Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!


  • Please log in to reply
583 replies to this topic

Ankieta: Przekaz podprogowy w publikacjach TS

Czy wg Ciebie TS posługuje się w swoich publikacjach przekazem podprogowym i proceder ten odbywa się na podstawie odgórnych wytycznych?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#501 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 08:16

Nocka to nie troglodyta tylko zapewne jakiś heavymetalowiec czy ktoś w tym rodzaju.

Brudas, znaczy się.
[db]

#502 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 17:59

A ja się pytam: jeżeli na ilustracji w publikacji WTS będzie namalowany stuprocentowy baran - to co? Co on, ten baran, wyobraża?
Bo w Biblii to jeden baran starotestamentowy wyobrażał Medo-Persję a drugi - nowotestamentowy - Jezusa. To ja się pytam - czy ewentualne barany wts-owskie są chrystologiczne? Jeżeli tak, o co ta burza?

#503 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-04-15, godz. 18:31

A ja się pytam: jeżeli na ilustracji w publikacji WTS będzie namalowany stuprocentowy baran - to co? Co on, ten baran, wyobraża?
Bo w Biblii to jeden baran starotestamentowy wyobrażał Medo-Persję a drugi - nowotestamentowy - Jezusa. To ja się pytam - czy ewentualne barany wts-owskie są chrystologiczne? Jeżeli tak, o co ta burza?

Tak, tak, Fly, ja się skłaniam do tego, że, przynajmniej ten z ostatniego obrazka jest "chrystologiczny", bo mu takie jakieś "natchnione" światło z brzucha wyłazi...
Matko kochna!!!! :blink: A może to nowe światło ???

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2009-04-15, godz. 18:35


#504 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 18:46

Tak, tak, Fly, ja się skłaniam do tego, że, przynajmniej ten z ostatniego obrazka jest "chrystologiczny", bo mu takie jakieś "natchnione" światło z brzucha wyłazi...


Ten z ostatniego obrazka to ponoć kobieta ... ;)

I faktycznie, jak się dobrze przyjrzeć skanowi, to widać, że to jakaś osoba ... ;)

#505 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 18:54

Tak, tak, Fly, ja się skłaniam do tego, że, przynajmniej ten z ostatniego obrazka jest "chrystologiczny", bo mu takie jakieś "natchnione" światło z brzucha wyłazi...
Matko kochna!!!! :blink: A może to nowe światło ???

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Nocka, widzę, że cię temat zainteresował. Więc proszę spokojnie odpowiedz na interesujące mnie pytanie: Jeżeli zobaczysz na ilustracji w Strażnicy barana nie pasującego do kontekstu, to co to oznacza? Że autor jest opętany przez diabła czy może że kocha Jezusa? A może jeszcze coś innego? Poważnie pytam.

#506 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-04-15, godz. 18:59

Ten z ostatniego obrazka to ponoć kobieta ... ;)

I faktycznie, jak się dobrze przyjrzeć skanowi, to widać, że to jakaś osoba ... ;)

Czyli jednak przekaz podprogowy. Bo jeśli to kobieta z ogniem w brzuchu, to nic innego, jak "matka-organizacja" z "nowym swiatłem".

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#507 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 19:00

Czyli jednak przekaz podprogowy. Bo jeśli to kobieta z ogniem w brzuchu, to nic innego, jak "matka-organizacja" z "nowym swiatłem".

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Eee ... taki przekaz jak ten "papież" z ognia ;)

#508 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-04-15, godz. 19:02

Nocka, widzę, że cię temat zainteresował. Więc proszę spokojnie odpowiedz na interesujące mnie pytanie: Jeżeli zobaczysz na ilustracji w Strażnicy barana nie pasującego do kontekstu, to co to oznacza? Że autor jest opętany przez diabła czy może że kocha Jezusa? A może jeszcze coś innego? Poważnie pytam.

Ale, ja na te pytania nie potrafię poważnie odpowiedzieć, bo z przekazu podprogowego w literaturze WTS-u udało mi się jedynie na jednym obrazku, zobaczyć "Ciasteczkowego Potwora" :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#509 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2009-04-15, godz. 19:24

A ja myślę, że baran na ilustracji Strażnicy świadczy podprogowo o wyższości świąt Wielkiej Nocy na świętami Bożego Narodzenia :D
Ktoś zauważył tego człowieka w koszuli i krawacie? :) To chyba nieczynny głosiciel tak ucieka w popłochu, ale czy zdąży przed zagładą? ;)

Użytkownik Brie edytował ten post 2009-04-15, godz. 19:35


#510 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 19:29

Ale, ja na te pytania nie potrafię poważnie odpowiedzieć, bo z przekazu podprogowego w literaturze WTS-u udało mi się jedynie na jednym obrazku, zobaczyć "Ciasteczkowego Potwora" :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


No to ja postaram się odpowiedzieć, to, co nasunęło mi się na myśl ... :)

Otóż właśnie baran na ilustracji może nic nie oznaczać (tak na marginesie to baran, a raczej baranek jest dosyć często przedstawiany na ilustracjach chrześcijańskich).

Ale co do pierwszej części mojego zdania: ilustracja może np. przedstawiać pasącego się na łące barana (zdaje się, że wcale nie był to taki rzadki motyw, jeśli chodzi o obrazki w Strażnicy, zwłaszcza o te przedstawiające raj ;)).

Po drugie: weźmy tego barana stojącego na stoliku, co do którego kiedyś sama wyraziłam przekonanie, iż to przekaz ;)

Natomiast zszokowała mnie wyraźnie narysowana głowa barana z książki "Będziesz mógł..."


A ja właśnie zaczynam mieć wątpliwości co do tego barana. Koniec końców to wcale nie musiał być żaden znak zodiaku, jak wyczytałam na jakiejś ze stron, tylko po prostu zwykły obrazek.

Ostatecznie jeden może mieć na stole obrazek z baranem, ktoś inny, dajmy na to, z koniem, a jeszcze ktoś inny np. z delfinem ;)

Posiadanie obrazów przedstawiających faunę jednak o niczym nie świadczy ... ;)

Nadal jednak uważam, że dosyć dziwna jest ilustracja przedstawiająca tę łapę (i chodzi właśnie o jej kształt) i ilustracja z czaszką na szacie ... ;) Choć teraz bardziej uważam to za głupi żart (rysownik miał po prostu specyficzne poczucie humoru) niż za jakiś przekaz ... ;)

Ewentualnie może to świadczyć (tzn. te nieliczne jednak podejrzane ilustracje), że ich autor bądź autorzy bardzo potrzebowali urlopu ... ;)

Użytkownik ewa edytował ten post 2009-04-15, godz. 19:39


#511 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-04-15, godz. 23:13

Ewentualnie może to świadczyć (tzn. te nieliczne jednak podejrzane ilustracje), że ich autor bądź autorzy bardzo potrzebowali urlopu ... ;)

Oni przede wszystkim desperacko potrzebują lekcji rysunku. Z naciskiem na poprawne odwzorowanie anatomii.
[db]

#512 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-18, godz. 04:03

Nocka, widzę, że cię temat zainteresował. Więc proszę spokojnie odpowiedz na interesujące mnie pytanie: Jeżeli zobaczysz na ilustracji w Strażnicy barana nie pasującego do kontekstu, to co to oznacza? Że autor jest opętany przez diabła czy może że kocha Jezusa? A może jeszcze coś innego? Poważnie pytam.

Fly
na czym polega przekaz podprogowy? Jak znajdziesz odpowiedź na to pytanie to będziesz wiedział co oznacza baran który na ciebie patrzy z rysunku WTS-u
Czesiek

#513 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2009-04-18, godz. 04:30

No właśnie. Pytanie tak proste, jak tylko można, o odpowiedzi nikt nie potrafi udzielić. Tylko po co się odzywać i kompromitować niewiedzą, skoro można było siedzieć cicho i udać że się pytania nie widziało?

#514 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-19, godz. 04:11

No właśnie. Pytanie tak proste, jak tylko można, o odpowiedzi nikt nie potrafi udzielić. Tylko po co się odzywać i kompromitować niewiedzą, skoro można było siedzieć cicho i udać że się pytania nie widziało?

Fly
Jeśli na ilustracji stoi sobie baran który nie pasuje do kontekstu i ma jakąś tam minę i może pokazuje język, to nie jest to przekaz podprogowy a jedynie fantazja autora.
Jest kilka ilustracji w publikacjach WTS w których można doszukać się przekazu podprogowego. Jednak tródność polega nie na tym, co jakie zwierzęta czy symbole przedstawiają, lecz odpowiedź na pytanie, czy było to zamierzone, czy nie, kto odpowiada za ten przekaz, i czemu miałby on służyć.
Czesiek

#515 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2009-04-30, godz. 22:18

Witam.


Ciekawa strona traktująca o temacie : http://wtgoathead.webeden.co.uk/

A tu jest jedno ze zdjęć : http://wtgoathead.we...2004/4532410747

#516 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-05-01, godz. 13:13

Przykładanie okładki do szyby.. o ludzie, układanie kalejdoskopu w taki sposób to zwykłe manipulowanie. Jestem pewien że przy innych okładkach czasopism, tych nie mających nic wspólnego z WTS, efekty będą podobne a może nawet i ciekawsze. Czyli te zdjęcie to szukanie argumentów na siłę. Jakaś totalna bzdura.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#517 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-05-01, godz. 18:03

"Szukanie dziury w całym". Przykład klasyczny.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#518 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2009-05-01, godz. 18:17

Przykładanie okładki do szyby.. o ludzie, układanie kalejdoskopu w taki sposób to zwykłe manipulowanie.

Proponowałbym najpierw zaznajomić się bliżej z tematem technik subliminalnych a bardziej konkretnie z prymowaniem subliminalnym. Techniki podprogowe są naukowo dowiedzionym faktem. Jednak należy zaznaczyć, że skuteczność owych przekazów jest odrębnym zagadnieniem.

Oto kilka przykładów wspomnianej techniki:

http://www.artistmik...bliminalAd.html

Jestem pewien że przy innych okładkach czasopism, tych nie mających nic wspólnego z WTS, efekty będą podobne a może nawet i ciekawsze.


Ja twojej pewności nie podzielam. I byłbym wdzięczny za pokazanie mi takowych czasopism.

A skoro już jesteśmy przy WTS-ie to muszę powiedzieć , że organizacja owa, a raczej powszechne stosowanie owych technik w jej literaturze, jest szeroko znane w kręgach zajmujących się naukowo tą dziedziną.
I by nie być gołosłownym pokażę ci przykład (bynajmniej nie okładki), gdzie zastosowanie owych technik z powodów , że tak powiem geometrycznych jest bezsprzeczne.

http://members.tripo...brian/id298.htm

Przy okazji warto sobie zadać pytanie czym kieruje się CK stosując techniki podprogowe, kładąc w tym szczególny nacisk na jednoznaczne treści satanistyczne.

#519 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-05-01, godz. 18:49

  • A ja- Dudu -zastanawiam się, w interesie jakiej sekty, organizacji religijnej - jak zwał tak zwał- interesie działasz, by zwalczyć WTS' owską konkurencję religijną na "rynku"?!!


"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#520 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-05-01, godz. 19:09

Kiedyś TS wydało broszurę pt. "Duchy zmarłych" w której było napisane, że demony sprowadzają na ludzi koszmarne sny. Takie "budujące" publikacje pobudzały wyobraźnię.

Masz jakieś osobiste doświadczenia wynikające z tych myśli przedstawionych w wymienionej broszury? Bo ja nie. Miałem natomiast ciężkie dolegliwości z nauk KRzK o wiecznych mękach w piekle. W moim przypadku ostatecznie wyleczony zostałem przez nauki oparte na Biblii, przy pomocy interpretacji ŚJ. Chociaż mam wiele wątpliwości i zastrzeżeń do nauk ŚJ, to jednak mam więcej pozytywnych doświadczeń niż w KRzK. Czy mamy wymienić się swymi doświadczeniami?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych