Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o radę jaka BIBLIA jest ok?


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-07, godz. 16:19

Jakos tak chciałabym znów zacząc czytać Biblię, jaki przekład jest najbardziej bezstronny Waszym zdaniem? Tysiąclecia?
nie potrafiłam uwierzyć.......

#2 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-07, godz. 17:09

Ja lubię czytać Biblię Poznańską, a już niedługo ma się ukazać Biblia Jerozolimska, to powinien być niezły rarytas.

#3 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-07, godz. 19:31

przeczytałem "BIBLIA ŚWIĘTA to jest CAŁE PISMO ŚWIĘTE starego i nowego testamentu" wydane przez BRYTYJSKIE I ZAGRANICZNE TOWARZYSTWO BIBLIJNE, czyta się ciężko, teraz czytam TYSIĄCLATKĘ przystępniej napisana. Czy jest jakiś bestronny przekład? moim zdaniem nie ma.


Najlepiej przetłumaczona jest "Ania z zielonego wzgórza" :lol:
pozdrawiam Andrzej

#4 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-05-07, godz. 20:46

BIBLIA ŚWIĘTA to jest CAŁE PISMO ŚWIĘTE starego i nowego testamentu


Czy aby na pewno całe? Niezła ściema...
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#5 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-07, godz. 20:53

Dlatego podałem pełny tytuł, taką kupiłem od sJ ale to było dawno.
pozdrawiam Andrzej

#6 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2006-05-08, godz. 13:09

Moim zdaniem Biblia Gdanska. Jezyk trudny i archaiczny dla mlodego pokolenia , ale jezeli chodzi o dokladnosc przekladu nie ma sobie rownego z jezykow orginalnych. Przykladem moze byc sytuacja z dziejow apostolskich kiedy piotr wykladalal werset z Pism proroka Joela: .... wyleje z Ducha mego na wszelkie cialo...etc. Glownie chodzi mi o literke " Z". Tak jest w orginale co inne przeklady skrzetnie pomijaja. A to wiele zmienia. Rowniez jezeli chodzi o taka wzmianke jak: wiara w Chrystusa. Chodzi mi o literke "w" w wielu miejscach nie ma jej a wiele przekladow dodaje ja . A to wiele zmienia. Wiara w Chrystusa a wiara Chrystusa zmienia calkowicie wydzwiek tego co autor chce przekazac. Bo aby byc zbawionym nalezy miec wiare Chrystusa a nie wierzyc W Chrystusa. Bo i demony wierza w Syna Bozego .
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-08, godz. 13:14

Bo aby byc zbawionym nalezy miec wiare Chrystusa a nie wierzyc W Chrystusa. Bo i demony wierza w Syna Bozego .

Q...czę, ciekawa myśl. :blink:

A mógłbyś podać dokładny werset, lub wersety?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-08, godz. 15:24

Biblię Gdańską można sobie poczytać przez Internet. Wchodzicie na http://apologetyka.com/biblia, potem na wyświetlanie interlinearne, zaznaczacie BG, wpisujecie odpowiedni fragment (a kiedy chcecie przeczytać cały rozdział, to podajecie wersety od 1 do 100, np. /Łk 24:1-100/) i dajecie "wyświetl".

Dzięki temu wynalazkowi już dawno zapomniałem, jak wygląda papierowa Biblia :).

Ale bardzo ciekawe jest porównywanie różnych przekładów. Weźmy np. /Łk 24:42/:
Lk 24:42 Bg  „A oni mu podali sztukę ryby pieczonej i plastr miodu.”
Lk 24:42 Br  „Podali Mu tedy kawałek pieczonej ryby, a On, wziąwszy jadł na ich oczach.”
Lk 24:42 BT  „Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby.”
Lk 24:42 Bw  „A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu.”
Lk 24:42 Bb  „I dali mu pół ryby pieczonej i sztukę plastru miodu.”
Lk 24:42 Bp  „Podali Mu kawałek pieczonej ryby.”
Lk 24:42 NS  „I podali mu kawałek pieczonej ryby,”
Jak widać połowa przekładów zawiera słowa "plaster miodu" a połowa nie. Zupełnie nie wiem dlaczego. Może tłumacze dysponowali różnymi kodeksami?

Ale znacznie poważniejszy problem jest przy /Mt 24:36/:
Mt 24:36 Bg  „A o onym dniu i godzinie nikt nie wie, ani Aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec mój.”
Mt 24:36 Br  „Lecz dnia tego ani godziny owej nikt nie zna: ani aniołowie w niebie, ani Syn - tylko jeden Ojciec.”
Mt 24:36 BT  „Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.”
Mt 24:36 Bw  „A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.”
Mt 24:36 Bb  „A o onym dniu i godzinie nikt nie wie, ani Aniołowie niebiescy, jedno sam Ociec mój.”
Mt 24:36 Bp  „Nikt nie zna tego dnia i godziny, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.”
Mt 24:36 NS  „"O dniu owym i godzinie nie wie nikt ? ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec.”
Tak samo - połowa przekładów zawiera słowa "ani Syn" (łącznie z katolickimi) a połowa nie. Sprawdziłem - tak samo mają przekłady angielskie.

Żeby było jeszcze fajniej, teksty greckie na tej stronie również różnią się w tej kwestii. Nie znam się za dobrze na grece, ale wydaje mi się, że słowa "ουδε ο υιος" oznaczają właśnie "ani Syn".

#9 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2006-05-09, godz. 08:28

Na szczescie pominiecie Syna w tym wersecie niewiele zmienia poniewaz zdanie "nikt nie wie ...tylko sam Ojciec" jednoznacznie okresla, ze tylko jedna osoba wie o tym wydarzeniu.
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-09, godz. 14:02

haael, dzięki za podanie linku do internetowej biblii, zajefajna sprawa, wczesniej nie miałam do czynienia, dzięki.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-09, godz. 19:46

Arturze, według katolików, do których ja się zaliczam, Jezus wiedział wszystko, ale w czasie pobytu na Ziemi Jego wszechmoc i wszechwiedza były ograniczone, jakby przykryte. Nazywa się to fachowo kenozą. Co więcej, po zmartwychwstaniu Jezus pozbył się części kenozy i odzyskał pełnię wszechwiedzy.

To temat na inny wątek, więc jeżeli dyskusja się rozwinie, to prosiłbym administratorów o przemoderowanie nas, ale jeśli nie, to nie ma sensu tworzyć wątku z dwóch postów. Tak jakoś na tym forum już jest, że tematy rozmnażają się przez pączkowanie.

Jezusowi zadano pytanie o datę końca świata przynajmniej dwa razy. Raz właśnie:
Mt 24:3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?
Wtedy Jezus odpowiedział, że nie wie (przyjmując, że wypowiedział słowa "ani Syn"), albo wypowiedział się do do aniołów niebieskich, Ojca, a o sobie samym się nie wypowiedział (przyjmując, że nie powiedział tych słów). Dla słuchaczy było zdaje się oczywiste, że nikt na Ziemi nie zna daty końca świata, więc wypowiedź dotyczyła tylko istot niebieskich. Przyjmijmy, że Jezus na pytanie odpowiedział "nie wiem".
Drugi raz zadali to pytanie uczniowie już po zmartwychwstaniu.
Dz 1:6 Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?
Tym razem Jezus nie odpowiedział, że nie wie, tylko:
Dz 1:7 Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą
Czyli po naszemu "wiem, ale nie powiem". Pozwala to na wyciągnięcie wniosku, że Jezus po zmartwychwstaniu zaczął wiedzieć, kiedy będzie koniec świata. Z resztą, Piotr wyraźnie przyznał, że Jezus jest wszechwiedzący.
J 21:17 Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje.

I gdzie w tym wszystkim problem wersetu /Mt 24:36/? Otóż jeżeli przyjąć, że Jezus nie wypowiedział słów "ani Syn", to współgra to z teorią kenozy. Ojciec wiedział, aniołowie nie wiedzieli, a z Synem sytuacja jest na tyle skomplikowana, że trudno to jednym słowem wyrazić. Natomiast jeżeli Jezus istotnie wypowiedział słowa "ani Syn", to też wprawdzie jest to zgodne z teorią kenozy, ale już nie jest argumentem za nią. Syn nie wiedział z powodu kenozy. Zaznaczam, że werset w tej postaci jest brakiem argumentu za kenozą, a nie argumentem za tezą przeciwną.

Krótko mówiąc, dla katolików lepiej by było, żeby w tym wersecie nie było słów "ani Syn" a dla antytrynitarian lepiej, żeby były.

#12 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2006-05-09, godz. 19:58

A mógłbyś podać dokładny werset, lub wersety?

Przepraszam za opoznienie ale okres wiosenny ma swoje prawa :
Rz 3:22 Bg „Sprawiedliwość, mówię, Boża przez wiarę Jezusa Chrystusa ku wszystkim i na wszystkie wierzące; boć różności nie masz.”

Rz 3:22 Br „Jest to sprawiedliwość Boża dzięki wierze w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Nie ma żadnej różnicy.”


Rz 3:22 BT „Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy:”

Rz 3:22 Bw „i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,”

Rz 3:22 Bb „Sprawiedliwość mówię Boża, przez wiarę Jezusa Krystusa, wszytkim i na wszytki, którzy wierzą, gdyż nie masz różności.”

Rz 3:22 Bp „A sprawiedliwość Boża spełnia się we wszystkich wierzących dzięki przyjęciu wiary w Jezusa Chrystusa. Nie ma bowiem różnicy:”

z 3:22 Bp „A sprawiedliwość Boża spełnia się we wszystkich wierzących dzięki przyjęciu wiary w Jezusa Chrystusa. Nie ma bowiem różnicy:”


Ga 2:16 Bg „Wiedząc, iż nie bywa usprawiedliwiony człowiek z uczynków zakonu, ale przez wiarę w Jezusa Chrystusa, i myśmy w Jezusa Chrystusa uwierzyli, abyśmy byli usprawiedliwieni z wiary Chrystusowej, a nie z uczynków zakonu, przeto że nie będzie usprawiedliwione z uczynków zakonu żadne ciało.”

Ga 2:16 Br „Jesteśmy jednak przekonani, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie przez uczynki płynące z przestrzegania Prawa, lecz przez wiarę w Jezusa Chrystusa. I my uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, aby osiągnąć usprawiedliwienie dzięki wierze w Chrystusa, a nie wskutek wypełniania tego, co nakazuje Prawo. Wiadomo przecież, że nikt nie osiągnie usprawiedliwienia za to, że dokonywał uczynków nakazanych przez Prawo.”

Ga 2:16 BT „A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia.”

Ga 2:16 Bw „wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.”

Ga 2:16 Bb „Wiedząc, iż nie bywa usprawiedliwion człowiek z uczynków zakonu, ale przez wiarę w Jezusa Krystusa, teżeśmy my w Krystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy byli usprawiedliwieni z wiary Krystusowej, a nie z uczynków zakonu przeto, iż żadne ciało nie będzie usprawiedliwione z uczynków zakonu.”

Ga 2:16 Bp „Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie przez spełnianie uczynków nakazanych przez Prawo, lecz dzięki wierze w Chrystusa Jezusa. Dlatego myśmy właśnie uwierzyli w Chrystusa Jezusa, aby doznać usprawiedliwienia dzięki wierze w Chrystusa, a nie dzięki spełnianiu uczynków nakazanych przez Prawo. 'Żaden człowiek bowiem nie osiągnie usprawiedliwienia' przez spełnianie uczynków nakazanych przez Prawo.”

Ga 2:16 NS „i którzy wiemy, że człowiek zostaje uznany za prawego nie dzięki uczynkom prawa, lecz tylko na podstawie wiary w Chrystusa Jezusa, właśnie my uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, aby zostać uznanymi za prawych dzięki wierze w Chrystusa, a nie dzięki uczynkom prawa, ponieważ żadne ciało nie zostanie uznane za prawe dzięki uczynkom prawa.”

Ga 2:20 Bg „Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, a żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus; a to że teraz w ciele żyję, w wierze Syna Bożego żyję, który mię umiłował i wydał samego siebie za mię.”

Ga 2:20 Br „i wskutek tego już nie ja żyję; to Chrystus żyje we mnie. Żyję [co prawda] jeszcze moim doczesnym życiem, lecz jest to życie wiarą w Syna Bożego, który mnie ukochał i wydał siebie samego dla mnie.”

Ga 2:20 BT „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie.”

Ga 2:20 Bw „Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.”

a 2:20 Bb „A żywę już nie ja, ale żywie we mnie Krystus. A żywot, którym teraz żywę w ciele, w wierze Syna Bożego żywę, który umiłował mię i wydał samego siebie za mię.”

Ga 2:20 Bp „Już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Żyję teraz na ziemi, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie umiłował i ofiarował się za mnie.”

Ga 2:20 NS „Wraz z Chrystusem zawisłem na palu. Już nie ja żyję, lecz w jedności ze mną żyje Chrystus. Doprawdy, żyjąc teraz w ciele, żyję dzięki wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał za mnie samego siebie.”

Ga 3:26 Bg „Albowiem wszyscy synami Bożymi jesteście przez wiarę w Chrystusie Jezusie.”

Ga 3:26 Br „Wszyscy zaś jesteście przez wiarę synami Bożymi dzięki waszemu zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem.”

Ga 3:26 BT „Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie.”

Ga 3:26 Bw „Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa.”

a 3:26 Bb „Abowiem wszyscy synami Bożymi jesteście przez wiarę w Krystusie Jezusie.”

Ga 3:26 Bp „Wszyscy bowiem dzięki wierze jesteście synami Boga - w Chrystusie Jezusie.”

Ga 3:26 NS „Doprawdy, wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Chrystusa Jezusa.”

f 3:12 Bg „W którym mamy bezpieczność i przystęp z ufnością przez wiarę jego,”

Ef 3:12 Br „W zjednoczeniu z Nim i dzięki wierze w Niego z całą śmiałością możemy pójść do Ojca.”

Ef 3:12 BT „W Nim mamy śmiały przystęp [do Ojca] z ufnością dzięki wierze w Niego.”

Ef 3:12 Bw „w którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego.”

Ef 3:12 Bb „W którym mamy wolność i przystęp z ufaniem przez wiarę jego.”

Ef 3:12 Bp „W Nim i dzięki wierze w Niego możemy śmiało i z ufnością dojść (do Ojca).”

Ef 3:12 NS „za sprawą którego mamy tę swobodę mowy oraz przystęp z ufnością dzięki naszej wierze w niego.”

Flp 3:9 Bg „I był znaleziony w nim, nie mając sprawiedliwości mojej, tej która jest z zakonu, ale tę, która jest przez wiarę Chrystusową, to jest sprawiedliwość z Boga, która jest przez wiarę;”

Flp 3:9 Br „i zjednoczyć się z Nim całkowicie. I wcale już nie twierdzę, że sam dostąpiłem usprawiedliwienia [wskutek dokonania pewnych uczynków nakazanych] przez Prawo, lecz jestem przekonany, że sprawiedliwość, jaką posiadam, otrzymałem od Boga dzięki wierze w Chrystusa; sprawiedliwości takiej udziela Bóg każdemu, kto wierzy.”

Flp 3:9 BT „i znalazł się w Nim - nie mając mojej sprawiedliwości, pochodzącej z Prawa, lecz Bożą sprawiedliwość, otrzymaną przez wiarę w Chrystusa, sprawiedliwość pochodzącą od Boga, opartą na wierze -”

Flp 3:9 Bw „i znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary,”

Flp 3:9 Bb „A iżebym był nalezion w nim jako nie mając sprawiedliwości mojej, któraby była z zakonu, ale tę która jest przez wiarę Krystusowę, to jest sprawiedliwość, która jest z Boga przez wiarę.”

Flp 3:9 Bp „byle bym tylko mógł zdobyć Chrystusa i w Nim się znaleźć, nie mając mojej sprawiedliwości (płynącej) z Prawa, ale tę, którą daje wiara w Chrystusa - Bożą, opartą na wierze.”

lp 3:9 NS „i został znaleziony w jedności z nim, nie mając własnej prawości, która wynika z prawa, ale tę, która jest dzięki wierze w Chrystusa, prawość pochodzącą od Boga na podstawie wiary,”

A JAKA JEST WIARA CHRYSTUSOWA:


1P 2:21-23 Bg „Albowiem na to też powołani jesteście, ponieważ i Chrystus cierpiał za was, zostawiwszy wam przykład, abyście naśladowali stóp jego.(22) Który grzechu nie uczynił, ani znaleziona jest zdrada w ustach jego.(23) Któremu gdy złorzeczono, nie odzłorzeczył; gdy cierpiał, nie groził, ale poruczył krzywdę temu, który sprawiedliwie sądzi.”

1P 3:8-13 Bg „A na koniec wszyscy bądźcie jednomyślni, spółcierpiący doległości, braterstwo miłujący, miłosierni i dobrotliwi,(9) Nie oddawając złego za złe, ani łajania za łajanie, lecz przeciwnym obyczajem dobrorzecząc, gdyż wiecie, iż na to powołani jesteście, abyście błogosławieństwo odziedziczyli.(10) Albowiem kto chce żywot miłować i oglądać dni dobre, niech pohamuje języka swego od złego, a usta jego niech nie mówią zdrady;(11) Niech się odwróci od złego, a czyni dobre; niech szuka pokoju i ściga go.(12) Albowiem oczy Pańskie otworzone są na sprawiedliwych, a uszy jego ku prośbie ich; lecz oblicze Pańskie przeciwko tym, którzy czynią złe rzeczy.(13) I któż jest, co by wam złe uczynił, jeźlibyście dobrego naśladowcami byli?” ;) ;) ;) ;)
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#13 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-09, godz. 21:12

Dziękuję ihabot. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#14 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-05-19, godz. 07:23

Nie wiem czy to tu sie należy ale chciałem zapytać jaką wg was jest najlepsze tłumaczenie Biblii najlepiej w cenie na normalną kieszeń Polaka czyli ok 40-60 zł

Wiem że pewnie już o tym pisano ale nie mogłem znaleźć.

Dzięki i pozdrawiam.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-05-19, godz. 07:47

nie wiem czy dobrze skopiowałam Ci link do dyskusji o Bibliach, co prawda, chodziło mi o jak najbardziej obiektywny przekład bez względu na cenę, ale może przydadzą Ci się informacje. jakbyu co to na głównej stronie jest BIBLIA, póxniej OGÓLNE i temnaty jaka biblkia jest najlepsza

Dzieki :) Patrzę głównie na wydanie ale obecnie ze względu na mój zasób portwela tak to wygląda jak wygląda... B)

A jaką Ty preferujesz?

Tematy zostały połączone. Moderator

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-19, godz. 08:07

TRUDNE PYTANIE,
w tej chwili zaczęłam czytać od nowa.. tysiąclecia.
Po ilusletnim byciu SJ - straciłam wiarę w Boga do końca! Dopiero teraz po kilku latach nie bycia w organizacji zaczynam się nad tym zastanawiać, i postanowiłam jeszcze raz dac sobie szansę, zaczynam czytać.
Ogólnie cięzka sprawa..... powiem jeszcze, że zaczęłam zastanawiać się nad tymi duchowymi sprawami dzięki byciu i czytaniu tego forum.
Nie wiem co będzie dalej........
nie potrafiłam uwierzyć.......

#17 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-19, godz. 09:06

Polecam tłumaczenie "Vocatio", czyli Żydowski komentarz do NT. Przetłumaczył i opatrzył licznymi komentarzami Żyd Mesjanistyczny, czyli taki członek Izraela, który nadaj spełnia nakazy Tory lecz wierzy w Boga w Trójcy Jedynego.

Zapewniam, że komentarze są super, bo wprowadzają w prawdziwy klimat żydowskiej tradycji, wiele rzeczy mi się inaczej, i bardziej ukazało. Co wzbogaciło mnie napewno. Niestety jest to droga pozycja bo około 200 zł.

#18 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-19, godz. 09:22

Niechce tu sie wukłucać która jest właściwa Biblia.Razdze zaopatrzyć sie w Biblie NT grecko - polski i ST grecko albo hebrajsko-polski.Wtedy będziesz widział gde jakie słówko i będziesz mógł w każdej chwili przetłumacxzyc i sprawdzić.Tylko że taki NT kosztuje chyba 120 zł i jest gruby i ciężki :D

Pozdrawiam

#19 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-19, godz. 17:00

Ciekawe czy doczekamy sie Biblii Etiopskiej ? Zawiera .....81 ksiag :rolleyes: Zawiera jako KANONICZNE moje ulubione apokryfy ks. Henocha i ks. Jubileuszow :D

Pozdrawiam Pokojem Bozym

#20 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-05-19, godz. 17:55

Zakupilem sobie wlasnie Biblie poznanska, bardzo przyjemnie mi sie ją czyta i jest imie Boze zachowane z orginałów
cena tez jest bajeczna na allegro za 24 zl chyba czy cos:)
polecam
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych