Skocz do zawartości


Zdjęcie

PROWADZENIE ROZMÓW NA PODSTAWIE PISM część 2


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-05-03, godz. 11:56

Drodzy zgromadzeni odstępcy pełnoczasowi oraz drodzy sympatycy niniejszego Forum.

Nawiedziła mnie ostatnio myśl nieziemska zdawałoby się. Tak tu sobie wszyscy czytamy, piszemy, wymieniamy doświadczenia, że uzbierał się już pokażny zbiór informacji.

Jedną z podstawowych książek kanonu Świadków Jehowy jest książka, pod nic nie znaczącym tytułem "Prowadzenie Rozmów na Podstawie Pism". Jest ona podstawową publikacją, którą posługują się ŚJ przy głoszeniu "dobrej nowiny". Znajdą tam Oni odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania - np., dlaczego krzyż to pal, dlaczego Chrystus jest Michałem, kto należy do Grupy Trzymającej Władzę (to ostatnie to oczywiście żart... ale czy napewno?)

A teraz całkiem poważnie - co Drodzy Forumowicze sądzicie, o stworzeniu "książki", pod roboczym tytułem: "Prowadzenie Rozmów - ze Świadkami Jehowy - na Podstawie Pism".
Chodzi o to, aby do każdego rozdziału, jaki jest w PRNPP, dodać wytłumaczenie. Tzn. coś bardziej wiarygodnego, niż tezy WTS. Oczywiście chodzi wyłącznie o biblijne, historyczne dowody, tak, aby ŚJ mógł skonfrontować "prawdę" i prawdę. Aby mógł zobaczyć, jak wieloma tekstami Organizacja manipuluje i jak wiele fragmentów Biblii przekłamuje.


Do tego oczywiście potrzebna będzie pomoc wielu osób, gdyż samemu zajęłoby mi to bardzo wiele czasu - a jak wiemy Armagedon już się zbliża :)
Jeśli będą chętni, to podzieli się PRNPP na fragmenty, które każdy będzie opracowywał.

I bynajmniej nie chcę, aby tworzyć wszystkie wywody od nowa, wystarczy przecież sięgnąć do zasobów stron: www.watchtower.org.pl i i www.brooklyn.org.pl (dodatkowo chyba właściciele serwisów muszą wyrazić na to zgodę) i przekopiować konkretne fragmenty.


Takową publikację można umieścić w internecie jako ogólnodostępną.



No właśnie - co o tym myślicie? Bo może jest to zły pomysł? Choć wydaje mi się, że BARDZO CIEKAWE byłoby spotkanie ŚJ z jakąś zagubioną duszyczką, podczas którego ŚJ posiłkuje się PRNPP a "duszyczka" PRzŚJNPP :)

Czekam na opinię, a jeśli będą chętni - na maila: [email protected]


#2 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-03, godz. 12:11

Jesteśmy za, a nawet przeciw ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#3 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-03, godz. 13:32

Jestem za. Sugeruję, aby książka była tworzona w Internecie na zasadzie mechanizmu Wiki. Moglibyśmy też zaprosić samych Świadków, aby się z nią zapoznali i wytknęli ewentualne błędy - może paru się skusi :).

I od razu pytanie - skąd można wziąć "Prowadzenie rozmów..." w wersji elektronicznej?

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-03, godz. 19:23

Z Nadarzyna , badź od Liberała :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-04, godz. 00:49

Proponuję aby każdy chętny wybrał sobie temat i postarał się go omówić. Nie będzie to łatwe, trzeba będzie się zgłosic do teologów w niektórych sprawach, ale myśle i mam nadzieje że razem poradzimy sobie i napiszemy ta książkę.
Kiedy każdy kto napisze, niech wyśle dla innych mailem, kiedy to wszystko zbierzemy w jedno całość, kazdy będzie mógł coś poprawić i dodać coś od siebie jezeli bedzie uważał ze tego jest za mało.Troszkę czasu nam to zajmie...
W "Prowadzeniu rozmów..." jest ponad 70 tematów. Więc troszke pracy będzie...

Mówcie kto co chce omawiać.

Ja wybiore np. Chrzest str.55 , Jezus Chrystus str.123 i Krzyż str.152

Dla ułatwienia, możemy kożystać z książek W. Bednarskiego, T.Kundy i innych. Tak będzie szybciej i łatwiej.

Co wy na to?

#6 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-05-04, godz. 02:08

Właśnie o to chodzi, aby korzystać z już "napisanych" materiałów, co znacznie przyspieszy prace. Dodatkowo - wydaje mi się - najlepiej będzie, jeśli KAŻDY rozdział książki "prowadzenie rozmów..." będzie miał odpowiednik "odstępczy" :)

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-04, godz. 08:15

Fajnie, tylko skąd wziąść ksiązkę?

Liberała nie ma.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-04, godz. 08:40

http://www.brooklyn....iazkionline.htm

a moze tu??!
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#9 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-05-04, godz. 09:41

"Prowadzenia rozmów" online jak na razie nie ma w internecie. Kto chce tą pozycję niech kontaktuje się ze mną przez e-mail.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#10 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-04, godz. 10:00

poprosze Lantisie
[email protected]
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#11 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-04, godz. 10:42

Jeżeli chcecie, to zwracajcie sie do mnie, mam różne książki na komputerze.Wyśle na maila.
Pozdrawiam

#12 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-04, godz. 11:13

Ja ją mam , lecz w wersji drukowanej. :D

#13 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-04, godz. 11:29

http://rapidshare.de...olicki.rar.html


Prosze :)

#14 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-04, godz. 11:59

Poszukuje zielonej ksiazki Swiadkowie Jehowy..... w elektronicznej wersji :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-04, godz. 19:21

No dobra. Niech będzie ja na wikipedi ;)

Na mojej stronie umieściłem juz pierwszych 21 pytań. Zasady są proste.
Piszemy do kazdego pytania w formie komentarza odpowiedzi. Każdy może komentowac wszystko. Za jakis czas zbierzemy to razem i stworzymy odpowiednia książkę.

No to do roboty.

A mam wersje z 1991. Na szczęście istnieje lista poprawek i spróbuje to jakoś popoprawiać.

Link
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-05, godz. 10:18

Uff. Już sa wszystkie tematy. Jeszcze tylko to ładnie wyeksponuje i bedzie okey.
Zapraszam do pracy. Zajmie to nam pewnie około 3 miesięcy.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-05, godz. 10:23

A oto przykładowy schemat jak by wyglądał temat w książce finalnej.

Schemat

Oczywiscie prace nad ksiązką czyli wasze propozycje ujęcia tematu nie muszą byc w takiej formie.

I ostatnia sprawa. To ma byc ksiązka dla zwykłych ludzi a nie dla teologów.

P.S I definicje z mądrych ksiązek nie z wikipedi!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-05-05, godz. 22:42

Dzięki Artur za stworzenie platformy, na której WSPÓLNIE możemy napisać "Prowadzenie rozmów ze Świadkami Jehpwy na podstawie Pism". Choć "wspólnie", to za wiele powiedziane, bo moja wiedza - choć większa niż większości populacji - to do napisania wywodów popartych Biblią i innymi WIARYGODNYMI źródłamia - zbyt mała.

Ale widzę, że chyba pomysł się Wam spodobał i będę go bacznie obserwował.

Poza tym Artur - pomysł "wyglądu" książki ująłeś DOKŁADNIE tak, jak ja to widziałem, więc tymbardziej się cieszę. Może uda się zrobić DOBRĄ KSIĄŻKĘ, dzięki której, nawet "niedoświadczeni", będą mogli prowadzić dyskusje ze ŚJ.

Bo nie chodzi o to, żeby tworzyć coś dla samego faktu tworzenia, ale po to, aby komuś pomóc. Ja również będę z tej książki korzystał!

P.S.
Moja wersja "Prowadzenie..." na komputerze jest fatalna, dlatego proszę o podesłanie dobrej wersji na maila: [email protected]

Zabierzmy (zabierzcie :) ) się do pracy. Myślę, że zgodnie z moim wcześniejszym postem, większą część materiałów można przekopiować z Forum - znacznie uprości to pracę.

I jeszcze BARDZO ważne! Faktycznie, opracowanie materiałów musi być jak najbardziej WIARYGODNE i poparte BIBLIĄ i innymi pismami, które mogą uznać ŚJ. To MUSI być książka, którą będzie można się wesprzeć przy rozmowach ze ŚJ. BA! Może nawet WRĘCZYĆ Świadkowi Jehowy taki egzemplarz. Z mojej strony mogę zaproponować stworzenie wersji w Word i pdf - ładnie opracowana, ze zdjęciami, cały układ graficzny. Tak więc na koniec prac prześlij Artur do mnie wszystkie materiały a ja zajmę się resztą.

Dziękuję Wam za chęci!

#19 jaabes

jaabes

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 64 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 10:58

Co do schematu, to zastanawiam się, czy nie lepiej zrobić tego w dwóch kolumnach:
z lewej tekst JW a z prawej odpowiedź autorów z forum. Byłoby czytelniej.
http://berea.pol.pl/ - zapraszam do odwiedzenia naszej stronki

#20 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 11:40

To, czy układ będzie "kolumnowy", czy nie, to kwestia, która przyspoży najmniej kłopotów. Na koniec ustalimy, jak ma to wyglądać. Najważniejsze, aby każdy mógł pobrać plik i sobie go wydrukować a nawet oprawić.

Ważniejsza jest część merytoryczna książki - aby pomysł nie zginął, z braku czasu nie został zapomniany.

Propozycja do Artura. A nawet kilka :)
1) Może warto przy spisie rozdziałów wstawić "licznik", który pokaże, ile jest komentarzy i - czy w ogóle są.
2) Poza tym, zastanów się, czy nie lepiej wszystkich rozdziałów dać na jednej stronie - tak, aby nie trzeba było przechodzić między zakłądkami. Wszystko będzie wtedy jasne i klarowne - łącznie z tym, czy dany temat jest już opracowany.
3) Po trzecie, można by napisać - przy każdym rozdziale - kto go komentuje i kto się nim zajmuje.
4) Każdy na tym Forum wie doskonale, w jakim temacie czuje się "mocny", i chyba powinien wtedy taki rozdział opracować. Np. Liberał - jeśli zechce oczywiście - mógłby się zająć rozdziałem "Krew", to to jest jego konik.
5) Moją propozycją jest to, aby komentarze wstawiali tam tylko Ci, którzy mogą odpowiedzieć na temat. Nie róbmy z tego "forum dyskusyjnego". Choć, jeśli ktoś ma uwagi co do treści komentarzy, powinien to napisać.

Wyszło na to, że te propozycje są dla wszystkich :)

Nie wiem, czy wersja drukowana "Prowadzenie..." posiada jakiekolwiek zdjęcia, czy rysunki, ale jeśli tak, to podeślijcie je do mnie. I jeszcze raz proszę o przesłanie wersji elektronicznej na [email protected]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych