykładem zbieżności opinii SJ o świętach w ogóle. Nie kłoci się to z tematem, "Patriotyzm i święta państwowe" myślę, że wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam cieplutko
Dosia
PS.
I na litość Boską! Wyzbądź się już tej świadkowskiej fobii "państwa wyznaniowego" :lol: :P .
D.


Prawdopodobnie zupełnie nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi. Ja nie zakładam, że patriotyzm = katolicyzm i że święta państwowe = święta katolickie. To, że w czasie świąt państwowych odprawia się obrzędy religijne to zupełnie inna sprawa. Ja o tym się nie wypowiadam. Całkowicie inny kierunek miały moje myśli. Nie chce prowadzić tej prywatnej dyskusji na forum powszechnym. Może przejdźmy na kanał prywatny

#24 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-05-22, godz. 12:14

A ja zapraszam do wątku:

http://watchtower.or...?showtopic=1000

dowiemy się tam, w jaki sposób Strażnica skrzętnie usunęła z Pisma Świętego różnego rodzaju słowa mające związek z patriotyzmem czy świętami narodowymi.

Warto zajrzeć też tutaj:

http://watchtower.or...?showtopic=1019

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-05-22, godz. 12:25

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#25 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-05-22, godz. 12:59

Tak wiem, ale myślałem, że będzie więcej oponentów... Ale tą ankietę robiłem tak dawno, że aż sam nie wiem na co zagłosowałem.


Ja też nie pamiętam, jak zagłosowałam, ale chyba, że jest to kwestia sumienia. No w każdym razie dziś tak zagłosowałabym ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych