Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim Jest Chrystus ?


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 14:39

Wytłumaczcie mi prosze jesli Jezus Chrystus nie jest Bogiem to kim jest?

#2 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 17:28

To odwieczne pytanie na tym forum które wiąże się z nauką o trójcy. Niestety dalej nie ma jednomyślności wśród forumowiczów. Dyskusja na ten ten temat poruszana jest w większości tematów i chociaż niektórzy forumowicze wydają się być "braćmi - sługami KK" i zażarcie bronią tej nauki nadal nie ma odpowiedzi i jest coraz więcej wątpliwości. Zwolennicy KK i nauki o trójcy swoje ,a biblia swoje.

- Ale czy Jezus powiedział kiedyś o sobie, tak to ja jestem waszym bogiem, tym który was wywiódł z ziemi egipskiej? NIE. A czy Jezus twierdził że jest synem bożym i że ojciec większe jest niż on? TAK.
Więc odpowiedź na Twoje pytanie jest jasna.
uciekinier

#3 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-06, godz. 20:05

Zwolennicy KK i nauki o trójcy swoje ,a biblia swoje.

- Ale czy Jezus powiedział kiedyś o sobie, tak to ja jestem waszym bogiem, tym który was wywiódł z ziemi egipskiej? NIE. A czy Jezus twierdził że jest synem bożym i że ojciec większe jest niż on? TAK.
Więc odpowiedź na Twoje pytanie jest jasna.

sprytnie dodałeś "z ziemi egipskiej" mogłeś dodać, "tym który ukazał się w gorejącym krzaku".
więc odpowiedź na pytanie w tej wersji nie jest jasna, jest dużo wersetów które na twoje NIE odpowiadają TAK,
pozdrawiam Andrzej

#4 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 20:08

sprytnie dodałeś "z ziemi egipskiej" mogłeś dodać, "tym który ukazał się w gorejącym krzaku".  więc odpowiedź na pytanie w tej wersji nie jest jasna, jest dużo wersetów które na twoje NIE odpowiadają TAK,



a kto byl w krzaku?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#5 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-06, godz. 20:12

a kto byl w krzaku?

Anioł. :D
Posłaniec Boży.
Ks. Wyjścia 3: 2 ;)
Bóg nie chowa się po krzakach...

#6 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-06, godz. 20:27

Ks. wyjścia 3:2 i dalej
PNS Ex 3 (3) Wtedy Mojżesz rzekł: "Podejdę, żeby się przyjrzeć temu wielkiemu zjawisku, dlaczego ciernisty krzew się nie spala". (4) Kiedy Jehowa ujrzał, że on podchodzi, by się przyjrzeć, Bóg od razu zawołał na niego spośród ciernistego krzewu, mówiąc: "Mojżeszu! Mojżeszu!", na co ten odpowiedział: "Oto jestem".

BW Ex 3 (3) Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala? (4) Gdy zaś Pan ujrzał, że Mojżesz podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze środka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu! On zaś odpowiedział: Oto jestem.

BG Ex 3 (3) Tedy rzekł Mojżesz: Pójdę teraz, a oglądam to widzenie wielkie, czemu nie zgore ten kierz. (4) A widząc Pan, iż szedł patrzać, zawołał nań Bóg z pośrodku onego krza, mówiąc: Mojżeszu, Mojżeszu! A on odpowiedział: Otom ja.

kto się chował w krzaku?
pozdrawiam Andrzej

#7 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 20:30

Nie rozumiem, jak ciężko czasami zaakceptować niektórym, że Bóg pofatygował się do nas osobiście. Nie wysłał anioła, avatara ani nawet najukochańszego stworzenia, tylko przyszedł sam, we własnej osobie. Co takiego odpychającego jest w tej nauce, że to nie anioł był w krzaku gorejącym, tylko Bóg, że Jezus nie jest żadnym stworzeniem pośredniczącym, tylko Bogiem itp.

#8 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-06, godz. 20:31

Na te słowa Mojżesz uciekł i żył jako cudzoziemiec w ziemi Madian, gdzie urodziło mu się dwóch synów. (30) Po czterdziestu latach ukazał mu się na pustyni góry Synaj anioł Pański w płomieniu ognistego krzaka
dzap 7. 30
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#9 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-06, godz. 20:52

BW DzA 6 (30) Po czterdziestu latach ukazał mu się na pustyni góry Synaj anioł Pański w płomieniu ognistego krzaka. (31) Zobaczywszy /go/ Mojżesz podziwiał ten widok, lecz kiedy podszedł bliżej, aby się przyjrzeć, rozległ się głos Pana: (32) Jam jest Bóg twoich przodków, Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba.

BG Dz A 6 (30) A gdy się wypełniło czterdzieści lat, ukazał mu się na puszczy góry Synaj Anioł Pański w płomieniu ognistym w krzaku. (31) A Mojżesz ujrzawszy, zadziwił się onemu widzeniu; a gdy przystąpił, aby się temu przypatrzył, stał się do niego głos Pański: (32) Jam jest Bóg ojców twoich, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakóba.

PNS Dz A 6 (30) .,Kiedy upłynęło czterdzieści lal, ukazał mu się anioł w ognistym płomieniu Ciernistego krzewu"' na pustkowiu góry Synaj. (31) Ujrzawszy to, Mojżesz zdumiał się tym widokiem. Ale gdy podchodził, aby się przyjrzeć, rozległ się głos Jehowy: (32) ,Jam jest Bóg twoich praojców. Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba'.

czy to anioł powiedział Jam jest Bóg
Czytajcie całe pism a nie pojedyńcze wersety!
pozdrawiam Andrzej

#10 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 05:18

czy to anioł powiedział Jam jest Bóg
Czytajcie całe pism a nie pojedyńcze wersety!

Tak właśnie było!
Nikt z ludzi Boga nie widział, aby żywym pozostać.
Ale dzięki za radę ;)

#11 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 11:08

Ciekawa rzecz na temat Ex 3 powiedzial jeden ze slynniejszych trynitarian Augustyn:(niestety mam to tylko po angielsku)


"Elsewhere in the Bible when a prophet speaks it is yet said to be the Lord who speaks, not of course because the prophet is the Lord but because the Lord is in the prophet; and so in the same way when the Lord condescends to speak through the mouth of a prophet or an angel, it is the same as when he speaks by a prophet or apostle, and the angel is correctly termed an angel if we consider him himself, but equally correctly is he termed 'the Lord' because God dwells in him." He concludes: "It is the name of the indweller, not of the temple." And a little further on: "It seems to me that we shall most correctly say that our forefathers recognized the Lord in the angel,"

Augustyn Sermo VII, de Scripturis
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#12 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 15:47

Jeśli to takie ciekawe jak pan mówi, to trzeba było ten tekst przetłumaczyć ;) panie Arturze!
uciekinier

#13 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2006-05-07, godz. 18:10

"Gdzie indziej w Biblii, kiedy przemawia prorok, mowi się, jednak, ze to przemawia Pan, oczywiscie nie dlatego, ze prorok to Pan, ale dlatego, ze Pan jest w proroku; i w ten sam sposob, kiedy Pan raczy przemowic ustami proroka badz aniola, jest to to samo, jak wtedy gdy przemawia on przez proroka lub apostola, i aniol prawidlowo jest okreslany aniolem, jesli bierzemy pod uwage jego samego, w tym samym czasie prawidlowo jest nazwany "Panem" z powodu Boga, ktory w nim przebywa" Podsumowuje on: "To imie tego, ktory tam przebywa, a nie swiatyni". A troche dalej: "Wydaje mi sie, ze prawidlowo powiedziemy, ze nasi praojcowie rozpoznawali Pana w aniele"


Tak na chybcika, przepraszam za jakosc...
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#14 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 09:48

szkoda ze nikt nie pokusił sie o to aby mi odpowiedziec. Pomózcie laikowi zrozumiec pewien stan rzeczy. To proste pytanie i zasadnicze jak sądze. Jesli odmówimy Jezusowi jego boskiej natury to kim On dla nas jest? Jesli jest tu ktos zorientowany w argumentacji antytrynitarnej to bardzo prosze o odpowiedz. TYLKO BŁAGAM nie piszcie juz wiecej przynajmniej w tym poscie o tym w płonącym krzewie ukazał sie Bóg czy tez Bóg przez anioła. Pozatym jesli ja dobrze pamietam to było ukazanie sie pod postacią krzewu a nie schowaniem w krzaki. To drobna róznica.
Pozdrawiam

#15 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 15:14

„Izraelici, słuchajcie: Ukrzyżowaliście Jezusa z Nazaretu, człowieka, którego posłannictwo Bóg nam potwierdził nadziemską mocą i zdumiewającymi znakami, o czym doskonale wiecie....Niech więc nikt w Izraelu nie ma żadnej wątpliwości, że Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem'.” Biblia Poznanska Dz 2:22,36


Mysle, ze te dwa wersety najjasniej oddaja moje zrozumienie tego kim byl i kim jest Jeszua Mesjasz.
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#16 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 15:23

Dzieki

Podobne pytanie zadałem Ci na innym poscie. Wiec uzyskałem odpowiedz. Jesli dobrze tak na zdrowy chłopski łep rozumiem Jezus jest posłanym przez Boga człowiekiem aby swiadczył prawdziwie o Bogu i jego prawie oraz dał mu panowanie nad ziemią???

#17 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 15:36

Jesli dobrze tak na zdrowy chłopski łep rozumiem Jezus jest posłanym przez Boga człowiekiem aby swiadczył prawdziwie o Bogu i jego prawie oraz dał mu panowanie nad ziemią???

Masz łep!
Dlaczego Robercie dziwi Cię to, że Doskonały Człowiek Jezus świadczył o Bogu?
I że Bóg dał Mu panowanie nad Ziemią i Aniołami?
Efez. 1:20-23
Jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie
Ponad wszelką nadziemską władzą i zwierzchnością, i mocą, i panowaniem, i wszelkim imieniem, jakie może być wymienione, nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym;
I wszystko poddał pod nogi jego, a jego samego ustanowił ponad wszystkim Głową Kościoła,
Który jest ciałem jego, pełnią tego, który sam wszystko we wszystkim wypełnia.
(BW)

Co o tym myślisz?
Nie "pasuje"?
Tak pisze Słowo Boże! :P

#18 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 15:45

W tym drugim poscie o jakim wspomniales odpowiedzialem odrobine szerzej, choc przyznaje, ze odpowiedzi na takie pytania, to tak jak by chciec strescic encyklopedie w pieciu zdaniach...
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#19 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-08, godz. 19:42

Jana 14 (8) Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. (9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. (11) Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła.
pozdrawiam Andrzej

#20 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-08, godz. 20:20

BW DzA 6 (30) Po czterdziestu latach ukazał mu się na pustyni góry Synaj anioł Pański w płomieniu ognistego krzaka. (31) Zobaczywszy /go/ Mojżesz podziwiał ten widok, lecz kiedy podszedł bliżej, aby się przyjrzeć, rozległ się głos Pana: (32) Jam jest Bóg twoich przodków, Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba.

BG Dz A 6 (30) A gdy się wypełniło czterdzieści lat, ukazał mu się na puszczy góry Synaj Anioł Pański w płomieniu ognistym w krzaku. (31) A Mojżesz ujrzawszy, zadziwił się onemu widzeniu; a gdy przystąpił, aby się temu przypatrzył, stał się do niego głos Pański: (32) Jam jest Bóg ojców twoich, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakóba.

PNS Dz A 6 (30) .,Kiedy upłynęło czterdzieści lal, ukazał mu się anioł w ognistym płomieniu Ciernistego krzewu"' na pustkowiu góry Synaj. (31) Ujrzawszy to, Mojżesz zdumiał się tym widokiem. Ale gdy podchodził, aby się przyjrzeć, rozległ się głos Jehowy: (32) ,Jam jest Bóg twoich praojców. Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba'.

czy to anioł powiedział Jam jest Bóg
Czytajcie całe pism a nie pojedyńcze wersety!





Wj 3:4    NS    "Kiedy Jehowa ujrzał, że on podchodzi, by się przyjrzeć, Bóg od razu zawołał na niego spośród ciernistego krzewu, mówiąc: "Mojżeszu! Mojżeszu!", na co ten odpowiedział: "Oto jestem"."

BW DzA 6 (30) Po czterdziestu latach ukazał mu się na pustyni góry Synaj anioł Pański w płomieniu ognistego krzaka. (31) Zobaczywszy /go/ Mojżesz podziwiał ten widok, lecz kiedy podszedł bliżej, aby się przyjrzeć, rozległ się głos Pana: (32) Jam jest Bóg twoich przodków, Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba.     BG Dz A 6 (30) A gdy się wypełniło czterdzieści lat, ukazał mu się na puszczy góry Synaj Anioł Pański w płomieniu ognistym w krzaku. (31) A Mojżesz ujrzawszy, zadziwił się onemu widzeniu; a gdy przystąpił, aby się temu przypatrzył, stał się do niego głos Pański: (32) Jam jest Bóg ojców twoich, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakóba.     PNS Dz A 6 (30) .,Kiedy upłynęło czterdzieści lal, ukazał mu się anioł w ognistym płomieniu Ciernistego krzewu"' na pustkowiu góry Synaj. (31) Ujrzawszy to, Mojżesz zdumiał się tym widokiem. Ale gdy podchodził, aby się przyjrzeć, rozległ się głos Jehowy: (32) ,Jam jest Bóg twoich praojców. Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba'.     czy to anioł powiedział Jam jest Bóg   Czytajcie całe pism a nie pojedyńcze wersety!




dzieki za rade


w zwiazku z twoja argumentacja mam pytanie z kim rozmawial Abraham





Rdz 18:1 NS "Potem ukazał mu się Jehowa pośród wielkich drzew Mamre, gdy w skwarze dnia siedział on u wejścia do namiotu." Rdz 18:13 NS "Wówczas Jehowa rzekł do Abrahama: "Czemuż to Sara się śmiała, mówiąc: 'Czyż istotnie i naprawdę mam urodzić, chociaż się zestarzałam?'" Rdz 18:17 NS "I Jehowa rzekł: "Czyż ukrywam przed Abrahamem, co czynię?" Rdz 18:19 NS "Ja bowiem zapoznałem się z nim, żeby nakazywał swym synom i swemu domowi po sobie, by stale strzegli drogi Jehowy celem wprowadzania w czyn prawości i sądu; żeby Jehowa istotnie spełnił wobec Abrahama to, co o nim powiedział"." Rdz 18:20 NS "Następnie Jehowa rzekł: "Krzyk skargi na Sodomę i Gomorę ? o jakże donośny, a ich grzech ? jakże bardzo ciężki." Rdz 18:22 NS "Wówczas mężowie ci zawrócili stamtąd i poszli do Sodomy, ale Jehowa dalej stał przed Abrahamem." Rdz 18:26 NS "Wówczas Jehowa rzekł: "Jeśli w Sodomie, w obrębie miasta, znajdę pięćdziesięciu prawych, to ze względu na nich przebaczę całemu temu miejscu"." Rdz 18:30 NS "Lecz on ciągnął dalej: "Proszę, niech Jehowa nie zapała gniewem, ale jeszcze powiem: Przypuśćmy, że znajdzie się tam trzydziestu". On zaś rzekł: "Nie uczynię tego, jeśli tam znajdę trzydziestu"." Rdz 18:32 NS "W końcu rzekł: "Proszę, niech Jehowa nie zapała gniewem," ale powiem jeszcze ten raz: Przypuśćmy, że znajdzie się tam dziesięciu". On zaś rzekł: "Nie obrócę go w ruinę ze względu na tych dziesięciu"." Rdz 18:33 NS "Wówczas Jehowa odszedł, gdy przestał mówić do Abrahama, a Abraham wrócił na swoje miejsce."
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych