Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!


  • Please log in to reply
583 replies to this topic

Ankieta: Przekaz podprogowy w publikacjach TS

Czy wg Ciebie TS posługuje się w swoich publikacjach przekazem podprogowym i proceder ten odbywa się na podstawie odgórnych wytycznych?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#121 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-13, godz. 13:57

Wpadł mi do pustej głowy pewien pomysł. Jeżeli coś kręcę, to mnie poprawcie.

Było kiedyś na jednym z czasopism zdjęcie dzieci w obozie koncentracyjnym. Takie, gdzie kilkanaście dzieci stoi za jakimś płotem i patrzy w obiektyw. Na tym zdjęciu ktoś znalazł jakiegoś diabła, czy coś takiego.
Ale przecież to zdjęcie istnieje także w formie nieprzetworzonej! Wystarczy porównać oryginalne zdjęcie z tym, które znalazło się w którymś czasopiśmie. Można użyć jakiegoś programu graficznego, żeby odjąć od siebie te zdjęcia i zostanie to, co dorysował grafik.

Nie jestem pewien, czy to zdjęcie faktycznie było w czasopiśmie Towarzystwa. W tej chwili każdy przekaz podprogowy kojarzy mi się ze Strażnicą, więc mogę się mylić :). Ale jeżeli ktoś ma dostęp do obu wersji: oryginalnej i zamieszczonej w publikacji, to niech da znać.

#122 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-11-13, godz. 17:27

Przy zastanawianiu się czy jest w publikacjach WTS przekaz podprogowy, warto zadać sobie pytanie, czemu miałby służyć i kto miałby zdecydować o jego zamieszczeniu. Czy byłaby to radosna twórczość grafika, czy zlecenie CK.
Przy zleceniu CK decyzja musiałaby zapaść 2/3 głosów CK, co równałoby się za dużo osób, aby to utrzymać w tajemnicy i nie doprowadzić do rozłamów wśród pracowników przygotowujących materiał do publikacji, oraz całej maszyny produkcyjnej tych publikacji. To po prostu wydaje się nierealne, aby tego typu przekaz był inspirowany przez CK. Pozostaje więc radosna twórczość grafików, a w tym wypadku to trudno mówić o celowym działaniu WTS-u.
Ja jednak pozostałbym przy przypadkowym i niezamierzonym działaniu, wynikającym z niedbałości rysowników.

Czesiek, a kto tu mówi o decyzji ludzi w sprawie tych rysunków o podłożu okultystycznym? Czy nie uważasz, że to nie osoba ludzka stoi za tym? Ja tamn wierzę zarówno w Boga jak i w diabła. Te ryciny centaura rzeczywiście przerażają.

Haael, tutaj oryginalny obrazek ze Sterna i obok ilustracja z książki "Życie wieczne"

Dołączona grafikaDołączona grafika

Ilustracja w książce została zmieniona. Z wodospadu łypią na nas dwie potworne twarze, podczas gdy nie ma o tym ani śladu w Sternie. Czy o to ci chodziło?

Użytkownik mirek edytował ten post 2006-11-13, godz. 17:28

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#123 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-13, godz. 17:31

Aaaaa, więc to sam Szatan miesza farbki. No to nie mam więcej pytań :)
[db]

#124 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-11-13, godz. 18:11

a ja zanim pójdę spać, chciałbym zakończyć na dzisiaj ten wątek z mojej strony na wesoło ciekawą ilustracją z rozdziału 66 książki "Największy ze wszystkich ludzi"

Dołączona grafika

Myślę, że każdy (nawet z tych niewidzących dzisiaj) zobaczy twarz w turbanie. Pytanie: czy to złudzenie czy nie? :)

podobny do Ciasteczkowego Potwora :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#125 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-13, godz. 19:00

Ilustracja w książce została zmieniona. Z wodospadu łypią na nas dwie potworne twarze, podczas gdy nie ma o tym ani śladu w Sternie. Czy o to ci chodziło?

W pewnym sensie. Chodziło mi o to, żeby zaprzeczyć tezie, że to natura układa się w diabły, kozły i inne dziwne rzeczy. Potrzebne jest do tego oryginalne zdjęcie oraz zdjęcie umieszczone w publikacji WTS-u. Jeżeli demon jest tylko na tym drugim, to znaczy, że umieścił go ktoś z WTS-u.

Ale to zdjęcie ze Sterna jednak się nie nadaje, bo przekaz jest poza kadrem ukazanym w Sternie. Ale było inne zdjęcie, dzieci w obozie koncentracyjnym, gdzie diabły były wplecione pomiędzy dzieci. Porównanie dwóch zdjęć - oryginalnego i umieszczonego w publikacji - pozwoliłoby rozwiać wszystkie wątpliwości.

Czy kojarzysz zdjęcie, o którym mówię?

#126 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-13, godz. 19:03

podobny do Ciasteczkowego Potwora :P

Hehehehe :D Dosia na serio! :D A tak właśnie mi się z czymś kojarzyło, tylko nie mogłem sobie przypomnieć z czym. :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#127 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-11-13, godz. 19:20

Ciasteczkowy Potwór?
Nie wiem i nawet nie chcę się domyślać, dlaczego tak ordynarnie łżecie.
Przecież to ewidentnie jest Kaczor Donald ze spłaszczoną facjatą. Autor chciał nas w ten podprogowy sposób poinformować, że wywalono go z roboty u Disneya na zbity dziób.
Bidulek. Teraz siedzi i rysuje te sreberka.

#128 marlena

marlena

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Gorzow Wlkp

Napisano 2006-11-13, godz. 19:43

Kiedy bylam mala ilustracje raju wzbudzaly moje przerazenie,gdyz nie bylam w stanie wyobrazic sobie wiecznosci.

#129 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-13, godz. 19:52

Czesiek, a kto tu mówi o decyzji ludzi w sprawie tych rysunków o podłożu okultystycznym? Czy nie uważasz, że to nie osoba ludzka stoi za tym? Ja tamn wierzę zarówno w Boga jak i w diabła.


Mirek
Szatan jak lew ryczący chodzi wokoło tych, którzy służą Bogu, a nie tych, co swoimi naukami wystawiają Boga na pośmiewisko a do tego sprzeciwjają się Bogu poprzez zafałszowanie Biblii swoją naukom.
Po co więc miałby jeszcze atakować poprzez przekaz podprogowy tych, którzy zaufali WTS-owi?
Czesiek

#130 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-11-13, godz. 23:29

Wiem, ze o Szatanie jak lwie ryczacym, szukajacym kogo by pozrec, mowi Biblia, ale to akurat wydaje mi sie szkodliwym przekonaniem. Osobiscie wole zyc z przekonaniem, ze caly wszechswiat mi sprzyja i ze tak naprawde wszystko jest dobrze i coraz lepiej. Abstrahujac od tego, kore przekonanie lezy blizej prawdy, to moje jest pozytywnie wspierajace, a to o lwie ryczacym wyzwala po prostu strach. Dlatego jesli chodzi o mnie, to lew ryczacy dostal czerwona kartke i poszedl sie pasc.

#131 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-11-14, godz. 02:42

[center]

Aaaaa, więc to sam Szatan miesza farbki. No to nie mam więcej pytań :)


A może odwrotnie? Takie rysunkowe figle jako małe wskazóweczki na stan organizacji.
:) Pozdrawiam :)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-11-14, godz. 02:52


#132 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-14, godz. 08:43

Mirek
Szatan jak lew ryczący chodzi wokoło tych, którzy służą Bogu, a nie tych, co swoimi naukami wystawiają Boga na pośmiewisko a do tego sprzeciwjają się Bogu poprzez zafałszowanie Biblii swoją naukom.
Po co więc miałby jeszcze atakować poprzez przekaz podprogowy tych, którzy zaufali WTS-owi?

to rzeczywiście ma mało pracy, bo tych służących Bogu jak wiemy jest zdecydowana mniejszość na świecie

#133 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-11-14, godz. 16:36

to rzeczywiście ma mało pracy, bo tych służących Bogu jak wiemy jest zdecydowana mniejszość na świecie

to ty jak i WTS tak myślicie i próbujesz wmawiać to innym, to jest manipulacja słowna
te rysunki też mają jakiś sens.
pozdrawiam Andrzej

#134 gwiazdka

gwiazdka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-11-15, godz. 19:37

Kiedy bylam mala ilustracje raju wzbudzaly moje przerazenie,gdyz nie bylam w stanie wyobrazic sobie wiecznosci.

Niektóre ilustracje, choć niekoniecznie dotyczące raju, mogą wzbudzać przerażenie. :o
Przykładem jest ta zamieszczona na stronie 50, książki "Ucz się od wielkiego nauczyciela".
Link

#135 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-11-15, godz. 20:16

dostałem teraz strażnicę nr 7 z 1 kwietnia 2004 r. 666 co oznacza znamię bestji?
na str. 7 jest rysunek Jezusa na tronie, śJ uczą, że w królewstwie bożym ludzie nie będą się starzeli, a tu przedstawiony Jezus posiwiał będąc już w niebie.
pozdrawiam Andrzej

#136 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-11-15, godz. 20:33

Gwiazka - jakie przerażenie? Przeraża cię starość? To takie niemodne, fakt. Niesmaczne... wulgarne... przerażające! Ale kiedyś też będziesz wyglądać jak Ewa.

And - poczytaj pierwsze rozdziały Objawienia. Będziesz mądrzejszy. I nie będzie cię śmieszył Jezus z białymi włosami.

#137 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-11-16, godz. 07:39

oczywiście zgadzam się, to ludzie będą poddani innym prawom i odzyskają młodość a dzieci czy ciągle będą niemowlakami.
starość też tak będziesz wyglądać, a jak zostaniesz śJ to nie.
pozdrawiam Andrzej

#138 gwiazdka

gwiazdka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-11-16, godz. 08:06

Gwiazka - jakie przerażenie? Przeraża cię starość? To takie niemodne, fakt. Niesmaczne... wulgarne... przerażające! Ale kiedyś też będziesz wyglądać jak Ewa.

Fly temat starości nie przeraża mnie, jestem świadoma tego, co się dzieje z ciałem ludzkim z upływem czasu. Może nawet my kobiety przywiązujemy do tego większą wagę. ;)
Co do ilustracji to różni się ona od tych innych, przedstawionych w literaturze, ukazujących starość i dlatego zwróciła moją uwagę (i nie tylko moją). W końcu ta książka przeznaczona jest dla dzieci, które inaczej postrzegają świat niż dorośli. A ten rysunek, zwłaszcza ta kobieta, kojarzy się z pewnymi bajkowymi postaciami, typu wiedźmy czy czarownice. A może to celowe wywołanie strachu już u najmłodszych, aby czasem do głowy im nie przyszło się buntować, zwłaszcza przeciw wspaniałej organizacji, wskazując, co czeka takie osoby.
Zdecydowanie w książce „Mój zbiór…”, obrazki są bardziej sympatyczne.
Dziękuję Ci za przedstawienie mi miłej perspektywy, ale może jest dla mnie nadzieja i nie doczekam starości, bo przecież „wyzwolenie jest blisko”. :D
Pozdrawiam Cię serdecznie :)

#139 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 09:28

WTS to WTS tamto. oj coś mi się zdaje, że to nie ŚJ są zmanipulowani, ale niektórzy mają juz jakąś obsesję. witamy w klubie (ubezwłasnowolnionych)

#140 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 09:28

oczywiście zgadzam się, to ludzie będą poddani innym prawom i odzyskają młodość a dzieci czy ciągle będą niemowlakami.
starość też tak będziesz wyglądać, a jak zostaniesz śJ to nie.


And, chodzilo mi konkretnie o ten werset...
Obj. 1:14 A jego głowa i włosy były białe jak biała wełna, jak śnieg, a jego oczy jak ognisty płomień
Tak właśnie wyglądał Jezus z wizji Jana i tak też wygląda na ilustracjach w Strażnicy.


Gwiazdka - a może i masz rację, że ta Ewa jest jakoś ponadnormatywnie pomarszczona... mi też się nie podoba, ale wiesz ludzie po dziewięćsetce tak mogli wyglądać :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych