Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!


  • Please log in to reply
583 replies to this topic

Ankieta: Przekaz podprogowy w publikacjach TS

Czy wg Ciebie TS posługuje się w swoich publikacjach przekazem podprogowym i proceder ten odbywa się na podstawie odgórnych wytycznych?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#441 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-03-12, godz. 18:51

Przychodzi erotoman do psychologa. Psycholog zaczyna mu pokazywać różne reczy
i pyta się z czym mu się to kojarzy. I tak doktorek pokazywał chustkę, CD, książkę, długopis itd. a erotoman mówił, że kojarzy się to jemu z wiadomo czym.
Po chwili doktorek wybuchnął:
- Panie, pan żeś jest totalny erotoman!
- Taaaak?! A kto mi te wszystkie świństwa pokazuje?!


Słuszna uwaga. Kto jest autorem publikacji Towarzystwa Strażnica? I kto te publikacje roznosi?

#442 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-03-12, godz. 19:02

Ciekawe jak na to zareagujesz?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co to?


Powiększony obrazek ręki, który w dodatku został odwrócony do góry nogami.

#443 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-03-12, godz. 19:22

Powiększony obrazek ręki, który w dodatku został odwrócony do góry nogami.

... i tendencyjnie przycięty.
Swoją drogą ja się dopatrzyłem na tej ilustracji innego "przekazu". Dziwne, że nasz fachowiec go nie zauważył. Więc podpowiem - jest w chmurze i jest znacznie bardziej widoczny. I jest bardzo w 'odpowiednim stylu'.

#444 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-03-12, godz. 19:29

... i tendencyjnie przycięty.
Swoją drogą ja się dopatrzyłem na tej ilustracji innego "przekazu". Dziwne, że nasz fachowiec go nie zauważył. Więc podpowiem - jest w chmurze i jest znacznie bardziej widoczny. I jest bardzo w 'odpowiednim stylu'.


No nie wiem, ja w tej chmurze widzę na upartego białego pudla ;)

#445 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-03-12, godz. 19:35

Na wszystkie świetosci, Piotrek skończ z tym szukaniem tych durnych przekazów......naprawdę nie potrzeba obrazków aby udowodnić ,ze Strażnica jest warta mniej od tego szmatławego paierku na któym jest wydrukowana. A tak tylko się smieją z tego i wychodzimy na błazeńskich łowców taniej sensacji....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#446 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-03-13, godz. 08:50

Słuszna uwaga. Kto jest autorem publikacji Towarzystwa Strażnica? I kto te publikacje roznosi?

Czy ty juz jestes az tak glupi czy tylko takiego udajesz?
Fanatyzm ludzki nie zna granic... :unsure: :huh: :blink:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#447 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-13, godz. 09:31

Czy ty juz jestes az tak glupi czy tylko takiego udajesz?
Fanatyzm ludzki nie zna granic... :unsure: :huh: :blink:

To nie głupota. To "wiara".
[db]

#448 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-13, godz. 11:02

Słuszna uwaga. Kto jest autorem publikacji Towarzystwa Strażnica? I kto te publikacje roznosi?

Rżniesz głupa, więc powiem otwartym tekstem: Jeśli mężczyznie w Twoim wieku wszystko kojarzy się z ch****, to powinien przemyśleć swoją orientację seksualną, pogadać z dobrym psychologiem i zrobić coming out. Być gejem to żaden wstyd.
[db]

#449 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-03-13, godz. 17:31

... i tendencyjnie przycięty.
Swoją drogą ja się dopatrzyłem na tej ilustracji innego "przekazu". Dziwne, że nasz fachowiec go nie zauważył. Więc podpowiem - jest w chmurze i jest znacznie bardziej widoczny. I jest bardzo w 'odpowiednim stylu'.

JEST!!!! JEST!!!! :lol: Zauważyłam!!! Na wysokości brzucha po lewej stronie Ciasteczkowy Potwór :lol: .
Dzięki Fly, wróciłeś mi wiarę w przekaz podprogowy :P .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#450 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2008-03-13, godz. 18:48

heh... a mi ta chmura nadal nie daje spokoju... widocznie na tym polega ten ukryty przekaz... ;)
pzdr
asia

#451 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-03-13, godz. 21:00

heh... a mi ta chmura nadal nie daje spokoju... widocznie na tym polega ten ukryty przekaz... ;)
pzdr
asia


Tak, mi też. Zastanawiam się, czy to nie "podprogowy przekaz" waty cukrowej albo bitej śmietany. A może bitej piany (takiej jak ta, którą z takim zacięciem ubijają co poniektórzy, co mają wybujałą wyobraźnię).

Aha, i chciałam dodać, że tym bardziej nie daje mi ta chmura spokoju, bo "przekaz" sprawił, że jestem głodna. Zjadłabym dużą porcję lodów z bitą śmietaną, ale o tej porze nie ma gdzie ich szukać.

Użytkownik ewa edytował ten post 2008-03-13, godz. 21:05


#452 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-03-13, godz. 21:38

no ok ale wydaje mi się, że wystarczy dać raz do zrozumienia, że się nie widzi przekazu lub, że się go widzi... po co tyle dyskusji? :P
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#453 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-13, godz. 22:34

Faktem jest że w kilku miejscach (zwłaszcza w starszych publikacjach) występują nazwijmy to 'ukryte treści' (najwięcej w 'książka będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi' oraz 'Finał Objawienia'). W książce Czego naprawdę uczy biblia na stronie 110 na rysunku na tablicy widnieją dwie liczny 66 oraz data 1918. W starszych publikacjach występują symbole masońskie. Na grobie T. Russela założyciela religii SJ również widnieją symbole masońskie.
Jest ich tyle, że można być pewnym iż nie jest to przypadek. W nowszych publikacjach praktycznie one nie występują - w internecie pojawiło się tyle skanów starszych publikacji, że CK doszło do wniosku że dalsze publikowanie takich treści w swoich książkach mogło by zaszkodzić reputacji organizacji.

Doszukiwanie się w każdym zdjęciu ukrytej symboliki to już przesada. Wydaje mi się ze wszystko co miało być znalezione, już znaleziono.

Można tylko dyskutować nad tym jaki był cel umieszczania tych informacji.
Wybieram się niedługo do biblioteki, żeby poszukać czegoś o symbolice masońskiej.

#454 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-14, godz. 01:05

Mała pomyłka w poprzednim poście. Chciałem napisać iż w nowych książkach przekaz jest jakby bardziej ukryty, a nie ze nie występuje zupełnie.

Przyjrzałem się dzisiaj jeszcze dokładnie książce "Czego naprawdę uczy Biblia". Napisze wam co ciekawego zauważyłem.
Wracając do strony 110: występuje tam data 1918 (która dla SJ ma znaczenie).
W poprzednim poście napisałem iż występują tam dwie liczby 66. W pierwszych dwóch liniach występują łącznie trzy cyfry 6, a więc analogia do 666.
Zwróćcie uwagę w trzeciej linii od dołu na tablicy widnieje równanie matematyczne 'tan 5' oraz jeszcze jedna litera częściowo przysłonięta. Gdyby dokonać inwersji sylab a w miejsce uciętej litery wstawić A wyszło by nam '5Atan'.

Na stronie 101 tej samej książki (Czego uczy biblia) gość trzyma karty tarota. Znalazłem te karty, zobaczcie sami:
http://www.divinepar...sWisdom/K15.jpg (the devil)
http://www.divinepar...ssWisdom/K9.jpg (the hermit)
http://www.divinepar...sWisdom/K13.jpg (death)
http://www.divinepar...sWisdom/K16.jpg (the tower)
Nie wiem co w tarocie oznacza takie ułożenie kart. Ale wątpię aby przypadkowe było aby ten człowiek na rysunku trzymał kartę która zawiera wieże - a więc logo towarzystwa strażnica.

Zastanawiają mnie również dwie ręce w lewym górnym rogu strony 101. Palec na tym rysunku wskazuje na dłoń, ale nie na żadne konkretne miejsce ani linię. Wskazuje raczej na miejsce znajdujące się pomiędzy dwoma liniami. Cień tego palca kończy się dokładnie na linii głowy. Gdyby ten palec znajdował się trochę niżej wskazywał by na linię głowy która opisuje możliwości intelektualne, a gdyby trochę wyżej wskazywał by na pierścień Salomona który jest oznaka mądrości. Warto dodać iż masoneria uprawia kult rozumu.

Zdziwił mnie również rysunek w Przebudźcie Się! z Listopada 2007 nr 11 na stronie 10 widzimy Mojżesza z tablicami. Na tablicach jakieś napisy. Ale to nie wygląda na język hebrajski. Próbowałem to porównać do paleohebrajskiego, raszi oraz współczesnego. Pismo jest bardzo staranne, prawdopodobnie mamy tam ukryty jakiś tekst. Można by się pokusić i sięgnąć po słownikowe metody kryptoanalizy, jednak tekstu jest bardzo mało. Nie znamy również jeżyka zapisu.

Każdy kto zapoznał się z jakimiś opracowaniami dot. masonerii wie iż mają oni swoistą otoczkę okultystyczną. Wg niepotwierdzonych przekazów pochodzą oni od templariuszy którzy podobno trzcili anty chrześcijańskie bóstwo Baphometa. To tłumaczyło by pojawianie się kozłów w ich publikacjach (kozioł jest uważany również za symbol szatana). Lubują się oni w różnych formach steganografii i szyfrach. Dla masonerii władza jest ważna, ich tajne organizacje działają na zasadach ponadpaństwowości. A wg różnych teorii spiskowych maja władzę nad światem (pomińmy ta tezę). Wydaje mi się iż w ten sposób pokazują oni swoją władzę, w tym wypadku nad SJ.

#455 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-14, godz. 09:41

Każdy kto zapoznał się z jakimiś opracowaniami dot. masonerii wie iż mają oni swoistą otoczkę okultystyczną. Wg niepotwierdzonych przekazów pochodzą oni od templariuszy którzy podobno trzcili anty chrześcijańskie bóstwo Baphometa.

I rajskie noce organizowali. I mieszali krew. I całowali kota w zadek. I...

A wg różnych teorii spiskowych maja władzę nad światem (pomińmy ta tezę).

Czemóż, ach czemóż pomińmy?

ROTFL

Użytkownik [db] edytował ten post 2008-03-14, godz. 09:42

[db]

#456 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-03-14, godz. 17:34

dla miłośników... tłumaczyć mi sie nie chciało
LINK
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#457 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-14, godz. 20:41

dla miłośników...

Pokarm na czas słuszny dla tropicieli penisów ;)
[db]

#458 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-03-14, godz. 20:51

jestem prosty chłop bez wykształcenia teologicznego dlatego zapytam, co to znaczy TRZCILI?

to są jakieś obrzędy z użyciem trzciny, czy jak? :)

templariuszy którzy podobno trzcili anty chrześcijańskie bóstwo Baphometa.



#459 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-14, godz. 22:49

jestem prosty chłop bez wykształcenia teologicznego dlatego zapytam, co to znaczy TRZCILI?

to są jakieś obrzędy z użyciem trzciny, czy jak? :)

Tak. Z użyciem trzciny i trzcionki Times New Roman ;)
[db]

#460 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-15, godz. 01:56

Heh, co ja napisałem:P Zmęczony byłem:) Oczywiście chciałem napisać "czcić".

Na banknocie jedno dolarowym widnieje symbol masoński piramida a pod nią łaciński napis Novus ordo Seclorum, co oznacza nowy porządek świata. Nazwa Biblii "przekład nowego świata" być może jest kolejną analogią.

Pozdrowienia dla poszukiwaczy przekazów podprogowych:P

Powiedzcie mi czy jak wejde do biblioteki, wezmę pierwszą lepsza książkę z półki o "żuciu krokodyli" to czy odnajde w niej symbole masońskie/spirytystyczne? Bo jeśli tak to wniosek jest taki iż "jeśli czegoś szukamy to w końcu to znajdziemy, nawet jeśli tam tego czegoś niema"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych